Drobné problémy Elantra 2006

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
bělouš

Drobné problémy Elantra 2006

Příspěvek od bělouš »

Měl jste někdo některý z následujících problémů:
1.Problémy s vrzáním plastů. Auto má najeto jen cca 3000 km a již se ozývají. To mi přijde trochu brzo.

2.Při řazeni z 1 na 2 stupeň se z mechnismu řazení ozývá takové chroustnutí a cvakání. Řazení jde trochu ztuha.

Díky za názory.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Zkus SZ na Meredith-ta má také novou Elantru 2005,tak ti řekne. :wink:
U mě v Coupe nic nevrže a řazení jedna báseň. 8)
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
honza
*
Příspěvky: 17
Registrován: 08 zář 2005, 09:22

Elantra 2005

Příspěvek od honza »

Nechtěl jsem původně reagovat, protože tyto problémy naštěstí nemám. Plasty se zatím u 1 rok staré Elantry chovají docela způsobně, žádné vrzání se neozývá. Občas mám problém najít zpátečku (tak 1 pokus z 15), zatím jsem to neřešil. Mezi jednotlivými stupni se žádné "chroustání" neozývá.
Pokud s tím ale máš problém, proč to neřešit u prodejce nebo v rámci garančky? Honza :? :) :)
radofox
*
Příspěvky: 13
Registrován: 10 kvě 2007, 20:08
Bydliště: Bratislava

poruchy...

Příspěvek od radofox »

Mám na tom najazdené 15200 km, cca 9 mesiacov, a:
- v oblasti pravého stlpika alebo v pravých predných dverách mi občas niečo rezonuje pri jazde po nerovnostiach (nie vždy)
- spiatočka občas nezapadne dobre (len občas)
- včera mi začal vŕzgať pedál spojky pri zošľapnutí- ešte že zajtra idem na garančku...

inak spoľahlivé, zvládla značné prevýšenie s 4 osobami (každá 100kg) pri výlete na salaš na Orave - musel som ísť 60-65 km/h na 3-ke, spotreba nestúpla významne...

spotreba v zime (Blava)- 9,1-9,4 , v lete 8,1-8.4, dialnica 7,5 (140 km/h)
HYUNDAI Elantra 1.6 GL r.2006
Uživatelský avatar
KarelM
*
Příspěvky: 26
Registrován: 02 srp 2006, 15:33
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od KarelM »

Já mám taky Elantru 9 měsíců a zatím naprosto bez problémů. Žádné vrzání, chroustání nebo rezonance. Občas (celkem ale vyjímečně) se mi taky nepovede zařadit na první pokus zpátečka. To ale neřeším, protože si myslím, že to stává u všech značek a převodovek. Prostě naprostá spokojenost :D
Exciting Blue Elantra sedan 1.6 GL, 2006
Uživatelský avatar
carlos
**
Příspěvky: 144
Registrován: 28 pro 2006, 13:43
Bydliště: nedaleko Chrudimi v H. Městci

Příspěvek od carlos »

Moje Elantra nemá ještě ani rok a vrzala a klepala jak divá. Asi před měsícem jsem jel s kolegou z práce a on pravil: HRŮZA!!! Začal se vším lomcovat a přibouchávat, poklepal s rádiem.... Druhý den vyjedu z garáže a klepání a drnčení nikde. Docela dobrá a levná oprava.

A to vrzání jsem odstranil taky. Třel se totiž bok palubky o dveře spolujezdce. Troška silikonu a je po problému.

Ahoj, Karel.
Elantra 1.6, r.v.2006
Uživatelský avatar
DeBí
**
Příspěvky: 328
Registrován: 02 pro 2006, 18:24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DeBí »

Tak s naší elantrou taky 2006 zatím žádné problémy nebyly....Jenom chvilku blbnuly dvěře při zamykání.páč máme centrál a oni se ne a ne zamknout ale bylo to někde v drátkách.Jinak zatím nic :-)
Mitch
Příspěvky: 7
Registrován: 23 led 2006, 20:34
Bydliště: Praha

Příspěvek od Mitch »

Abych se přidal - Ela 2005, vrže přední okno někde u spolujezdce, sem tam něco v přístrojovce, klika u dveří spolujezdce, ale to nejhorší jsou úchyty bezpečnostních pásů...drnčí to jak najaté :evil:
Elantra 2.0 CVVT / 2005
Artnale
Příspěvky: 3
Registrován: 15 čer 2007, 13:54

Příspěvek od Artnale »

Elantra 2001 , koupil jsem ji jetou v 2006 , zadne vrzani, jen cosi hrka zezadu pri jizde na nerovnostech (mesto), tipuji to na hever nebotak. Asi to zalezi od kusu?
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“