tlak paliva

Jak upravit svého hjundaje.

Moderátoři: Farrael, Engineer, Moderátoři

Odpovědět
kuchi
*
Příspěvky: 24
Registrován: 29 bře 2009, 11:39

tlak paliva

Příspěvek od kuchi »

zdravím potřebuji vědět jak je regulován tlak paliva na accent (LC) 1.5 16v DOHC 75kw G4EC popř, které větší vstřiky by pasovali atd , mám přímé sání přímý výfuk krom katu a prostě je tam moc vzduchu , jinak z čeho by pasovala větší klapka , dík za odpovědi
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dr Meduza
****
Příspěvky: 1105
Registrován: 14 kvě 2008, 08:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: tlak paliva

Příspěvek od Dr Meduza »

to ze by ti tam po vyhozeni vzduchovyho filtru slo moc vzduchu je blbost
kdyz nejsou vstriky ucpany, tak maj dost velkou rezervu i pro lehky preplnovani :wink:
regulator tlaku paliva bejva na vstrikovaci liste
Coupe 2.0 LPG rv 96 barva Fialova -> rosekano -> uz je zase skoro opraveno
Opel Omega B 2.0 Combi LPG - luxusni kara, ma sedacky Recaro :D
kuchi
*
Příspěvky: 24
Registrován: 29 bře 2009, 11:39

Re: tlak paliva

Příspěvek od kuchi »

tak to že tam jde víc vzduchu není blbost ale fakt, a ptal jsem se kde je regulátor tlaku na accent(LC) a ne na každém autě , protože LC ho má v čerpadle tak děkuju za nic , ale měl jsi pravdu že vstřiky mají rezervu i pro přeplňování do 0.6
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: tlak paliva

Příspěvek od Vladislav Bureš »

I když maximálně možně způchodníš sání tak výměna klapky a střiků je blbost taktéž měnit tlak na střicích. Atmosférický motor pracuje teoreticky do tlaku 0 bar je to vždy méně a přímím sáním se této hodnotě přiblížíš o něco lépe než s klasickým sáním ale rozdíl bude v desetině baru takže žádné úpravy netřeba naopak by jsi si tím nadělat paseku. Větší klapka je hezká věc ale velice problematicky pak reguluje menší sešlápnutí plynu kdy například po sešlápnutí na 25% máš plný plyn je potřeba si uvědomit že se počítá s obsahem plochy nikoli s průměrem. To že by střiky stačili do 0,6 baru pokud nejsou schodné s dvoulitrovým motorem se mi také moc nezdá protože velký střik má problémy dávkovat malé množství paliva a že by výrobce nechával 100%ní rezervu také nebývá běžné. Co ke změně střiků řeknu toto každý střik má jinou reakční dobu impedanci a obsah z čehož vyplývá jiné časování ovládání takže změna či úprava řídící jednotky. úprava tlaku paliva má jediný přínos a tím je lepší roztyl paliva a lepší vytvoření palivové mlhoviny.

Nedostatečné množství paliva se projevuje u vyžších otáček pod plynem škubáním motoru a ve většině případů se to řeší výkonější palivovou pumpou a u razantnějšího nárustu výkonu teprve výměnou střiků
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
kuchi
*
Příspěvky: 24
Registrován: 29 bře 2009, 11:39

Re: tlak paliva

Příspěvek od kuchi »

díky za odpověd nakonec do toho vrtat nebudu ale u toho přeplnování do 0.6 by měli opravdu stačit puvodní vstřiky , ale ted přemýšlím spíš o výměně celého motoru tak jestli někdo neví jestli pásne do accent (LC) 1.8 16V , a ještě z čeho větší brzdy jestli třeba bude pasovat lantra nebo něco podobného s ABS
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: tlak paliva

Příspěvek od mirpie »

jo, prodej Accenta a kup si Lantru 1.8 nebo nejlíp 2.0 ať nehoníš kilowatty na menším motoru, když se dělal seriově větší. Vyjde to nejlevněji a nebudeš mít problémy se zástavbou, s STK. A pokud tvůj accent nemá ABS, tak zapomen na to, že to ABS tam nějak lehce doděláš-nedoděláš. Není to tak jednoduché, jak se to tváří. Jinak do toho vyliješ spoustu peněz a času a navíc to auto pak bude prakticky neprodejné, pokud ti všechny úpravy někdo nezapíše do TP, což legálně neprojde.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
kuchi
*
Příspěvky: 24
Registrován: 29 bře 2009, 11:39

Re: tlak paliva

Příspěvek od kuchi »

jo je to nejjednodužší koupit lantru ale já ji nechce protože má větší váhu a já jsem spokojený s velikostí auta jen tam chci dostat větší motor a tím pádem větší brzdy , tak ví někdo zda to může pasovat?
Odpovědět

Zpět na „Tuning“