Santa FE versus Land Rover Freelander

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi vozu Hyundai (ne Hyunday).

Moderátoři: Farrael, Lantra Luke, Moderátoři

dzordzi
Příspěvky: 3
Registrován: 12 bře 2010, 14:43

Santa FE versus Land Rover Freelander

Příspěvek od dzordzi »

Zdravím všetkých Hyundákov :hyu: , potreboval by som od vás poradit....... Chcem kúpiť takéto afto a stále sa rozhodujem aby som nekúpil špatne, tak budem vdačný o vaše názory. sú to ročníky 2001. obe majú písanú spotrebu 7,5L na 100km
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi, r.v.: 2001, 83kW (113PS), P, M5, Diesel, 155690 km,
.........
Land Rover Freelander 2,0tdi, r.v. 2001, 74kW (101PS), 4x4, M5
.........
#-o ak by ste išli teraz kupovať afto ktoré by ste kúpily??? a prečo?? #-o
Přílohy
Land.jpg
Land.jpg (234.25 KiB) Zobrazeno 7145 x
Hyun.jpg
Hyun.jpg (125.89 KiB) Zobrazeno 7145 x
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ligimaster
*
Příspěvky: 39
Registrován: 17 úno 2009, 19:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Santa FE versus Land Rover Freelander

Příspěvek od Ligimaster »

Nie je ten bazar A..AUTO v Žiline? Tam by som si nekúpil ani kolobežku, ale samozrejme vyhráva Santík. Kedysi som tiež rozmýšľal či mám kúpiť freelandera ale potom som videl interiér a hneď ma to prešlo :( . Ja som z Čadce a ty?
Santa Fe 2.0 CRDi
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Santa FE versus Land Rover Freelander

Příspěvek od black_sheep »

ze se tady ptas, je jasny co odpovime :-) ja bych ale misto CRDi bral benzina :wink: kor jestli nenajedes 30.000 rocne tak to nema smysl..
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
laco6
Příspěvky: 3
Registrován: 01 bře 2010, 22:59

Re: Santa FE versus Land Rover Freelander

Příspěvek od laco6 »

Caute!Myslim tiez źe Santa je lepsi vyber,ale to zalezi od teba.Ja mam na predaj Hyundai Santa Fe 2.0CRDI VGT 92kw 4WD rv.2003-12 mesiac,naj.134000km,servisna kniha,kupeny v SR,digi klima,dialkovy central,servo,elektrony,4el.okna,ABS,hmlovky,laktova opierka,plastove lemy,tazne,nehavarovane.Vymenene rozvody,vstrekovacie trysky,spojka,olej-filter.Jedna zavada-prasknuty zadny naraznik.Cena je 6700€.Tel.0905 534274.Som z Topolcian.
Snímka0141.jpg
Snímka0141.jpg (35.14 KiB) Zobrazeno 7103 x
dzordzi
Příspěvky: 3
Registrován: 12 bře 2010, 14:43

Re: Santa FE versus Land Rover Freelander

Příspěvek od dzordzi »

Aké je SantaFE v teréne??? aké máte skúsenosti???? je to len mestská paráda alebo Dá sa s tým ísť aj na nejakú výpravu do Monaka??? :twisted: Kamarát má Tucson a pri 30 cm snehu to auto bolo s toho v prd.... prejazdnosť nulová ](*,) ....
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Santa FE versus Land Rover Freelander

Příspěvek od Hardcam »

dzordi: to ovsem Freelander taky. Zhruba pred dvema mesici se mi podarilo zapadnout na silnici (levym kolem jsem vjel ke krajnici a uz to bylo, byl to navaty snih z poli), predjel me Freelander s tim, ze mi pomuze, pravou stranou se zaboril taky, snehu tam bylo pomerne malo, ale ani jeden jsme bez pomoci vyjet nedokazali. Celkem me ten freelander zklamal, cekal jsem, ze to pro nej bude hracka ](*,) nakonec jsme pomoci tri lidi Freelander vytlacili na cestu a on potom me na lane.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Santa FE versus Land Rover Freelander

Příspěvek od zdenek76 »

dzordzi píše:Aké je SantaFE v teréne??? aké máte skúsenosti???? je to len mestská paráda alebo Dá sa s tým ísť aj na nejakú výpravu do Monaka??? :twisted: Kamarát má Tucson a pri 30 cm snehu to auto bolo s toho v prd.... prejazdnosť nulová ](*,) ....
z kategorie SUV má dle mě starý SF výborné terénní vlastnosti, samozřejmě to není off road, ale narozdíl od většiny SUV má velmi odolný podvozek a slušnou světlou výšku, jeho jediným mínusem v terénu je spojka, takže je ideální pořád jet a nezastavovat, podvozek snese opravdu hodně a není třeba se bát. U Tucsonu je problémem přiřaditelný pohon 4x4, s ním se zahrabe většina aut.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
martin303
**
Příspěvky: 108
Registrován: 22 bře 2009, 22:41

Re: Santa FE versus Land Rover Freelander

Příspěvek od martin303 »

dzordzi a musi to byt diesel co chces ? Ake cesty podnikas ( kratke, dlhe trasy ... ) ? Ten teren chces jazdit pravidelne alebo len prilezitostne ? Zatial iba tolko ze freelander je vo vnutri o triedu nizsie priestorovo.
2.7 V6 4WD
celru
Příspěvky: 4
Registrován: 24 led 2010, 09:18

Re: Santa FE versus Land Rover Freelander

Příspěvek od celru »

Nazdar ! Ja osobne vlastním LR Freelandera 1,8 benzín. Čo sa týka TD4 určite je to vhodnejšie motorizácia, ale tiež sa tam objavujú rôzne problémy ohľadne vstrekovacej súsatavy. 1,8 je strašne slabučká , ale na druhej strane je oveľa spoľahlivejšia.
Čo sa týka porovnanie SF a LR Free tak myslím, že santa je komfortnejšie vozenie ale v teréne sa na LR Free určite nechytá, nakoľko je nižšie. Free má perfektne urobený pohon 4x4 a TC. Viem o čom hovorím, lebo bývam v blízkosti lesa a túto zimu tu napadlo veľa snehu /70 cm/ tak som ho poriadne preskúšal. Bez problémom som s ním vyšiel tam kam Lada Niva a skončil tam kde skončila aj Niva. Mám na ňom veľmi dobré zimné gumy sú úzke len 195 a dosť vysoké takže nejakých 30 cm bez problémov. Problémy som si narobil iba raz keď chcel prejsť asi 20 m dlhý a 50 cm vysoký závej cez cestu. Tu som uviazol po pár metroch na brucho a bol som v riti. Keby to bol prašan, tak ho zrejme prerazím ale tento sneh bol už od spodku zamrznutý. potom prišiel na pomoc kamoš z traktorom - predný náhon + reťaze a aj ten mal problém sa ku mne dostať. 3 t laná na dvoje sme potom šklbal ako nitky. Tak prišla na radu reťaz a potom to už šlo.
Free nie je zlé vozenie a TD4 je dobrá motorizácia, ale chýba mu redukcia. Free má perfektný patent tkzv. asistent zjazdu , ktorý super funguje. Neviem na čo chceš auto používať a pri rozhodovaní by som určite mrkol aj na LR forum cz. Ja tiež uvažujem , že by som free predal a kúpil santu, ale bude sa mi sním ťažko lúčiť. Santa je určite väčšie a lepšie vozenie, ale stále je to len hyundai. Taktiež neviem do akej motorizácie by som u santu išiel. Možno by to niečo z LPG alebo potom VGT. Mal som v úmysle kúpiť H-teraccan ale tam sú veľmi časté závady CRDI. Takže v dnešnej dobe stáčanie km a rozmachu podvodníkov je to ťažké. Proste kupuješ mačku vo vreci a ide o to mať pri tom šťastnú ruku. Tak sa rozhodni správne.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Santa FE versus Land Rover Freelander

Příspěvek od Hardcam »

celru píše:ale stále je to len hyundai.
A Freelander JEN anglicky nespolehlivy auto. Pri vysloveni slova Rover mi beha mraz po zadech. LandRover vyrobil jen jednoho poradny offa a to byl Defender, Freelander je sakra slaby odvar [-X Kdyz jsem si od Freelandera sliboval, ze me vytahne zpet na silnici, tak jsem se sakra zklamal. Chtel bych videt tech 70cm, ve kterych ses brodil, kdyz ten mnou zminovany Landrover zapadl v 20cm vrstve snehu na rovne silnici ](*,)

Kam se jezdi Landrover servisovat? Vim jen o jednom servisu v sirokem dalekem okoli a to je jen fanda znacky, co se v nich rad hrabe. Servis jsem nikdy zadny nevidel a dostupnost dilu bude zcela jiste lepsi u Hyundaie.
http://www.land-rover.byznysweb.cz/
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
cj36
*
Příspěvky: 10
Registrován: 30 črc 2009, 01:47

Re: Santa FE versus Land Rover Freelander

Příspěvek od cj36 »

v Land Roveru sem nikdy nejel ale jestli se trochu dívas na NCAP tak SF dopadlo o hvezdicku bo dve lépe jestli pomuže v rozhodování i bezpečnost :D
Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: Santa FE versus Land Rover Freelander

Příspěvek od miooo »

tiez som sa kedysi rozhodoval medzi SF a LR...
vyhralo to vsak SANTA FE..
presonduj si aj landroverforum kde sa toho dost dozvies.....
interier a jazdne vlastnosti ma santik omnoho lepsie....
jedine co som sa na LR bal bola neajaka IRC prevodovka alebo tak neajako sa to nazyvalo....
ze vraj to dost odchadzalo a cena toho nebola zrovna nizka co mi potvrdil aj kolega co LR vlastnil ale radsej ho potom predal....
take su moje doterajsie poznatky co som kedysi zistil ked som sa on zaujimal....
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
Uživatelský avatar
Seemann
**
Příspěvky: 404
Registrován: 09 lis 2007, 14:43
Bydliště: Středozemě - burani,poserte se!

Re: Santa FE versus Land Rover Freelander

Příspěvek od Seemann »

nezdá se vám, že jste trochu fanatici??? Tohle číst je fakt děsný. Pro vás fakt neexistuje nic jinýho než :hyu: ?

Speciálně pro Harda.... Co má sakra podle tebe společnýho "Rover" s "Land Roverem"??????

Já LR nemám rád a taky bych si ho nekoupil, ale santu už vůbec ne.
upravené Scoupe GT 8/95 21.11.09 prodáno

Toyota 4Runner ´88 2,4 EFI
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Re: Santa FE versus Land Rover Freelander

Příspěvek od hlobilp »

no, me auta teto kategorie mijeji, ale ted jsem se podival na par prodejcu Land Roveru a to auto bych si nekoupil ani omylem... je jich jen par, aktualizace stranek nula a kdyz jsem si u jednoho precetl tohle, tak bych mel jasno:
Upozornění !!!!
ČESKÝ IMPORTÉR JIŽ DELŠÍ DOBU NEDODÁVA NA ČESKÝ TRH NOVÉ VOZY ANI NÁHRADNÍ DÍLY.
Dalsi, co jsem videl, cena servisu je asi o 40-100% drazsi, nez Hyundai.....
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Santa FE versus Land Rover Freelander

Příspěvek od black_sheep »

kdyz land rovera, tak defendera klasickyho :-) na nakyho freelandera bych se vy... a santa fe uz chci delsi dobu, takze za me neni co resit, ikdyz to je mozna fanatismus :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Odpovědět

Zpět na „Koupě ojetého nebo nového vozu Hyundai“