Ako namontovat autoradio - navod pre Accent 96

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
TechGen
**
Příspěvky: 217
Registrován: 28 lis 2007, 18:58
Bydliště: SVK, Big Šariš
Kontaktovat uživatele:

Ako namontovat autoradio - navod pre Accent 96

Příspěvek od TechGen »

Čo nevyhnutne potrebujete:

1. nové autorádio
2. aspoň nejaké schopnosti pracovať a nezabiť sa v dielni (otvor pre rádio totiž spravidla nebude mať správnu veľkosť - je potrebné ho upraviť)
3. skrutkovače (ak nechcete prísť o nervy, aspoň jeden z nich by mal byť uhlový)
4. prepájací kábel medzi originálnu koncovku a nový ISO konektor na rádiu (ide to aj bez toho, ale potom budete musieť rezať a pajkovať káble)

Najprv dajte dole predný panel centrálneho stĺpika. Robí sa to tak, že sa vyberie popolník a po stranách sú dve šruby. Po ich vytiahnutí už panel držia len dve úchytky po stranách, ktoré sa dajú miernou silou vytiahnuť.
Obrázek

Teraz zistíte, že to vytiahnuť nejde. Na svedomí to majú káble k vzduchotechnike, kvôli ktorým sa panel dá povytiahnuť nanajvýš tak o 5 cm dopredu. Jeden z káblov sa síce dá uvoľniť z druhej strany (nájdete ho na ľavej strane, keď sa napcháte pod palubnú dosku na strane spolujazdca), ale príliš veľká výhra to nie je, nakoľko ich je tam viac. Takže teraz treba zobrať do ruky uhlový skrutkovač a odstrániť štyri skrutky, držiace panel vzduchotechniky.

Obrázek

Potom to už ide ľahko. Hore treba odpojiť tri zväzky káblov k núdzovým smerovkám, hodninám a ovládaniu zadného stierača. Dole odpojte káble k zapaľovaču a popolníku a podľa možností najmä fázu k zapaľovaču neroztrhajte - tak ako ja. Je totiž napojená na veľmi stupídne vymyslený a poskladaný konektor. Pre menej skúsených pomôže spraviť si fotku - aby ste vedeli, čo bolo kde pripojené. Práca je hotová, ak zoberiete predný panel do ruky a môžete s ním obehnúť okolo celého auta bez toho, aby s vami drblo na zem alebo aby ste za sebou niečo ťahali.
Obrázek

Samotné staré autorádio držia štyri šruby po stranách. Stačí ich dať dole a rádio sa dá vytiahnuť. Samozrejme musíte vzadu odpojiť konektor k reproduktorom, napájanie a anténu. Tým je demontáž hotová.
Obrázek

Pokiaľ budete mať neskutočné šťastie, nové rádio vám bude presne pasovať na miesto toho starého. Väčšinou to ale tak nie je a preto budete musieť upravovať predný panel, aby sa tam vošlo a zároveň aj aby to trochu vyzeralo. Rádio, trčiace 1,5 cm vpred, nie je žiadna výhra. Ja som použil frézu a univerzálny rýchloschnúci tmel. Kroťte však svoje nadšenie!!! V mojom prípade som sa do toho pustil s vervou a začal brúsiť otvor na vzduchotechniku :roll: Po strčení príslušného nástroja do tej správnej dierny môžete pokračovať. Treba si však dať pozor, aby ste príliš nestenčili a tým neoslabili jednotlivé okraje otvorov. Celkom fajn je medzery medzi nimi z vnútornej strany vyplniť tmelom - budú tak tuhšie a odolnejšie.
Obrázek

Na uchytenie novej zasúvacej konštrukcie autorádia som použil tie isté uholníky, ktoré držali to staré. Akurát ich stačilo trochu obrúsiť a otočiť o 180 stupňov.
Obrázek

Ak robíte svoju prácu dokonale, môžete predný panel hneď nasadzovať. Spravidla však bude potrebovať trochu prestriekať farbou. Ja som si zvolil takúto vzhľadom na komplexný koncept interiéru. Ako zarytý odporca dobrovoľne horiacich ľudí som ešte vyhodil popolník a nahradil ho dodatočnými ovládacími prvkami k zosilovaču.
Obrázek

No a teraz už stačí len všetko namontovať naspäť. Nezabudnite na dodatočný prepájací kábel k ISO konektoru rádia. Pred začatím montáže sa však v žiadnom prípade hlboko nenadychujte. Ja som to spravil a nedobrovoľne zhltol okololetiacu vážku či čo to bolo. Fakt hnusný pocit, nikomu to neodporúčam. Ked už budete mať všetky celky nahodené na prednom paneli, pred záverečným upevnením na palubnú dosku si radšej odskúšajte, či všetko funguje. Takto to vyzerá nahodené:
Obrázek

Možno sa niektoré veci dajú robiť aj jednoduchšie, ale ja nemám žiadne praktické skúsenosti s automechanikou a svoje auto mám asi 50 dní, takže asi tak. Kto by mal nejakú inú radu, kľudne to sem napíšte.
Červené superžihadlo Accent 1,5 12V 1996 (audio drvič okien - 1390 W)
http://www.hitechweb.genezis.eu/?page=_fcc1.htm
Reklama
 

Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

Jak jsem já měnil autorádio,nepotřeboval jsem vůbec rozdělávat ten středový panel.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mirec »

tak potom si kuzelnik...lebo ja som sa s tym stredovym panelom babral jak taky tatar...rozobral ho zrejme kvoli lepsiemu pristupu....
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

I ten středový panel jsem měl rozebraný.Měnil jsem tam kontrolku na popelníku.Protože jsem to rozdělával poprvé,trvalo mi to asi půl hodiny.Jak jsem to rozdělával podruhé,měl jsem to za chviličku.Všechno v pohodě,akorát mi vystřelila jedna sponka,co drží ten středový panel.A při dávání,nebo teď vyndávání autorádia,jsem nikdy nepotřeboval rozdělávat ten panel.Musím podotknout,že jsem auto koupil bez originál autorádia.Takže nevím,jestli při vyndávání originál autorádia se musí rozebrat ten středový panel.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
TechGen
**
Příspěvky: 217
Registrován: 28 lis 2007, 18:58
Bydliště: SVK, Big Šariš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TechGen »

Kamil píše:Musím podotknout,že jsem auto koupil bez originál autorádia.Takže nevím,jestli při vyndávání originál autorádia se musí rozebrat ten středový panel.
A v tom je pes zakopany. Uz niekto urobil pracu za Teba. Ked si pozries obrazok c. 4, tak z neho je jasne, ze neexistuje ziadna sanca vybrat zabudovane original radio bez montovania. Nedostanes sa totiz k tym styrom srubam co ho drzia. Jedine ze by si ho vyrezal pilkou. V mojom aute uz tiez nebude musiet pripadny buduci majitel nic montovat - jedoducho zoberie dva pripravky a vytiahne cele radio von z tej plechovej konzoly, co je vidiet o dve fotky dalej. Niekto ju tam vsak najprv musi dat.
Červené superžihadlo Accent 1,5 12V 1996 (audio drvič okien - 1390 W)
http://www.hitechweb.genezis.eu/?page=_fcc1.htm
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

Ty přístupy k některým dílům jsou opravdu někdy skoro až nepřístupné.Na startér vůbec není vidět.A nejvíc mě nadchlo,jak jsem musel měnit motorek k ostřikovači.Abych musel sundávat kolo a celý podběh,abych se k němu dostal,to je tedy věc. :roll:
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Engineer »

TechGen: Krasna pracicka...
Vitajte v dielni sikovnych rúk u kutila TechGen-a :)
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Uživatelský avatar
miro277
Příspěvky: 6
Registrován: 08 dub 2008, 12:56
Bydliště: Zvolen, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

vyjadrenie

Příspěvek od miro277 »

pre mna zatial najuzitocnejsi clanok, vdaka
biely hrdzavejuci Accent 1.5, r.v. 1996, 5dv., alias Žofia, pretrvavajuce problemy - hrdza, neodomykajuci central, chyba antena a je nutna vymena radia a chcem odpojit alarm
Uživatelský avatar
]V[aRaX
*
Příspěvky: 12
Registrován: 18 bře 2007, 12:24

Příspěvek od ]V[aRaX »

mohl bych poprosit o reupload obrazku jestli to je jeste mozne? :)
]-[yUnDai AccEnT 1.5 - 1995 Najeto: 335 000 km
Uživatelský avatar
TechGen
**
Příspěvky: 217
Registrován: 28 lis 2007, 18:58
Bydliště: SVK, Big Šariš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TechGen »

Ak ich niekto ma ulozene, tak do toho. Mne ostali iba originaly 3000 x 2000 pixelov, takze tahat z mediafire (10 fotiek, cca 7 MB):

http://www.mediafire.com/?ecgmgudtyna
Červené superžihadlo Accent 1,5 12V 1996 (audio drvič okien - 1390 W)
http://www.hitechweb.genezis.eu/?page=_fcc1.htm
Uživatelský avatar
]V[aRaX
*
Příspěvky: 12
Registrován: 18 bře 2007, 12:24

Příspěvek od ]V[aRaX »

mockrat dekuji:-) jinak nadhernej acentek :-P
]-[yUnDai AccEnT 1.5 - 1995 Najeto: 335 000 km
J4cker
*
Příspěvky: 86
Registrován: 05 pro 2008, 14:10
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako namontovat autoradio - navod pre Accent 96

Příspěvek od J4cker »

Jeste pripominka 98 to maji dvojpackama uchycene nad DIN a jeste nad hodinama, kde se prave nemuzu dostat tak koumam nejaky postup.


pls hodte sem ti fotky, ten odkaz nejede ... Díky. Klidně ve full size, upravím to
h2so43
Příspěvky: 3
Registrován: 06 led 2010, 15:16

Re: Ako namontovat autoradio - navod pre Accent 96

Příspěvek od h2so43 »

Daka konence normalne vysvetlenie.. mimochodom s toho auta si spravil zazrak
danooo
*
Příspěvky: 10
Registrován: 13 led 2010, 15:39

Re: Ako namontovat autoradio - navod pre Accent 96

Příspěvek od danooo »

namontovanie rádia mi trvalo cca5minuutiek a to som neni ziadny technický macher...čo mi skůr poraď ako dostanem resp.kadial kábel prierez 20 prepcham do kasne od bateerky aby som sa nemusel prplať cez stred auta okolo původnej inštalácie a pak rozobrať polku prístrojovky....je to pre subwoofer...a ece ako ste si vyriešsili predné repro...idem tam dať 16a neni miesta nooo ja ich tam dostanem...jednaa sa o accent rv99
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“