Rozdíl v osvětlení panelu rádia a automat.klimy

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
De&d
**
Příspěvky: 158
Registrován: 11 říj 2008, 19:35

Rozdíl v osvětlení panelu rádia a automat.klimy

Příspěvek od De&d »

čauec, mám na vás dotaz. Zdá se mně ,že mám rozdílný kontrast písmen,symbolů,.. co se zobrazují na panelu rádia - tady je to bledší a na panelu od automatické klimy - tady krásně prokresleno. Rozdíl je malý, ale patrný. Jak u vás?
i30 1.4 Cmf KimShit
Reklama
 

viper419
*
Příspěvky: 22
Registrován: 26 pro 2007, 09:28
Bydliště: Zvolen

Re: Panel rádia vs.panel automat.klimy - kontrast,jas

Příspěvek od viper419 »

Zatial som nic take nezaznamenal, ale sustredim sa na to pri najblizej jazde.
i30, 1,4 16V, Comfort, Vivid blue, 11/2007
Uživatelský avatar
De&d
**
Příspěvky: 158
Registrován: 11 říj 2008, 19:35

Re: Panel rádia vs.panel automat.klimy - kontrast,jas

Příspěvek od De&d »

No u mně se ani nemusí soustředit.Stačí zapnout rádio a klimu - "prostě aby svítili oba displeje" a ten
horní tj.rádio je vyblitější. Hm. Mrkni se, dík.
i30 1.4 Cmf KimShit
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Panel rádia vs.panel automat.klimy - kontrast,jas

Příspěvek od laufas »

niceho podobnyho jsem si taky nevsiml,ale mrknu na to :)
i30 1.4 + kn, 12/2007
taxat
*
Příspěvky: 15
Registrován: 23 říj 2008, 19:26

Re: Panel rádia vs.panel automat.klimy - kontrast,jas

Příspěvek od taxat »

Ahoj, všiml jsem si toho taky. Původně jsem myslel, že je to způsobeno odlišným sklonem displejů a tím pádem jiným odrazem denního světla, ale totéž vidím i při jízdě v noci, takže asi je rozdíl v konstrukci displeje.
jkaval
Příspěvky: 3
Registrován: 24 říj 2008, 11:44

Re: Panel rádia vs.panel automat.klimy - kontrast,jas

Příspěvek od jkaval »

Zdravím.
Nebude ten rozdíl ve svitu displejů tím, že svítíš! Pokud zhasneš světla oba displeje mají stejný svit. Také záleží na provedení auta. Od provedení Comfort je možnost nastavení nižšího podsvícení displeje při zapnutí světel- noční provoz. Nevýhoda je však v tom, že u nás se svítí i přes den. Takže automatika stažení světel vždy sníží podsvícení i ve dne. Lepší by bylo, kdy by to udělali na foto senzor. Ale to už ji mimo tuto diskuzi.
PS: Toto se děje u všech displejů, ale u topení/klímy ne. Zde se mužem dohadovat, zda je to záměr a nebo konstrukční vada vše I30.
i30CW, 1,6 CRDI/85kW, 5/2008, Made In Korea (žádné Nošovice)
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Panel rádia vs.panel automat.klimy - kontrast,jas

Příspěvek od tatchwud »

jkaval píše:Zdravím.
Nebude ten rozdíl ve svitu displejů tím, že svítíš! Pokud zhasneš světla oba displeje mají stejný svit. Také záleží na provedení auta. Od provedení Comfort je možnost nastavení nižšího podsvícení displeje při zapnutí světel- noční provoz. Nevýhoda je však v tom, že u nás se svítí i přes den. Takže automatika stažení světel vždy sníží podsvícení i ve dne. Lepší by bylo, kdy by to udělali na foto senzor. Ale to už ji mimo tuto diskuzi.
PS: Toto se děje u všech displejů, ale u topení/klímy ne. Zde se mužem dohadovat, zda je to záměr a nebo konstrukční vada vše I30.

Pánové,myslím,že to je jen optický klam.Klame velikostí displey,protože ten větší jakoby svítí více a druhý menší,méně.takže to jen tak vypadá.
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
De&d
**
Příspěvky: 158
Registrován: 11 říj 2008, 19:35

Re: Panel rádia vs.panel automat.klimy - kontrast,jas

Příspěvek od De&d »

1)Řekl bych,že je rozdíl vidět ať svítím nebo ne.
2)Jasně,že Comfort, Classic nemá displej automat. klimy.
3)Podsvícení budíků mám samože naplno a ne stažený (až takový debil nejsem)
Ale díky
i30 1.4 Cmf KimShit
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: Panel rádia vs.panel automat.klimy - kontrast,jas

Příspěvek od zello »

De&d píše:čauec, mám na vás dotaz. Zdá se mně ,že mám rozdílný kontrast písmen,symbolů,.. co se zobrazují na panelu rádia - tady je to bledší a na panelu od automatické klimy - tady krásně prokresleno. Rozdíl je malý, ale patrný. Jak u vás?
Podla mna to maju za nasledok dva faktory, za prve kazdy displej ma inu plochu ( na mensej ploche podla mna dosiahnes lepsi kontrast) a za druhe kazdy je umiestneny v inomsklone cize sa aj ty na ne pozeras pod rozdielnymi uhlami a to moze vytvarat tento mozno klam. U mna v aute je to tak isto.

Ale odhliadnuc od tohto rozdielny kontrast tychto displejov ma vobec netrapi, lebo su citatelne obidva a pocas jazdy zvyknem sledovat cestu a nie to ci jeden displej svieti lepsie ako ten druhy. :wink:
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Uživatelský avatar
MA294BSComfort
*
Příspěvky: 24
Registrován: 27 říj 2008, 15:37

Re: Panel rádia vs.panel automat.klimy - kontrast,jas

Příspěvek od MA294BSComfort »

Podla mojich skusenosti je to jednoznacne rozdiel vo svietivosti displeja - pri plnom jase ( regulacia ) to este ako-tak ide. Pri nizsih hodnotach ( jazda v tme ) je rozdiel medzi radiom a klimou podstatny. ak niekto pozna riesenie rad ho implantujem. Inak spokojnost az na tu prevodovku - sestka tam zjavne chyba :)
Uživatelský avatar
De&d
**
Příspěvky: 158
Registrován: 11 říj 2008, 19:35

Re: Panel rádia vs.panel automat.klimy - kontrast,jas

Příspěvek od De&d »

MA294BSComfort píše:Podla mojich skusenosti je to jednoznacne rozdiel vo svietivosti displeja - pri plnom jase ( regulacia ) to este ako-tak ide. Pri nizsih hodnotach ( jazda v tme ) je rozdiel medzi radiom a klimou podstatny. ak niekto pozna riesenie rad ho implantujem. Inak spokojnost az na tu prevodovku - sestka tam zjavne chyba :)
Přesně tak, jsem "rád" , že to vidí někdo jinej stejně.
i30 1.4 Cmf KimShit
Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: Rozdíl v osvětlení panelu rádia a automat.klimy

Příspěvek od Ruska.ruleta »

Je to už starší téma, přesto aktuální. Problém je v použití dvou různých druhů LCD. Na rad. je složený z mnoha bodů a rozsvícení konkrétního bodu je realizováno výběrem řady a sloupce. LCD aby nevytekl musí být napájen impulzním = napětím asi o 100-200 Hz. Takže na klimě je pár obrázků o mnohem větší velikosti pouze taktováno 100-200 Hz než složený text z mnoha malých bodíků na rad. takt. prováděn postupný výběr bodů. Aby zobrazení obou LCD byl stejný, bylo by nutné na klimě udělat taky bod. LCD, to je ale vzhledem k výrobní náročnosti zbytečné. Taky na kontrast má vliv úhel pohledu, nebo přesněji natočení LCD.
RR
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“