Wifi router

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Wifi router

Příspěvek od Bolo »

Zdravím,
potřebuju wifi v baráku.Koupil jsem si router TP-Link TL-WR542G.Mám ADSL internet od O2.Takže jde mi kabel do ADSL modemuDSL-362T pak do wifi routeru a z něj mi jde kabel do stolního pc ale net nejede.Když to dám bez routeru tak najede hned.Router mám nastavený na dynamickou ip adresu.V nastavení routeru jde vidět že tam ten net z toho modemu jde .Wifi chytám,připojím se ale net nejde.Neví někdo co mám blbě?díky
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Reklama
 

Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Wifi router

Příspěvek od cypisek »

Kdysi jsem se v tom topil taky jak ty, ... už si to přesně nepamatuju ... máš vlastní IP ?? co si pamatuju tak na routeru jsem si musel nastavit svoje ip, brany atd.. a na pc pak ip toho routeru ...
Hyundai Santa FE 2.2 CRDi
Škoda Fabia 2.0 LPG

bejvávalo ..
Škoda octavia 1.9 TDI 4x4
Pontiac trans sport 2.3 16v LPG
Hyundai sonata 2.0 16v LPG (2x)
Renault 21 1.8 LPG
Š 120 LPG
Š 110 R
Uživatelský avatar
Pajk
**
Příspěvky: 407
Registrován: 04 srp 2006, 13:22
Bydliště: Vraclav is near Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Re: Wifi router

Příspěvek od Pajk »

A MAC adresu máš?Musí ti ji přidělit poskytovatel připojení.

Zjištění MAC.
MAC adresu zjistíš příkazem ipconfig /all spuštěném z příkazového řádku, který najdeš v: Start/programy/příslušenství/příkazový řádek. Napište příkaz: "ipconfig /all" a odentrujte.
Lantra kombi 1.6-G4GR,r.v. 97
ABS,klima,dálka
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Wifi router

Příspěvek od amaize »

to pajk : blbost,to už se dneska nenosí
to bolo: nejsi daleko nebyl by problém ti to nastavit, ale mrkni i do PC aby jsi neměl pevně nastavené IP adrersy a DNS servery,
a naopak routr raději nastav dle O2- jedna z možností nastavení, toto se těžce řeší na dálku, každé síťové zařízení má svou specifikaci a hlavně nezapomeň vše uložit po nastavení routr se musí zrestartovat sám, kdybys potřeboval na SZ máš mejl
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Uživatelský avatar
hawk
**
Příspěvky: 372
Registrován: 02 srp 2008, 09:07
Bydliště: olomoucko

Re: Wifi router

Příspěvek od hawk »

je třeba nahlásit MAC adresu routeru poskytovateli připojení, aby ji zaregistroval . Pak to pojede. :wink:
Uživatelský avatar
Pajk
**
Příspěvky: 407
Registrován: 04 srp 2006, 13:22
Bydliště: Vraclav is near Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Re: Wifi router

Příspěvek od Pajk »

amaize píše:to pajk : blbost,to už se dneska nenosí
to bolo: nejsi daleko nebyl by problém ti to nastavit, ale mrkni i do PC aby jsi neměl pevně nastavené IP adrersy a DNS servery,
a naopak routr raději nastav dle O2- jedna z možností nastavení, toto se těžce řeší na dálku, každé síťové zařízení má svou specifikaci a hlavně nezapomeň vše uložit po nastavení routr se musí zrestartovat sám, kdybys potřeboval na SZ máš mejl
NEVÍM CO NA TOM JE ZA BLBOST.
Na routeru je napsaná MAC adresa a tu musíš mít u poskytovatele zaregistrovanou.Nevím jak to má O2 a jestli ten router je od nich,nebo je kupovanej zvlášť.Jestli od nich,tak to třeba zaregistrovaný má.Router nastavíš tady http://192.168.1.1/ .
Lantra kombi 1.6-G4GR,r.v. 97
ABS,klima,dálka
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Wifi router

Příspěvek od vipe »

Žádná blbost u nás je celá síť postavená na MAC adrese aby se nemohl připojit kdo chtěl. Dáš si router a za něj si už můžeš dát co chceš a kolik toho chceš, ale musíš na routeru změnit MAC adresu. Buď je tam funkce klonování MAC adresy a můžeš si tam do toho routeru zadat adresu kterou jsi měl na tom počítači to je to nejjednodušší a nemusíš schánět poskytovatele aby ti registroval novou MAC. V opačném případě musíš si nechat registrovat u poskytovatele novou MAC adresu aby ti to jelo.
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Wifi router

Příspěvek od Hardcam »

Ja mam trochu jinej problem, mam od O2 pripojeni ADSL, z jednoho PC vede kabel do routeru a ja chytam na mobilu, notebookach a dalsich PC jen wifi. Problem je, ze nevim, jak to zaheslovat. Tim padem nemam problem se pripojit i z parkoviste a samozrejme na routeru vidim, ze se pripojuji i nejaci lide z baraku. Vite nekdo, co s tim?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Wifi router

Příspěvek od ivan »

Zapoj ten původní router na linku a do kompu,zapni vyhledávač a vlož do něj adresu 10.0.0.138 a dej entr!
Objeví se okno Name dej admin
Password dej admin a přihlaš se,pak to přeskočí do rozhraní routeru,ty musíš najít ty to položky: Name o2,password o2,Authentication auto,MTU 1492,VPI 8,VCI 48 a PPPSetings 1 PPPoA -LLc nebo PPPoA-VcMux
2 PPPoE
Tohle musíš najít a zapsat si to na papír abys mohl připojit novej adsl router,rutry u nás neumí automaticky detekovat linku načem to běhá teda aspoň u O2 ](*,) Musí se to zadávat ručně :!: Udělej nejdříve tohle pak Ti poradím dál,jdu spát :wink:
Ps nic neměň v tom routeru jen to opiš co tam je ať to nerozhodíš [-X
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Wifi router

Příspěvek od ivan »

Hardcam píše:Ja mam trochu jinej problem, mam od O2 pripojeni ADSL, z jednoho PC vede kabel do routeru a ja chytam na mobilu, notebookach a dalsich PC jen wifi. Problem je, ze nevim, jak to zaheslovat. Tim padem nemam problem se pripojit i z parkoviste a samozrejme na routeru vidim, ze se pripojuji i nejaci lide z baraku. Vite nekdo, co s tim?
To je dost blbí :( nemáš zaheslovanou wifi v routeru,počkej až Tě fakt někdo veme z rejdu a potom přijde účet si budeš říkát já ](*,) třeba za 50 000kč faktura :o za intenetové volání :mrgreen:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Wifi router

Příspěvek od vipe »

Musíš si nastavit heslo v routeru. Hledej něco jako Wireless - Interface nastavíš si SSID to je něco jako jméno a potom zadáš Passphrase: heslo které ti vygeneruje WEP Key
SSID potom zadáš v nastavení připojení v notebooku stejně jako WEP Key :mrgreen:
No a kdo nebude znát hohle heslo tak se ti nepřipojí. Můžeš si ještě nadefinovat uživatele MAC adresou, další ochrana aby se ti nikdo jinej nepřipojil.
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Wifi router

Příspěvek od Hardcam »

SSID mam. To je naka blbost, aby mi prisla faktura na jinou castku, to by takhle kdokoliv mohl v KFC a dalsich Free zonach volat jak chce. Mam to tak 4 roky, zatim se nic nestalo, ale poskytovat celymu baraku pripojeni se mi zrovna nechce.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Wifi router

Příspěvek od ivan »

vipe píše:Musíš si nastavit heslo v routeru. Hledej něco jako Wireless - Interface nastavíš si SSID to je něco jako jméno a potom zadáš Passphrase: heslo které ti vygeneruje WEP Key
SSID potom zadáš v nastavení připojení v notebooku stejně jako WEP Key :mrgreen:
No a kdo nebude znát hohle heslo tak se ti nepřipojí. Můžeš si ještě nadefinovat uživatele MAC adresou, další ochrana aby se ti nikdo jinej nepřipojil.
Přesně tak =D> :wink: nebo ručně aby sis ho pamatoval :mrgreen:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Wifi router

Příspěvek od ivan »

Hardcam píše:SSID mam. To je naka blbost, aby mi prisla faktura na jinou castku, to by takhle kdokoliv mohl v KFC a dalsich Free zonach volat jak chce. Mam to tak 4 roky, zatim se nic nestalo, ale poskytovat celymu baraku pripojeni se mi zrovna nechce.
To,že se Ti nic stát nemůže není pravda znám už 5 případů :? Na tohle si dávám fakt majzla,za tohle neodpovídá operátor :!:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Wifi router

Příspěvek od Bolo »

Takže zkouším a nic
-Mac adresu pevnou asi nemám,protože když napojím místo stolního pc notas tak mi net jede,router má možnost klonovat MAC adresu z PC ale i tak to nefunguje
-na pc pevně zadanou ip nemám,všechno je to automaticky
-adsl modem mám od O2 už dlouho,to co jsem koupil je čistě router takže před ním ten modem být musí
-posílám pár fotek,
Přílohy
Takhle vidí router připojení od O2
Takhle vidí router připojení od O2
nastavení WAN.JPG (120.3 KiB) Zobrazeno 2527 x
Zapojení s routrem,net nejede
Zapojení s routrem,net nejede
net s routrem.JPG (71.79 KiB) Zobrazeno 2527 x
zapojení s modemem-internet funkční
zapojení s modemem-internet funkční
net bez routeru.JPG (72.08 KiB) Zobrazeno 2528 x
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Odpovědět

Zpět na „Pokec“