Zdravím všechny příznivce Hyundai! Prosím o radu.

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
Szamburek
Příspěvky: 1
Registrován: 21 kvě 2006, 19:03
Bydliště: Příčná 528 KRYRY 43981

Zdravím všechny příznivce Hyundai! Prosím o radu.

Příspěvek od Szamburek »

Hledám auto do 100000Kč a váhám mezi Omegou B (2.5 šestiválec) a Sonátou rv. 96-97. jaké sou pro a proti. Ceny ND atd. Chci velké a silné auto. Já sem pro Omegu ale manželka se zamilovala do Sonáty(neni divu je hezká). Co poradíte?
Reklama
 

lu
Příspěvky: 7
Registrován: 22 kvě 2006, 01:57

a

Příspěvek od lu »

No myslím, že ceny dílů budou podobné. Pro Omegu je plus nafta (motor dodávalo BMW, ale jen ten diesel), pokud budeš kupovat nafťáka. Ale hodně těžkej mínus antikorozní ochrana. Jinak na běžné závady jsou na tom asi stejně, spíš bych tu mluvil s plusem pro Sonátu. Měl jsem podobný problém cca pře rokem, takže jsem dost četl. No a pak zvítězila Sonátka. To víš, když je láska opravdová..... :D :wink:

P.S.
Na tomhle fóru ti asi každý řekne, že Sonáta je lepší a na fóru přes Omegy, že zase ona. Volba stejně zůstane na tobě. No tak to je můj názor. A ještě jedna věc, až pojedeš autem koukni se kolik potkáš Omeg a kolik Sonát...... šel by jsi ven ve stejné bundě jako má soused??? :wink:
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Vcera jsem se prochazel po autobazaru (Stepanekauto.cz) a koukal jsem, jak jsou omegy neuveritelne levny, i v nafte...co se tyce designu, je Omega hezci, za to vic rezne...je to dost tezky auto, takze na to, aby jelo, to chce nakou 2.5 V6...Sonatu jsme meli, ve dvoulitru (sikmooka 97cka), na 92kW to jelo docela slusne, pekne vybavena a dnes je taky supr cenove dostupna...je to dilema, ale po strance udrzby, cen atd. bych volil SONATU (ale ne 3.0 V6 12veverek) a tu novejsi rv2000 bych volil 2.5 V6, v bazarech jich je dost a v inzeratech taky..
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravím všechny příznivce Hyundai! Prosím o radu.

Příspěvek od Lukino »

Szamburek píše:Hledám auto do 100000Kč a váhám mezi Omegou B (2.5 šestiválec) a Sonátou rv. 96-97. jaké sou pro a proti. Ceny ND atd. Chci velké a silné auto. Já sem pro Omegu ale manželka se zamilovala do Sonáty(neni divu je hezká). Co poradíte?
Výkonově srovnatelnou alternativou k Omega 2,5V6 je jen 2,5 Sonata, v roce 96 a 97 se vyráběla pouze 2,0 a 3,0. První jmenovaná je slabší než Omega druhá se jí vyrovná, problém je ale se spotřebou a starou koncepcí motoru, navíc třílitrů moc nejezdilo, tak to není s díly na vrakovištích žádná sláva. Ideální Sonata je 2,5, ale ty se vyráběly až od roku 1999 - navíc sehnat pěknou do sta tisíc bude asi problém, ale třeba se pletu. S kolegy co psali přede mnou Tě varuji před Omegou a její antikorozní úpravou - je to bída Omegy kvetou jak louka z jara. Navíc si rozmysli, ty to jistě víš, ale obě auta se zásadně liší pohonem - Sonata výhradně přední náhon, Omega zadek - zimy jsou v ČR dlouhé ... :wink:
Kdyby jsi měl nějakou Sonatu v merku, dej o ni vědět my Ti ji tady zdrbnem ... :lol:
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Jeee, ja zapomnel, ze je Omega zadokolka..tak to je jasny - Sonata...jinak doporucuju si zadokolku zkusit na Lade 2107 (extremne lehka pr*el), staci trochu mokra a zadek vozis vedle sebe:) co se tyce 3.0 V6, tak jich jezdi naopak pomerne dost, ale zrejme Ti nesedne (tusim vyhradne dovazeny) automat a nebo treba kozeny sedacky...vykon 107kW je v Sonate vic nez na prd....a co se tyce financnich limitu a 99ky, tak se obavam, ze nepochodis...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukino »

Hardcam píše:co se tyce 3.0 V6, tak jich jezdi naopak pomerne dost, ...
.. no právě to poměrně :lol: ... když srovnáš počet 2,0 a 3,0 tak je počet třílitrů zanedbatelný. Co se týče vrakovišť vycházím pouze z informací z těch Pražských kam občas jezdím. Ale jednoznačně souhlas, že 3,0-trů v manuálu je jako šafránu ... Jo a koukal jsem na ceny těch 99-tek, pohybují se okolo 120-ti.
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukino »

Dámy a pánové, debata se pomalu, ale jistě odchýlila od tématu, prosím pokračujte v diskuzi ohledně Mitsubichi: "koupě Mitsubichi". Díky 8)
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

To by taky nekde musela naka bejt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Takze to se budou ted vsechny debaty delat k danymu tematu? Jen je zajimavy, ze, kdyz jsem to navrhoval ja, tak to neslo...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukino »

Hardcam píše:To by taky nekde musela naka bejt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Takze to se budou ted vsechny debaty delat k danymu tematu? Jen je zajimavy, ze, kdyz jsem to navrhoval ja, tak to neslo...
to Hardcam:
1. téma jsem rozdělil a založil novou diskuzi s názvem Koupě Mitsubichi - je v sekci Sonata, tam jsou také moje, Tvé a další přízpěvky na téma Mitsu, nic jsem nesmazal :wink: .
2. nic osobního v tom nebylo, o Tvém návrhu na formu diskuzí nic nevím, v sekci Sonata jsem se o toto snažil vždy.
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

1) diskuse by stejne po 3 prispevcich o Mitsu zanikla
2)to je skoda, ze nevis, docela se to zhave resilo, ale vsichni se chtej placat v tom neumernym mnozstvi temat, tak at si to daj:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukino »

Hardcam píše:1) diskuse by stejne po 3 prispevcich o Mitsu zanikla
2)to je skoda, ze nevis, docela se to zhave resilo, ale vsichni se chtej placat v tom neumernym mnozstvi temat, tak at si to daj:)
ad 1. to máš asi pravdu - souhlas - no alespoň jsem to zkusil - asi to stejně smáznu
ad 2. nějakou dobu jsem tu nebyl, tak se se to řešilo v mé nepřítomnosti - jinak v sekci Sonata budu praktikovat rozdělování témat, vždyť celkově je tu už přes 20 tis. přízpěvků, v tom aby se prase vyznalo ... :lol:
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Super nazor, fandim Ti...tady se praktikujou neustale nova temata o vymenen oleje atd. a to je des...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „SONATA“