Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Tlumiče, odpružení, brzdy, ložiska...

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
SlavoRK
**
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2008, 11:12
Bydliště: RK, Česká republika

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od SlavoRK »

Vilda píše:ZdeněkSvoboda :
Můj výfuk, už je taky místama rezavej jak liška :? asi se budu po Tobě opičit a něco s ním
udělám, jinak je po pár letech v háji ... Před chvílí jsem přijel a veškerý zimní klepání v nápravách je pryč .... úplný ticho. Myslím si, že to klepání, přece jen dělají ty plastový šprcky na tlumičích :?

No, mne to dnes cestou z pneuservisu pri 19 stupňoch klepalo stále stejně- vpravo, predný a zadný. Akoby som v kufri viezol drevené polienka, čo sa o seba otĺkajú.. :roll:
Skúsim zatlačiť na hochy v servise až tam pojdem meniť nárazník.
Hyundai Accent 2007
1,4 Elegance Natural Gray
Dlhodobá spotreba 5,8 l / 100 km
Reklama
 

Uživatelský avatar
PabloPicaso
**
Příspěvky: 167
Registrován: 07 bře 2009, 11:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od PabloPicaso »

Nazdárek, tak jsem včera svezl kámoše co dělá do oprav aut, a rovnou mi řekl že mi tam klepou tlumiče nebo ty stabilizační tyčky.... já něco sem tam slyšel v zatáčkách, ale nějak se v tom nevyznám tak jsem to neřešil, uvidím jdu 7.5. na 2.Garančku, tak jim to tam řeknu a uvidíme co s tím pořeší pak dám vědět. :-& :-& :arrow: :| 8)
New Accent 1,5 CRDi 81kw/110k, r.v.2008, zlato_bronz_šedá, komplet fólie 3M, 16" Dezent V Dark 7J x 38 ET, pneu Nokian Z 205/45/16.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od rokolo »

Tlumiče klepou všem (nebo alespoň 99%), někomu více a někomu méně, ale spouta lidí to nevnímá a nebo si myslí, že je to špatně odhlučněný podvozek. Ano, podvozek není nijak extra odhlučněn, ale hluk od pneumatik a nerovností na silnici vydává úplně jiné zvuky, atd., atd., atd... Jo a žádný plastový kryty na tlumičích neklepou :!: Ale už to nechci řešit...
Buď teď uspěji s jejich výměnou a nebo do budoucna zakoupím tlumiče, které se objeví jako první na trhu...a bude mi potom fajn jako adamovi221
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
ricci
*
Příspěvky: 73
Registrován: 01 bře 2010, 00:44
Bydliště: Sobrance (SK)

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od ricci »

moje zadne tiez uz vrzgaju ale oni to este chvilu urcite vydrzia (aspon rok [-o< [-o< [-o< ) a potom poriesim alternativu ktora uz snad ](*,) bude na trhu. okrem ineho mi zacalo pri pomalom prejazde velkych nerovnosti klepat riadenie niekde pod volantom, uz som to tu kdesi cital, ze to je na vymenu - tak asi poriesim navstevu servisu aby to bolo v ramci zaruky ...
Hyundai Accent 1,5 CRDi VGT
Elegance, 03/2008
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od _miv_ »

ked ti potom vymenia stlpik riadenia vsimni si ci mas volant rovno ked ho zamknes resp. v takej istej zamykacej polohe ako teraz...
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
SlavoRK
**
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2008, 11:12
Bydliště: RK, Česká republika

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od SlavoRK »

ricci píše:moje zadne tiez uz vrzgaju ale oni to este chvilu urcite vydrzia (aspon rok [-o< [-o< [-o< ) a potom poriesim alternativu ktora uz snad ](*,) bude na trhu. okrem ineho mi zacalo pri pomalom prejazde velkych nerovnosti klepat riadenie niekde pod volantom, uz som to tu kdesi cital, ze to je na vymenu - tak asi poriesim navstevu servisu aby to bolo v ramci zaruky ...
Tiež čakáš na Kayaby, Ricci ? :D
Hyundai Accent 2007
1,4 Elegance Natural Gray
Dlhodobá spotreba 5,8 l / 100 km
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od 69pavel »

ricci píše:moje zadne tiez uz vrzgaju ale oni to este chvilu urcite vydrzia (aspon rok [-o< [-o< [-o< ) a potom poriesim alternativu ktora uz snad ](*,) bude na trhu. okrem ineho mi zacalo pri pomalom prejazde velkych nerovnosti klepat riadenie niekde pod volantom, uz som to tu kdesi cital, ze to je na vymenu - tak asi poriesim navstevu servisu aby to bolo v ramci zaruky ...
pokud ti jdou zvuky zpod volantu pri prejezdu nerovnosti nebo zel.prejezdu tak to ti klepe airbag, unavene pruzinky na bagu,asi dalsi bolest :hyu: ,dela to i na jinych typech, pak je jedina moznost musis to preletet tak rychle ze nezpozorujes co to vlastne klepalo :D :D

az budes mit ty kayaby(zadni tlumice ) dej mi vedet, taky na ne cekam
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
ricci
*
Příspěvky: 73
Registrován: 01 bře 2010, 00:44
Bydliště: Sobrance (SK)

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od ricci »

_miv_: neviem kedy poriesim servis, ale urcite sa podelim so skusenostami... preco ta zaujima ta zamykacia poloha???

SlavoRK: cakam na hocico mimo originalov... ono to vrzganie nie je az take strasne a chvilu to este pocka...............

69pavel: airbag :shock: :roll: :?: - no ved uvidim v servise... keby som mal preletiet tie Himalaje co mame pri garazoch tak mi bud vypadne volant z ruk, odhriznem si jazyk, alebo hlavou prerazim strechu :mrgreen:
Hyundai Accent 1,5 CRDi VGT
Elegance, 03/2008
SlavoRK
**
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2008, 11:12
Bydliště: RK, Česká republika

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od SlavoRK »

Tiež si myslím.. ale také Monroe, to by bolo iné kafe ... 8)
Hyundai Accent 2007
1,4 Elegance Natural Gray
Dlhodobá spotreba 5,8 l / 100 km
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od _miv_ »

ricci ta zamykacia poloha ma zaujima preto, lebo ked bolo auto nove tak sa mi volant zamkol v priamej rovnej polohe, ale ked mi vymenili stlpik co aj tebe hrkoce tak sa mi uz volant zamkyna pootoceny do pravej strany... :(
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od adam221 »

Najskor prisli na chybu a museli trosku prerobit povodny stlpik riadenia. U mna po vymene to iste, ale vobec to neprekaza..
Hlavne, ze netuka :)
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od cert »

Včera jsem tak prolejzal web a zkusil jsem Kayaba tlumiče - tak už je na Accentíka dělají...

Udělal jsem screenshot, mrkněte sem: http://cert.nolimit.cz/image/16181744
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od _miv_ »

som zvedavy aky bude cenovy rozdiel voci original :hyu: , potom voci UNIFIT PARTS, ktore deklaruju, ze su troska menej kvalitne ako original...
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od rokolo »

http://www.kyb-europe.com/kyb-czech/catalogue.asp

Tlumiče jsou pro všechny motorizace stejné...tedy pro 1.4, 1.6, 1.5CRDi
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
wolf8485
*
Příspěvky: 69
Registrován: 11 úno 2010, 00:02
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od wolf8485 »

to sa mi paci....co to asi tak bude stat..hmm....mozeme objednat viaceri....mozno aj mnozstevna zlava bude :lol: :lol: :lol:
Hyundai Accent 1.5CRDi VGT Elegance , wine red, 01/09, chrom kit
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Podvozek a řízení“