Ake mate skusenosti s novím Lpg

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Uživatelský avatar
jardo0908
*
Příspěvky: 83
Registrován: 10 led 2008, 12:35
Bydliště: Vitanova
Kontaktovat uživatele:

Ake mate skusenosti s novím Lpg

Příspěvek od jardo0908 »

Zdravim vsetkych santakov uz dlhsiu dobu asi viac ako 2 roky mam Santu 2.0CRDi VGT bol som spokojny az do 130 000 km kym nepustili vstrekovace a zotrvak vstrekovace sa prejavili ked zacal motor ist ako na tri valce velmi nepravidelne prvy bol zadrety a druha bomba bola ked mi pustil zotrvak a spojka za 1000Eur preto ak ho teraz vymenim chcem skusit plyn preto sa chcem opytat kde sa da namontovat kolko to stoji a co sa deje s motorom ake to ma nevyhody otec ma benzin a ten mu jazdi pekne 260000km bez poruchy lepsie je kupit vacsi obsach a urobit prestavbu strati sa vykon ako motor kolko vydrzi poradte mi dakujem.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Ake mate skusenosti s novím Lpg

Příspěvek od Borek »

Nevýhody LPG-nesmíš parkovat v podzemních garážích a samozřejmě musíš někam dát nádrž-dávají se toroidní nádrže místo rezervy,takže nepřekáží,není vidět.....ale kdo má rád rezervní kolo(i když už dnes není povinné),tak s ním musí počítat.To je tak vše k nevýhodám.

Naopak výhod je celá hromada a to dost zásadních.O ceně za ujetý km se snad ani netřeba bavit,protože za takovou částku jako za LPG,neujede 100km ani doutnající nafťák :mrgreen: .Současná běžná cena LPG je 11,50Kč(tím myslím běžně,bez hledání-před pár dny jsem bral v HK nebo Trutnově(konkrétně u Shellky Na bojišti)....za HK je i za 9,90KČ/l).Spotřeba je o nějakou deci větší než při provozu na benzín(já mám konkrétně o 0,5l/100km na dvou autech.)
MOTOR-ten je z provozu na LPG nadšený,protože nezatěžuje spalovací prostor takovou teplotou jako benzín,olej ve všech testech také vykazoval výrazně menší "opotřebení"-LPG ho tak nedegraduje a i pro válce je lepší(benzín je "suchý"-laicky krátce napsáno),žádný karbon,usazeniny...
Čerpačky-Česko=obrovské množství,stejně tak v Itálii,Holandsku...-cena kolem 0,5-0,6E .Samozřejmě jsou i v Rakousku,Německu....ale už ne v takovém množství).Ještě se vrátím k oleji,svíčkám.....používám stejné,jako při provozu na benzín.
Při jízdě nepoznáš na jaké palivo jedeš.Jestli někdo něco bude tvrdit o úbytku výkonu-jestli je,tak je tak zanedbatelný,že je nepostřehnutelný(kdo by ho snad cítil-má to špatně seřízené).
Dnes se vesměs montuje přímé vstřikování LPG a tam je výkon i spotřeba +-totožná s benzínem.Výhodou je i dvojnásobný(nebo i více-podle použ.nádrže)dojezd(benzín+LPG).
Benz.auta na LPG používám více než 20 roků a nedám na LPG dopustit :!: Jo a nic nikde nesmrdí :D .Vše je jištěno,takže žádný strach.Nádrž je z materiálu,že by ji ani tank nerozmáčkl,pži požáru nikdy nebouchne,bezp.ventily při nebezpečí odpustí LPG mimo auto,při utržení nějaké hadice při havárii(nadměrný odběr z nádrže)-další ventil uzavře nádrž.....I v Autorevue ukazovali zapáleného Favorita s LPG-celý komplet vyhořel-LPG aparatura v pohodě upustila při žáru LPG mimo auto.
Přiznám se,že i u Tiburona mě prolétla myšlenka na doplnění o LPG,ale vzhledem k jeho sport.charakteru jsem od toho upustil :wink: .
Za sebe ti můžu napsat jediné-DOPORUČUJI montáž LPG :!: Vlivu na motor se neboj-je pro jeho provoz a opotřebení ještě lepší než benzín.Mám tady třeba Š.Rapid 130 s najetými více než 200000km na LPG a motor šlape jako víno. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Ake mate skusenosti s novím Lpg

Příspěvek od Borek »

Jestli chceš konkrétní informace na Santu-napiš klukům z Pardubic(Rexcor...)ty ti napíšou hned,že je to ideální řešení(výkon a při tom spotřeba za pár kaček :wink:,bezproblém provoz-žádná čerpadla,vadné palivo,starost o turbo,zamrzání paliva,aditiva :mrgreen: a pod. ).
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
jardo0908
*
Příspěvky: 83
Registrován: 10 led 2008, 12:35
Bydliště: Vitanova
Kontaktovat uživatele:

Re: Ake mate skusenosti s novím Lpg

Příspěvek od jardo0908 »

źZdravim dakujem za radu po tomto som u pevne rozhodnuty ze ine ako lpg si nedam namontovat zaujimalo by ma este kde konkretne montuju lpg aka je cena ci je aj neaky dobry vyrobca na slovensku nemam to daleko do polska tam ho montuju za 25000SK co je super cena len servisi sa tomu brania do znackoveho servisu by ma uz nezobrali aj ked som nikdy nebol inak si to tiez pochvaluju dik za radu
martin303
**
Příspěvky: 108
Registrován: 22 bře 2009, 22:41

Re: Ake mate skusenosti s novím Lpg

Příspěvek od martin303 »

Jardo neblazni s Poliakmi. :) Stagy z Polska maju kopec "vylepseni" a su lacne ale je to taky skoro system. Este niekde do stareho auta nie do santika. Ale je to vec nazoru. Mam LPG Tartarini, co je rovnaky system ako ma CLay a Rexcor tuto z fora. Jazdi to krasne ( rozdiel nepoznas ) Plynule sa to dokaze prepinat a preblemy su dane len nastavenim. Po instalcii som nejake mal ale chlap vsetky vyriesil na kontrole po 1500 km. Do 6valca to stalo nejakych 48t a spat to mas asi za 50 nadrzi. Problem je ako uz bolo povedane ked roztrhnes gumu, na to spray nestaci. :) S tymi garazami si velku hlavu nerobim. Ak chces zavolaj mi na mobil a mozem ti priamo povedat co ta zaujima.
2.7 V6 4WD
Uživatelský avatar
dantasik
**
Příspěvky: 468
Registrován: 07 říj 2007, 16:44
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ake mate skusenosti s novím Lpg

Příspěvek od dantasik »

No ale hlavne by to chtelo napsat, ze LPG lze pouze do benzinu. Deftozrouta na LPG asi neprestavi preci...
Mitsubishi Evolution X 2009/02
Hyundai Sonata 2.0CRDi 16V 2006/10
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Ake mate skusenosti s novím Lpg

Příspěvek od zdenek76 »

dantasik píše:No ale hlavne by to chtelo napsat, ze LPG lze pouze do benzinu. Deftozrouta na LPG asi neprestavi preci...
to je jasný, já to chápu tak, že se chce diesela zbavit a koupit benzin
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Ake mate skusenosti s novím Lpg

Příspěvek od Borek »

Pochopil jsem to také tak,jako Zdenek.Dehet z baráku a benzín s LPG domů. :wink:
Jinak si myslím to stejné,co Martin303-k Polákům a jejich věcem zrovna důvěru nemám. :roll: A nech si udělat přímé vstřikování LPG do válců,je trochu dražší než jen do sání,ale je lepší(spotřeba,nehrozí zpětný zášleh...).Kluci jako Clay nebo Rexcor ti už se Santou poradí. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
jardo0908
*
Příspěvky: 83
Registrován: 10 led 2008, 12:35
Bydliště: Vitanova
Kontaktovat uživatele:

Re: Ake mate skusenosti s novím Lpg

Příspěvek od jardo0908 »

caute tak poliaci su dobry tak na chvilku trosku fusery ale nie vsetci neviem radsej ak si dam namontovat plyn tak od poriadnej firmi u nas na slovensku je neaka firma v galante mate snou skusenosti ale zase neviem preco ale poliaci vam zozenu vsecko len su taky ako taliani nedotiahnu to dokonca este by ma zaujimalo ci sa da plyn namontovat aj do turbo benzinu ci je to mozne dik
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Ake mate skusenosti s novím Lpg

Příspěvek od Borek »

jardo0908 píše:caute tak poliaci su dobry tak na chvilku trosku fusery ale nie vsetci neviem radsej ak si dam namontovat plyn tak od poriadnej firmi u nas na slovensku je neaka firma v galante mate snou skusenosti ale zase neviem preco ale poliaci vam zozenu vsecko len su taky ako taliani nedotiahnu to dokonca este by ma zaujimalo ci sa da plyn namontovat aj do turbo benzinu ci je to mozne dik
Do turbobenzínu se montuje také běžně.Není problém.V ČR jsou montážní dílny na LPG doslova na každém kroku.Mám jich v okolí několik,ale je to od tebe daleko.
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Ake mate skusenosti s novím Lpg

Příspěvek od zdenek76 »

Do jakého auta se chystáš jít? Turbo benzin - to by mohlo být Subaru, Mazda, Volvo nebo některý z těch koncernových maloobjemů?
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
jardo0908
*
Příspěvky: 83
Registrován: 10 led 2008, 12:35
Bydliště: Vitanova
Kontaktovat uživatele:

Re: Ake mate skusenosti s novím Lpg

Příspěvek od jardo0908 »

caute tak chcel by som vyskausat Suzuki Grand Vitaru Xl7 nemam stim este ziadne skusenosti ale otec mal kalsicku vitaru 7 rokov velmi spolahlive auto takmer ziadne poruchy nic vazne a paci sa mi chcel by som tam ten motor 2.7 180Ps poznate neake forum alebo niekto kto ju modely ktore s avyrabali v madarsku zevraj nie su naj diki
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Ake mate skusenosti s novím Lpg

Příspěvek od zdenek76 »

tak to je super výběr, Grand Vitara je perfektní auto, který pokoří řadu off roadů. Když jsem kupoval Santíka, byla taky adeptem ke koupi a kdybych tehdy sehnal pěknou jetou, tak mám dnes Grand Vitaru.

Kdybys kupoval novou, tak jsem jel s 3.2 V6 a exkluzivní záležitost.

Jinak i ta starší 2.7 V6 je super a upaluje líp než 2.7V6 v Santíkovi, navíc je to šepot květin, i ve 160 km/hod se dá ve Vitaře existovat. Trochu mínus na silnici je tuhá zadní náprava, ale zase v terénu je super. Každopádně doporučuju sáhnout až po modernizované verzi z roku 2003 a novější.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
jardo0908
*
Příspěvky: 83
Registrován: 10 led 2008, 12:35
Bydliště: Vitanova
Kontaktovat uživatele:

Re: Ake mate skusenosti s novím Lpg

Příspěvek od jardo0908 »

Zdravim tak chcel by som novsi typ od roku 2005 ich pozeram tiez ich musim este prejst ci tam nieco nie vitara ma trosku ten pohon 4x4 nedorieseny je tam este kalsicky staly nahon zadnej napravy a do 100km rychlosti pripinatelny predný pohon na zimu to je taky vyskakovac zo zakrut dufam ze Esp si stim neako poradi moj santa zpina automaticky do kriza a je to uzas v zime u nas byva kavntum snehu vsak uz teraz bol meter a ostava neakych 20cm stale uz som prezuval inak chcel by som si vymenit logo stouto strankou vsetkych pozyvam na oravu www.penzion-campino.sk neviem este kia a hyundai to su tie iste motory aj benziny jazdil som na sorente 2,4B a ten bol tak strasne lenivy chlap ho spravil na plyn a po 2 mesiacoch ho predal lacno ho kupil dk zatil
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Ake mate skusenosti s novím Lpg

Příspěvek od zdenek76 »

ten penzion je přímo tvůj? Oravu jsme jednou s tehdy ještě přítelkyní projížděli a bylo tam nádherně, třebas bysme dali na jaře výlet s dětma
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Motory“