pneumatiky a disky

Zimní, letní, disky

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Garcia007
**
Příspěvky: 215
Registrován: 15 čer 2009, 08:25
Bydliště: Poprad

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od Garcia007 »

... ja som si dal ... FORTUNA Winterchallenger 185/65 R14 86 T ... poritofka ... 1cm drapacik po celom obvode ... a spotreba sa zvysila z 4,7 na 4,8 L /100 km ... ale len pocitacovo hej to je jasan ... ktowe ako to je real ... ale ako wrawim drapacik ako na tatrofke ... :D ...
Reklama
 

Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od cert »

Garcia007 píše:... ja som si dal ... FORTUNA Winterchallenger 185/65 R14 86 T ... poritofka ... 1cm drapacik po celom obvode ... a spotreba sa zvysila z 4,7 na 4,8 L /100 km ... ale len pocitacovo hej to je jasan ... ktowe ako to je real ... ale ako wrawim drapacik ako na tatrofke ... :D ...
No, pokud u vás nesypou silnice štěrkem, ale jen solí, tak to bude OK. Ale pokus sypou po silnici šutry, tak to auto budeš mít díky těm drapákům co zvedají posyp ze silnice pěkně otřískaný. Když kupuju zimní pneu, vybírám vždycky ty, co mají nejemnější možný dezén (bohužel u nás sypou jak solí tak štěrkem). Zástěrky na autě jak vepředu, tak vzadu jsou samozřejmostí, ale ty origo :hyu: jsou krátký a tak moc funkční nejsou :? .
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
zelokvet
*
Příspěvky: 39
Registrován: 27 bře 2009, 16:54

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od zelokvet »

kupil som matador 175/70 R14. predajca mi odporucil tieto vzhladom na cenu a to ze 90 perc jazdim po meste. Povedal, ze kvalitne gumy treba najma na leto: da sa vyuzit max vykon a aj saskovat: prudke zatacky a podobne, ale v zime, aj s tou naj gumou treba jazdit max opatrne a ze kvalitne (najma cenovo) davaju falosny pocit bezpecia. Hlave ide o to aby guma mala v sbe siliku a staci. Otec najazdil na presne rovnakyych matadorkach po celom slovensku a nikdy som nepocul, zeby hovoril, ze mal s nimi nejake problemy. ako samozrejme ze drahe gumy su kvalitnejsie, ale ked su 2 x drahsie, su aj 2x lepsie? a mimochodom som s matadorkami zatial spokojny. vykon auta rovnaky (nie je vacsi valivy odpor) a aj dojazd (pri vyhodeni rychlosti) mam rovnaky ako na letnych (jazdim do prace rovnaku trasu, tak viem porovnat, ze kedy som vyhodil rychlost a akoou rychlostou som este dosiel ku krzovatke). a ked sa pozeram uz na prezutych ludi, tak kopec chodi na matadorkach. a este aj ADAC ich klasifikoval ako celkom dobre. tak uz jazdim na nich. a niekde som cital ze uzsia guma o 1cm robi rozdiel vo vykone akoby 3 kW(uzsia=mensi valivy odpor). cize ked dozijeme, tak letne po rokoch kupim: energy saver+uzsie. cize ked teraz mam kombinovanu 6l/100 km, tak potom bude 5l/100km :))))))))) (to len tak zo srandy)
accent 1,4 dynamic, 6/2009, bronze gray
super.soso
**
Příspěvky: 278
Registrován: 27 čer 2007, 14:10
Bydliště: Bratislava

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od super.soso »

zelokvet píše:kupil som matador 175/70 R14. predajca mi odporucil tieto vzhladom na cenu a to ze 90 perc jazdim po meste. Povedal, ze kvalitne gumy treba najma na leto: da sa vyuzit max vykon a aj saskovat: prudke zatacky a podobne, ale v zime, aj s tou naj gumou treba jazdit max opatrne a ze kvalitne (najma cenovo) davaju falosny pocit bezpecia. Hlave ide o to aby guma mala v sbe siliku a staci. Otec najazdil na presne rovnakyych matadorkach po celom slovensku a nikdy som nepocul, zeby hovoril, ze mal s nimi nejake problemy. ako samozrejme ze drahe gumy su kvalitnejsie, ale ked su 2 x drahsie, su aj 2x lepsie? a mimochodom som s matadorkami zatial spokojny. vykon auta rovnaky (nie je vacsi valivy odpor) a aj dojazd (pri vyhodeni rychlosti) mam rovnaky ako na letnych (jazdim do prace rovnaku trasu, tak viem porovnat, ze kedy som vyhodil rychlost a akoou rychlostou som este dosiel ku krzovatke). a ked sa pozeram uz na prezutych ludi, tak kopec chodi na matadorkach. a este aj ADAC ich klasifikoval ako celkom dobre. tak uz jazdim na nich. a niekde som cital ze uzsia guma o 1cm robi rozdiel vo vykone akoby 3 kW(uzsia=mensi valivy odpor). cize ked dozijeme, tak letne po rokoch kupim: energy saver+uzsie. cize ked teraz mam kombinovanu 6l/100 km, tak potom bude 5l/100km :))))))))) (to len tak zo srandy)

Ake su to matadory? Ja som akurat dneska kupil Matador MP52nordica
Hyundai Accent 1.5 12V 88HP r.v. 9/1997
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od Martun »

David C3 píše:Goodyear ultragrip 7 ve 14 palcích čekají na obutí....
Jj, u mě přesně tak. Mají taky ještě letní spánek. I když už už jim hrozilo probuzení, ale diky počasí jsem to odložil. Už ale asi dlouho otálet nebudu. Nejvetši obavy jsem měl minulý týden z toho abych se přehoupnul přes Milešovku.. :-)
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Garcia007
**
Příspěvky: 215
Registrován: 15 čer 2009, 08:25
Bydliště: Poprad

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od Garcia007 »

... no to mas prawdu ... ete nemam kupene ani tie stierky do frasa ... 30 eur pytaju u nas za dve ... ( 900 SK ) ... cize 4 ks - 1800 Sk za kus plastu je dost ... ale musim kupit bo si zafliaskam cele auticko ... a jj sypu u nas wsetko co sa da ... ne len skalky a sol :D ...
Uživatelský avatar
DanyII
**
Příspěvky: 148
Registrován: 11 črc 2006, 07:32

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od DanyII »

zelokvet, na roznych gumach mam toho odjazdene dost, aby som vedel porovnavat a mozem povedat ze sa da verit roznym zverejnenym testom. Rozdiel medzi premiovymi znackami a matadorom, barumom, čínou je priepastny... Rozdiel poznas v kritickych situaciach a cim su horsie adhezne podmienky tym je rozdiel vacsi. Predavac ktory tvrdi ze v zime to je jedno, lebo aj tak chodis pomaly nevie o com hovori. Neviem ci rozdiel v brzdnej drahe povedzme 5m je stopercentny, ale moze znamenat ze rozbijes / nerozbijes auto / seba...
Tu ospevovane Krisalpy som nejazdil, ale v testoch dosahuju len priemerne hodnoty na vode, snehu, lade. Vynikaju akurat na suchu...
Hyundai Accent 1.5 CRDI CB elegance
OZ Michelangelo 8
GoodYear Eagle F1 205/45 R16
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od Vilda »

Musím říct, že v tomhle ohledu mám úplně jiné zkušenosti ... nějaké testy pneumatik na internetu a v novinách, opravdu nemám za bernou minci a vůbec jim nepřikládám žádný význam. Osobně jsem se přesvědčil, že je většinou tam píšou nesmyslný bláboly ... znám dost lidí, kteří dlouhou dobu jezdí na Polariskách nebo Matadorkách a nedají na ně dopustit. Sám, ještě když jsem měl služební Nissan Primeru, tak jsem přes zimu otestoval v opravdu ostrém režimu několik značek pneumatik a můžu říci, že naše Barumky Polaris v pohodě konkurovaly Dunlopům, Pirelkám, Semperitům atd. A s Primerou jsem jezdil 9 let. Zmiňované Klébery Krisalp neměly podélnou odvodňovací drážku, takže podle testů byly horší na vodě, ale měl jsem je na Oplu i na Renaultu a odjezdil jsem na nich osm zim, absolutně bez problémů. Ono to vždycky bude o tom, jestli jsem rozumný a uvážlivý řidič, který když vyjede v zimě na silnici, tak nejede jako magor, ale počítá s tím, že to může klouzat :idea: A na ledu nezatáčí a nebrzdí žádná guma i kdyby byla ze zlata .....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
DanyII
**
Příspěvky: 148
Registrován: 11 črc 2006, 07:32

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od DanyII »

tak ja mam s matadorom a barumom ulne ine skusenosti a nenasiel som u nich gumu, ktoru by som si bol ochotny dat na auto vdaka vyhodnej cene. Vsetky sa prilis smykaju ci uz letne alebo zimne... v priamom porovnani s premiovkami. Ono tie testy maju nieco do seba, ked testuju na tom istom aute, za tych istych podmienok. Namerane parametre davaju aku taku predstavu, kedy guma uz nestiha odvadzat vodu, kedy a na akom povrchu sa v priecnom smere utrhne... tie rozdiely su v desiatkach kilometrov za hodinu. A tento rozdiel moze tvorit oný 100% rozdiel medzi gumami. Ked ti zrovna ta 10 km/h rezerva dala sancu pri vyhybacom manevri zostat na ceste...
Neberem to ako udaj, ktory mi dovoluje ist rychlesie (ako magor) ale ako urcitu rezervu v nepredvidatelnych situaciach.
od domacich vyrobcov som toho nejazdil malo, z matadorov MP11, MP12, stella, elite, MP55, MP58, aquilla
z barumov brilantis, bravuris, polaris, polaris2
a uz by som sa k nim nevratil
Je logicke ze spolocnosti, ktore vyrabaju v ramci koncernov druhorade vyrobky, nebudu take dobre ako premia, alebo lepsie len za ludovejsiu cenu.

ale tiez chapem ludi, ktory za cely zivot nic ine nevyskusali a jedinym kriteriom vyberu je cena, ze nedaju na ne dopustit. Ale nebudeme im "bezhlavo" verit... ze
Hyundai Accent 1.5 CRDI CB elegance
OZ Michelangelo 8
GoodYear Eagle F1 205/45 R16
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od pepan »

na testy vůbec nedávat..fšechno je zaplacený jak je to potřeba ..tedka se mě to potvrdilo např s autem na primě v sobotu ráno...jasnej 100% podplacenej test..jako vždy..to samý gumy...já jezdím s oktáfka na barumkách a s lantrou a uplně pohoda..spokojenost...myslím si,že z 50% si je lidi nekupujou kůli předsudkům a jedna bába povídala viz výše...tot můj názor
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od Mexican »

DanyII mas pravdu v tom, ked pises ze pre niekoho je ista vec dobra (super) pokial nevyskusa nieco lepsie. To je fakt, pretoze danemu cloveku chyba porovnanie. Na Krisalp HP sme najazdili (Accent + Fiesta) spolu asi 30 000km (zatial) a som spokojny, pneumatika splna vsetko co od nej potrebujem (vysoky najazd, nizku hlucnost), jazdne vlastnosti su vec relativna. U kazdej veci (ci Auto, pneu) je dolezite zistit kde ma dana vec limit a ci ten limit je v ramci toho co vyzadujem. Ak v zime jazdim z vacsiny po ujazdenom snehu, asi by som investoval do nejakych Nokianov a podobne. Ja primarne jazdim v zime mokre okresky a dialnice a na spominane pneu nemozem povedat zle slovo. Mozno v buducnosti skusim nieco ine, zatial vsak plnia moje ocakavania. To ze mozno tvoje, alebo niekoho ine ocakavania su vyssie je mozne a pochopitelne
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od pepan »

-
Vilda píše:Musím říct, že v tomhle ohledu mám úplně jiné zkušenosti ... nějaké testy pneumatik na internetu a v novinách, opravdu nemám za bernou minci a vůbec jim nepřikládám žádný význam. Osobně jsem se přesvědčil, že je většinou tam píšou nesmyslný bláboly ... znám dost lidí, kteří dlouhou dobu jezdí na Polariskách nebo Matadorkách a nedají na ně dopustit. Sám, ještě když jsem měl služební Nissan Primeru, tak jsem přes zimu otestoval v opravdu ostrém režimu několik značek pneumatik a můžu říci, že naše Barumky Polaris v pohodě konkurovaly Dunlopům, Pirelkám, Semperitům atd. A s Primerou jsem jezdil 9 let. Zmiňované Klébery Krisalp neměly podélnou odvodňovací drážku, takže podle testů byly horší na vodě, ale měl jsem je na Oplu i na Renaultu a odjezdil jsem na nich osm zim, absolutně bez problémů. Ono to vždycky bude o tom, jestli jsem rozumný a uvážlivý řidič, který když vyjede v zimě na silnici, tak nejede jako magor, ale počítá s tím, že to může klouzat :idea: A na ledu nezatáčí a nebrzdí žádná guma i kdyby byla ze zlata .....
pěkně si to napsal čéče =D>
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
DanyII
**
Příspěvky: 148
Registrován: 11 črc 2006, 07:32

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od DanyII »

co sa o tebe "pepane" povedat neda...
len som napisal svoju vlastnu skusenost, lebo mam moznost priameho porovnania viacerych gum na viac autach...
otazka je teraz komu bude verit clovek, co nema realne skusenosti. Testom, cloveku co jazdi iba v nedelu jednu gumu 10 rokov, alebo "magorovi" ?
Hyundai Accent 1.5 CRDI CB elegance
OZ Michelangelo 8
GoodYear Eagle F1 205/45 R16
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od pepan »

no já věřím svým zkušenostem a tech mám myslím dots..jak s barumkama tak s ostatníma-michelin,dunlop tedka pireli na galoj atd..teěch aut je tolik a gum též..to byz musel mět acenty aspon 4 abys mohl s jistotou říct.,že barumky stojej za chuja...
a lidi co znám nějaký testa vůbec něřešej...to je spíš proty jezdce na voko,který nesnesou mět na autě "pouze" barumky.. :roll:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od Vilda »

No a jsme u toho zase, teď jsem se díval na testy pneu a směju se opět :lol: mám zimní gumy Firestone Winterhawk 2 a zase průser :lol: totální propadák ... ani jednu hvězdičku nedostaly #-o sakra, proč já si vždycky nazuju tak nebezpečný pneumatiky ... nejdřív Klébery a teď zase tohle :D Je to, to samý jako s čerpačkama, každej hold preferuje to svý a je každýho věc, co si obuje na auto ... a nehádejme se ...
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pneumatiky a kola“