Pojištění

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Bohuš
*
Příspěvky: 23
Registrován: 06 kvě 2009, 21:22

Pojištění

Příspěvek od Bohuš »

Použil jsem cvičně kalulátor havarijního + pov. ručení na i30cw/1.6/93kw u pojišťovny Allianz Direct a vychází mě u nich skoro poloviční cena než u jiných pojišťoven . Vyšlo mě havarijní + pov. ruč něco málo přes 6000 / rok . ( Bonus u pov. ruč. udávám 100 měs. , u havarijního 0 měs. )
Buď zadávám něco špatně , protože mě nepřijde normální , taková cena , která je skoro o polovinu levnější než konkurence , aby byla pravdivá . Máte někdo s touto pojišťovnou nějaké zkušenosti ? Doporučuli by jste tuto , nebo máte jiný tip na levnou , ale solidní pojišťovnu ?
Odkaz na kalkulátor :
https://www.allianzdirect.cz/pojisteni/ ... zidla.html
Reklama
 

matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Pojištění

Příspěvek od matysekul »

Mám podobnou zkušenost.Bezeškodní průběh mi přepočítali a vyšel dokonce na víc(110měs).Mám nejvyšší limity plnění,pojištění skla,poj.cestujících a zavazadel.Spoluúčast 5% a platím něco málo přes 8000.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Pojištění

Příspěvek od Radim Brožek »

Taky u nich, stejné auto, bez bonusů, povinné (vyšší) + havarijka + sklo (tuším 20000), nejnižší možné spoluúčasti za 12,8.
Ostatní pojištovny byly i 2x dražší (např. Česká mi nabízela za 26). On je rozdíl hlavně v tom, komu stačí jaký bakšiš. Pokud si vezmete kalkulátor Allianz (pobočky, ne Direct), tak se dostanete bez bonusů na 23.
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
Uživatelský avatar
Chrochnik
*
Příspěvky: 94
Registrován: 01 kvě 2009, 19:56
Bydliště: Ostravsko

Re: Pojištění

Příspěvek od Chrochnik »

Já mám Uniqu, za povinné+havarijko (spluúčast 5% min.3500) + čelní sklo (na 20000Kč) platím 8500 při bonusech 35% a 10% je sleva za pískování skel. Velkou slevu taky dělá uzavření pojistky přes internet.

Bohuši u Uniqy si můžeš stejný bonus jako máš na povinném započítat i na havarijko!!! Takže při 100 měsících na oboje bys to tam měl kolem 8000Kč.
Hyundai i30 , 1.4 CVVT Comfort + ESP , r.2009
Bohuš
*
Příspěvky: 23
Registrován: 06 kvě 2009, 21:22

Re: Pojištění

Příspěvek od Bohuš »

Chrochnik píše:J......... u Uniqy si můžeš stejný bonus jako máš na povinném započítat i na havarijko!!! Takže při 100 měsících na oboje bys to tam měl kolem 8000Kč.
Tak to jsem nevěděl , díky za radu . Osobně navštívím pobočku a na vše se optám .
Několik známích má auto funglovku , ale jezdí bez uzavřeného havarijka . Řídí se heslem , dodneška se mě nic nestalo a tak jezdí na risk . Já jsem kdysi také kupoval nové auto ( za 300 tis. ) a havarijko jsem si dal . Sice po třech letech jsem ho také zrušil a dodnes jezdím bez havárie , ale strach mě to v budoucnu nedovolí u auta skoro za 400tis. , jezdit bez havarijka .
Máte taky podobný názor , že u funglovky , pro pocit bezpečí , je nutné uzavřít havarijko alespoń na pár prvních let ?
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Pojištění

Příspěvek od matysekul »

To můžeš i u Allianzdirect,navíc snad můžeš uplatnit stejný bonus u několika aut..Na pobočku ani nechoď,tam se na podobnou sumu v životě nedostaneš.Takhle laciné pojistky jsou uzavírané zásadně přes internet.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
BakSAj
*
Příspěvky: 15
Registrován: 01 zář 2009, 22:28

Re: Pojištění

Příspěvek od BakSAj »

V tom pojištění teda panuje pěkná diskriminace. Mám asi ty nejhorší možné vstupní podmínky. Jsem z Prahy, je mi méně než 26 let (o pár měsíců, ale přidá to až tři tisíce). Navíc i když už jsem najezdil mraky kilometrů bez nehody, nikdy jsem oficiálně auto nevlastnil = žádný bonus. PRÁSK ho! Solidní havarijko jde až k 20 tisicům ;-( Šílený. Když všechno maximálně osekám, tak jsem někde na 14ti, ale to už se skoro o pojištění nedá hovořit.

Čerpám z allianzdirect, ale jinde to bude asi obdobné a spíše drazší.
i30 1,4 CVVT Comfort + ESP, Moonlight blue, 11/2009
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“