Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od matysekul »

Tohle nejsou závady,za které bys mohl odstoupit od smlouvy. A servis? Zkus ten který se ti líp pozdava,pokud se ti nebude líbit jejich práce,můžeš kdykoliv změnit. A klidně si postěžuj u importéra,ač se to nezdá,mají z toho taky trochu nahnano.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Reklama
 

Nestor.Kea
*
Příspěvky: 74
Registrován: 11 dub 2009, 14:09
Bydliště: Čadca

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od Nestor.Kea »

A čo konkretne,znamená sťažovať sa u importera....??? Tomu nerozumiem to je ten co tie auta predáva....?? Ak ano tak to je na h...o pretože práve tam je aj servis [-o< ](*,) no a kde by som nasiel podmienky odstupenia od zmluvy keby náhodou :D/
i30 1,4 "made in CZ Indigo Blue
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od 89majlo96 »

importer hyundai sidli v BA a mozes mu napisat list, alebo mail, v ktorom sa budes stazovat na ten ktory konkretny servis.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od matysekul »

Importér je dovozce,ne prodejce. To by jsi měl zjistit na stránkách hyundai.sk Co se týče odstoupení od smlouvy,vše se řídí záručními podmínkami,které jsou platné ve vaší zemi. Platí na všechno zboží,jen od automobilek se velmi těžko vymáhají. Všeobecně platí,že nedodržení zár.pod. Je důvodem k odstoupení od smlouvy.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od SKV »

Tak už mi :hyu: zdechl úplně. Lebedí si v garáži v teplíčku a při snaze o startování z ničeho nic změní zvukový projev a nechytne. Přijde mi to, jakoby motor neměl kompresi. Jak se vrátím z práce, zavolám asistenci, ať se stará. Bude to super reklama, až všichni uvidí jak tu mrtvolu táhnou a tlačí z garáže. Skrze to stísněné místo mezi hromadami sněhu... Jsem naštvaný, co jsem to koupil za sračku. Od začátku řeším problémy, místo užívání si jízdy. Auto potřebuji každý den a teď, s rychlostí :hyu: servisu, můžu počítat, že to bude na pěkně dlouho. Předpokládám, že :hyu: nepatří k těm, co dávají náhradní vůz....
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od matysekul »

Jak jsi dopadl? Co se týče náhradního vozu,netuším,jak je to u :hyu: .Ale podle všeho asi ne.Pokud nejsi podnikatel. Někteří dovozci na to mají určité fondy,ale taky auto nedávají všem.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
dalibordn
**
Příspěvky: 140
Registrován: 02 bře 2009, 18:24

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od dalibordn »

Měl jsem tu možnost, pokud auto mají tak půjčí od 250 kč výš na den.U mne po špatně provedené reklamaci neměli odvahu žádat peníze,poněvadž tam auto šlo znovu.Takže na 2 dny zadarmo.Jsou prodejci,kteří při potížích půjčí určitě auto na pár dní gratis.Auto jsem bral v Třinci reklamace byla v Olomouci.V Třinci je servis a přístup k zákazníkovi na velmi dobré úrovni.Je to o lidech.
Hyundai i30 made in cz
SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od SKV »

Zdravím. Odpoledne jsem auto zkoušel ještě trápit, opět nechytlo.
Mám pár zkušeností, které ostatním mohou trochu pomoci. Zavolal jsem asistenci - pěkná pakárna. Pozor, číslo na Hyundai asistenci je placené (nedej bože, aby se něco stalo v zahraničí) a čeká se věčnost než vás spojí na operátora, po provolání majlantu jsem se stejně nedočkal. Vzhledem k tomu, že asistenci zaštiťuje ÚAMK, je lepší volat číslo jejich centrály 1230, tam to borec vzal obratem, trošku jsem ho sprdl za nemožnost dovolat se, vzal si moje číslo a za deset minut už mi volali. A teď to hlavní, máme nárok na půjčení auta na 4 dny, mám jim dát vědět kdy je budu potřebovat. V podmínkách je přitom napsáno, že se porucha musí stát min. 50 km od domova. Uvidíme, zdali to myslel vážně.
Za hodinu přijela odtahovka. Borec se u nás nestočil a auto by jsme do kopečka z garáže nevytlačili, tak to prý vyjede na startér. Začal točit startérem a jak to tak trápil, tak :hyu: chytl, trocha tarokování, černého dýmu, ale auto hrčelo. Připadal jsem si jak magor. Každopádně auto naložil a že to raději odveze (je to pro ně kšeft). Jenže byl další problém, auto bylo dvojnáprava se sjetými malými kolečky. Samozřejmě "zapadl" a nebyl schopen se pohnout z místa. Jakmile byl pod kolem jen náznak sněhu, už hrabal. Nakonec jsme ho společně se sousedy zachraňovali cca 3 hodiny. Za neustálého pohupování, sklouzávání a našeho odhrabávání sněhu pod zadní nápravou konečně vyjel. Skutečně pomoc jak má být. Stálo to život moji novou sněhovou lopatu (zlomil mi ji řidič odtahovky) :oops:. Takže se chystám napsat na ÚAMK, aby svým zaměstnancům dali základní zimní výbavu - vhodné zimní obutí, lopatu a řetězi. Jinak nemají šanci pomáhat a sami pomoc potřebují. Ten hoch, kromě cigaret, sebou neměl vůbec nic. Hlavně, že dokáží tak dobře radit...
A teď další věc. V pondělí musím zavolat do servisu, kde auto složili a domluvit se s nimi co s tím. Oni mezi sebou asi vůbec nekomunikují, prostě v servisu složí auto a je na vás, aby se tam dozvěděli, že auto je vaše a co mu je.
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
Uživatelský avatar
Tommy.Koppy
**
Příspěvky: 159
Registrován: 21 dub 2009, 22:00
Bydliště: Brno

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od Tommy.Koppy »

to zní jako scenář od nějaké tragikomedie :lol:
Držím Ti palce ať máš auto brzy zpátky a opravené [-o<
VW Golf VIII Variant 1.5 TSI 110kW 08/2021
i30 kombi FL 1.6 GDI červená Trikolor + Komfort 12/2016 - prodáno.
SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od SKV »

Takže závěr je typicky brněnský... V servisu nic nezjistili. Snažil jsem se vyreklamovat i drnčející zrcátko a problikávající blikač. Zrcátko se jim zdá normální, marná byla má snaha jim sdělit, že je to až po vyhřáti interiéru. Ani prosbu o napružení plíšků v zrcátku nepadla na úrodnou půdu. Mrkl bych se na to sám, ale riskovat vylomení zrcátka se mi nechce (při snaze o demontáž se totiž ani nehne). Blikač se jim neprojevil. Prostě to, že občas probliknou oba blinkry, nepovažují za vadu. Autostyl Brno.
Chlapi, stačí do té České Třebové zavolat a sdělit jim tyto problémy s tím, že se na to nachystají, nebo musím dojet, oni se podívají a teprve objednají? (náklady na cestu by byly dost vysoké).
Jinak je to další argument pro vykašlání se na celou :hyu: garanci. Nechají si akorát sypat prachy za garančky a jinak nemají snahu cokoliv řešit.
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od 89majlo96 »

tie blikace ti prebliknu obydva pri navrate volantu do povodnej pozicie a pri vypnuti smerovky ?
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od alarm »

sí.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od Borek »

SKV-pokud se ptáš na Českou Třebovou-zavolej tam a řekni o co jde.Nejlépe,když budeš mluvit s p.Vojtíškem.Bude stačit se objednat po tlf.Servis ani prodejna nejsou nijak velké,ale odbornost,vstřícnost a ochota lidí v :hyu: je super :!:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od Dire »

Blinkre sa nevracaju a ked uz sa vratia, tak velmi casto prebliknu na druhu stranu. Uz som sa naucil blinkre vypinat rucne s citom. Sam so si uzil s tempomatom, sucitim s tebou...
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od 89majlo96 »

no tie blinkre dost casto prebliknu aj na druhu stranu, hlave pri prudsom vrateni volantu
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Odpovědět

Zpět na „i30 Garanční prohlídky, servis“