Tringi Coupe chat aneb: "Tak už taky jezdím" ;-D

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Tringi Coupe chat aneb: "Tak už taky jezdím" ;-D

Příspěvek od matysekul »

Budu muset mrknout do manuálu, jestli se neměl alarm vypnout po strčení klíčku do zapalování
Nevím jak u Vašich aut.Nedávno jsem to zkoušel,abych věděl,jak to vypnout,kdyby mi baterka náhodou došla a alarm jsem umlčel až nastartováním.
Naposledy upravil(a) matysekul dne 30 říj 2009, 05:25, celkem upraveno 1 x.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tringi Coupe chat aneb: "Tak už taky jezdím" ;-D

Příspěvek od Tringi »

matysekul píše:
Tringi píše:Budu muset mrknout do manuálu, jestli se neměl alarm vypnout po strčení klíčku do zapalování,
Nevím jak u Vašich aut.Nedávno jsem to zkoušel,abych věděl,jak to vypnout,kdyby mi baterka náhodou došla a alarm jsem umlčel až nastartováním.
Já tušil, že to tak nějak bude, a že jsem si tu cestu mohl ušetřit, ale raději jsem to hned zamkl, protože z vřískajícího alarmu v noci uprostřed města jsem měl celkem nervy :| Asi si to taky někde pro jistotu odzkouším.
BTW: citace je
kdo píše: nikoliv [url] :wink:
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Tringi Coupe chat aneb: "Tak už taky jezdím" ;-D

Příspěvek od Hardcam »

:mrgreen: on se Mates jenom spletl...:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Tringi Coupe chat aneb: "Tak už taky jezdím" ;-D

Příspěvek od matysekul »

No jo,sem se přešáh :oops:
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
ZaRDa
*
Příspěvky: 25
Registrován: 25 črc 2008, 19:26
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tringi Coupe chat aneb: "Tak už taky jezdím" ;-D

Příspěvek od ZaRDa »

Tringi: myslím, že stačí když auto odemkneš, zamkneš a znova odemkneš klíčkem - pak už by houkat alarm neměl. teda alespoň u všech aut který jsem měl to takhle fungovalo. :wink:
Mercury Cougar 2.5, 125kw (2002) (11/2009 - ???)
Ford Probe 2.0, 89kw (1996) (06/2009 - ???)
Hyundai Lantra 1.6, 84kw (1997) (05/2008 - 03/2010)
http://www.zarda.lantraweb.net
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Tringi Coupe chat aneb: "Tak už taky jezdím" ;-D

Příspěvek od DEDe »

me kdyz nechtelo auto otevrit dalkou (s alarmem) tak kdyz otevre clovek klickem zacne to houkat. Umlkne to casem samo ale pokud to tou dalkou clovek neotevre a tak ani nenastartuje ten alarm to nedovoli, takze pro klicek sis opravdu jit musel ;) Existuje pak nejaka kombinace na sratrovani nekolikrat otocit a pak startovat ale ted nevim jestli to platilo pro alarm nebo jestli to bylo neco s imobilizerem, ale je to popsane v manualu k autu :)
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tringi Coupe chat aneb: "Tak už taky jezdím" ;-D

Příspěvek od Tringi »

Už jsem tím sice přispěl do tématu Copak chystate na aute na jaro/leto noveho roku ? :)) ale když už tu mám takový svůj deníček, nemělo by to chybět i zde. Dost se mi ošoupala hlavice řadící páky, ale po dlouhém vybírání a pak i dlouhém čekání mám konečně novou. Co vy na to?
Přílohy
Obraz1.jpg
Obraz1.jpg (88.94 KiB) Zobrazeno 1554 x
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Tringi Coupe chat aneb: "Tak už taky jezdím" ;-D

Příspěvek od David PLEVA »

Já jsem ji viděl dneska večer v reálu a dobrý. :D :D :D
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tringi Coupe chat aneb: "Tak už taky jezdím" ;-D

Příspěvek od Tringi »

Varování: Následující příspěvek obsahuje sprostá slova.
Včera večer jsme byli s Davidem, mimojiné, umýt auta, a dnes ráno, když si to jedu pohodovou stovkou po Rudné domů, mě začal sáhodlouze předjíždět nějaký pojebaný modrý přituněný fiat, snad panda, se začerněnými okny, a ačkoliv ho nikdo netlačil ani neměl v úmyslu předjíždět, vrátil se do pravého pruhu rovnou nějakých 10 metrů přede mě, sundal nohu z plynu kokot (to bych vklidu přešel, na tyhle blbce jsem zvyklý) a celé auto mi zaprasil tím hnědoslaným svinstvem co je teď na cestě. To mě už ale fakt naštvalo. :evil: :evil: :evil: Kdyby byla příležitost, asi bych mu něco řekl, takhle jsem se na něj mohl akorát škaredě dívat na semaforech :| ...ještě zvažuju přizvat si kamarádku čarodějku a poslat na něj nějakou kletbu, třeba ať mu srostou chlupy na zadku... :twisted:
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tringi Coupe chat aneb: "Tak už taky jezdím" ;-D

Příspěvek od Tringi »

Podařený pondělní večer

Včera se mi s autem stala zajímavá, ne zcela příjemná, situace. Odjížděl jsem pozdě večer od firmy, naložil jsem přítelkyni a vyrazili jsme. Výjimečně jsem neměl puštěné rádio. Ujedeme pár desítek metrů a slyšíme cvak ... cvak ... cvak ...takový zvuk, jako když máte ve vzorku pneumatiky tvrdohlavý kamínek, kterému se nechce a nechce vypadnout ven. Příčinu jsme objevili až při několikátém zastavení ke kontrole kol a nebyl to kamínek. Spíš k okraji kola byl zaražený šroub, teda spíš vrut, s devítkou hexagonální hlavou a podložkou :shock: Z mého auta nebyl, jak jsem později zjistil, protože jsem už nedávno investigativně zjistil, že všechny v mém autě jsou desítky a hlavně mají i drážky na křížový šroubovák.

Navíc se mi rozsvítila oranžová kontrolka check engine :|

Tak jsem to otočil, docvakal tam, odkud jsem vyjel a začal obvolávat známé, jestli netuší, jestli je někde poblíž něco jako pneupohotovost. Tímto děkuju Davidovi že mi nabídl i odvoz, ale pořešili jsme to nakonec s Klárou sami, a to, k mému překvapení, docela úspěšně, protože já sám jsem na mechanické záležitosti dost antitalent. Každopádně v tu chvíli zůstalo jedinou možností nasadit rezervu, a dál příliš nejezdit.

Už se samotnou výměnou kola jsme se nehorázně pobavili. Nejprve mi ani za boha nešel vytáhnout zvedák, až někoho bystřejšího napadlo, povolit šroubem, kterým se následně zvedá auto ...zvedák zmenšil svou výšku, a vypadl na nás skoro sám. Mno, jak se ke zvedání správně používá ta tyčka s okem a plastovým handlem a na ni nasaditelný klíč, jsme objevili až mnohem později. Další souboj byl veden s bezpečnostní maticí, ale nakonec jsme přišli na to, že čepička matice se dá, a musí, použít jako redukce klíče. Většina povolování těch matic navíc probíhala tak, že klíč byl nasazen tak aby byl vodorovně, a po něm oběma nohama skákala slečna, aby matici povolila. A já se modlil, aby to skákání vydržel i zvedák :) Vydržel.

Nasadit to úžasně úzké, koloběžkoidní, kolečko už bylo snadné. Nedokážete si ale představit, jak hluboko v podběhu bylo, a jak nehorázně hloupě a směšně na něm to auto vypadalo :oops: Chtěl jsem udělat fotku, ale můj mobil měl, takhle pozdě večer, jiný názor.

Když jsem vezl slečnu domů, osmdesátku napsanou na rezervě jsem dodržoval, pak mi to ale nedalo a přidal jsem na rozumnější rychlost. Jak se zdá, vydrží i tachometrických 130. A další věc, která mě překvapila, že i po těch třech letech (počítám i půl roku co bylo auto na trajektu) byla stále perfektně nahuštěná. Jako vtipné intermezzo jsem bral, když se vedle mě na semaforech postavil Superb a začal tůrovat a mávat na mě, že si dáme závod. Zřejmě to kolo přehlédl, nebo si naopak dělal srandu, haďas :D

Domů do Havířova jsem dorazil kolem jedenácté, stále s rožnutou kontrolkou check engine, a restaurace, kam jsem mířil za kamarády, právě zavírala.

Ti měli z mého nového kola fakt velkou radost, znásobenou pivky, však to znáte :wink: ...a jali se studovat ono kolo postižené šroubem. A přišlo jim jako dobrý nápad zkusit ho vyšroubovat, ještě líp, zkusit jím "někoho" zastřelit (předpokládali že to bouchne jako šampus). Naštěstí se nic takového nestalo, vrut se vyšrouboval a vypadl a měl jen zhruba 2 cm. Kdybych to věděl, vyšroubuju ho dokud bylo kolo na autě, ale nechtěl jsem riskovat hliníkáč, ani zbytek auta, bůhví co by se mohlo poškodit, kdyby byl delší a opravdu skrz. Pak se kamarádi pět minut předháněli kdo tu díru poplive víc, aby viděli jestli něco uniká, nebo ne, ale neunikalo. Tak jsem byl přehlasován, a bylo rozhodnuto, že se kolo vrátí na auto. Prý maximálně pět minut, šaškovali jsme tam asi půl hodiny :D ale nakonec vše dobře dopadlo.

Tak jsme nasedli, já nastartoval, a kontrolka check engine zhasla :shock: ...a tudíž se ptám: Je možné aby to mělo souvislost? Vím že to auto je docela chytré, ale že by až tak? Navíc se rozsvítila ještě když tam bylo původní kolo. Dneska bez problému, bez kontrolky, auto jezdí tak jak má.

Mělo to šťastný konec, zapil jsem to absinthem a dvěma pivky a dneska nešel do práce 8)
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Tringi Coupe chat aneb: "Tak už taky jezdím" ;-D

Příspěvek od Borek »

Tringi,tak teď nevím-děláš si tím článkem srandu nebo to myslíš vážně? :-k
S tím vytažením heveru nebo jak udělat z klíče na šrouby a háčku-kliku k heveru,nebo že musíš dát do klíče na kola redukci na bezpeč.matku,to jsou snad naprosto samozřejmé :!: ,vteřinové záležitosti :!: Zatáhnu za hever(poprvé)-nejde ven,vidím,že je povytažený aby nehrkal-otočím očkem a je venku.Mám klíč na kola a tyčku s háčkem-potřebuju z toho udělat kliku-zasunu tyčku s háčkem do díry v klíči a je to.Nezlob se,ale považuji to za naprosto banální,absolutně dětsky logické věci i když to vidím poprvé. :D
Stejně tak nestačím zírat :shock: [-o< :shock: ](*,) :D ,když píšeš,že skáče holka po klíči a snaží se povolit kolo,když už máš auto na heveru :shock: ](*,) .No to snad není pravda???Přiznej,že si děláš prdel 8-[ (a to používám taková slova tady hodně málo).Matky se vždy povolují(ne že je vyšroubuješ úplně,jen povolit :D ),dřív :!: než začneš auto zvedat heverem :!:A ne lomcovat celým autem na heveru. [-o<
A check engine je sice chytrá kontrolka,ale můžu tě na 100% ubezpečit,že nemá absolutně nic společného s kolem.Šroub nebo i upadlá celá náprava je jí úplně fuk :mrgreen: .Ta reaguje na emise(špatné spalování).Naber plnou benzínu,můžeš tam mít nějaký bordel.Můžou to být i zap.kabely,lambda....Ale nejspíš jen nějaký bordel,voda v benzínu.Takže jezdi a pokud nebude svítit,nic se neděje. :wink:
Jo a k tomu šroubku-ten se nemusíš bát nikdy vyndat(tedy ne,že budeš mít oko u něho :D ),v 99 ze 100 případů nic neudělá a většinou jsou to jen menší šroubky,co vypadnou někomu z auta a neprojdou přes vzorek(ten má 8mm a ještě vnitřní vrstvu)-také jsem jich pár vyndal(bez demontáže pneu :lol: ) a nikdy pneu neutikala.I kdyby utíkala,mám v autě sprej na rychloopravu-namontuješ na ventilek,napustíš směs do pneu-i ti ji nafoukne a hned jedeš dál.Řebíky,šroubky...to zadělá bez problému(ty vytáhneš,ne že je tam necháš-si připadám s tím vysvětlováním,jako ve školce :D ) a v případě,že je noc,někde v lese nebo na dálnici,na dovolené,když máš plný kufr.....je to rychlé řešení. :wink:
Hele,fakt mě zajímá,jestli si děláš legraci a skočil jsem ti na to nebo jsi nad vším fakt tak přemýšlel a kombinoval a pátral a...... :lol: .
Jo a k té rezervě-stejně tak vidím jako samozřejmost,že ji je dobré jednou ročně zkontrolovat než být pak nemile překvapen,že je prázdná(i když mám v autech kompresory).Zrovna v :tus: není ta galuska žádné ořezávátko a má být nafoukaná na 420kPa :!: -ta kdyby ti bouchla,tak to už uslyšíš. :lol:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Tringi Coupe chat aneb: "Tak už taky jezdím" ;-D

Příspěvek od Hardcam »

Nooo, Borku, myslis, ze by nekdo napsal doslova slohovy cviceni, aby si delal srandu? :mrgreen:
vzhledem k tomu, ze to dopadlo dobre, e to docela pobavilo...ono, rekneme si narovinu, kolik lidi si v tyto situaci umi poradit - jsem presvedceny, ze kdyby moje Terka v Usti pichla, musel bych to jet spravit ja i kdybych byl momentalne na Marsu. Nekdo to k zivotu nepotrebuje, pro nekoho je to znama vec, pro me treba zabava - rad kola prehazuju cely rodine, dodnes vsichni ziji :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Tringi Coupe chat aneb: "Tak už taky jezdím" ;-D

Příspěvek od Borek »

Hele,kdyby to psala ženská,tak ten popis beru jako samozřejmost.Moje manželka by postupovala stejně jako Tringi. :mrgreen: Ale chlap :?: Fanda do aut?
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Tringi Coupe chat aneb: "Tak už taky jezdím" ;-D

Příspěvek od Hardcam »

No fanda je, ale ma relativne novy auto a nikdy nemel potrebu disky sundavat. Ja se obavam, ze moji dva svagri, ac jsou taky milovnici aut, tohle taky jen tak nedaj. Nikdy nepichli a zbytek dela pneuservis...jproc si jen tak nanecisto buou spinit ruce? Najdou si neco jinyho, co je bude bavit.

Btw, jeden z nich nalil pred dvema mesici do fungl novyho naftaka (S-Max) plnou benzinu...7ka v cudu a 1600Kc za benzin taky :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tringi Coupe chat aneb: "Tak už taky jezdím" ;-D

Příspěvek od Tringi »

Mno ...Borku ...je to mírně nadsazené, aby to bylo vtipné, ale vesměs ano, jsem totální lopata :D
Jak píše Hardcam, dělal jsem to poprvé, a nemít Kláru, lomcuju tam s tím ještě dnes.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Odpovědět

Zpět na „Pokec“