Proč jste si pořídili hyundai?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Proč jste si pořídily hyundai?

Líbí se mi a vždy sem ho chtěl
8
15%
Za rozumné peníze dobrý svezení
28
52%
Chtěl jsem prostě nějaký auto
2
4%
Na lepší nebyly peníze
10
19%
Chtěl jsem Audi:)
1
2%
Jiná odpověď
5
9%
 
Celkem hlasů: 54

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Proč jste si pořídili hyundai?

Příspěvek od Hardcam »

pepane, jeste nedavno si pamatuju, jak jsi hledal Tucsony...co ten obrat najednou?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jste si pořídili hyundai?

Příspěvek od pepan »

Hardcam píše:pepane, jeste nedavno si pamatuju, jak jsi hledal Tucsony...co ten obrat najednou?
jo to byl...ale za ty prachy sem poznal lepčí auta...je to tak..a hilux atd má všestranější zaměření...santu nebo tucsona tak do města..to joo..byl sem z něj nadšenej,ale upadlo to v zapomění...pak možná až budu mět fšechno udělaný a nebudu potřebovat pick upa...
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jste si pořídili hyundai?

Příspěvek od pepan »

sory že to zasírám ,ale když sem tohle viděl a jel v tom i v terénu a pak sednul to tucsona..tzak sem byl v tojce jako na marsu :mrgreen:
Přílohy
hilux.jpg
hilux.jpg (50.98 KiB) Zobrazeno 615 x
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jste si pořídili hyundai?

Příspěvek od vipe »

Chtěl jsem auto, hlavně nový auto. Hledal jsem a porovnával, nakonec jsem vybral GETZÍKA. Předtím jsem jezdil jen ve škodovkách. Volby nelituji a když bych měl zase kupovat nové auto, zase bych hledal porovnával a vybral to nejlepší pro mě a nemusel by to bejt zase :hyu: ikdyž to nevylučuji.
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Uživatelský avatar
Lhoty
Moderátor
Příspěvky: 1197
Registrován: 02 říj 2007, 10:32
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jste si pořídili hyundai?

Příspěvek od Lhoty »

když bych teď vybíral nový auto za docela rozumnou cenu tak asi i30 kombíka,modrýho, v plnej a s 6-ti kvaltem....ale mít prachy, tak je to jasný, já sem prostě Audinovej...takže RS6 Avant :D
Lantra 1.8 J2 Wagon 1996
4 x Trabant 601 1970 - 1991
Uživatelský avatar
kabin
*
Příspěvky: 92
Registrován: 28 lis 2008, 21:43
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jste si pořídili hyundai?

Příspěvek od kabin »

kamoš měl getzika , doporučoval ho ja se šel kouknout do prodejny škoda že svých 197 cm do něj nesložím,pak mě praštil do oči santa fe, ale bohužel jsem jen chudý proletař tak jsem jen vzdychl a koukl vedle na matrix sedl do něj a prdel vybrala :wink:
Matrix 1.5 CRDi VGT
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jste si pořídili hyundai?

Příspěvek od David PLEVA »

K Hyundaii jsem se dostal v roce 2005 víceméně náhodou, když jsem potřeboval velké auto za rozumnou cenu. Vybíral jsem si mezi Kia Clarus 1.8 GLS rok výroby 1998 a Hyundai Sonata 2.0 GLS rok výroby 1997. A i když byla Sonata o rok starší a o 20 000Kč dražší než KIA, koupil jsem si právě Sonatu, připadala mi designově přitažlivější.
Měl jsem ze začátku trochu předsudky vůči této korejské značce, ale vyprchaly onu krutou zimu na přelomu let 2005/2006, kdy moje Sonata byla jedním z mála aut, které u nás v těchto krutých mrazech šlapaly bez sebemenších problémů. Zní to sice jako vychloubání, ale jednoho dne za mnou přišel známý, že mu nejde v té zimě nastartovat Mercedes, tak jestli bych nemnohl vzít auto a startovací kabely a jet k němu. Ten koukal panečku, když Sonata při teplotě cca -25°C chytla na první pokus. V současné době vlastním už třetí vůz značky Hyundai a to Sonatu NF 2,4 Elegance z roku 2005 s manuální převodovkou. Předtím jsem měl Hyundai Sonata Y3 2,0 GLS, r. v 97 kterou jsem měl od konce listopadu 2005 do září 2008, v roce 2007 následovala Lantra 1,6 J2 r.v. 1998, kterou máme dodnes, jezdí s ní manželka.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Re: Proč jste si pořídili hyundai?

Příspěvek od Pavel M »

Po hodně autech s náhonem na přední jsem se rozmýšlel mezi Nissanem X Trailem a Santíkem jelikož v zimě jezdím na chalupu do Krkonoš.Santík to vyhrál jelikož v něm bylo a pořád je víc místa.Mám už druhýho a rozhodně nelituji. :lol:
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7958
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jste si pořídili hyundai?

Příspěvek od Mexican »

chcel som C4 alebo Focus (rocne 1,6 HDi alebo TDCi).. nejak neboli a tak vysiel plan B - nove auto do 350 k kc s dieslovym motorom s min 66kW... tiez nie som nijak extra fixovny na :hyu: dalsie auto je vo hviezdach, ale bude urcite nove
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
dolezz
**
Příspěvky: 138
Registrován: 15 zář 2009, 16:57

Re: Proč jste si pořídili hyundai?

Příspěvek od dolezz »

ja som si asi 2 mesiace hladal auto, je to moje druhe pred nim som mal favorita, vsak pracujem len cca 8 mesiacov :), pozeral som hlavne golfa IV, octaviu, vectru a alfa, no dost sa mi pacil fiat coupe, len som sa ho bal ze su nan drahe diely. Uz som skoro zobral mitsubishu carismu po facelifte len mi do toho nieco vbehlo.

Tak som chodil pozeral auta jak ... az raz nahodou som nasiel coupe :hyu: na autobazar.eu, som hned vedel ze ho chcem. Mam ho cca 2 mesiace, musim vymenit olej a brzd. dosticky.

dufam ze ma nesklame :) lebo je fakt pekne
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jste si pořídili hyundai?

Příspěvek od Tringi »

Jiná odpověď: Protože když jsem se rozhodl, jaký typ auta chci, jednoduše neexistovala alternativa. Mohl bych vybrat odpověď "Na lepší nebyly peníze", ale mnoho dražších kupátek nebo sportovních aut se mi nelíbí tolik, co Tiburon. Teda, nejprve jsem nebyl zdaleka rozhodnut. Druhá generace, alespoň pro mě, postrádala oblé aerodynamičtější tvary předku, které měla generace první, ale ta celkově působí zase příliš barokně. A v tu pravou chvíli Hyundai přišel s modelem 2007.

Mé podmínky byly, a opravdu je zde řadím podle důležitosti:
  • Černé - přes to vlak nejede, a i když dnes vím že je na tom hned všechno vidět, zase bych koupil černé
  • Nové - diskuzí a přednášek o problémech s ojetými auty jsem měl plné zuby
  • Výjimečné - určitě jsem, po Š120 a Favoritu, nechtěl něco, co by bylo vidět na každém rohu
  • Do 300 tisíc - vážně jsem nechtěl investovat víc, nakonec to dopadlo úplně jinak
  • Sedan - jsem odchovanec na Škodě 120; když auto nemělo tenhle formát, nebylo to pro mě auto, ale změna je život
8)
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Proč jste si pořídili hyundai?

Příspěvek od laufas »

za malo penez hodne muziky :D/
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Proč jste si pořídili hyundai?

Příspěvek od Vilda »

Po pravdě řečeno, mě doslova dostala cena auta .... 1.6ka CVVT , ABS, EBD, klima, 6x abg, metalíza, kompl. v elektrice, origoš rádio, za 326 000 kč a při předání vozu sleva 45 000 kč = 281 000 kč :shock: Dlouhou dobu jsem si hrál s konfigurátory různých značek vozů, ale dostat se na tuhle cenu a tuhle výbavu, se mi opravdu nepovedlo ani náhodou ..... Cena byla pořád vyšší o 100 000 i víc .... A jestli i další auto bude Hyundai ?????????????? zatim nevidím jedinej důvod proč ne ....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Proč jste si pořídili hyundai?

Příspěvek od XMira »

Já si auto vybíral před čtyřma lety. V té době to bylo dost "černobílé" rozhodování. Dneska už je to zas trochu jinak. Jako hlavní limit jsme si dali cenu do 300 tis. Sice bychom měli i na dražší auto, ale život přece není jen o autech (i když u některých lidí mi to tak nepřipadá) a taky se s autem chci někam podívat. A to taky něco stojí.
Co se požadavků týče, chtěli jsme klimatizaci a trochu slušný motor, protože jezdíme dost často delší trasy.
No a když jsem zkusil do konfigurátoru škodovky naklikat Fábii s motorem 1.4, klimatizací, ABS - zkrátka výbavu jako má Getzánek, dostal jsem se přes 400tis. A u dalších značek to nebylo o moc lepší. V kategorii do 300tis. byly jen základní verze a základní motorizace.
Až budu tak za dva až tři roky koukat po novém autě, nebude to mít :hyu: zdaleka tak lehké :D . Co mu v mých očích hraje do karet je spolehlivost. Ve srovnání s francouzskou nebo italskou konkurencí má hodně navrch. U koncernu je problém s cenou a s motorizací (za slušný peníz jenom výběhové motory). Ale to je ještě daleko a za tu dobu se všechno ještě několikrát změní.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Proč jste si pořídili hyundai?

Příspěvek od mirpie »

v 18ti letech, co jsem udělal papíry, jsem sedl do Renaulta 19 16V z roku 1991 a na něm se vlastně "naučil" (člověk se učí řídít celej život, ovládat auto vás naučí v autoškole). Měl 99kW a točil 7000ot/min, takže na rychlé přejížděni v kopci jsem si zvykl hodně rychle a rád. Kotouče na všech kolech, ABS (na ten rok bomba), anatomy, palubní počítač, vše v elektrice....Jezdil jsem na něm 6let, z toho dvě zimy na letních na Vysočině a to hned v 18ti a 19ti, takže školu smyku jsem se taky naučil rychle a zároven jsem odhalil nedostatky zadní nápravy s vlečnými podélnými rameny. Pak se auto prodalo. Krátký půlrok jsem jezdil s Vectrou 99 s motorem 2.0DTI 16V, ale s tou naftou to prostě není ono. Věděl jsem, že chci něco, co pojede minimálně stejně dobře jako ten renault, tedy minimálně 100kW benzinový atmosfericky plněný motor s dvěmi vačkovými hřídeli (8ventilové motory sice tak neberou olej, ale nad 4000ot/min to rychle umírá), hmotnost do 1400kg, všechny kotoučové brzdy, dělená potkávací světla (rencek ve verzi 16V měl navíc v serii H4+H1, v noci jsem viděl vše - opel má H7+H1 a už to není ono, podobně Coupé H1+H1, ale pořád lepší než jen H4) a navíc jsem chtěl víceprkovou zadní nápravu.
Takže v dané cenové relaci s danými kritérii zůstal Nissan Primera 2.0, Opel Vectra 2.0, Hyundai Lantra/Coupé 2.0. Primera navíc měla výhodu v rozvodovém řetězu. Nakonec padla volba na jedno hodně zanedbané Coupé (předchozí majitel byl beozhledný prase), který jsme s přítelkyní koupili a já ho dal postupně dohromady...
Příští auto určitě něco velkýho - bud obludně velké combi nebo spíše SUV/OFF Road v kůži. Jde mi spíše už o bezpečnost. Ty malý mrdky alá Fabie, Polo, Clio, Getz, micra, Fiesta,......ano, malé provozní náklady, super, ale když to do vás někdo napere, moc z vás nezbyde, i když to má třeba 10 pytlů. Ty malé rozměry a pidihmotnost tu kinetickou energii nepohltí tak, jako dvaapůl tunová obluda.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Odpovědět

Zpět na „Pokec“