Divné pískavé zvuky

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Veena
*
Příspěvky: 21
Registrován: 09 led 2009, 20:37

Re: Divné pískavé zvuky

Příspěvek od Veena »

Mě se u mého prvního accenta kontrolka rozsvítila a už nezhasla :D takže se mi asi rozbila samotná kontrolka ...
Reklama
 

Uživatelský avatar
tomikal
*
Příspěvky: 18
Registrován: 06 srp 2008, 22:34

Re: Divné pískavé zvuky

Příspěvek od tomikal »

chlapy mě to taky píská ale je to spíš někde nějakej falešnej vzduch mě to píská jak kdybych tam měl turbo ale žádný nemám už se to tu řešilo.už sem najezdil 150000 km od toho co cem to koupil a pískání beze změny. a to mám měněný rozvody i klínák a kladky a posilovač taky nemám
Uživatelský avatar
myhead
***
Příspěvky: 670
Registrován: 05 čer 2008, 04:45
Bydliště: Sedlce (je to kousek od ČB)

Re: Divné pískavé zvuky

Příspěvek od myhead »

Tak ubehlo par dni a veceru a podivne piskani je zpet.ale uz to neresim,prijde mi totiz ze je to zmenou pocasi prece jenom se trochu ochladilo tak to bude urcite tim, protoze jakmile se auto zahreje je vse ok.tak asi tak :wink:
JE-
Hyundai Accent X3 1.4 1997
Opel Zafira 2.0DTL 2000 (v provozu 2002)

EX
Škoda Felicia Kombi 1.3 LXI LPG 1996

Peugeot 106 1.5D 2000
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Divné pískavé zvuky

Příspěvek od MICHAL77 »

:hyu: zkuste sundat klíňák (ten co honí altík, servo, a vodní pumpu) a zkuste zda to píská, pokud to přestane tak je to ložisko na servu, altíku či vodní pumpě, může to dělat i řemen, pokud nejsou řemenice súhlované a jedna je mimo osu tak je to možné, možná pomůže natřít řemen trochu parafínem (svíčka). Pokud to bude pískat i bez tohoto řemenu tak jsou to rozvody a tím pádem asi napínací kladka, možná olejové čerpadlo, ale nejsem si jistej zda je u acoša hnané rozvoďákem. Kladka byť nová může klidně pískat již od výroby - levnej např čínskej šmejd...
.........
Bizon
*
Příspěvky: 43
Registrován: 26 lis 2012, 20:39
Bydliště: Brno

Re: Divné pískavé zvuky

Příspěvek od Bizon »

Zdravim chlapy, tak mi to taky piska, ale zvuk mi vychazi odjinud. Kdyz stojim pred autom, tak po prave strane motoru (jak je rozdelovac) tak tam, akorat nekde niz, jakoby az u prevodovky.. Nenapada nekoho neco?
Accent 1.5 12V 66kw, r. 2000
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Divné pískavé zvuky

Příspěvek od MICHAL77 »

Na 90% spojkové ložisko.
.........
Bizon
*
Příspěvky: 43
Registrován: 26 lis 2012, 20:39
Bydliště: Brno

Re: Divné pískavé zvuky

Příspěvek od Bizon »

to mě taky napadlo, ale žeby bylo až tak slyšet skrz obal převodovky?

myslím že to píská jen na volnoběh, dá se to nějak otestovat?
Accent 1.5 12V 66kw, r. 2000
Bizon
*
Příspěvky: 43
Registrován: 26 lis 2012, 20:39
Bydliště: Brno

Re: Divné pískavé zvuky

Příspěvek od Bizon »

Tak to opravdu bude lozisko.. Po seslapnuti spojky piskani prestane.

Pokud pri volnobehu pridam plyn, piskani sice prerve hluk motoru, ale piska to vic.. Pokud lehce zatlacim zepredu prevodovky na takovou blbost s pruzinou, tak piskani prestane.. Spojka je jinak ale uplne v pohode, musim nechat lozisko vymenit, nebo se s tim da normalne jezdit? par lidi s tim normalne jezdi, nekdo zas rika vymenit.. Co si myslite vy?
Accent 1.5 12V 66kw, r. 2000
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Divné pískavé zvuky

Příspěvek od MICHAL77 »

No můžeš s tím jezdit tisíce kilometrů a nebo to po stovce klekne, to Ti nikdo neřekne. Většinou by stačilo ložisko přimáznout kvalitním mazacím tukem a hurá dál, ale na to musíš vyndat převodovku ven a to už asi je lepší ho rovnou vyměnit.

Může se zadřít a pak odpraví přítlačák a to by bylo asi dražší :| , záleží na každém jak se rozhodne.....
.........
Bizon
*
Příspěvky: 43
Registrován: 26 lis 2012, 20:39
Bydliště: Brno

Re: Divné pískavé zvuky

Příspěvek od Bizon »

Diky za nazor :-) konkretne u i30 tady ctu, ze jim to treba zacne piskat mesic po vymene znovu. Moje auto bylo od predchoziho majitele servisovano pouze v orig. Servise, tak se tam asi zajedu zeptat zda byla spojka menena a kdy, podle toho usoudim a uvidim.. Ale to je tak za 1000 aby mi vyheli co tam kdy bylo delano.. Jeste muzu zkusit pohledat servisku, ale uz nevim kam jsem ji zalozil :-D
Accent 1.5 12V 66kw, r. 2000
jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Divné pískavé zvuky

Příspěvek od jaroslav5 »

Spoj.ložisko by malo byt bez pohybu/netočí sa/. Začne sa točit až pri vyšliapnutej spojke a vtedy by bolo počut ten zvuk/piskot,šramot.../
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
Bizon
*
Příspěvky: 43
Registrován: 26 lis 2012, 20:39
Bydliště: Brno

Re: Divné pískavé zvuky

Příspěvek od Bizon »

Ja mel za to, ze spojkove llozisko se toci porad, jen pri seslapnutem spojkovem pedalu je na nej vytvaren mensi tlak, a tak predtane piskat.. Takze co by to tedy melo byt, kdyz ne lozisko? Jeste vyfitim co staci lehce stlacit aby piskot prestal...
Accent 1.5 12V 66kw, r. 2000
jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Divné pískavé zvuky

Příspěvek od jaroslav5 »

Medzi spoj.ložiskom a prit.kotučom musí byt určitá vôla,ktorá zamedzuje aby sa spoj.ložisko ne točilo stále. No pri prehriati prít.kotuča sa môže prítlačak deformovat,ktorý potom zachytáva o ložisko a tým asi vznikaju tie zvuky. A pri tom zošlapnutí maš na ložisko väčší tlak a nie menší.
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
Bizon
*
Příspěvky: 43
Registrován: 26 lis 2012, 20:39
Bydliště: Brno

Re: Divné pískavé zvuky

Příspěvek od Bizon »

Mockrat dekuji za info :-)
Accent 1.5 12V 66kw, r. 2000
Bizon
*
Příspěvky: 43
Registrován: 26 lis 2012, 20:39
Bydliště: Brno

Re: Divné pískavé zvuky

Příspěvek od Bizon »

na ten kousek železa v červeném kroužku stačí trochu zatlačit a pískání přestane..
Přílohy
prevodovka.jpg
prevodovka.jpg (39.64 KiB) Zobrazeno 1703 x
Accent 1.5 12V 66kw, r. 2000
Odpovědět

Zpět na „Accent - Motor a převodovka“