Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
jarko85
*
Příspěvky: 76
Registrován: 16 kvě 2008, 00:22
Bydliště: Dolný Kubín-Slovensko

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od jarko85 »

Skús pozrieť či nemáš uvolnený úchyt sedadla...
Hyundai i30, 1,4, 80,2KW, Červená,
Suzuki SJ 413 (Samurai), 50 KW, Zelený
Fiat 850 Sport Coupé, 38 KW, Žltý
www.autickar.eu
Reklama
 

Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od 89majlo96 »

chcem sa nieco spytat.
V poslednom case mi zacala blikat ziarovka na SPZ mam tam biele ledky, moze to byt sposobene tym ze maju nejaku zvysenu kazivost? Lebo viem za sa to tu uz spominalo. Nemohla by byt chyba niekde v kabelazi, ked to len obcas blika a potom to zase svieti normalne?
Dalej chcem vediet ci by niekto nevedel preco mi nefuka jeden fukar v interieri a preco mi nesvietia dve tlacidla kurenia.
Ked pojdem na servisnu prehliadku a vysypem tam na nich co vsetko chcem aby mi opravili v ramci zaruky tak sa asi aj poseru...
Len najviac sa bojim toho aby ked budu rozoberat pristrojovku, ked sa budu dostavat k tomu osvetleniu a fukaru, tak aby to nepokazili a nemalo to prilis velke vole potom. :roll:
Do prednych parkovaciek by som chcel dat niektore s tychto ziaroviek, nema s nimi niekto skusenosti? Myslite ze sa budu kazit ako aj obycajne biele ledky?
http://tuning.autodoplnky.cz/led-zarovk ... -s23847987
http://tuning.autodoplnky.cz/led-zarovk ... bo-s287294
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od Hardcam »

S poruchovosti bilych LEDek jsem bojoval dlouho. Mrkani a vynechavani je jejich vlastnost. Objevil jsem lepsi, invexni parkovacky a ty vydrzely rok, dnes jsem menil jednu z nich. To povazuju za obrovsky uspech, drive jsem menil kazdy mesic-dva. Co se tyce tech v odkazu - ty 4 bodove jsou naprd, mrkaly po tydnu. Ale je mozny, ze kvalita se zmenila. Ale hodne o tom pochybuju. Co se tyce tech parkovacek z SMD diod, tak s temi zatim nemam zkusenosti, ale vypada to zajime. Zatim jsem videl jen ty ve vetsim provedeni - pro jejich montaz musis sundat prekryti svetla.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od Borek »

Led parkovačky-(s jednou velkou bílou),mě vydrží vždy přesně rok :D .Potom odejdou během týdne obě. :(
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od Hardcam »

Borek: tak to pouzivame ty same...:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od alarm »

Z SMD-čkami som urobil podsvietenie prístrojovky na modro v Accente asi pred rokom(???) a zatial to šlape.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od karel2 »

od SKV:"Já mám ze přední nápravy taky hodně smíšený pocity. Při otáčení volantem se někdy v krajní poloze ozve lupnutí. Když jedu po hodně špatné cestě tak to tak podivně klepe, ale na kostkách třeba ne, musí to být pořádný nerovnosti. Když jsem jel nedávno do Mikulčic, na jedné silnici, kde byly jakoby "schody" mi klepalo železo o železo do řízení. "

Tak stejny pocit mam taky. Uplne spolehlive to udela, jakmile se predni kola dostanou chvili do vzduchu a pak dopadnou na vozovku. To je treba pripad jakehokoliv pricneho schodu nebo propadle silnice. Jakmile na to clovek najede rychleji, nez staci pruziny zareagovat, tak "pristani" predni napravy vyprodukuje tuhle obludnost. Musim rict, ze tohle je zatim absolutne nejvetsi zklamani z auta. A nejedna se o zadne hrube zachazeni, nekdy clovek muze jet 20 km/h a nevidi nerovnost a sup tam, asi tak, jako se mi stalo dnes. Snad to nebude znak toho, ze naprava a vubec vsechno kolem ni, nebude mit dlouhou zivotnost - doufam, ze se pletu. Nedavno jsem jel starym pickupem, ktery mel skoro trikrat protocenych 100 tisic km a musim rict, ze ac se nedaji ta auta srovnanvat, tak neco takoveho to nedelalo. Ostatni auta, kteryma jsem kdy jezdil, byla mladsi a nemusim zminovat, ze taky bez podobneho problemu.
i30poradna
*
Příspěvky: 59
Registrován: 10 říj 2009, 02:00
Bydliště: Kraj Razovity

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od i30poradna »

saldy píše:
saldy píše:já zase slyšim něco rezonovat jakoby od pravých předních dveří a to nejen když přejedu nějakej hrbol, zítra to s někým projedu, musí to zjistit spolujezdec odkud to přesně jde, bojím se aby to nešlo z palubovky, doufám, že to místo najdu :-k .
Tak jsem to drnčení odhalil, pod schránkou spolujezdce je takovej dekl a klepal se, stačilo tam dát kousek molitanu a je klid :)
Tak to máš asi diesel motor co? no udělal jsi správnou věc, s servise by ti to zpravili stejně. 1mm podložit a je to.
Jezdím:

Škoda Favorit 1.3 karburátor, 91 r.v.
i30poradna
*
Příspěvky: 59
Registrován: 10 říj 2009, 02:00
Bydliště: Kraj Razovity

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od i30poradna »

RadoK píše:
laufas píše:U nas skripou vyvody klimy, staci prejet na kostky treba,tak to zalupe. Pak jeste prihradka na bryle ve strope.Taky na kostkach.
Ve volantu taky, ale lupe to jen pri toceni vpravo a ani nemusi byt plnej rejd :-)
Mne to tiez pri nerovnostiach hrkalo na strope. Mal som nedotiahnute skrutky v priehradke na okuliare. A poriadne.
Vo volante to sem-tam hrka tiez, najma pri natocenom volante.
A este som nedavno zistil, ze mi vrzga sedadlo ked sa silno kyvem z jednej strany na druhu (klukata cesta).
Aj som dal dolu zadny kryt sedadla kde je konstrukcia aktivnej opierky hlavy (odtial to vychadza) a naolejoval som to, ale nepomohlo.
Vsetko su to ale take mensie nedostatky, pri beznom jazdeni ich neregistrujem.
Hrkání volantu? Zkus volant potřískat pěstí (dole). Možná ti vibruje airbag u řidiče. T tom případě ho stačí povolit a znovu dotáhnout, možná si nesednul jak měl.
Jezdím:

Škoda Favorit 1.3 karburátor, 91 r.v.
i30poradna
*
Příspěvky: 59
Registrován: 10 říj 2009, 02:00
Bydliště: Kraj Razovity

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od i30poradna »

SKV píše:Dnes jsem si byl pro auto v servisu (bylo tam od včerejška). Klepání od nápravy prý nezjistili, všechno je prý v normě. Molitan od chladiče mi odtrhli, že prý vypadává všem a nemá tam žádný význam. Sami od sebe mi nastříkali neošetřené místo na podvozku antikorozním nástřikem, prý to Korejci sami oznámily jako vadu a že je to tím, že tam nedosáhne robot.
Vysazování rádia mi taky opravili - vyskočený konektor (čemuž už vůbec nerozumím, protože vysazoval zesilovač, vše ostatní normálně fungovalo, to by v tom případě musely mít repráky společnou zem).
Ptal jsem se na zaplacení nutných nákladů spojených s reklamací - a odpověděli mi, že to mají povinnost uhradit a že to jde z jejich kapsy, protože Hyundai jim nic nezaplatí. :hyu: servisu neplatí ani zásahy, kde se nepoužije žádný materiál. Vyměkl jsem a nic nechtěl, i když mám do servisu proježděno už min. 300,-.
Samozřejmě se rozdělání středové části neobešlo bez následků a něco mi tam na nerovnostech pěkně drnčí :(.

A teď dotaz na ostatní itřicítkákáře. Viklá se mi středový tunel (část od šautpáky k palubce), nevím jestli je to normál nebo je to po zásahu servisu. Jak jste na tom vy?
Zkontroluj si pod palubovkou - stredovy tunel - meli by tam být vruzt z obou stran pod záslepkou. Popřípadě dotáhnout.
Jezdím:

Škoda Favorit 1.3 karburátor, 91 r.v.
Digis
*
Příspěvky: 19
Registrován: 01 zář 2009, 16:22

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od Digis »

Nevím jestli to patří zrovna sem. Po přezutí gum se mi zdálo, že je auto trochu našikmo, vzal jsem metr a změřil vzdálenost kraje disku a kraje blatníku vepředu a na levé straně je to i 1cm níže než na pravé. Stejně jako výška předního nárazníku o země. Ptám se zde, jestli s tím nemá někdo zkušenost, jinak zajedu do servisu ať mi řeknou co to je.
i30 1.4 85kW Comfort, Vivid blue, 08/2009
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od 89majlo96 »

:-k fuuha, predpokladam ze romzmer pneumatik je rovnaky
no to je pekna zahada
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Digis
*
Příspěvky: 19
Registrován: 01 zář 2009, 16:22

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od Digis »

89majlo96 píše::-k fuuha, predpokladam ze romzmer pneumatik je rovnaky
no to je pekna zahada
Po pravdě jsem to nekontroloval, protože jsem koupil celou sadu, ale pro jistu se podivám :)
i30 1.4 85kW Comfort, Vivid blue, 08/2009
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od Laxius »

Digis, daj vediet ako si dopadol, toto vyzera byt fakt velka zahada :roll:
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od Mexican »

a nemas nahodou krivu podlozku (chodnik, cesta na ktorej auto stoji)? :-k
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Odpovědět

Zpět na „i30 Garanční prohlídky, servis“