sú rozdiely v kvalite plecháčov?

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Uživatelský avatar
bedo
*
Příspěvky: 22
Registrován: 07 srp 2009, 15:04
Bydliště: Košice

sú rozdiely v kvalite plecháčov?

Příspěvek od bedo »

Idem kúpiť ďalšie plecháče na leto, lebo na pôvodných už ostanú zimné gumy. Je rozdil v ich kvalite v rovnakej cenovej hladine? Videl som ponuku na Kronprinz (Nemecko, ale nie sú nikde na sklade), KFZ (Rakúsko) a MWD (Taliansko). Všetky majú certifikáty na Getza. Môže sa aj napriek tomu stať, že nebudú trebárs pasovať puklice?

Alu disky nechcem, lebo som nenašiel žiadne lacné, ktoré by vyzerali aspoň tak dobre, ako plecháče s originál puklicami. Nehovoriac o tom, že funkčne by boli asi horšie - plecháče predsa len aspoň chránia brzdy pred bordelom z cesty.
Getz 1.4 Dynamic
Reklama
 

Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: sú rozdiely v kvalite plecháčov?

Příspěvek od XMira »

No já tedy nevím, ale když jsem sháněl před čtyřma lety druhou sadu ráfků, tak byl rozdíl cca 300 - 400Kč za kus, tedy 1200 - 1600Kč (asi 1 nádrž benzínu). A co se špíny týče, tak nevím přesně, jakou myslíš? Já znám dva druhy: bordel od brzdového obložení a špína ze silnice za deště. Veškerý tento sajrajt proniká od brzd, nebo z podběhů. Nevím tedy úplně přesně, jak by plecháče a poklice mohly bránit znečištění? Zevnitř jsou brzdy odkryté úplně stejně v obou případech. Z vlastní zkušenosti vím, že špínu, kterou omyju z alu wapkou, vozím pod plecháčema do jara :?
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
lada t5
*
Příspěvky: 98
Registrován: 09 lis 2009, 01:11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: sú rozdiely v kvalite plecháčov?

Příspěvek od lada t5 »

Obávám se, že s Alu disky se brzdy chladí lépe než s plecháči ( menší díry ). A co se znečištění týká, stejně na brzdy jde největší nápor zevnitř, takže Tvůj argument je lichý. Pravda je, že plecháče mají jednu výhodu - do určitého stupně poškození jdou vyklepat. Ale to je jediná..............
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: sú rozdiely v kvalite plecháčov?

Příspěvek od Hardcam »

Neumim si predstavit, ze by auto na plechovych discich a poklicich vypadalo dobre nebo snad lepe nez s elektrony.
Ty dva "technicke" duvody mne povabily =D> plechace maji jen jednu vyhodu, o ktere vim - pokud je odru nebo s nimi vletim do diry a ohnu je, vrasky na cele mi to neudela. Letos jsem prvni zimu mel plechace a zase od nich upustim. Nove plechace stoji stejne jako elektrony a dnesni elektrony vydrzi i zimni provoz. Letos se mi totiz stalo, ze se mi po vnitrnim obvodu prednich plehacu udelala ledova krusta a skoro tyden mi hazely kola a vibroval volant. Kdybych mel elektrony, dostal bych se k tomu snadno a led bych vymlatil.

Pokud mas 14ky, bez problemu sezenes hezka kola kolem 1500Kc/kus (budu doufat, ze se Ti svym vkusem zavdecim, ale pokud si libujes v plechacich, jsem na pochybach)
http://www.alukola.com/disk-5437-cms-c9-14-55-4x100
http://www.alukola.com/disk-1950-rial-m ... 4-55-4x100 (kvalitni a krasna kola)
http://www.alukola.com/disk-3988-prolin ... 4-55-4x100 (tato kola prodavaji i autosalony Hyundai jako prislusenstvi)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
bedo
*
Příspěvky: 22
Registrován: 07 srp 2009, 15:04
Bydliště: Košice

Re: sú rozdiely v kvalite plecháčov?

Příspěvek od bedo »

Síce nikto z vás neodpovedal na moju otázku ale budiž.
Čo sa týka chladenia je mi to jedno, brzdy používam minimálne. :-)
Čo sa týka vzhľadu, je rozdiel, či sú elektróny na aute, ktoré ma brzdové kotúče skoro rovnaké ako kolesá a medzi autom, ktoré ich má malé, nehovoriac o bubnoch vzadu. Potom to vyzerá v mojich očiach ako rebriňák (žebřiňák). Inak úplne najlepšie sú kolesá, v ktorých sa stred otáča nezávisle na ráfkoch, prípadne aj so zabudovanými svetielkami - treba vidieť, špecialita černochov v Kalifornii. U nás som ešte také nevidel, zato som videl dosť áut s kolesami o 2 čísla väčšími, čiernymi fóliami a rádiom pusteným naplno.
Ďalšia vec je, že s elektrónmi sú starosti navyše - poistka sa na nich nevzťahuje (treba doplniť), treba bezpečnostné matice, atď. - Hyundai som kupoval aj z dôvodu nezáujmu zlodejov. Keby som vyberal podľa vzhľadu, bral by som Porsche 911 (na elektrónoch, samozrejme). ;-)

BTW tie Rial Milano vyzerajú dobre, len by to chcelo iné auto. :-)
Getz 1.4 Dynamic
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: sú rozdiely v kvalite plecháčov?

Příspěvek od XMira »

Dělej jak myslíš. Nejde o to, že by Ti nikdo nechtěl odpovědět, jen si prostě nikdo z fóra neumí představit mít doma dvě sady plecháčů :D :D :D Zkrátka co dostali s novým autem, na tom vozí zimáky a dál to neřeší.
14´´ Alu moc místa mezi kotoučem a ráfkem nemají.
No a o tom dodatku k pojistce teda nic nevím - alespoň né u mojí pojišťovny..... a zlodějů bych se moc nebál. Stejně tak, jako se málo krade Getz, tak nemají zloději ani zájem o alu na Getze :wink:
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
clovek
*
Příspěvky: 73
Registrován: 08 dub 2009, 18:38

Re: sú rozdiely v kvalite plecháčov?

Příspěvek od clovek »

Ja mam dvoje plechace, na zimu aj na leto. V elektronoch nevidim pre mna ziadnu vyhodu, auto mam na vozenie, nie na predvadzanie sa. Nevyhoda elektronov pre mna je cena a to ze su nachylnejsie na poskodenie.
i30 1.6 benzin
ex Getz Dynamic 1.4i 16V
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: sú rozdiely v kvalite plecháčov?

Příspěvek od Hardcam »

Tak abych odpovedel: pokud jsou to plechace urcene na dane auto, mely by tam jit i origo poklice. Resit u plechace kvalitu...mno...nic, je to plech jako plech, vydrzi to stejne.
Abyste se s tim nezajmem zlodeju nekdy nedivili a zrovna u Getze, popularni auto, na ktere vzroste poptavka ND...my prisli o Sonatu, jiny nas clen prisel o SCoupe a vim o dalsich dvou lidech, co jim Hacko ukradli...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: sú rozdiely v kvalite plecháčov?

Příspěvek od XMira »

Hardcam píše:Tak abych odpovedel: pokud jsou to plechace urcene na dane auto, mely by tam jit i origo poklice. Resit u plechace kvalitu...mno...nic, je to plech jako plech, vydrzi to stejne.
Abyste se s tim nezajmem zlodeju nekdy nedivili a zrovna u Getze, popularni auto, na ktere vzroste poptavka ND...my prisli o Sonatu, jiny nas clen prisel o SCoupe a vim o dalsich dvou lidech, co jim Hacko ukradli...
No tak jasně, že Getz se určitě krade víc, než polskej Fiat. Ale chtěl jsem jen říct, že zájem zlodějů o kola bude stejnej, jako o zbytek auta. A třeba na Fábii mají elektrony mnohem větší šanci na nedobrovolnou změnu majitele, protože budou pasovat na plno dalších koncernových žihadel.
PS: nestraš s popularitou! Taky jsem šťastnej, že Getz není modlou poloviny CZ a PL národa. Užívám si to stejně, jako víčko na tankování vlevo :D
Naposledy upravil(a) XMira dne 30 bře 2010, 09:18, celkem upraveno 1 x.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
plikous
**
Příspěvky: 127
Registrován: 17 zář 2009, 12:15
Bydliště: Prágl

Re: sú rozdiely v kvalite plecháčov?

Příspěvek od plikous »

I trabant s elektronama vypadá o 100 procent líp, než s plecháčema, kola tvoří 30 procent vzhledu auta. Zrovna teď v zimě jsem viděl Audi A6 s plecháčema bez poklic a myslel jsem, že se poc*čiju smíchy.... Kupovat plecháče má smysl akorát, když je seženeš třeba za 3 kila. Když si k plecháči ještě připočteš poklici, to že se snadno zlomí, že ji můžeš ztratit, tak už tam takový cenový rozdíl není. Ale je to tvoje věc, já mám elektrony i na zimu :)
Hyundai Sonata Elegance 2007 2.0 LPG
Obrázek
Uživatelský avatar
bedo
*
Příspěvky: 22
Registrován: 07 srp 2009, 15:04
Bydliště: Košice

Re: sú rozdiely v kvalite plecháčov?

Příspěvek od bedo »

XMira píše:Užívám si to stejně, jako víčko na tankování vlevo :D
jo, to je jedna zo základných vecí, bez ktorých si neviem predstaviť dobré auto :wink:
Getz 1.4 Dynamic
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: sú rozdiely v kvalite plecháčov?

Příspěvek od Hardcam »

Zakladem je nebyt paranoidni a mit dobre spani. Pro klid duse poridit dva sady bezpecaku po 300Kc/sada a je klid. Jinak to tankovani na leve strane je jedna z nejlepsich zalezitosti, skoda, ze si to neuvedomuju tak casto. Kdyby vsichni ridici staveli sve vozy ke stojanum, kde maji vlez do nadrze, vsadim se, ze bych vzdy u toho sveho nasel misto.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
plikous
**
Příspěvky: 127
Registrován: 17 zář 2009, 12:15
Bydliště: Prágl

Re: sú rozdiely v kvalite plecháčov?

Příspěvek od plikous »

Já jsem zrovna před týdnem najel "omylem" k pumpě na tankování zleva, tak schválně jedu jako hodně dopředu, protože vím, že budu tahat hadici kolem celýho auta, což u té mojí krávy není žádná sranda a když vylezu, tak zjistim, že stojim naprosto správně, jenom ty řidiči, co tam běhali kolem auta předemnou mají tankování z druhý strany.
Hyundai Sonata Elegance 2007 2.0 LPG
Obrázek
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: sú rozdiely v kvalite plecháčov?

Příspěvek od Mexican »

osobne si myslim, ze nejake extremne rozdiely v kvalite plechovych dskov nebudu. resp nic co by u pouzitia u Getza mohlo vadit. Jedina vec co ma napada je kvalita povrchovej upravy

ako pisu ostatni, tiez by som zvazil par korun navyse a kupil aj uplne obycajne alu disky. paradoxne vacsina z nich sa vurazne jednoduchsie cisti (najma tie s malo lucmi), na plechoch mavam vzdy hafo bordelu z cesty, alu s vacsinou ciste (zalezi samozrejme aj od obdobia a tvaru disku)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: sú rozdiely v kvalite plecháčov?

Příspěvek od Hardcam »

Tak jsem vcera zjistil, ze rozdil v kvalite asi bude. A souvisi to s tim co napsal Mexican. Prezouval jsem skoro 8 let staryho Getze a 4 roky staryho Yarise, oba nejezdi v tezkych podminkach a Yaris je den co den garazovany. Oba maji origo disky svych znacek, pricemz Yarisovi disky jsou pekne rezavy a disky na Getzovi pekny, cerny. Na druhou stranu na Elantre jsem mel disky z roku 2004 a ty byly extra rezavy a taky to byly originaly.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „GETZ“