Výběr levné NAVI

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Výběr levné NAVI

Příspěvek od zdenek76 »

jedu jako Hardcam tj. Sygic McGuider na E71 a pohoda, klasickou navigaci jsem měl předtím TomTom a spokojenost, nevím, jestli ji teď po mně nemá zrovna Bolo, který si ji upgradnul na vyšší řadu
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Reklama
 

Uživatelský avatar
Aleš
****
Příspěvky: 1292
Registrován: 18 čer 2009, 14:34
Bydliště: Humpolec

Re: Výběr levné NAVI

Příspěvek od Aleš »

Mám Prestigio geovision 350, vždycky mě dostane do cíle, takže jsem s ní spokojen :lol: Ovládání má jednoduchý, slot na kartu, přehrávání hudby, filmů. Zkoušel jsem jednou nahrát nový mapy, ale neumim to a až to bude potřeba, radši si je koupim. Tohle by měl být její nástupce http://www.aaanavigace.cz/prestigio-geo ... cee-mre-we
ROVER 75 2.5 V6 r.v.2000
Bylo:
:hyu: Hyundai Lantra kombi 1.6 GL benzín, 84 kW, r.v. 97 :hyu:
Seat Cordoba 1.6 r.v. 97
Renault 19 1.6 r.v. 96
Fiat Uno
Škoda 105
Uživatelský avatar
Pajk
**
Příspěvky: 407
Registrován: 04 srp 2006, 13:22
Bydliště: Vraclav is near Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr levné NAVI

Příspěvek od Pajk »

V dnešní době bych šel do nějaké noname navigace.Mapy a soft seženeš na netu,takže aktualizace budou v pohodě.Osobně mám Mio C710 a už bych si od Mia nikdy nic nekoupil.Na tuhle řadu se s aktualizacema už vykašlali a jak to bude za čas s novejma řadama je ve hvězdách.
Lantra kombi 1.6-G4GR,r.v. 97
ABS,klima,dálka
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr levné NAVI

Příspěvek od Mexican »

dve zasadne otazky

1, mas moralny blok proti stiahnutiu navigacneho SW a map z torrentov alebo rapidsharu?
2, ako casto navigaciu pouzivas

navigovanie smartphonom ma svoje vyhody a nevyhody. Okrem zariadeni zalozenych na WM 6.1 (6.5) je vsetko otazka kompromisov (vlastny nazor)

mam aj PDA (Mio P360) s TT 7 a Samsung Omnia s Igo 8. Omniu pouzivam ako telefon a tak navigovanie nechavam z 95% na PDAcku - je vyrazn robustnejsie, nevadi tomu praziace slnko a najma nemusim sa obacavat ze budem bez baterky v Omnii ked to budem najviac potrebovat. ak vsak mnoho nejazdis,zvazil by som navigaciu smartphonom (telefonom). Tu ale prichadza otazka c 1 a tu sa musis rozhodnut. Stiahnut aktualne mapy nie je problem, s TT mapami som precestoval vela z europy (vratane skandinavie) a USA... nikdy ma nesklamala, samozrejme s kazdou navi sa treba naucit jazdit a zvyknut si na seba

Na auto navi garmin som moc chvaly nepocul, ale nemam vyskusane, nemozem posudit. Igo myslim zbytocne hra na image a mam ho len preto, ze s TT bol u GPS cipu na Omnii problem. Proti TT neponuka tak intuitivne prostredie a je vyrazne narocnejsie na systemove prostriedky
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Výběr levné NAVI

Příspěvek od Hardcam »

Jak psal Yurii, TomTom je silene jednoduchej na ovladani a velmi intuitivni, to byl duvod, proc jsem se ho nechtel vzdat. Presto jsem od nej upustil do chvile, nez kamarad rozlouskne problem TT verze 7.9 vs. Symbianem - zatim totiz funguje jen s Windows. Pak se k TT asi vratim. To se ale tyka navigace v mobilu, kde jeji porizeni nestoji ani kacku. Pristroje od TomTomu jsou predrazene, vsechny, i kdyz jsou v akci. A to me stve.
Jinak patrim mezi ty, co navigaci opravdu hodne vyuzivaji, jak po republice, tak v okolnich statech + se mi velmi hodila na Kanarech a presto ji mam jen v mobilu.

Celkove se ale stale priklanim k tem navigacim z Aukra se softem iGo. 3D budovy neberu jako dulezity, spis pomer cena/vykon a pokud se nebojis si jednou za rok sosonout mapu, pak neni co resit.

Rozhdonuti je tak jako tak na Tobe.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr levné NAVI

Příspěvek od cert »

Mexican píše:dve zasadne otazky

1, mas moralny blok proti stiahnutiu navigacneho SW a map z torrentov alebo rapidsharu?
2, ako casto navigaciu pouzivas

navigovanie smartphonom ma svoje vyhody a nevyhody. Okrem zariadeni zalozenych na WM 6.1 (6.5) je vsetko otazka kompromisov (vlastny nazor)

mam aj PDA (Mio P360) s TT 7 a Samsung Omnia s Igo 8. Omniu pouzivam ako telefon a tak navigovanie nechavam z 95% na PDAcku - je vyrazn robustnejsie, nevadi tomu praziace slnko a najma nemusim sa obacavat ze budem bez baterky v Omnii ked to budem najviac potrebovat. ak vsak mnoho nejazdis,zvazil by som navigaciu smartphonom (telefonom). Tu ale prichadza otazka c 1 a tu sa musis rozhodnut. Stiahnut aktualne mapy nie je problem, s TT mapami som precestoval vela z europy (vratane skandinavie) a USA... nikdy ma nesklamala, samozrejme s kazdou navi sa treba naucit jazdit a zvyknut si na seba

Na auto navi garmin som moc chvaly nepocul, ale nemam vyskusane, nemozem posudit. Igo myslim zbytocne hra na image a mam ho len preto, ze s TT bol u GPS cipu na Omnii problem. Proti TT neponuka tak intuitivne prostredie a je vyrazne narocnejsie na systemove prostriedky
No, popravdě:

ad1, morální blok lehce mám, ale nic co by se nedalo překonat :) proto mně zaujala nabídka Garminu http://shop.garmin.cz/auto-moto/lifetim ... etime.html

ad2, navi bych používal zřídka, mám to spíš jako "hračku" a potom, když třeba jedu na dovolenou do neznámých míst - jezdíme jen po CZ maximálně SK. Proto nechci nijak drahou a nabušenou mašinu.

O navi do telefonu neuvažuju, mám telefon necelé 2 roky a stále je ve stavu nového, tak ho měnit nemíním.
Na tom Garminu netrvám, jen že má lifetime aktualizaci zadarmo a oproti jiným levným značkovým navi má slot na paměťovku.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Lhoty
Moderátor
Příspěvky: 1197
Registrován: 02 říj 2007, 10:32
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr levné NAVI

Příspěvek od Lhoty »

Hardcam píše:
Celkove se ale stale priklanim k tem navigacim z Aukra se softem iGo.
iGo můžu jen doporučit,nejlepší soft a mapy co sem kdy viděl....
Lantra 1.8 J2 Wagon 1996
4 x Trabant 601 1970 - 1991
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Re: Výběr levné NAVI

Příspěvek od Jirka »

A co takhle Navigon 2310? Osobně ho mám už rok a nemůžu si stěžovat. Kupoval jsem 2210 za cca 2500,- a upgradoval na 2310. Někde v testech byla na druhým místě myslím za TomTomem, ale ten byl mnohem dražší. V testech propadal navigon vždy kvůli mapám, ale ta doba už je pryč, současné mapy Navteq co používá navigon už jsou adekvátní Teleatlasu co používá Tom Tom, dokonce jsem byl za kamarádem co bydlí v nové čtvti na vesnici a říkal, že u mě poprvé vidí že jeho ulice je zanesená v mapách. Další výhoda jsou co čtvrt roku nové mapy, které se dají v pohodě a zdarma stáhnout z netu. Jediná nevýhoda u téhle navigace je malá výdrž baterky a že je velmi problematické, spíš nemožné tam dohrát body zájmu (POI). Ale sám výrobce je tam hodně rychle přidává.

Ještě upozorňuju, nezaměňujte Navigon se značkami jako Navon atp. Navigon je neměcký výrobce, žádná čína a je to jeden z největších výrobců navigací na světě. Třeba v americe je tuším ze všech nejúspěšnější, u nás v ČR nejsou tak známý díky žádné reklamě, ale zato si můžou dovolit je prodávat je za ceny které může německé známé trio TomTom, Garmin a Mio závidět.

Teď tak koukám, rozhodně bych koupil novější 2410, má rychlejší procesor a nové funkce oproti 2310.
Naposledy upravil(a) Yurii dne 14 pro 2009, 10:18, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Pane Jirka s motorkářskou SPZ co takhle používat tlačítko EDIT? ;)
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Re: Výběr levné NAVI

Příspěvek od Jirka »

Ahoj Yurii, to jsem nevěděl, že takhle musíme šetřit místem :P , kdybych to citoval, dejme tomu.. Příště se budu snažit :D
Jen mi vysvětli, kdes vzal tu motorkářskou SPZ, vždyť tu fotku se značkou nikde nemám ](*,)
Měj se :hyu:
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Výběr levné NAVI

Příspěvek od Hardcam »

No ja tu jistou RZ zacinajici na CBR vidim pomerne casto, teda relativne :)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr levné NAVI

Příspěvek od Yurii »

Jirka píše:Ahoj Yurii, to jsem nevěděl, že takhle musíme šetřit místem :P , kdybych to citoval, dejme tomu.. Příště se budu snažit :D
Jen mi vysvětli, kdes vzal tu motorkářskou SPZ, vždyť tu fotku se značkou nikde nemám ](*,)
Měj se :hyu:
Sem viděl Tvoje auto letos na Borůvkobraní v Borovanceh :)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Re: Výběr levné NAVI

Příspěvek od Jirka »

Yurii píše:
Jirka píše:Ahoj Yurii, to jsem nevěděl, že takhle musíme šetřit místem :P , kdybych to citoval, dejme tomu.. Příště se budu snažit :D
Jen mi vysvětli, kdes vzal tu motorkářskou SPZ, vždyť tu fotku se značkou nikde nemám ](*,)
Měj se :hyu:
Sem viděl Tvoje auto letos na Borůvkobraní v Borovanceh :)
A jó tos byl ty. Škoda, že jsme se nepotkali, mohli jsme pokecat. Tak snad jindy
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Výběr levné NAVI

Příspěvek od mirpie »

se právě chystám tatíkovi koupit Navigon 2410, dle testů by měla být jednoduchá na ovládání a bez zbytečných funkcí (pro něho zbytečných)...Nemá s touto navigací někdo zkušenost?
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
kowalski1410
**
Příspěvky: 325
Registrován: 07 lis 2008, 15:37
Bydliště: frýdlant nad ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr levné NAVI

Příspěvek od kowalski1410 »

nemám sice 2410 ale jenom 1310 a jsem spokojenej,možná to bude tím ,že je to má první navi kterou jsem kdy měl,takže nemám s čím srovnávat,ale vždy mě navedla tam kam jsem chtěl a pokud jsem aktuálně s její volbou trasy nesouhlasil po dvou napomenutí provedla rychle nový přepočet trasy a vše bylo ok.

ať jen nechválím;jednou mě poslala na cyklostezku a podruhé jsme měl odbočit přes chodník s obrubníkem jak svině (cca 25 cm) do ulice ,která očividně nikde nevedla a končila u vhodu paneláku ](*,)

jinak max.spokojenost ,stála mně 3490kč(kupováno v 07/09) a mám tam mapu celé evropy a díky tipu od kolegy Jirky mám možnost zadarmo stahovat mapy :-$
Toyota Corolla...1,6(97kw)...super white 2...Trend+...03/2019
i30...1,4...white crystal...made in cz...12/08
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr levné NAVI

Příspěvek od Yurii »

To maj všechyn navigace společný, vždycky dovedou do cíle, některý hůř, některý líp... zbytek je pouze otázka preferencí :)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Odpovědět

Zpět na „Pokec“