pneumatiky a disky

Zimní, letní, disky

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od pepan »

:lol: no fšak...já sem taky pěkně v hajzlu,páč mám na oktě polarisky už 2roka a to jakobych neměl gumy podle testu :mrgreen:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Reklama
 

Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od pepan »

DanyII píše:co sa o tebe "pepane" povedat neda...

otazka je teraz komu bude verit clovek, co nema realne skusenosti. Testom, cloveku co jazdi iba v nedelu jednu gumu 10 rokov, alebo "magorovi" ?
ofšem toto nechápu :?: :-k :mrgreen:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od Vilda »

Já teda ty testy moc nesleduju, ale je zajímavý, že tam ani Polarisky nebo Matadorky nejsou ..

http://magazin.automix.centrum.cz/clanek.phtml?id=15608

jak teda můžou vědět, že jsou špatný ...... :?: :idea:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
DanyII
**
Příspěvky: 148
Registrován: 11 črc 2006, 07:32

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od DanyII »

to nema cenu...

ja som vlastne len chcel, ze netreba verit predajcovi, ktory tvrdi ze v zime na gumach nezalezi...
kazda zimna guma bude lepsia ako letna
spravte si kazdy svoj vlastny obrazok
Hyundai Accent 1.5 CRDI CB elegance
OZ Michelangelo 8
GoodYear Eagle F1 205/45 R16
Uživatelský avatar
DanyII
**
Příspěvky: 148
Registrován: 11 črc 2006, 07:32

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od DanyII »

pepane, ani sa nesnaz

vildo, z vlastnej skusenosti
Hyundai Accent 1.5 CRDI CB elegance
OZ Michelangelo 8
GoodYear Eagle F1 205/45 R16
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od Vilda »

DanyII píše:to nema cenu...

ja som vlastne len chcel, ze netreba verit predajcovi, ktory tvrdi ze v zime na gumach nezalezi...
kazda zimna guma bude lepsia ako letna
spravte si kazdy svoj vlastny obrazok
Dany, v klidu :D nemá cenu se tady hádat ... já respektuju, že máš na tohle jiný názor a určitě Ti ho neberu, ale já mám zase jiný zkušenosti a tak jsem reagoval, ale určitě se tady s Tebou nechci nesmyslně přít .. u nás v práci je skoro dvě stě řidičů, takže těchhle debat jsem si vyslechnul dost ... a určitě jsem to nemyslel ve zlým :P
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
DanyII
**
Příspěvky: 148
Registrován: 11 črc 2006, 07:32

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od DanyII »

vzdy bude otazne koho skusenosti su relevantne. Nastastie mam svoje skusenosti a neni som odkazany na rady "odbornikov" ani testov.
Sam nemam najlepsie ani najdrahsie gumy, ale vyberal som podla prostredia, kde sa pohybujem. Su to vacsinou mokre cesty, ale nemal som problem ani tam, kde ini jazdili retazami. A urcite som bral ohlad na pomer vykon/cena.
Hyundai Accent 1.5 CRDI CB elegance
OZ Michelangelo 8
GoodYear Eagle F1 205/45 R16
Uživatelský avatar
xwing
**
Příspěvky: 163
Registrován: 06 dub 2009, 20:21

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od xwing »

Vilda píše:Já teda ty testy moc nesleduju, ale je zajímavý, že tam ani Polarisky nebo Matadorky nejsou ..

http://magazin.automix.centrum.cz/clanek.phtml?id=15608

jak teda můžou vědět, že jsou špatný ...... :?: :idea:
Stačí kuknúť test za rok 2008 (napr. tu http://www.e-pneu.cz/testy_pneu.php), tam sú obe a neskončili zle =D>
Aj keď sa zdá že súdruhovia v Sava majú slabú výstupnú kontrolu, alebo sa zmenila metodika hodnotenia v ADAC (odlišné hodnotenia - tento rok bez hviezdičky a minulý rok s 2*? 2* mali aj Matador a Barum...).
Ja mám len skúsenosti s Matadorkami MP52 a na moje jazdenie s Feldou boli v pohode, ak som nevidel sneh či ľad na vozovke tak som lietal s nimi skoro ako v lete (90-100), ale je pravda že iné som nejazdil. Túto zimu s Accentom však asi zainvestujem tých extra 10€ za kus za najnovšie Fuldy čo skončili tento rok ako druhé najlepšie... predsa len, Accent je o dosť ťažší než Felda, jazdím každý týždeň cez Donovaly a nechcem sa dakde vytrepať. A podľa testu sa vraj aj pomalšie opotrebujú, len neviem či to pri mojom nájazde 6-7000km za zimu spraví nejaký rozdiel keďže zimné vraj treba mať max 4 roky, napr. žeby Matadorky by som vymenil po 3 zimách a Fuldy po 4?
Inak minulú stredu keď sa akurát tak pekne ochladilo som šiel na letných cez Donovaly, no pre istotu to bolo 60 v zákrutách kde v lete behám 80-90 :mrgreen:
Hyundai Accent 1.4i Dynamic - Wine Red (05/2009)
Obrázek
Uživatelský avatar
DanyII
**
Příspěvky: 148
Registrován: 11 črc 2006, 07:32

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od DanyII »

xwing, neskoncili zle znamena, ze neskoncili najhorsie... predbehli ich aj celorocky
to ze sava dosiahla ine hodnotenia v tom istom teste, znamena ze niesu schopny udrzat kvalitu. Tiez iny rozmer pneu moze znamenat podstatne ine vlastnosti. Ked si pozriete vsetky mozne testy, tak sa na prvych prieckach objavuju tie iste znacky, bez rozdielu rozmeru.
Hyundai Accent 1.5 CRDI CB elegance
OZ Michelangelo 8
GoodYear Eagle F1 205/45 R16
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od pepan »

:lol: to asi proto že maj dost peněz na podmaz...bereš si tomoc osobně...já barumky nazuju každou zimu,protože se mě s nima jezdilo o 50% líp než michelin a bridžstouny atd..proto sem je prodal bleckovi :mrgreen:
pak mě ještě v tom testu fakt rozesmálo umístění kumho :lol:
dále barum líp vyhazuje sníh než vostatní předražený pologumy který se honosej znnačkou.. máme v podniku 13 aut z toho 8 4kolek a jejichg řidiči si vybíraj gumy samy...do určité cenové relace,která není malá..a světe dif se 11 aut má barumky..a nejsou v testech :lol: :roll: .
a tady v tech podmínkách,kde můřu říct,že zimní opravdu potřebuju páč tu máme zimu půl roku a kvalita pneu se projeví je pro mě volba barum polaris...na octafku.lantru a gdyby byly i v ofroudech tak je navlíknu i na gala...voni teda jsou,ale drahy ](*,)
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od pepan »

DanyII píše:pepane, ani sa nesnaz

vildo, z vlastnej skusenosti
:lol: :lol: to já bych právě chtěl to pochopit....páč nevím jak si to myslel :roll:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
DanyII
**
Příspěvky: 148
Registrován: 11 črc 2006, 07:32

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od DanyII »

pozri pepane, aj matador MP55 bola dobra guma na sneh, ale v inej kategorii, tak ako polaris. S takymi nokianmi W alebo GY UG7 si nezadaju. Ja mam na pneu trochu ine poziadavky na vlastnosti, ako len aby dobre vyhadzovali sneh. Je to mala plocha velkosti dlane co ta spaja s cestou a na jej vlastnostiach zalezi a rozdiely su velke. Neospevujem tu ziadnu konkretnu znacku ani typ (nie som plateny ziadnou spolocnostou), mam toho odjazdeneho viac a iba som napisal, ze vysledky testov + - suhlasia s mojimi skusenostami. Tomu kto sa danej teme nerozumie to moze sluzit ako voditko a je na nom ci si povie ze mu stacia takove alebo makove. Nikomu nevnucujem najlepsie gumy v teste a ani najdrahsie. Ale tvrdit ze vsetky gumy su rovnake, alebo dokonca ze barumky su najlepsie je trochu zcestne...
micheliny nemam rad a nemam s nimi dobre skusenosti (prevazne letne), bridgestone az na par typov takisto. Kazda spolocnost robi gumy s vyrazne rozlisnymi vlastnostami. Su gumy s velkym kilometrovym nabehom ale moc nedrzia (extrem, nejake micheliny) a zase gumy ktore drzia jak prilepene a miznu pred ocami (P zero nero). Preto mame moznost si vybrat... Ty jazdis barumy a nevidis v tom rozdiel, je to tvoja vec... Mozno by si nepoznal ani rozdiel medzi michelinom a pirelli, alebo iba v tom ze pireliek by si minul tri sady... a mozno povazujes oktaviu a lantru za vrchol automobiloveho sveta a bmw m3 by bol pre teba rebrinak co s teba vytrase dusu a nesupnes do kufra táčky (fúrik, kolecko).

pepane, reagoval si na Vildu a to "pekne si to napisal" a na to som reagoval ja "to sa o tebe povedat neda"
kedze si sa tu bez nejakeho vecneho prispevku zacal navážať
Hyundai Accent 1.5 CRDI CB elegance
OZ Michelangelo 8
GoodYear Eagle F1 205/45 R16
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od pepan »

:roll: achjo jak píšu..bereš si to moooc osobně....takže se uklidni a měj na paměti,že se do nikoho nenavážím....mno acent rozhodně není vrchol techniky ](*,) ale prdel je,že s na Q7 má strejc taky barumky :lol:
a zase já mám dobré zkušenosti s barumkama,ale nemůžu si tady říkat,že micheliny sou k hofnu .páč sem s nima neměl dobré zkušenosti..a nejen michelůiny...a nezatracuju je jako zatracuješ ty barumky...asi seš zběhlej v gumách jako odborník :lol: neděláš testy??, :mrgreen:
nazuj si co chceš... do toho ti tady nikdo nekecá...
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od pepan »

nevím čím to je,ale z 15ti testů sem našel jen 3 testy,kde testovali i barumky....holt prachy dělaj svoje....a navíc v těch testech teda předběhli vedrestajny a michelinky...jj prachy dělaj hodně a proto řidme se testama :lol:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od hlobilp »

jezdil jsem 3x na barumkach a pokazde to bylo strasne, teda priznam, byli to letnaky. Od te doby jsem se zarekl, ze barum uz nikdy... jednou to bylo na moji skodovenku a nedobrzdil jsem pred kamionem, ty jsem si koupil sam, pak jsem je mel na sluzebnim pick-upu a na vode to plavalo o 106 a naposledy jsem mel na sonate a to same, plavala taky.... tak jsem si rekl ze barum uz nikdy. Pak, loni v zime sef na novych polarisech chtel vyjet kopec a soncil po 10 metrech... druhej se starym medvedem s kdovijakyma gumama vyjel v pohode. Ale abych nezatracoval jen barumky, mam letni kenda a na mokru to je taky sileny, teda rozjezdy. Skoro pokazde mi sviti TCS. Jakmile jsem je ted vymenil za zimni Conti TS 830, tak prokluzy jsou ta tam... mam je druhou sezonu a musim zatim jen chvalit
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pneumatiky a kola“