Kola,disky,pneu

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
MiT
*
Příspěvky: 14
Registrován: 26 črc 2009, 14:21

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od MiT »

Nevíte někdo, zda k plecháčům pasuje TPMS? Podle ceníku příslušenství se uvádí, že to dávají od 16" výše, takže k hliníkům. Mám 1.6 CRDi 94 kW Premium na 205/55 R16 Alu. Nerad bych si objednal z netu 195/65 R15 na plechu a pak zjistil, že to nějak ruší to TPMS. A pak tedy ještě nevím, zda musím kupovat senzory a ventilky od :hyu: nebo zda se dají taky koupit přes ten net :?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od Laxius »

MiT píše:Nevíte někdo, zda k plecháčům pasuje TPMS? Podle ceníku příslušenství se uvádí, že to dávají od 16" výše, takže k hliníkům. Mám 1.6 CRDi 94 kW Premium na 205/55 R16 Alu. Nerad bych si objednal z netu 195/65 R15 na plechu a pak zjistil, že to nějak ruší to TPMS. A pak tedy ještě nevím, zda musím kupovat senzory a ventilky od :hyu: nebo zda se dají taky koupit přes ten net :?
Nazdar, TPMS funguje tak, ze vysielace su v kazdom kolese (nie pneumatike) a prijimac je v aute. Akonahle das koleso s vysielacom prec a das tam plechac, tak prijimac vysielac nevidi a hlasi chybu. Ak si chces kupit ale plechac s TPMS, prepokladam, ze bude treba prenos medzi novymi vysielacmi a prijimacom zosynchronizovat zakazdym ked budes menit kolesa (Alu na plech a aj opacne). Najlepsie bude ak sa spytas u autorizovaneho servisu, ci Ti to dokazu spravit a kolko za to pytaju. Ja menim len pneumatiky na tych istych kolesach a tam treba davat pozor, aby kazde koleso dali s5 na jeho povodne miesto, inac TPMS bude hlasit zle miesto vyskytu problemu.
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od tatchwud »

Laxius píše:
MiT píše:Nevíte někdo, zda k plecháčům pasuje TPMS? Podle ceníku příslušenství se uvádí, že to dávají od 16" výše, takže k hliníkům. Mám 1.6 CRDi 94 kW Premium na 205/55 R16 Alu. Nerad bych si objednal z netu 195/65 R15 na plechu a pak zjistil, že to nějak ruší to TPMS. A pak tedy ještě nevím, zda musím kupovat senzory a ventilky od :hyu: nebo zda se dají taky koupit přes ten net :?
Nazdar, TPMS funguje tak, ze vysielace su v kazdom kolese (nie pneumatike) a prijimac je v aute. Akonahle das koleso s vysielacom prec a das tam plechac, tak prijimac vysielac nevidi a hlasi chybu. Ak si chces kupit ale plechac s TPMS, prepokladam, ze bude treba prenos medzi novymi vysielacmi a prijimacom zosynchronizovat zakazdym ked budes menit kolesa (Alu na plech a aj opacne). Najlepsie bude ak sa spytas u autorizovaneho servisu, ci Ti to dokazu spravit a kolko za to pytaju. Ja menim len pneumatiky na tych istych kolesach a tam treba davat pozor, aby kazde koleso dali s5 na jeho povodne miesto, inac TPMS bude hlasit zle miesto vyskytu problemu.
Musí se koupit trochu jiný druh plecháčů,který má prohlubiny pro TPMS ventilky.Potom se musí naprogramovat jednotka na nové ventilky,aby se s nima po namontování našla.Nevím,ale možná by šlo přehodit i ty ventilky na nová kola.Jezdím s plecháčema bez TPMS a kromě svítící kontrolky je vše OK. Jestli musíš dát na místo to samé kolo,si nejsem jistý.Mělo by to signalizovat po obvodu celého auta nezávisle,kde to kolo je. :-k
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od Tudy »

karel2 píše:Omlouvam se, jestli se to tu uz resilo, ale projit tolik stran uz proste neslo a vyhledavani jenom podle cisla taky nefunguje. Nemam po ruce technicak. Takze, muzu pro 1.4 v Comfortu muzu koupit zimni 185/65 R15? Mam tam letni 195/65/ R15. Vzdycky jsem daval na auto o centimetr uzsi gumy, prislo mi to tak nejak adekvatni. Podle me to trochu pomuze i spotrebe, zejmena kdyz je jeste obcas teplo a gumy vic zmeknou. Jinak jsem tc. v Belgii a nejak tu vubec kolegove zimni gumy nepouzivaji. Pojedu v podstate jenom jednou do CR v zime, takze jenom kvuli tyhle ceste, je musim koupit. Pak tu na nich budu pres zimu jezdit. Mivaji tu pomerne teplo, ale myslim, ze se rika, ze kolem sedmi stupnu se zimni vyplati, uz z hlediska komfortu. Co myslite?
Přesně jak jsi to popsal jsem přezul, v techničáku je to uvedeno, ostatně základní verze mají už od výroby kola s pneu 185/65 R15.
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od karel2 »

Diky!
petan7
Příspěvky: 1
Registrován: 06 zář 2009, 21:41

Šrouby na zimu

Příspěvek od petan7 »

Mám nové zimáky, nesouhlasí mi poklice s otvotry kvůli ventilku tak jsem je tam nedal. Dají se někde sehnat njaké tmavé šrouby kol, aby ty světlé tak nesvítily?
MiT
*
Příspěvky: 14
Registrován: 26 črc 2009, 14:21

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od MiT »

tatchwud píše:Musí se koupit trochu jiný druh plecháčů,který má prohlubiny pro TPMS ventilky.
Hm, a jak takový special plecháč poznám v tom netshopu? Zatím jsem tuhle informaci v popisech ráfků neviděl. Zdá se mi, že bude asi jednodušší dát hliníky a holt je častěji oplachovat. Místo řetězů "autoponožky" :wink:
Nestor.Kea
*
Příspěvky: 74
Registrován: 11 dub 2009, 14:09
Bydliště: Čadca

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od Nestor.Kea »

poradte mi ake zimne gumy si mam kupit mam v tom celkom chaos ](*,) ](*,)
i30 1,4 "made in CZ Indigo Blue
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od Laxius »

Nestor.Kea píše:poradte mi ake zimne gumy si mam kupit mam v tom celkom chaos ](*,) ](*,)
Nazdar, pozri si posledne testy ktore sem hodil oKo:
http://auto.idnes.cz/test-zimnich-pneum ... 6_pneu_fdv

Ja mam este stale zimne pneu, ktore som dostal pri kupe, takze tento rok ich este neriesim, ale podla testov by som kupil: Continental WinterContact TS800 alebo Michelin Primacy Alpin PA3 - maju dobre vlastnosti a maju najlepsie indexi ohladom opotrebovania,takze teoreticky by Ti mohli vydrzat o sezonu dlhsie ako ostatne. Co sa tyka kvality, tak najlepsie su asi Goodyear UltraGrip 7+. No a ze ake rozmery potrebujes, to najdes v technicaku.

Je to len moj osobny, subjektivny nazor, takze je mozne, ze niekto iny Ti povie nieco ine.
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od Radim Brožek »

Nestor.Kea píše:poradte mi ake zimne gumy si mam kupit mam v tom celkom chaos ](*,) ](*,)
Podle toho, kam s nima budeš jezdit si např. z testu výše vyber. Některé jsou lepší na sníh, jiné na mokro/sucho/led. Já do města zvolil GoodYear UG7+, na sněhu nejsou nejlepší, ale se zbytkem parametrů jsou vysoko, což mi do města vyhovuje.
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od oKo »

Laxius píše:Nazdar, pozri si posledne testy, ktore sem hodil oKo...
Já jsem nakonec koupil na původní plecháče Continental WinterContact TS830.
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od laufas »

Zimaky musis koupit podle sebe. Tady plati tuplem, ze 1000 lidi 1000 chuti. Ale co ja sleduji uz par let testy, tak se GY UG 7+ drzi porad vysoko, proto jsem je koupil letos
i30 1.4 + kn, 12/2007
Kakes
Příspěvky: 8
Registrován: 12 zář 2009, 16:10

Re: Šrouby na zimu

Příspěvek od Kakes »

petan7 :Mám nové zimáky, nesouhlasí mi poklice s otvotry kvůli ventilku tak jsem je tam nedal. Dají se někde sehnat njaké tmavé šrouby kol, aby ty světlé tak nesvítily?

podívej se sem

http://www.elektrony.cz/?&volba=Prislusenstvi&kat=matky
Uživatelský avatar
MZagora
*
Příspěvky: 14
Registrován: 04 srp 2009, 23:15

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od MZagora »

Tak mam dnes cerstve prezuto na:
Continental ContiWinterContact TS 830 195/65 R15 T 91
Inspirovan zdejsimi ohlasy a testy - Chtel jsem ty nebo UG7+, Continentalky meli skladem...
i30CW 1.6 CVVT Comfort, Stone Black, 2009
Obrázek
misokl
*
Příspěvky: 35
Registrován: 15 dub 2009, 16:46

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od misokl »

Čaute

Ja som kúpil Matador MP59 195\65\R15. A disky Autec NORDIC 6x15. Disky mám na leto, zimné idú na plecháče. Uvidíme ako budú služit. Verím že len dobre a bez problémov.
i30 COMFORT 1,4i MPI DOHC CVVT, Farba: Continental Silver (2R)
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“