Výměna baterie

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
RSC
Příspěvky: 9
Registrován: 28 úno 2007, 20:09

Výměna baterie

Příspěvek od RSC »

Mám Elu r.v.2006 a už mi dochází baterka, minulou zimu to bylo jen taktak i s dobíjením nabíječkou.
Originál tam je noname 42 Ah a chtěl bych tam koupit silnější (cca 47 Ah).
Kamoš mě upozornil že v príp.silnější bterky mužu mít problémy s alternátorem ???
Nemáte někdo zkušenost ??
Elantra 1,6 2006
Reklama
 

Uživatelský avatar
Aleš
****
Příspěvky: 1292
Registrován: 18 čer 2009, 14:34
Bydliště: Humpolec

Re: Výměna baterie

Příspěvek od Aleš »

Když jsem měl svého času Uno, tak místo cca 47Ah jsem tam dal cca 60Ah a vše bylo v pohodě. Nedávno jsem četl kdesi na foru, že silnější baterka neuškodí a nic se nestane.
Jestli píšu nesmysly, opravte mě
ROVER 75 2.5 V6 r.v.2000
Bylo:
:hyu: Hyundai Lantra kombi 1.6 GL benzín, 84 kW, r.v. 97 :hyu:
Seat Cordoba 1.6 r.v. 97
Renault 19 1.6 r.v. 96
Fiat Uno
Škoda 105
Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Re: Výměna baterie

Příspěvek od jandaxx »

Kapacita akumulátoru nemá nic společného s alternátorem. Klidně tam můžeš koupit tak velkou baterku, která se tam vejde a vůbec nic se nestane.
RSC
Příspěvky: 9
Registrován: 28 úno 2007, 20:09

Re: Výměna baterie

Příspěvek od RSC »

Myslel jsem si že nebude problém , přesto děkuji.
RSC
Elantra 1,6 2006
Uživatelský avatar
jarool
*
Příspěvky: 23
Registrován: 12 úno 2008, 16:03
Bydliště: KE

Re: Výměna baterie

Příspěvek od jarool »

Ahoj ja mam 55Ah bateriu uz vyse rok a ziadne problemy skor som viac spokojny :)
Hyundai Elantra 1.6 DOHC/2002
HonzaE
*
Příspěvky: 83
Registrován: 23 říj 2007, 14:36

Re: Výměna baterie

Příspěvek od HonzaE »

Baterie s vyšší kapacitou potřebuje větší nabíjecí proud, ale pokud dáte o 10Ah větší baterii, nic se nestane za předpokladu fungujícího dobíjení. Ale já bych dal přednost jiným vlastnostem baterie - třeba vyšší startovací proud, bezúdržbovost, apod. Samotné zvýšení kapacity nemusí nutně znamenat přínos. Spíš bych volil kapacitu danou výrobcem a připlatil si raději za značkovou baterku.
Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Re: Výměna baterie

Příspěvek od jandaxx »

HonzaE píše:Baterie s vyšší kapacitou potřebuje větší nabíjecí proud, ale pokud dáte o 10Ah větší baterii, nic se nestane za předpokladu fungujícího dobíjení. Ale já bych dal přednost jiným vlastnostem baterie - třeba vyšší startovací proud, bezúdržbovost, apod. Samotné zvýšení kapacity nemusí nutně znamenat přínos. Spíš bych volil kapacitu danou výrobcem a připlatil si raději za značkovou baterku.
Se vším souhlasím, až na to, že baterie s větší kapacitou potřebuje větší nabíjecí proud. Není to tak, pouze se bude déle nabíjet do 100% kapacity.
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Výměna baterie

Příspěvek od zdenek76 »

hoď tam, co se ti tam fyzicky vejde, u větší kapacity se to akorát bude déle nabíjet
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Bofors
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 led 2010, 17:05
Bydliště: Ostravwa

Re: Výměna baterie

Příspěvek od Bofors »

Zdravím, potřeboval bych od místních odborníků znát názor na baterku. V manuálu výrobce píše, že je doporučena MF45AH, MF60AH (12V) jestli tomu dobře rozumím tak jde o to aby tam byla baterka od 45 do 60AH akorát nevím co znamená to MF :-k koukal jsem pod kapotu a je tam varta 44AH, co si o tom myslíte? Je to na spodní hranici, nemám tam radši na zimu koupit tu 60tku? Nebo to je jedno? Zdá se mi, že to studené trochu ztěška startuje :? popřípadě jakou baterku byste doporučili? Zatím sice všechno funguje ale nerad bych někde v -20ti zůstal trčet jak péro z gauče. Mockrát díky
VW Golf VII 1,4 TSI
motozačátky: Hyu Elantra 1,6
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Výměna baterie

Příspěvek od Hardcam »

A co zkusit pana googla? :) ale tak zkusime to bez googla a ja Ti to povim - MF znamena bezudrzbovy akumulator a zaroven s 30% narustem startovaciho vykonu. Ja mam 72Ah a 680A, ale mam diesel. Na Tvem miste bych volil nejakou silnejsi baterku, 60ku max. Zase samozrejme s ohledem na cenu.

http://aukro.cz/show_item.php?item=880012614 (prodava kolega z vedlejsiho klubu, jeste nez nekdo prihodi, dalka by se vyjednat cena, pres dvema mesici za ni dal skoro 1700Kc)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Bofors
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 led 2010, 17:05
Bydliště: Ostravwa

Re: Výměna baterie

Příspěvek od Bofors »

Diky, sory že jsem nehledal sám ale jel jsem dneska z brna do ostravy v té katastrofě co je venku a už mi to moc nepálí #-o jsem rád že jsme to s Elou přežili v jednom kuse bez následků. Zítra poserfuju na netu co by se mi líbilo. Jsou na baterkách ještě nějaké další vychytávky na které si dát pozor? Nebo stačí dodržet specifikaci MF cca 55AH?
VW Golf VII 1,4 TSI
motozačátky: Hyu Elantra 1,6
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Výměna baterie

Příspěvek od Hardcam »

No, treba na polaritu...:) ale do Elantry patri klasicka baterka, prodavaji se i "leve".
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Bofors
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 led 2010, 17:05
Bydliště: Ostravwa

Re: Výměna baterie

Příspěvek od Bofors »

Jasný, ještě bych rád věděl jestli se při odpojení staré baterie něco s autem stane, vynulovaný palubní počítač nebo reset něčeho jiného, je po připojení nového akumulátoru třeba dělat něco víc, než jen nastartovat a odjet? Možná blbá otázka ale radši se zeptám.
VW Golf VII 1,4 TSI
motozačátky: Hyu Elantra 1,6
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Výměna baterie

Příspěvek od Hardcam »

Vynulujes denni kilometry a prumernou spotrebu. Hodiny se nastavi na 1:00 a automaticka klima se nastavi na 25 stupnu. Pokud bude baterie odpojena vic jak 15 minut, prepne se ridici jednotka do nouzoveho rezimu, coz nemusi byt nutne na skodu. Po najeti cca 50km si opet nacte hodnoty.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“