Štartovanie

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Štartovanie

Příspěvek od amaize »

souhlasím s tebou ludvo, , ale myslím že by to měli umět přehrát , pokud se bude jen jednat o firmwar(program),v každém servisu :hyu: ,pokud bude ale potíž z nějakým komponentem to asi bude taky problém na to přijít a pak už by řešení nebylo na dlouho,no žáden technik :hyu: se nám tu k tomu nevyjádří :-k
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Reklama
 

Uživatelský avatar
Stanci11111
*
Příspěvky: 87
Registrován: 27 zář 2009, 20:03
Bydliště: Rim.Sobota

Re: Štartovanie

Příspěvek od Stanci11111 »

Stanci11111 vlastni i20 1,4 74kw comfort kupovane 3 april strieborna metaliza momentalne najazdene 16200 km :D To startovanie sa mi stalo ako som pisal asi 3 krat .A zimou to asi nie je lebo teraz mame pekne mrazy a chyta ako hodinky.No uvidim ci sa to zopakuje este Ale dufam ze nie !!!
Hyundai i20 1,4 74kW COMFORT 128000km
Uživatelský avatar
Rubbs
**
Příspěvky: 111
Registrován: 20 říj 2009, 20:40
Bydliště: Hodonín

Re: Štartovanie

Příspěvek od Rubbs »

Tady u Getze řeší podobný problém se startováním: https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=5&t=16265

Že by genetické zatížení od předchůdce i20?
Hyundai i20 1.4i 74kW Style, Ice Blue, od 21.12.2009, najeto 42000 km
x-bat
*
Příspěvky: 81
Registrován: 11 dub 2009, 14:14
Bydliště: Brno

Re: Štartovanie

Příspěvek od x-bat »

Tak zima udelala svoje - najeto cca. 6tis. a uz jsem musel nechat auto v te zime odtahnout. Navic jsem 200km od domova, takze vazne veselo :) A co se stalo?
Vcera rano, po brutalnich mrazech, se auto rozhodlo natvrdo stavkovat - otocim klicem a pouze procvakne (zadne toceni motoru, proste uplne mrtvo). Auto nestalo, predevcirem jsem jel tech 200km. Zkontroloval jsem pojistky v motoru, vsechny vypadaji OK, startovaci kabely vubec nic nevyresily, nikdo na miste nebyl schopen poradit... Takze odtahovka a v pondeli se to zacne resit (plus neplanovana dovolena, protoze nemuzu nechat auto 200km od domova, od prace).

Takze nejen pendolinu zamrzaji cederomy :twisted:
Old: i20, 1.4 Style, Ice blue + modry interier (budiž mu země lehká)
New: Renault Megane Grandtour III GT220, 2.0 (162kW)
Uživatelský avatar
juraj37
*
Příspěvky: 24
Registrován: 10 úno 2009, 21:24
Bydliště: Senica-SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Štartovanie

Příspěvek od juraj37 »

Problemom štartovania je v tom, že vyrobcov nových aut tlačia k tomu aby mali čo najmenšie emisie a preto pri studenom štarte je problém že sa motor zadusí, dostava malo paliva, aby to bolo ekologicke...
x-bat
*
Příspěvky: 81
Registrován: 11 dub 2009, 14:14
Bydliště: Brno

Re: Štartovanie

Příspěvek od x-bat »

OK, ale jak tomu predchazet? Pripadne jak to jako laik muzu resit bez slozitych manevru ala odtah a servis?
Old: i20, 1.4 Style, Ice blue + modry interier (budiž mu země lehká)
New: Renault Megane Grandtour III GT220, 2.0 (162kW)
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Štartovanie

Příspěvek od amaize »

to x-bat : je mi tě líto podle toho co páíšeš,sice nevím jak jste co skontrolovali, bych řekl, že ti to zamrzlo,"asi" se někde dostala voda,kde neměla, možná bude stačit auto nechat na nějakou hoďku v teplé garáži.Měl jsi v benzínu aspoň velfobin, ono těch dvacet co tu ted bylo je docela už terno, a mohlo ti zamrznout i čerpadlo a proto jen cyk cyk a nic, pokud čerpadlo nejede startér neotočí - jen má úvaha , ale v tomto počasí asi o nic jiného nepůjde,jedině že by to nemělo souvislost s počasím

to juraj37:nezlob se , ale co píšeš,tak jde jen o tvou jakousi úvahu a žádnou realitu,pravda je že tlačí dolu emise, ale není to na úkor menších dávek benzínu do motoru "aby se zadusil" na co myslíš že je tam ŘJ a sposta kontrolních prvků , asi proto aby bylo dostatek paliva pro nejen start ale i jízdu , ale taky pro ekonomický chod motoru
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
krči
*
Příspěvky: 39
Registrován: 18 srp 2009, 21:21
Bydliště: Žilina

Re: Štartovanie

Příspěvek od krči »

Nazdar priatelia,
JoKo mal na Accente skoro podobný problém a zistili mu chybný odtrh na zapalovacích sviečkach.
Je to možné riešenie? treba to vyskúšať. Mne pomohla výmena oleja, najazdené 9100km a studené štarty OK. Vymeniť sviečky? Za pokus to stojí :-k :-k
Hyundai i20 1,4 73kW /100k Style, Diamond Black
x-bat
*
Příspěvky: 81
Registrován: 11 dub 2009, 14:14
Bydliště: Brno

Re: Štartovanie

Příspěvek od x-bat »

Tak se vse vyresilo s tim, ze nikdo nevi, co tomu bylo...
V sobotu jsem se odtahovkou vse prekontroloval, vyzkousel startovaci kabely a vubec nic se nezmenilo - otocim klicem a "cvak - cvak"... bez sebemensiho roztoceni motoru. A v pondeli v servise mi volaji, ze auto akorat sundali z odtahu a normalne nastartovali. Auto hodili na diagnostiku, nikde nic nehlasilo, vse OK... Takze jsem ve finale u servisu za blbce :-k Takze bacha na to, zacinam mit obavy, at me auto nenecha ve stychu na daleko horsich mistech...
Old: i20, 1.4 Style, Ice blue + modry interier (budiž mu země lehká)
New: Renault Megane Grandtour III GT220, 2.0 (162kW)
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Štartovanie

Příspěvek od Amalfi »

Tak to ze ti netocil starter a pojistky v poradku, tak to byt tebou trvam na vymene ridici jednotky. Tohle vypada na problem s ni. Nejhorsi je mit doma nove nespolehlve auto .... chapu jak ti je. Stve me to ze pokud to jde z tve kapsy tak ti na aute za tve penize vymeni ledaco, nez se prijde na pricinu problemu. Ale jakmile je auto v zaruce tak nevymeni nic ...
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Štartovanie

Příspěvek od Amalfi »

x-bat tak prave se manzelce objevil uplne stejny problem na i10 s motorem 1.2 - cvak cvak a starter netoci. Vypada to na problem s imobilizerem - kontrolka porad sviti jak imobilizeru tak ridici jednotky. Zkousel jsem v poledne oba klice a zadna zmena. Zkusil jsem to ted vecer - predtim jsem jen oddelal kryt pojistek v motoru a pritlacil pojistky a dobre - startlo to na prvni stouch.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
x-bat
*
Příspěvky: 81
Registrován: 11 dub 2009, 14:14
Bydliště: Brno

Re: Štartovanie

Příspěvek od x-bat »

Imobilizer me napadnul taky - ale jestli je haklivy na mraz, tak me muze nechat ve stychu prakticky uplne vsude. Pri otoceni klice jsem si vsimnul i roznute kontrolky imobilizeru - ale jak jsem se docetl, tak sviti pri otoceni klice bezne... Kazdopane pojistky jsem vytahal a prekontroloval snad vsechny a nepomohlo to :D Ted stoji auto zasnezene na parkovisti, ale o vikendu se chystam opet vyjet, tak uvidime...
Old: i20, 1.4 Style, Ice blue + modry interier (budiž mu země lehká)
New: Renault Megane Grandtour III GT220, 2.0 (162kW)
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Štartovanie

Příspěvek od Amalfi »

Ja si overil ze imobilizerem to neni - volal jsem do servisu a tam mi technik rekl, ze imobilizer nema vliv na starter - ze starter se normalne toci, ale nejde zapalovani. Takze problem je jinde ... dnes auto manzelka nastartovala v pohode ta uvidime jestli nas to zase potka.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Uživatelský avatar
northon
*
Příspěvky: 36
Registrován: 30 led 2010, 08:44

Re: Štartovanie

Příspěvek od northon »

Presne tento problem ma so startovanim kamos na novej fabii 1.2htp.Jednodnove auto mu nechcelo nastartovat po pretoceni kluca pocul iba cvaknutie a nic sa nedialo.Zavolal predajcovi a ten poslal dvoch odbornikov co nemali o tom ani sajnu.Tak mu to auto normalne roztlacili a naskocilo.Druhy den sa zopakovalo to iste auto odtiahli ale nic zavazne nenasli.Chlapec je v tazkom smutku ani sa mu necudujem a teraz sa tesi z kazdeho podareneho startu.Dufam ze sa nebude smiat on mne ked si o mesiac kupim svoje icko z podobnym problemom.
25.11.2014 i20 II- Hnedá metalíza. Výbava confort plus vyhrievaný volant a sedadlá, svetelný paket 16palcové disky.
18.3.2010 do 24.11.2014 i20 clasic plus ,červená farba
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Štartovanie

Příspěvek od adam221 »

A nemoze to byt pastorok v startery? Proste sa obcas nevysunie a starter sa neroztoci...
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Odpovědět

Zpět na „i20 Motor a převodovka“