Mlžení oken při dešti

2002 - 2009

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
SACIK
*
Příspěvky: 22
Registrován: 05 zář 2009, 00:26
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Mlžení oken při dešti

Příspěvek od SACIK »

Zdravím všechny hundaje,
jak už nadpis napovídá mám u svého miláčka, rok výroby 2002 s automat. klimou, problém, za deštivých dnů, se zamlžováním oken. Hlavně mi prosím nikdo nepište, jestli nemám zapnutý vnitřní okruh! Nejsem debil :D Kabinový filtr jsem měnil a jediné co pomáhá je pustit klimu.. potom se mi okno odmlží do 5-ti sekund, ale je to velice neekonomické, nebo zapnout (proklikat) se k teplému vzduchu, který sice po chvíli pomůže, ale je to nepraktické a slušně řečeno debilní, pokud nechci mít v autě neustále 36 stupňů. Nemáte někdo nějakou radu? A jakto že u aut bez klimatizace mi tohle nikdy problém nepůsobí :)

Děkuji :)
Hyundai Coupé GK 2002, 2.0 DOHC, 102 Kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlžení oken při dešti

Příspěvek od zahyx »

nekde jsme to tu uz resily prohledej to tu
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
ZdeněkH
**
Příspěvky: 203
Registrován: 05 zář 2010, 00:20
Bydliště: Brno

Re: Mlžení oken při dešti

Příspěvek od ZdeněkH »

Podobný problém jsem řešil po koupi Lancie. Bez klimy věčně zamlženo to stejné řeším i teď znovu se Sončou. Minule mi pomohlo když jsem naházel do auta takové absorbční pytlíky (menší se dávají například k botám proti vlhkosti). Já jsem teda do auta hodil asi 4 sáčky po 250gramech a ejhle po pár dnech pohoda a to po zbytek škaredého počasí.
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlžení oken při dešti

Příspěvek od tatchwud »

A kde se dá sehnat větší balení,ty pytlíčky v botech jsou opravdu mrňavé.
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
ZdeněkH
**
Příspěvky: 203
Registrován: 05 zář 2010, 00:20
Bydliště: Brno

Re: Mlžení oken při dešti

Příspěvek od ZdeněkH »

Na netu jsem to někde viděl, ale cenu neznám. Já je vzal v práci používáme to při balení vakuových pump.
Uživatelský avatar
Johny-noname
**
Příspěvky: 137
Registrován: 29 kvě 2009, 08:33
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlžení oken při dešti

Příspěvek od Johny-noname »

Já to řešim neekologicky :D Pustim si tu klimu a počkám 3-5 vteřin :D
Hyundai Coupe 2.0 FX (2G), facelift
ZdeněkH
**
Příspěvky: 203
Registrován: 05 zář 2010, 00:20
Bydliště: Brno

Re: Mlžení oken při dešti

Příspěvek od ZdeněkH »

Jo ta možnost tu je :) ale nesmí ti jako mě na Lancii utíkat chladivo a po měsíci mi to vždy přestalo makat.
steelOu
**
Příspěvky: 170
Registrován: 24 čer 2010, 12:32
Bydliště: Ostrava - Děhylov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlžení oken při dešti

Příspěvek od steelOu »

Ahoj ja sam to resim tim zpusobem ze na chvili otevru okno, jen kousicek, zapnu klimu na okno 22 stupnu, az se odmlzi cca 5 sekun, tak vypnu tu klimu a necham ofoukavat nohy a sklo, vse bez klimy, okno zavru a je to v poho celou cestu.. ja osobne pokud neni horke leto, jezdim bez klimy a mam to nastavene na 22 kdyz je kosa 24 25, stim ze kdyz je vlhko okno + nohy a kdyz ne tak hlava nohy...
Uživatelský avatar
goli4
*
Příspěvky: 46
Registrován: 02 lis 2009, 09:55
Bydliště: Bratislava

Re: Mlžení oken při dešti

Příspěvek od goli4 »

niekde som čital nieco o filtri, možno je už dost znečisteny ale nie som istý........
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Re: Mlžení oken při dešti

Příspěvek od shwaara »

Když nechci klimu, tak pustím větrák naplno bez klimy (na teplotě nezáleží). Auto se celé první zamlží, ale pak se začně postupně odmlžovat a už se nezamlží. Po odmlžení větrák stáhnu na normál.
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
ZdeněkH
**
Příspěvky: 203
Registrován: 05 zář 2010, 00:20
Bydliště: Brno

Re: Mlžení oken při dešti

Příspěvek od ZdeněkH »

goli4 píše:niekde som čital nieco o filtri, možno je už dost znečisteny ale nie som istý........
Jo to jsem taky tenkrát četl tak jsem ho vyměnil a změna? Nic se nekonalo filtr nepomohl.


S těma rychlostma větráku osobně se mi s tím nechce si takhle hrát. Momentálně to praktikuju tak, že pokud vídím začínání rosení se skel tak zapnu na chvilku klimu a pak zase vypnu. Ono to vydrží minimálně půl hodiny
r_e_n_e
**
Příspěvky: 204
Registrován: 19 dub 2010, 21:10
Bydliště: Slovensko

Re: Mlžení oken při dešti

Příspěvek od r_e_n_e »

skusal si nieco taketo?
http://www.emishop.eu/detsky/eshop/2-1- ... proti-hmle

pohladaj nieco u vas...
Ja osobne som tento vyrobok este nepouzival, ale mozno ti pomoze... :idea:


ZdeněkH píše:
goli4 píše:niekde som čital nieco o filtri, možno je už dost znečisteny ale nie som istý........
Jo to jsem taky tenkrát četl tak jsem ho vyměnil a změna? Nic se nekonalo filtr nepomohl.


S těma rychlostma větráku osobně se mi s tím nechce si takhle hrát. Momentálně to praktikuju tak, že pokud vídím začínání rosení se skel tak zapnu na chvilku klimu a pak zase vypnu. Ono to vydrží minimálně půl hodiny
ZdeněkH
**
Příspěvky: 203
Registrován: 05 zář 2010, 00:20
Bydliště: Brno

Re: Mlžení oken při dešti

Příspěvek od ZdeněkH »

Ten odkaz mi připoměl dvě věci a to první v garáži mám jakousi lahvičku se sračkou pro vnitřní ošetření skel a prý i proti mlžení. A druhá věc tato lahvička stojí kolem kila, ale mě ty moje pytlíky stojí nula nula prd :D jo kdybych je neměl tak je to jiná.

Jo a kdysi to jsem měl ještě stodvácu jsem byl v hypersuper nakupovat a v autodoplňcích měli nějakou utěrku prý také proti mlžení asi chápu jak mysleli že funguje. Utřu a není zamlženo :D
Odpovědět

Zpět na „COUPE 2G“