Co si myslíte o této Sonatě?

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi vozu Hyundai (ne Hyunday).

Moderátoři: Farrael, Lantra Luke, Moderátoři

Mig315
*
Příspěvky: 10
Registrován: 19 kvě 2010, 08:18

Koupe sonaty EF po faceliftu(svetla jako medved)

Příspěvek od Mig315 »

Naskytla se moznost mit tohle auti . Na co dat bacha? Dal je to dovoz budu mit doklad o nabyti ale ne tp, prihlasim to?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Koupe sonaty EF po faceliftu(svetla jako medved)

Příspěvek od Hardcam »

Doklad nabyti jakozto kupni smlouvu? Tak na to zapomen. Musis mit TP ze zeme, odkud vuz pochazi.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
myšák 80
***
Příspěvky: 622
Registrován: 29 kvě 2008, 10:39
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupe sonaty EF po faceliftu(svetla jako medved)

Příspěvek od myšák 80 »

Na co dát bacha? Ani nevím.. Ačkoliv jí mám, nikde jsem se nedočetl na co by měla trpět. Tady na clubu jsou myslím jenom dvě (já a nějaký člen ze slovenska, bohužel si nevzpomenu na nick sorry) a měl jí myslím shwaara. Vlastně ještě je tady minimálně třetí, myslím, že jí má někoho táta. Co vím, tak si nikdo včetně mě na nic nestěžoval. Shwaarovi myslím nějak cukala a řešil egr ventil, jestli si dobře pamatuju, ale tomu cukaj všechny auta :mrgreen: .
Skoro pravidlem ale je ( já i sl. člen) že při nebo po výměně rozvodů odejde snímač klik. hřídele. Dá se sehnat buď na ebay za cca 2500,-,
nebo v autorizovaným servisu za cca 5500,- Jelikož já na opravu pospíchal, využil jsem druhou možnost, na slovenskou sonatu ho sehnal myslím Zdenek76 z ebay.

Co se týče auta, tak se myslím všichni shodnem, že je to velký, pohodlný mastodont (výraz převzaný od Hardcama), když jsem kupoval ten snímač v aut. servise, tak říkali, že s tím autem žádný výrazný špatný zkušenosti nejsou. Na druhou stranu ale řekli, že se jich tady v Plzni moc neprodalo, takže ty jejich kladný zkušenosti vycházejí z pár kousků.

Takže sečteno, shrnuto - za mě velká spokojenost, zatím jsem s tím nikde ostudu neudělal, co jsem od auta čekal, to dostávám. Dneska bych se možná rozmýšlel mezi 2.0 a 2.7, protože je to auto docela tank a těch 96kw v některých situacích nestačí, ale na druhou stranu, těch situací bylo poskrovnu. Spotřeba po městě do 11 litrů, aniž bych jí šetřil, dálky cca 8,5. Jediné o čem vím co mě čeká jsou stabilizátory na zadku, na který jsem byl upozorněný už když jsem jí kupoval. Cena 400-800,- dle kvality za ks. :D/
recenze zděs

http://www.recenze-testy.cz/static/view ... 9e+po+krku
Hyundai i30 1,6GDI r.v. 2013
Hyundai Grandeur 3.3 V6 r.v.2007 LPG
Hyundai Sonata NF 2.4i r.v. 2005 LPG prodáno
Hyundai Sonata EF 2.0i r.v. 2003 LPG RIP
Hyundai Accent 1.5 LC 4dv. r.v. 2001 - výměna za skútr :-D RIP
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupe sonaty EF po faceliftu(svetla jako medved)

Příspěvek od hlobilp »

Za kolik je? pac tady myslim Hujeer jednu tuhle sonatu prodava a jelikoz dela i v H servisu, tak myslim, ze bude i v dobrem stavu.. teda pokud ji uz neprodal
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
Mig315
*
Příspěvky: 10
Registrován: 19 kvě 2010, 08:18

Re: Koupe sonaty EF po faceliftu(svetla jako medved)

Příspěvek od Mig315 »

No myslim tak 1000 nabidnu a bud to dostanu nebo budu dal jezdit starou sonatou. Jak jsem psal tahle je z venku a nejakych 10000 to bude chtit na prihlaseni
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Re: Koupe sonaty EF po faceliftu(svetla jako medved)

Příspěvek od laxo18 »

myšák 80 píše:Na co dát bacha? Ani nevím.. Ačkoliv jí mám, nikde jsem se nedočetl na co by měla trpět. Tady na clubu jsou myslím jenom dvě (já a nějaký člen ze slovenska, bohužel si nevzpomenu na nick sorry) a měl jí myslím shwaara. Vlastně ještě je tady minimálně třetí, myslím, že jí má někoho táta. Co vím, tak si nikdo včetně mě na nic nestěžoval. Shwaarovi myslím nějak cukala a řešil egr ventil, jestli si dobře pamatuju, ale tomu cukaj všechny auta :mrgreen: .
Skoro pravidlem ale je ( já i sl. člen) že při nebo po výměně rozvodů odejde snímač klik. hřídele. Dá se sehnat buď na ebay za cca 2500,-,
nebo v autorizovaným servisu za cca 5500,- Jelikož já na opravu pospíchal, využil jsem druhou možnost, na slovenskou sonatu ho sehnal myslím Zdenek76 z ebay.

Co se týče auta, tak se myslím všichni shodnem, že je to velký, pohodlný mastodont (výraz převzaný od Hardcama), když jsem kupoval ten snímač v aut. servise, tak říkali, že s tím autem žádný výrazný špatný zkušenosti nejsou. Na druhou stranu ale řekli, že se jich tady v Plzni moc neprodalo, takže ty jejich kladný zkušenosti vycházejí z pár kousků.

Takže sečteno, shrnuto - za mě velká spokojenost, zatím jsem s tím nikde ostudu neudělal, co jsem od auta čekal, to dostávám. Dneska bych se možná rozmýšlel mezi 2.0 a 2.7, protože je to auto docela tank a těch 96kw v některých situacích nestačí, ale na druhou stranu, těch situací bylo poskrovnu. Spotřeba po městě do 11 litrů, aniž bych jí šetřil, dálky cca 8,5. Jediné o čem vím co mě čeká jsou stabilizátory na zadku, na který jsem byl upozorněný už když jsem jí kupoval. Cena 400-800,- dle kvality za ks. :D/
recenze zděs

http://www.recenze-testy.cz/static/view ... 9e+po+krku

no tak mas celkom dobru pamät ja som zo slovenska a vlastni ju moj otec :-) no ked mam pravdu povedat tak ani ja som si nevsimol nejake zavady ktore by mala tato sonata my sme na nej mali akurat tak problem s jednou napetovou cievkou a jednym loziskom a spinacom parkovacich svetiel jedina vec za ktoru som platil bola akurat tak ten spinac , mali sme problem s vrzganim remena ale to nebola chyba auta lebo autorizovany servis nam tam dal neoriginal remen po vymene vsetko v poriadku skoda ze az na 3 pokus s autom som spokojny da sa povedat ze cakame na novu generaciu sonaty na aute su menene vsetky brzdove kotuce pri 190 000km, terajsi stav je 220 000km kombinovana spotreba 8-9l auto stale jazdi na olej 5w40pomaly prejdem na 10w40 auto je velike a velmo pohodlne otcov kolega to porovnaval s passatom a bol velmo prekvapeny , co ma tak sere na aute su tie stierace furt buchotali vymenene za boch aerotwin a uz pekne tichucko seriova hudba je na velmo dobrej kvalite toto su take moje postrehy z nasho auta
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
ZdeněkH
**
Příspěvky: 203
Registrován: 05 zář 2010, 00:20
Bydliště: Brno

Re: Koupe sonaty EF po faceliftu(svetla jako medved)

Příspěvek od ZdeněkH »

Omlouvám se, že se sem vetřu se svou otázkou.

Koukám po sonátě líbí se mi jedna s 2,7 V6 a s AT. Je něco u tohoto motoru na co dát pozor. Nějaký rizikový kilometrový náběh? Co jsem jinak četl jsou tyto auta celkem spolehlivá, ale do nedávné doby jsem ani nevěděl, že něco takového Hyundai dělá či dělal.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Koupe sonaty EF po faceliftu(svetla jako medved)

Příspěvek od Hardcam »

U teto motorizace a s timto starym poctivym automatem (myslim, ze Aisin) se neni ceho bat - ale jako u kazdyho ojetyho auta musis zkontrolvoat zakladni veci, rez, podvozek, unik oleje a jak se auto bude chovat se odviji i od toho, kolik nehod ma za sebou.
O zadnem kilometrickem mezniku nevim, ale auto s vice jak 200tkm bude riziko u jakekoliv znacky. Pak zalezi i na majitelich, jestli auto dostavalo casto olej, jak se chovali k prevodovce atp.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
ZdeněkH
**
Příspěvky: 203
Registrován: 05 zář 2010, 00:20
Bydliště: Brno

Re: Koupe sonaty EF po faceliftu(svetla jako medved)

Příspěvek od ZdeněkH »

Děkuju něco takového jsem chtěl slyšet. O tom, co kontrolovat a tak vím, ale jsou věci které se liší auto od auta jako jeho výbava, motor a hlavně převodovka (automat jsem neměl)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Koupe sonaty EF po faceliftu(svetla jako medved)

Příspěvek od Hardcam »

Elektronika u :hyu: nezlobi...paklize zlobi, byva duvodem zkorodovany kontakr popr. jednotka. Tuhle Sonatu koupis v plny vybave za smesny penize, lide maji strach z vyssiho objemu a automatu. Pokud se nemylim, tak stejny 4 stupnovy automat mame v novejsi Sonate 2.4 a tezko se lidem veri, ze pri 190kmh toci smesnych 4000 otacek a slysis jen aerodynamicky hluk (foto neni problem, mam udelane).
Vysoky objem a nizky vykon byva sam o sobe dukaz toho, ze motor vydrzi. Jak sis urcite vsimnul, kilowattove to neni vykrik posledni doby, ale diky tomu se odmeni spolehlivosti. mas nekde odkaz na svuj vybrany kousek?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
ZdeněkH
**
Příspěvky: 203
Registrován: 05 zář 2010, 00:20
Bydliště: Brno

Re: Koupe sonaty EF po faceliftu(svetla jako medved)

Příspěvek od ZdeněkH »

Tak jsem opět zde abych se zeptal na Sonatu. Jelikož původní vyhlídnuté auto mi uteklo koukám i jinde a napadlo mě jaký je u těchto aut 2,0 a 2,7 interval pro výměnu rozvodů a u manuálního řazení kolik zhruba vydrží spojka. Je mi jasné, že zrovna spojku ovlivňuje víc věcí, ale tak rámcově.
Děkuju
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Koupe sonaty EF po faceliftu(svetla jako medved)

Příspěvek od Hardcam »

Rozvody po 90tkm, nejsou ani moc drahe. Zrovna mysakovi jsem je dodaval.
Co se spojky tyce, mam zakaznika, co puvodni menil az po 225tkm, takze ramcove od 100 nahoru...spojka cenove jako rozvody, neni se ceho bat.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
ZdeněkH
**
Příspěvky: 203
Registrován: 05 zář 2010, 00:20
Bydliště: Brno

Re: Koupe sonaty EF po faceliftu(svetla jako medved)

Příspěvek od ZdeněkH »

Děkuji ti za odpověď. Dnes jsem byl okouknout jednu sonatu r.v. 2005, najeto 86tkm, cena 60t., dvoulitr, manuál jinak asi klasika výbava.
Mohl bys mi prosím tě říct za kolik se asi tak dají rozvody sehnat a zda se dají udělat svépomocí? Nějaké znalosti a zkušenosti z jiných aut mám, ale například motor ven bych nedokázal vyndat.
Ještě otázka. Zdálo se mi, že při rozjezdu se ozývají pro mě divné zvuky od zadních kol. Kdyby byla elektronická ručka řeknu, že to dělá ona
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Koupe sonaty EF po faceliftu(svetla jako medved)

Příspěvek od Hardcam »

Vzhledem k tomu, jak malo ma najeto, bych i tipnul, ze tam spis neco zarezlo nebo zatuhlo.
Zbytek posilam do SZ.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Re: Koupe sonaty EF po faceliftu(svetla jako medved)

Příspěvek od Xfield »

ZdeněkH píše:...Dnes jsem byl okouknout jednu sonatu r.v. 2005, najeto 86tkm, cena 60t., ....
Ještě otázka. Zdálo se mi, že při rozjezdu se ozývají pro mě divné zvuky od zadních kol. ...
Na ujeté km bych se moc nespoléhal. Za 1000,- km si můžeš nechat nastavit na tachometru jakoukoli hodnotu a myslím, že 80% aut v našich bazarech má takhle upravenej tacháč. Ale mnohem víc záleží na aktuálním stavu auta - i kdyby ve skutečnosti mělo 2x tolik najeto, neznamená to, že musí být špatný...
A s těma kolama bude mít Hardcam nejspíš pravdu - stačí, aby to auto pár týdnů stálo a na brzdách to bude znát. Ale po pár km ( a brždění) by to mělo zmizet. Jinak se zkus projet po nerovnostech, jestli to nejsou vymlácený stabilizátory, nebo čepy.
Odpovědět

Zpět na „Koupě ojetého nebo nového vozu Hyundai“