Problém se zamykáním a odemykáním auta

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od vipe »

Je to přišroubovaný na dva šroubky a musíš to vyndat celý ven pokud to chceš rozdělat. :wink:
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Reklama
 

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od alarm »

Prvý krok ti opísal vipe. Nemá význam pokračovať, pokial sa nepreukáže to, že zmenou polarity na uvedených pinoch dvere otvárajú a zatvárajú.
Je to strom porúch. Momentálne sme niekde úplne dole, pri najhrubšom obvode a ideme sa šplhať hore. Ak sa dostaneme na nesprávnu vetvu, budeme musieť zliesť dole a začať liesť na inu, čo môže byť za chvílu neprehladné......

krok1)
ako ti písal vipe=ako sa systém správa, ak na červeno-oranžový privedieš +12V a na zelený -, a potom na červeno.-oranžový privedieš - a na zelený + 12V.
Upozornenie:Nezabudni na to, že pokial tam tie drôty budeš držať dlho, motorček bude "pracovať", dĺžka zopnutia by sa mala pohybovať okolo 1 sekundy
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od alarm »

Stiahol som si zapojenie od "vipe", už tomu rozumiem :D/ , takže ak to premeráš, napíš výsledok a pôjdeme ďalej. Budeš potrebovať buď diodovú skúšačku na 12V (aby sme vedeli určiť, či motorčeky nedostávajú plus, alebo mínus, alebo aspom 12V žiarovku s drôtmi na pripojenie...snáď to bude stačiť... :-k
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
prigl
*
Příspěvky: 23
Registrován: 20 črc 2010, 18:18
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od prigl »

Takže ahoj, dnes ráno jsem vyjel s poruchou odemykání, asi po třech nebo čtyřech zastaveních a ručním otevření dveří spolujezdce a následným zamčení se odemykání zmátořilo a domů jsem dorazil prakticky s vozem bez poruchy.Přesto jsem dveře otevřel a podle doporučení od "vipe" jsem provedl kontrolu a ta dopadla dobře, takže všechny dveře se buď zamykaly nebo odemykali. Ještě jednou bych chtěl chování mého auta popsat, jen pro ujasnění.Všechny dveře se vždy zamknou, ať je porucha odemykání nebo není.A při odemykání se vždy otevřou dveře u řidiče a ostatní někdy se otevřou a někdy ne.Vím že takovéto poruchy se řadí do poruch velice těžko idetifikovatelných, protože právě teď se žádná porucha nekoná, což neznamená že za půl hodiny se znovu neobjeví.A kde ju hledat ?? Podle schematu si myslím že jedině ve spínači. Co vy na to ??? :-k
Getz 1,3 - květen 2005
Fiat Tipo 1,9D
Peugeot 104
Fiat 126p
Fiat 125p
Wartburg 900
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od alarm »

Takže to znamená, že auto je v poriadku, všetky elektrosúčiastky v krabičke tiež.Výnimku môže tvoriť časovač a relé, ktoré nemusia chodiť korektne.
Myslím si, že chyba je v prepínačí, ktorý ovládaš klúčom.
Postupoval by som tak, že až to raz zasa nepôjde, ukostril by som žiarovku, odpojil konektor, a druhý drôt žiarovky by som pripojil na "červeno-oranžový" a raz na "zelený" protikus konektora.Otáčaním klúča by mala raz zasvietiť.Ak ano, vieme, že v nefunkčnom stave centrálu majú plusové napájanie, z toho podla schémy vieme zistiť, ktorý mechanický spinač je vadný.
Ak nezasvieti nič, vieme, že motorčeky dostávajú mínus, ale nedostávajú plus, a znova vieme, ktorý mechanický spinač to je. Potom už len sekeru, rozrúbať, opraviť kontakt a namontovať späť.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
prigl
*
Příspěvky: 23
Registrován: 20 črc 2010, 18:18
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od prigl »

Díky za reakci, na sekeru asi dojde :mrgreen: ale napřed se v tom ponimrám a ještě dotaz , píšeš o nějakých mechanických spínačích - ty jsou součástí toho bazmeku který je přímo umístěn na zámku dveří anebo ještě pod ním je něco co zatím nevidím a kde končí táhlo od klíčku ???? :-k
Getz 1,3 - květen 2005
Fiat Tipo 1,9D
Peugeot 104
Fiat 126p
Fiat 125p
Wartburg 900
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od alarm »

Ak porovnáš obrázok s odkazu od "vipe"- ten "otvorený", uvidíš tam kontakty tvarované do oblúka.A to je asi zdroj tvojich problémov.Je to mechanický prepinač s prítlačnými trecími kontaktami, a jeden z nich asi stratil prítlak.
Tým som asi odpovedal na tvoju otázku ohladom umiestnenia, ale len na základe úvahy, lebo GETZa som videl len na obrázku, alebo , keď ho predbieham :mrgreen: (alebo on mňa :oops: )
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
prigl
*
Příspěvky: 23
Registrován: 20 črc 2010, 18:18
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od prigl »

Vidím a přepólování se děje pravděpodobně pomocí táhla které zapadá do toho výřezu v podložce která je vidět na obrázku předtím. Vydělávals už někdy komplet zámek ze dveří, nějak je tam málo místa poraď :mrgreen:
Getz 1,3 - květen 2005
Fiat Tipo 1,9D
Peugeot 104
Fiat 126p
Fiat 125p
Wartburg 900
prigl
*
Příspěvky: 23
Registrován: 20 črc 2010, 18:18
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od prigl »

Teď jsem volal do Hyundai servisu a jen tak pro zajímavost , spínač stojí 2680Kč
Getz 1,3 - květen 2005
Fiat Tipo 1,9D
Peugeot 104
Fiat 126p
Fiat 125p
Wartburg 900
prigl
*
Příspěvky: 23
Registrován: 20 črc 2010, 18:18
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od prigl »

Tak jsem se k tomu bazmeku probojoval, mám ho na stole , rozdělaný, očistím kontakty i kontakty relátek, složím dohromady a uvidím jak dlouho to vydrží. Děkuji vám všem za poskytnutí pomoci a kdyby se nazadařio tak se znovu ozvu ale to už asi by byl dost problém který by asi už potřeboval schéma zapojení spínače. Ale to budeme snad řešit až pak. Jo a zjistil jsem že se někdo v minulosti už do toho vloupal. Ještě jednou dík #-o :mrgreen: =D>
Getz 1,3 - květen 2005
Fiat Tipo 1,9D
Peugeot 104
Fiat 126p
Fiat 125p
Wartburg 900
Paul Cabel
Příspěvky: 8
Registrován: 03 kvě 2010, 09:45

Re: Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od Paul Cabel »

já to mněl také! Občasně jsem tam fókl Konkor a nějakou chvilu fo makalo.
prigl
*
Příspěvky: 23
Registrován: 20 črc 2010, 18:18
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od prigl »

Ještě jedno řešení jsem našel na netu :
Zajímal jsem se o DO a na stránkách eschopu jsem se dotázal http://www.levnealarmy.cz/eshop/dalkova ... r-286.html
Dotaz:
Dobrý den, že mohu použít na Getze toto DO jsem se dočetl, jak to v podstatě udělat a zapojit taky, ale mám jiný problém který si myslím že s rozšířením centrálu na ovládání pomocí DO souvisí.Stává se mě dost často že se mě otevřou jen dveře od řidiče.Je zajímavé že auto se zavře vždy(i když ručně otevřu zadní dveře i dveře spolujezdce); vždy se otevřou dveře u řidiče ale někdy ostatní dveře se neotevřou.Potřeboval bych poradit co s tím, protože si myslím že tento problém by se měl vyřešit dřív než se pustím do instalace DO.Děkuji za odpoveď.
Odpověď:
Dobrý den! U Getze není v řidičových dveřích motorek. Je tam pouze přepínač. Dveře ovládáte vždy jen mechanickým otočením klíče v zámku. Proto se Vám dveře otevřou vždy. Ostatní dveře se otevřou pouze v případě, že je centrální zamykání funkční. Pokud je tam nějaký problém, tak se neotevřou. Zjistit, jaký je tam problém, je už na odborném servisu. Teoreticky by mohla být závada způsobena právě přepínačem v řidičových dveřích. To by se mohlo odstranit při montáži dálkového ovládání tak, že by jste do řidičových dveří objednal 5ti vodičový motorek S2205, který má přepínač v sobě také a potom by jste vodiče od původního přepínače přepojil na vodiče od tohoto motorku.

V případě že se problém vrátí tak budu uvažovat o tomto řešení. :D/
Getz 1,3 - květen 2005
Fiat Tipo 1,9D
Peugeot 104
Fiat 126p
Fiat 125p
Wartburg 900
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od vipe »

Bejval bych to sem dal včera, ale při té bouřce mi odešel router a síťovka v kompu.
P1010010.jpg
P1010010.jpg (294.96 KiB) Zobrazeno 2554 x
P1010007.jpg
P1010007.jpg (290.99 KiB) Zobrazeno 2554 x
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
prigl
*
Příspěvky: 23
Registrován: 20 črc 2010, 18:18
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od prigl »

Tak to s tím kompem hodně naštve, přesto děkuji za fotky, už jsem to měl na stole, kontakty jsem vyčistil , zatím to chodí uvidíme a co říkáš na to řešení které jsem uvedl v předcházejícím příspěvku ? Bylo by to řešení ?? [-o<
Getz 1,3 - květen 2005
Fiat Tipo 1,9D
Peugeot 104
Fiat 126p
Fiat 125p
Wartburg 900
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od vipe »

No jasně to taky jde, prakticky to nahradíš 5ti vodičovým servem přesně jak ti to napsali. Než dávat 2,5 tak to raději koupit za stovku to servo. :D/
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Odpovědět

Zpět na „GETZ“