Benzin a LPG

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
xwing
**
Příspěvky: 163
Registrován: 06 dub 2009, 20:21

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od xwing »

Počítal som o tom trochu viac, tak bez úrokov to je len keď človek čerpá lpg u Flagy, inak je tam brutálne predraženie. Ale šiel som potom priamo na stránku tej firmy čo to montuje, MP GAS, a majú tam príklad na splátky 10 mesiacov s preplatením len cca 80€ :mrgreen:
Hyundai Accent 1.4i Dynamic - Wine Red (05/2009)
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
dzigit
*
Příspěvky: 62
Registrován: 20 úno 2009, 01:08
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od dzigit »

xwing píše:Počítal som o tom trochu viac, tak bez úrokov to je len keď človek čerpá lpg u Flagy, inak je tam brutálne predraženie. Ale šiel som potom priamo na stránku tej firmy čo to montuje, MP GAS, a majú tam príklad na splátky 10 mesiacov s preplatením len cca 80€ :mrgreen:
Ahoj

vidim ze sa tomu venujes aj ty celkom intenzivne
je som do tej firmy mp gas pisal mail ale zabudli mi odpisat tak susim este raz len som lenivy ist do auta po papiere aby som sa dozvedel co je v kolonke P.5 :))
Ja by som vyuzil asi tiez to financovanie cez nich ale keby mi dal zlavu 80e ked mu zaplatim v hotovosti tak by som radsej vyplatil v hotovosti inac by som vyuzil bez problemov aj tu akciu od flagy lebo tolko by som priemerne za 3 mesiace urcite natankoval... priemerne berem 40l tyzdenne len sa mi to nechce splacat 3 roky

inac klobuk dole ze si to vygooglil
ja uz 3 tyzde hladam taku moznost aby som to nemusel riesit individualnym dovozom lebo sa to potom predrazuje o dalsie 300e tak ak by to bola pravda ze sa da u neho aj accent tak by som do toho urcite isiel uz mam 27000km tak za chvilu mam druhu garancku vidim to na maj inac kazde 2 tyzdne pribudaju nove auta a tipy montazi takze moze sa za ten cas este selico pomenit

ale rozhodne chcem ist do toho lebo som si to ratal a navratnost odhadujem tak na 13 mesiacov
Hyundai Accent 02/09 black Elegance 1.4 benzin kupovane v CR - Hodonin
Slovakia Bratislava
www.nefajci.eu
Uživatelský avatar
dzigit
*
Příspěvky: 62
Registrován: 20 úno 2009, 01:08
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od dzigit »

xwing píše:Počítal som o tom trochu viac, tak bez úrokov to je len keď človek čerpá lpg u Flagy, inak je tam brutálne predraženie. Ale šiel som potom priamo na stránku tej firmy čo to montuje, MP GAS, a majú tam príklad na splátky 10 mesiacov s preplatením len cca 80€ :mrgreen:
nazdar xwing

tak ako som spominal ze mam seriozny zaujem to namontovat tak tebe ale aj seckym ostatnym chcem dat vediet ze do toho mpgas.sk som mailoval a rozhodol som sa ze idem do toho... uz som objednany na prestavbu na 12.maj. Chcem prihodit par info aby aj ostatny vedeli

nakolko sa kod Vasho motora nachadza v nasich „retrofitnych“ zoznamoch, sposob prestavby je jednoduchy a aj celkova cena je nizsia.Takze, ak by ste mal zaujem, staci si s nami dohodnut uz len termin prestavby a po prestavbe si ju dat schvalit a zapisat na Vam prislusnom Obvodnom urade, odbore dopravy.Cena prestavby je 1100 + 80 eur (Flash Lube – zariadenie na domazavanie sediel ventilov) a za schvalenie a zapis zaplatite 50 + 5 eur.


jedna sa o prestavbu vyrobnej znacky Solaris
ako som ti spominal tak som sa snim dohodol na zlave cize nebudem vyuzivat ten leasing a zaplatim to v hotovosti
vzhladom na to ze budeme prestavovat dve auta naraz (oba New Accenty) tak sme sa dohodli na cene 1000e + 50e Flashlube. co uz je celkom slusna zlava
inac ma to trvat 1den/1auto. V cene je garancka po 2000km na doladenie.
Pisal som mu aj o tom servise beron ze mi tam ponukli cenu 800e+100e flashlube. Nasledne na to mi volal a velmi dorazne ma varoval a teda aj ja chcem upozornit vas vsetkych ze ten pan Ing. Ondrej Beracka z www.beron.sk je podvodnik a ze montuje LPG bez platneho opravnenia a falsuje potrebne potvrdenia cize montaz za 900e je vlastne tym padom nelegalna.
to pisem len na margo toho aby ste sa nenechali zlakat najnizsiou cenou.
inac mozem zatial vyjadrit spokojnost s pristupom pana Petra Chochlika z MPGasu odpisuje na maily, podava uplne informacie, nevaha Vam v pripade potreby zavolat. Pisem to preto ze som komunikoval s vela firmami a vacsina z nich vam bud neodpise alebo podavaju jednoslovne odpovede akoby predpokladaly ze vsetci sme automechanici a do prestavieb sa rozoumieme.

inac pred samotnou prestavbou nieje potrebne nic vykonat a po prestavbe do 1 roka nahlasit prestavbu na prislusnom Obvodnom urade, odbore dopravy 50+5e.
co som ja nasiel tak toto je jedina firma ktora ma Accenta v retrofilnych zoznamoch a aj cenovo su jednoznacne najvyhodnejsi.

ak by mal niekto nake otazky nach napise
inac prihodim skusenosti az po montazi

teraz este ide vybavovat povolenie od hyundaiu aby som neprisiel o zaruku a napisem do leasingovky aby som si splnil zmluvne podmienky :)
napisem ako som dopadol ale dufam ze tak ako pivis
Hyundai Accent 02/09 black Elegance 1.4 benzin kupovane v CR - Hodonin
Slovakia Bratislava
www.nefajci.eu
pivis
**
Příspěvky: 188
Registrován: 22 zář 2009, 14:35
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od pivis »

ahoj dzigit
držím palce ať hyundai sk zareaguje ohledně záruky stejně jako hyundai cz.
První zkušenosti po 1000km: rozdíl ve výkonu nepatrný,přepínání ráno po rozjezdu asi do 1km.Přepínání vůbec nepoznáš,pouze se rosvítí kontrolky že jedeš na LPG.
Spotřeba zatím /jízda dost po městě/ cca 7,5l /100km.Tankoval jsem LPG za 13,90Kč :D .Spokojenost
New Accent 1,4 Dynamic -celadon blue 11/2008-prodáno 2/2014
Hyundai Sonata NF 2,4
jan w
*
Příspěvky: 32
Registrován: 08 črc 2009, 11:06
Bydliště: strakonice

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od jan w »

pivis píše:Ahoj všichni,včra jsem si vyzvedl své autí předělané na LPG.Měl jsem obavy z poklesu výkonu a z ranního startování,ale vše OK auto jede stejně jako na benzin.
Před montáží jsem si nechal napsat vyjádření Hyundaje .Přestavba byla povolena,dostanu zápis do servisní knihy, že záruka pokračuje dál na všechny části vozidla. =D> =D>
Zdravím chci se zeptat jestli je toto možné a proč na Accenta ano a i30 ](*,) ne
Uživatelský avatar
dzigit
*
Příspěvky: 62
Registrován: 20 úno 2009, 01:08
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od dzigit »

pivis píše:ahoj dzigit
držím palce ať hyundai sk zareaguje ohledně záruky stejně jako hyundai cz.
První zkušenosti po 1000km: rozdíl ve výkonu nepatrný,přepínání ráno po rozjezdu asi do 1km.Přepínání vůbec nepoznáš,pouze se rosvítí kontrolky že jedeš na LPG.
Spotřeba zatím /jízda dost po městě/ cca 7,5l /100km.Tankoval jsem LPG za 13,90Kč :D .Spokojenost
Ahoj pivis
diky za tvoje prispevok aj za podporu
ta spotreba je absolutne perfektna lebo ja mam 7l bezne na benzin takze to by ma potesilo
musim sa ti podakovat lebo si ma nastartoval a teraz som to roztocil s tou zarukou. Volal som svojmu predajcovi (mimochodom som kupoval auto v hodonine) ze ako to teda je s tou zarukou a tvaril sa ze to nejde. Tak som mu povedal o tebe ze som sa docital ze tebe to dali tak povedal ze to prevola, za pol hodku mi volal ze volal do Praglu ale ze bohuzial pan Horak sa vijadril ze vziadnom pripade. Tak som mu podakoval za ochotu ale nevzdal som sa a zacal som odznova. Nasil som si cislo do Auto Typ Karlovy Vary kde si bol ty. A tam mi povedali ze teda nevidia to radi ale ze sa to samozrejme da. Presne podla toho postupu co si vravel aj ty. Cize spise sa nejaka ziadost do praglu tu potvrdia a potom sa ide na prestavbu. Nasledne nato po prestavbe a po prineseni nejakeho certifikatu ci co mi to zapisu do servisnej knizky a zaruka pokracuje dalej. Nasledne s touto informaciou som kontaktoval znova pana Dohnalka z Vista Car v Hodonine a ten slubil ze mi to prezisti a zavola aj do Auto Typu... tak cakam zatial.
Pre istotu som kolotoc este tocil dalej a zavolal som do Servisu v Leviciach a tam mi slubili ze to budu zistovat aj oni.
Bolo by fasa keby ludia ktory chcu LPG zacali sa tiez dotazovat u svojich predajcov ze sa dopoculi ze to ide, aby sme vytvorili tlak na inportera, pretoze ako mi povedal pan Dohnalek tak v Holandsku (nizozemsko) to je uplne bezne tak preco by nas tu mali ignorovat co sme menej cenny zakaznici pre Hyundai ???
Treba argumentovat na predajcov hlavne tim, ze ked si to prestavam a stratim zaruku tak pridu o peniaze za garancky pretoze naco by som ku nim chodil ked nemam zaruku. Ako vsetci vieme tak pre predajcov je prijem z garanciek nezanedbatelna ciastka v rozpoctoch

takze ak chcete niekto LPG nevahajte a zacnime bombardovat predajcov a nedajte sa odbit prvym nie
Hyundai Accent 02/09 black Elegance 1.4 benzin kupovane v CR - Hodonin
Slovakia Bratislava
www.nefajci.eu
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7958
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od Mexican »

klobuk dole chalani.. takto si predstavujem vymenu nazorov & skusenosti.. len tak dalej.. skoda ze sa nerobia nadrze na mieru, Accent ma v mieste rezervy skutocne hafo miesta, to by bol panecku dojazd
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od rastos »

Dzigit mozes prosim zistit, ci maju v tych StB zoznamoch aj Matrixa a ci je cena na prestavbu rovnaka ako u Accenta? Dikes.
Matrix 1.6
Uživatelský avatar
dzigit
*
Příspěvky: 62
Registrován: 20 úno 2009, 01:08
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od dzigit »

rastos píše:Dzigit mozes prosim zistit, ci maju v tych StB zoznamoch aj Matrixa a ci je cena na prestavbu rovnaka ako u Accenta? Dikes.
To: Mexican diky za podporu bodaj by bolo viacej takych aktivnych. To ma ani nenapadlo ze aka bude velka nadrz ale malo by to byt okolo 42L co je celkom v pohode

To: rastos
skus si pred tym ako das dotaz aj precitat vlakno zrovna to o LPG ma zatial len 3 strany
su tu vsetky linky napriklad na strane 2 uplne dole xwing pridal tento link
ale pre teba a vsetkych ostatnych v zozname od vyrobcu Solaris su takmer vsetky ak nie uplne vsetky benzinove motory a typy hyundaiov
http://www.flagaprogas.sk/?idm=prestavby&ids=prestavbyB
MATRIX G4ED 1.599L 76kw 4valce v zozname je
treba potom vediet typ motora z kolonky P.5
Hyundai Accent 02/09 black Elegance 1.4 benzin kupovane v CR - Hodonin
Slovakia Bratislava
www.nefajci.eu
pivis
**
Příspěvky: 188
Registrován: 22 zář 2009, 14:35
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od pivis »

ahoj dzigit,
je to zvláštní,rozdílný přístup prodejců ke stejné věci.Já když jsem prodejci řekl co zamýšlím,řekl mi že mi Hyundai nebude dělat žádné problémy,a tak to taky bylo.
Prodejce napsal sám žádost do Prahy a ta byla ještě ten den kladně vyřízená.
V Auto Typu v KV je super majitel,který poradí a máš pocit že jsi opravdu zákazník.
Kéž by takových bylo víc [-o< .Ať ti vše dobře dopadne.Nenech se odradit protože to opravdu jde.Vše je pouze v lidech zda chtějí či nikoli.
New Accent 1,4 Dynamic -celadon blue 11/2008-prodáno 2/2014
Hyundai Sonata NF 2,4
Uživatelský avatar
xwing
**
Příspěvky: 163
Registrován: 06 dub 2009, 20:21

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od xwing »

Tiež som rád že sa to trochu rozbieha, keď som sa pýtal hneď po kúpe na LPG tak v dvoch predajniach mi povedali že padne záruka tak som to prestal riešiť. Ale keď som tu videl že sa dá aj s ňou tak po nájdení tej stránky som na 90% rozhodnutý že to dám na LPG po 1. garančke. Ešte si asi počkám na dzigitove skúsenosti z MP GAS, ale vyzerajú seriózne a už som na nich čítal aj pár pozitívnych referencií na nete. Ten májový termín je kvôli jeho vyťaženosti či preto lebo ti ten termín najviac vyhovoval? Aby som vedel ako dlho pred zamýšľaným termínom by som sa mal objednať.
Hyundai Accent 1.4i Dynamic - Wine Red (05/2009)
Obrázek
Uživatelský avatar
dzigit
*
Příspěvky: 62
Registrován: 20 úno 2009, 01:08
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od dzigit »

pivis píše:ahoj dzigit,
je to zvláštní,rozdílný přístup prodejců ke stejné věci.Já když jsem prodejci řekl co zamýšlím,řekl mi že mi Hyundai nebude dělat žádné problémy,a tak to taky bylo.
Prodejce napsal sám žádost do Prahy a ta byla ještě ten den kladně vyřízená.
V Auto Typu v KV je super majitel,který poradí a máš pocit že jsi opravdu zákazník.
Kéž by takových bylo víc [-o< .Ať ti vše dobře dopadne.Nenech se odradit protože to opravdu jde.Vše je pouze v lidech zda chtějí či nikoli.
nazdar pivis
dakujem za to ze sa zapajas aj po tom co uz mas LPG vyriesene
mam jednu zatial nepotesujucu novinku. Volal mi Dohnalek z Hodonina ze on volal do Auto Typu v KV a ze vraj mu ten pan co mu to zdvyhol potrvrdil uz to co si myslel a co mu aj povedal pan Horak z Hyundai CZ. Po montazi LPG pada zaruka. Ze vraj to co mas ty (pivis) v servisnej knizke (to mi povedal ten Dohnalek) je len potvrdenie ze Hyundai CZ o tom vie ze to mas namontovane ale ze to beru len ako potvrdenie o tom ze ti zaruka padla
pridavam link na zaznam naseho hovoru
[color=#0000BF]http://www.nefajci.eu/GA ... mr[/color]
takze mi odporucil aby som si sam zavoal do centraly panovy Horakovi - garancny a homologizacny technik a mam sa informovat priamo u neho. Dal mi aj cislo ak ma zaujem mu niekto zavolat tak +420/251-025-331
zatial som bol s VistaCarom v Hodonine spokojny ale teraz neviem... Ale zatial mi z toho vypliva ze dalsieho Hyundaia si budem kupovat v Karlovych Varoch kedze vyzera to tak ze tam sa da aj to co inde nie a z toho vypliva ze ide hlavne o ochotu a volu. Dufam ze si to tu citaju ak predajcovia
Bolo by super keby si mi mohol odfotit ten zaznam v tvojej servisnej knizky aby som mal co ukazat ako dokaz pretoze ked si vypocujes ten zaznam hovoru tak chapes ze ma pre teraz odzbrojil :cry:
a ja sa samozrejme neplanujem ten tak lahko vzdat [-X
Samozrejme meno aj osobne udaje mozes kludne zamazat
Diky za pripadnu ochotu

To xwing
Ja som sa pri kupe tiez informoval ci to ide a povedali mi ze sa to neda ale teraz ked som sa docital ze to ide tak sa nechcem dat len tak lachko odpingat. Ale sam vela nezvladnem cize je potrebne aby sme zaciali dilerov otravovat s poziadavkou na prestavbu viaceri aby sa zacali bat ze prestaneme chodit na garancky. Bolo by dobre aby si zavolal aj ty svojemu predajcovi ze si na Hyundai fore cital ze to ide a ziadas ho aby spravil vsetko co je v jeho silach aby ti pomohol lebo v opacnom pripade uz nebudes v buducnosti kupovat auto u neho.
Co sa tika tvojej otazky tak v MPgase mali najblizsi volny termin v maji. cize cakacka je cca 2mesiace. Aj ja som si na nich nasiel dobre referencie takze idem k nim s doverov :) Ja mam 2 tisice do druhej ganacky
Este skusim kontaktovat Skalicu lebo mi tu na fore pisali SZ ze nech pridem na garancku ku nim tak asi si to tu citaju castejsie.

Navrhujem aby sme sa dohodli ze by sme vsetci bombardovali telefonicky jedneho konkretneho spolocneho predajcu aby sme vytvorili dojem velkeho zaujmu a jedneho takeho co sme u neho accent kupili. Moj navrh je Levice lebo nasiel som na nich tu na fore ze su velmi ochotny a viaceri ich tu chvalili. A v cechach nech navrhnu nasi susedia :) ja kludne zavolam aj tam.

Ak sa chcete zapojit do spolocneho tlaku tak dajte vediet budem rad.
Hyundai Accent 02/09 black Elegance 1.4 benzin kupovane v CR - Hodonin
Slovakia Bratislava
www.nefajci.eu
Uživatelský avatar
xwing
**
Příspěvky: 163
Registrován: 06 dub 2009, 20:21

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od xwing »

No ja som kúpil v Trenčíne a na garančku som plánoval ísť do H&M v Banskej Bystrici, tiež mi chýba cca 2000km alebo 2 mesiace do garančky. Pohybujem sa v okolí Ružomberka, Banskej Bystrice a Brezna, občas zbehnem aj do Trenčína (cca raz za mesiac). Ale tak keď sa dohodneme že zavoláme tak to je jedno kde :lol:
Hyundai Accent 1.4i Dynamic - Wine Red (05/2009)
Obrázek
Uživatelský avatar
xwing
**
Příspěvky: 163
Registrován: 06 dub 2009, 20:21

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od xwing »

No vyzerá to tak že sme iba dvaja...
Hyundai Accent 1.4i Dynamic - Wine Red (05/2009)
Obrázek
Uživatelský avatar
dzigit
*
Příspěvky: 62
Registrován: 20 úno 2009, 01:08
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od dzigit »

xwing píše:No vyzerá to tak že sme iba dvaja...
aj ja to tak vidim :(
hlavne ze o pneumatikach a elektronoch sa tu nakecaju cele MBajty :(
Hyundai Accent 02/09 black Elegance 1.4 benzin kupovane v CR - Hodonin
Slovakia Bratislava
www.nefajci.eu
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“