Piskanie a zahrievanie kolesa

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
jurasko69
Příspěvky: 9
Registrován: 29 lis 2007, 08:52
Bydliště: Trnava-Brestovany

Piskanie a zahrievanie kolesa

Příspěvek od jurasko69 »

Caute,

Moj hunac ma trosku hneva. Pri jazdeni a miernom zatocenim volantu sa ozyva piskanie, co je este horsie po jazde, ma moj hunac horuci disk laveho predneho kolesa, sem tam po jazde citit smrad po spalenom. Uz som bruzdal tuto po fore a zistil som ze to moze byt zaseknuta brzda. Nechal som to pozriet znamemu pri vymene gum a jemu sa zdali brzdy v pohode boli trosku nasucho tak ich premazal. Ale aj po tomto ukone auto stale piska aj ked nemej, ale lavy predny disk sa stale zahrieva. Auto sa inac sprava normalne, aj brzdy brzdia normalne. Tak sa chcem spytat, ci toto piskanie a zahrievanie moze byt sposobene aj niecim inym ako brzdami. Brzdove dosticky boli nemene v novembri piskanie sa objavilo par tyzdnov dozadu. Za vsetky rady vopred dakujem.
Hyundai Accent 1.3 12V (62kW) 1997
Reklama
 

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Piskanie a zahrievanie kolesa

Příspěvek od alarm »

1)ložisko
2)nevracia ti piestik (vadné gumičky-staré)
ak zdvihneš auto a roztočíš koleso zistiť čo je to.
Ak by to bolo nerozhodné, daj dole platničky (len nestúpaj na brzdu :mrgreen: ) a roztoč znovu.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
jurasko69
Příspěvky: 9
Registrován: 29 lis 2007, 08:52
Bydliště: Trnava-Brestovany

Re: Piskanie a zahrievanie kolesa

Příspěvek od jurasko69 »

Dnes mi to uz zacalo piskat opet riadne, zaujimave je ze po prudsom zabrdzeni piskanie prestalo, takze zda sa ze to predsa budu len brzy.

Ahoj Alarm, keby to bolo lozisko, nemalo by to skor buchat ako piskat, a moze lozisko takto zahriat disk kolesa?

Tym ze som laik, tak sa chcem spytat, ci tym piestikom myslel piestik na brzdach?
Hyundai Accent 1.3 12V (62kW) 1997
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Piskanie a zahrievanie kolesa

Příspěvek od alarm »

Myslím, že máš dve možnosti, tá prvá je jednoduchšia a stojí za pokus.
1)Zhoď koleso, vyber platničky, "obehni" ich šmirglom.
Brzdový strmeň sa pri brzdení pohybuje priečne, a je možné, že je tam len špina. Píšeš ,že si laik, takže ak si do toho trúfneš, skontroluj si to priečne vedenie.Nemá to veľký zdvih, býva tam aj gumová manžeta.Daj tam pár kvapiek oleja(možno lepšie vazelínu), aby sa to mohlo klzať, ale pozor na kotúč, aby si ho nezamastil.
2)To, čo odďaluje obloženie od kotúča, keď prestaneš brzdiť, je gumený okrúžok na brzdovom piestiku.
Ak máš tieto gumičky staré, strácajú svoje vlastnosti, nepružia, sú zvetrané, bude ich treba vymeniť-ale potom komplet-všetky gumené časti.
A napadla ma ešte jedna možnosť-medzi piestikom, čo sa vysúva a telesom, v ktorom chodí je uzka medzierka.Mala by byť chránená gumenou prachovkou.Ak je táto prachovka deravá, máš "bordel" v podobe prachu,špiny v tej úzkej medzierke a môže to spôsobiť zadrhávanie piestika pri vracaní sa do základnej polohy.
Práve toto som mal na favorite. Vyčistil som to a bol pokoj...samozrejme dočasne, potom som vymenil všetky gumičky...
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
jurasko69
Příspěvky: 9
Registrován: 29 lis 2007, 08:52
Bydliště: Trnava-Brestovany

Re: Piskanie a zahrievanie kolesa

Příspěvek od jurasko69 »

Ok vyskusam, tvoje rady.

Dnes som sa bol spytat aj na tie gumenne kruzky, ale v obchode odkial beriem suciastky mi povedali ze v systeme maju taky tovar, len nie je k dispozicii :( .
Tak sa chcem opytat, kde by sa tieto suciastky dali dostat, bud cez net abo v mestach BA - TT?

Za vsetky typy vopred dakujem.
Hyundai Accent 1.3 12V (62kW) 1997
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Piskanie a zahrievanie kolesa

Příspěvek od alarm »

http://obchod.autokelly.sk/detail.aspx? ... K%20251003
Ak si bohatý, vymeníš len predné, naleješ kvapalinu a jazdíš.
Ak si normálny, vymeníš aj tie zadné...tie ti prdnú o chvílu. A budeš sa čudovať, koľko bordelu je usadeného vo valčekoch. Vystriekaj kvapalinou striekačkou...vyutieraj.. a keď budeš dávať nové, nie na sucho, obehni ich kvapalinou.
Ak si to auto kúpil, a nevieš o ňom nič, asi by som obetoval jednu pixlu brzdovky na prepláchnutie.
Zastávam názor, že auto sa nemusí dať vždy naštartovať, ale brzdiť musí vždy..... :wink:
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“