Problém s klimatizací...

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Damian
**
Příspěvky: 136
Registrován: 02 kvě 2010, 22:45
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Problém s klimatizací...

Příspěvek od Damian »

Zdravím...

Mám trošku potíže s klimou a nechci to rovnou bezhlavě rozebírat, poradíte někdo?

Jde o to, že při zapnutí klimy se odněkud zpod palubky na straně spolujezdce ozývá podivné "pískání", které není závislé na otáčkách ani zapnutí ventilátoru, ale jen na sepnutí klimatizace. Ani ovládání teploty to neovlivní. Už jste se s tím někdo potkal?

Díky za každou radu, fakt se mi do toho nechce vrtat jen tak bez nápadu....
Lantra 1,8GT 93kW, rok 94
Reklama
 

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Problém s klimatizací...

Příspěvek od mirpie »

neprokluzuje ti řemen na kompresoru klimatizace? Nebo ložisko kompresoru klimatizace...
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Damian
**
Příspěvky: 136
Registrován: 02 kvě 2010, 22:45
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s klimatizací...

Příspěvek od Damian »

To ne, to by bylo slyšet i v motorovém prostoru...a to není.

Já jsem to asi blbě popsal....to "pískání" je zvuk jako od unikajícího vysokého tlaku...a jde to přímo jako zpod schránky u spolujezdce, jako v rohu u dveří. Klimatizace sice jde, ale zdaleka nemá plný výkon. Není tam nějaká klapka, která by mohla nedosedat? Předpokládám že za tu nižší účinnost může i náplň, tipuju že to chce "dofouknout". Jenže se mi do toho nechce pokud by to bylo zbytečné.
Lantra 1,8GT 93kW, rok 94
Uživatelský avatar
Bishop2225
**
Příspěvky: 202
Registrován: 05 črc 2009, 18:10
Bydliště: Ostrov, Karlovy Vary

Re: Problém s klimatizací...

Příspěvek od Bishop2225 »

To je divný... Před spolujezdcem je akorát box ve ktrerým je větrák a výměník klimatizace. Takže je to buď ložisko na větráku, nebo by ti musela ucházet klima, ale to by byla za chvíli prázdná... Spíš bych to tipoval na větrák. Odsuň sedačku lehni na podlahu a větrák to jsou jen 4 matky a je venku a tam si ho poslechni.
:hyu: Hyundai Lantra 1,8 GT ... voňavka 92 000 najeto ... :hyu:
:hyu: Hyundai Lantra GLS 1,6 16V 84kW, r.v. 95 :hyu:
Plná palba s klima... :-)

=D>už šla do světa =D>
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s klimatizací...

Příspěvek od rade622 »

Já bych ti viděl na přicpání nástřiku. Chce to chlaďaře aby se na to kouknul. Ale je to jen střelba od pasu, takže to ber s rezervou.Pokud to nedělá celou dobu chodu klimy, mohly by se jen vyrovnávat tlaky, takže asi doplnění.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Damian
**
Příspěvky: 136
Registrován: 02 kvě 2010, 22:45
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s klimatizací...

Příspěvek od Damian »

Dělá to celou dobu co mám auto (cca rok). Je to slyšet jen když sepnu klimu. Chtěl jsem se na to juknout teď přes víkend, bohužel někdy nejde všechno jak by mělo....překazila mi to tchynina felicie.....když to nebrzdí, musí se to dát dohromady.
Takže snad někdy v týdnu. Horší je že klima je pro mě velká neznámá, takže cokoli to bude složitějšího, bude to muset řešit někdo zkušenější....je to divný, nikdy v životě jsem nedal auto do servisu. Ale co, všechno je jednou poprvé.

Ale zpátky k tématu - klima jede sice s menší účinností, ale chladí. Právě proto nemyslím že by ucházela, takový objem aby za rok nebyla prázdná tam určitě není (v létě ji normálně pouštím i když to syčí). Zatím pořád jede.
Přicpání nástřiku.....tak tenhle pojem mi nic neříká.

Nemáte někdo nějakého šikulu na klimu v Praze? Raději bych to dal někomu prověřenému.

Díky za nápady zatím.
Lantra 1,8GT 93kW, rok 94
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Technická sekce“