Problém EPS - posilovač řízení

Tlumiče, odpružení, brzdy, ložiska...

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
lukulus
Příspěvky: 6
Registrován: 28 dub 2010, 14:04

Problém EPS - posilovač řízení

Příspěvek od lukulus »

Dobrý den,
vlastním :hyu: Hyundai Accent 1,5 CRDi r.v. 2007. Mám takový vážný problém s posilovačem řízení. Jednou začas se my i na rovné ceste bez žádného rozumného důvodu, vypne posilovač řízení (rozsvítí se kontrolka EPS), po vypnutí a opětovném nastartování vozu kontrolka zhasne a vše funguje jak má být. Není to pravidelná chyba ale stává se to za nepředvídatelných situací a bohužel častěji.
Prosím Vás tímto o nějakou radu, pokud už se s tím někdo setkal, popř.: jak se k tomu stavěl servis.

Děkuji za odpověď. Lukáš
Reklama
 

Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od adam221 »

Na zaruku vymenia... Ziadny problem...
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
lukulus
Příspěvky: 6
Registrován: 28 dub 2010, 14:04

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od lukulus »

No to je sice hezké, ale bohužel auto je už po záruce. A nechce se mi to dávat do autorizovaného servisu protože mám s ním špatné zkušenosti.
adam221 píše:Na zaruku vymenia... Ziadny problem...
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od rokolo »

Hm, tak to by mne docela zajímalo, jak to pořešíš a co to bude obnášet. Když tak potom dej prosím vedět, jak to dopadlo.
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od adam221 »

Ked ti obcas vypina servo tak je to ich bezna chyba... Mne to robilo tiez..
Vyskusal by som inzeraty, vresp. daku buracku, alebo autovrakovisko.
Cena noveho serva s tycou riadenia je cca 400e
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Zufna
*
Příspěvky: 13
Registrován: 28 dub 2010, 12:18
Bydliště: Praha, Vršovice

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od Zufna »

Dobrý den,
vlastním :hyu: Hyundai Accent 1,5 CRDi r.v. 2007. Mám takový vážný problém s posilovačem řízení. Jednou začas se my i na rovné ceste bez žádného rozumného důvodu, vypne posilovač řízení (rozsvítí se kontrolka EPS), po vypnutí a opětovném nastartování vozu kontrolka zhasne a vše funguje jak má být. Není to pravidelná chyba ale stává se to za nepředvídatelných situací a bohužel častěji.
Prosím Vás tímto o nějakou radu, pokud už se s tím někdo setkal, popř.: jak se k tomu stavěl servis.

Děkuji za odpověď. Lukáš

Ahoj, skutečně se jedná o celé řízení. U CRDi je to problém, který se řeší výměnou. Bohužel servo je součástí řídící tyče. Vyměnit ho budeš muset, protože to bude horší a horší. Dělal jsem v autorizovaném servisu Hyundai a měnili jsme ho tak cca 6x. Myslím že to byly jen CRDi.

Hodně sil Zdeněk 8)
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od tom »

lukulus píše:Dobrý den,
vlastním :hyu: Hyundai Accent 1,5 CRDi r.v. 2007. Mám takový vážný problém s posilovačem řízení. Jednou začas se my i na rovné ceste bez žádného rozumného důvodu, vypne posilovač řízení (rozsvítí se kontrolka EPS), po vypnutí a opětovném nastartování vozu kontrolka zhasne a vše funguje jak má být. Není to pravidelná chyba ale stává se to za nepředvídatelných situací a bohužel častěji.
Prosím Vás tímto o nějakou radu, pokud už se s tím někdo setkal, popř.: jak se k tomu stavěl servis.

Děkuji za odpověď. Lukáš

Měl jsem přesně identický problém, v servisu to řešili vyčištěm a promazáním řízení.
Jelikož to nepomohlo a problém se opakoval nadále, rozhodli výměnu serva+tyče v rámci záruky.
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od palčo »

[quote="lukulus"]No to je sice hezké, ale bohužel auto je už po záruce. A nechce se mi to dávat do autorizovaného servisu protože mám s ním špatné zkušenosti.


Ale, veď sú aj iné autorizované servisy a za telefonát sa až tak veľa neplatí. Ja najskôr obvolám niekoľko servisov (keď som mal problém s predošlým autom) a potom sa rozhodnem.
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
lukulus
Příspěvky: 6
Registrován: 28 dub 2010, 14:04

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od lukulus »

Děkuji mnohokrát za rady, máte pravdu je to čím dál tím horší a už mě to přestává bavit, mrzí mě že se to musí vyměnit celé, ale alespoň to bude celé nové a já budu mít další 4 roky pokoj. :D

Jinak autíčko jezdí perfektně výkonová rezerva tohoto motoru je dostačující a nemám problém se zařadit mezi rychlejší Audi někde na dálnici. :D/

ještě jednou děkuji za rady
Dafi
Příspěvky: 1
Registrován: 16 kvě 2010, 08:04

Problém s volantem

Příspěvek od Dafi »

Ahoj kolegové,
mám Accenta, r.v. 2007, 1,5 CRDi, najeto 48 tis. Jezdí spolehlivě, zatím jsem neřešil jsem žádný problém. Až teď, posledního asi půl roku, vždy po delší jízdě (nad 50 km) mám pocit, jakoby zadrhával volant a to vždy při delší zatáčce. V rukách cítím, že volant zůstane jakoby přilepený a až po několika setinkách se vrátí zpět. Čím delší cestu jedu (naposledy včera 400 km), tím víc mám pocit, že je to častější. Byl jsem s tím v autorizovaném servisu, ale na nic nepřišli. Nevíte někdo, co to může způsobovat?
A ještě jedna věc. Včera, při vjezdu na dálnici jsem se nemohl pořádně rozjet. Auto vůbec nechtělo jet, plyn jsem měl sešlápnutý až na podlaze a jel jsem maximálně stovkou. Po několika km jsem sundal nohu z plynu a zkusil se znovu rozjet, pak už bylo vše v pořádku. Že by nějaká nečistota?
Uživatelský avatar
andrej21
*
Příspěvky: 76
Registrován: 05 črc 2007, 06:11
Bydliště: BA

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od andrej21 »

takze problem so servom mam aj ja.
Volant pocas jazdy stuhol ale kontrolka netasvietila, robilo to vela krat

v utorok mi prepalili soft v riadiacej jednotke ale problem to nevyriesilo.

Na stredu som uz objednany a maju mi vymenit cele servo.
ma to byt na zarucnu opravu


accent 1,5 crdi, 08/2007
------------------------------------------------
Accent 08/2007
1,5 Crdi

130.000km
Uživatelský avatar
geronimo_cz
**
Příspěvky: 179
Registrován: 20 čer 2007, 12:52
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od geronimo_cz »

Stejny problem od vcerejska.. z niceho nic se vypne.. ovsem me s k tomu jeste pridalo to, ze nejde tahomer (otacky jo rychlost ne) a nenacitaj se KM.. dneska v servisu rikali rychlostni senzor.. cca 4500,-. Pristi stredu to de na diagnostiku a uvidime.. bohuzel uz je auto mesic po zaruce
H ix35 4x4 2.0i DOHC Comfort Sirius Silver (2016 - soucastnost)
H Accent 07 1.4 Elegance Black Ebony (2007-2016)
Uživatelský avatar
geronimo_cz
**
Příspěvky: 179
Registrován: 20 čer 2007, 12:52
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od geronimo_cz »

takze objednanej Vehicle speed sensor.. cena 2037,- s dph.... v utery planovana vymena.. snad to bude tim ;oD
H ix35 4x4 2.0i DOHC Comfort Sirius Silver (2016 - soucastnost)
H Accent 07 1.4 Elegance Black Ebony (2007-2016)
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od Gandalf »

Tak držím palce, že to bude tím. Každý nesnáší takové ty opravy a výměny dílů s nejistým koncem a hlavně po záruce... :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
geronimo_cz
**
Příspěvky: 179
Registrován: 20 čer 2007, 12:52
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od geronimo_cz »

takze po dvou dnech v servisu je auto hotovy.. bylo to tim cidlem a pak este nekde spalenej kabel mezi palubovkou a ridici jednotkou.. celkova cena - 3700,- :(
H ix35 4x4 2.0i DOHC Comfort Sirius Silver (2016 - soucastnost)
H Accent 07 1.4 Elegance Black Ebony (2007-2016)
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Podvozek a řízení“