Hyundai Terracan nebo Santa Fe

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi vozu Hyundai (ne Hyunday).

Moderátoři: Farrael, Lantra Luke, Moderátoři

gnat
Příspěvky: 7
Registrován: 03 říj 2010, 12:47

Hyundai Terracan nebo Santa Fe

Příspěvek od gnat »

Mám teď pátým rokem Accenta a jsem s ním nadmíru spokojen. Ale trochu se mi rozrostla rodina a potřebuju něco většího. Měl bych zájem koupit Terracam nebo Santa Fe v naftě. Můžete mi poradit na co si dát pozor ?
Reklama
 

Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai Terracan nebo Santa Fe

Příspěvek od pepan »

za mě terakána..má víc možností..je flexibilnější...
je to takovej pseudo ofroud na silnici
jináč by ti otom měli popovídat vlastníci :wink:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: Hyundai Terracan nebo Santa Fe

Příspěvek od miooo »

zalezi na co to len chces...
aky rocnik to ma byt a za aku cenu...
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
gnat
Příspěvky: 7
Registrován: 03 říj 2010, 12:47

Re: Hyundai Terracan nebo Santa Fe

Příspěvek od gnat »

Ročník okolo 2005 a výše. Občas tahat přívěs s koněm, měl bych se být s tím schopen dostat z rozbahněné louky. Jinak klasika, naložit psa, dítě, ženu a všechno příslušenství (do kufru Accenta se bohužel moje drahá polovička na víkend sbalit nedokáže, v podstatě ho celý zabere kočárek). Cena není zas tak důležitým kriteriem, jen už nechci jít do nového (Accenta po 5 letech budu rád, když prodám za 1/4 pořizovací ceny). Koukal jsem, že Terracany se dokonce prodávají levněji než Santa Fe.
Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: Hyundai Terracan nebo Santa Fe

Příspěvek od miooo »

ked vravis ze 2005 a vyzie tak to by som potom uz isiel do noveho santika 2,2diesel...
skor by som bral santu ako terancan....
aj ked viac o kazdom sa dozvies viac ked si popozeras prislusne fora obi dvoch....
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
gnat
Příspěvky: 7
Registrován: 03 říj 2010, 12:47

Re: Hyundai Terracan nebo Santa Fe

Příspěvek od gnat »

ok, díky. zkusím ts příslušná fóra během dneška pročíst.

Asi jsem to s těmi penězi špatně napsal, 3/4 mega za to auto dát nehodlám. Chtěl jsem tím říct, že pokud bude to auto v dobrém stavu s jasným původem, tak za níěj klidně připlatím pár procent navíc.

Rok mě taky zas tak moc nebere, když se najde málo jetý hezký kousek s věrohodnou historiíí, tak bych se asi taky nerozpakoval vzít starší. SF bych chtěl určitě tu před faceliftem, tuším, že je to max. 2006. Terracan se podle mě taky tak nějak přestal vyrábět.

Terracany 2005, jak jsem na to koukal, se prodávají v rozpětí 150.000,- až 180.000,- Kč, Santa Fe 190.000,- až 240.000,-. Mě nějak není jasné, proč se ty Terracany prodávají levněji než SF. A to jsi nejsem jistej, že v příslušných sekcích zjistím.
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai Terracan nebo Santa Fe

Příspěvek od Farrael »

Tipnu si strach z objemu a velikosti auta. Proto to lidi nekupujou a tedy menší zájem i cena :-)
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: Hyundai Terracan nebo Santa Fe

Příspěvek od miooo »

a benzin s LPG si neuvazoval??
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hyundai Terracan nebo Santa Fe

Příspěvek od Hardcam »

Na to neni slozite odpovedet. Terracan je podstatne drazsi na udrzbu nez starsi generace Santa Fe. O pripadne dostupnosti ND na Terracan se ani zminovat nebudu, to je tragedie. Za sebe doporucuju Santa Fe, at uz starsi neo facelift (i na nem bys nemusel financne vykrvacet, da se poridit uz kolem 350tKc, i min). Ale u novejsiho Santy je treba dat velky pozor na puvod (respektive servis a pocet majitelu). Za sebe bych se nebal jit do starsi Santy po tretim majiteli, ale u novy bych hledal jen prvniho majitele.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: Hyundai Terracan nebo Santa Fe

Příspěvek od miooo »

co sa tyks dieslu skor by som siel do santika VGT s 93 Kw...
hlavne skontroluj spojku ta byva u manualu dost hakliva...
alebo co tak automat??
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hyundai Terracan nebo Santa Fe

Příspěvek od Hardcam »

V pripade ojetiny bych se radeji poohledl po 83kW, 92kW verze ma sva draha specifika, ktere kupujici nemusi ocenit - vetsi a drazsi brzdy, 3x drazsi setrvak (18tKc), specificka spojka, ktera pasuje jen do tohoto modelu a stoji skoro dvojnasobek te z 83kW. Tento motor neni moc rozsireny, coz ma sva dalsi uskali.
Ale spise nez na vyber motoru (osobne bych radeji volil 2.4 benzin) bych se soustredil na vyber pohonu, kde si dej pozor, zda se opravdu jedna o pohon vsech kol popr. 4x2. Rika se, ze SUV bez 4x4 se chova nemotorne. Pokud se pro 4x4 rozhodnes, nezapomen si zjistit, zda se jedna o starsi verzi se stalou 4x4 nebo novejsi verzi s pripojitelnym pohonem.
Pokud by ses rozhodl pro 2.4 benzin, verim, ze budes mit naproste minimum starosti a budes moct resit jen ciste spotrebni veci. Ale je to vykompenzovano zhruba o 3 litry vetsi spotrebou, coz se da schodit plynem (ono se to tahani koniku na spotrebe u nafty taky projevi).
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: Hyundai Terracan nebo Santa Fe

Příspěvek od miooo »

suhlasim s hardom....
tiez by som osobne isiel do tej 2,4 aj ked na svoju 2,7 nemozem nic povedat...
a udrzba benzinu je o dost lacnejsia ako diesel...
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
Uživatelský avatar
M.Z.
*
Příspěvky: 65
Registrován: 06 črc 2010, 15:17

Re: Hyundai Terracan nebo Santa Fe

Příspěvek od M.Z. »

Taky bych bral benál, údržba dízlu, se může při kvalitě naší nafty dost prodražit a můžě tě hřát vědomí, že auta za tebou si nebudou automaticky zapínat vnitřní cirkulaci :wink:
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hyundai Terracan nebo Santa Fe

Příspěvek od Hardcam »

U CRDi motoru tohle ani nehrozi. prislovi "diesel, kterej nehuli, je rozbitej" vyjimecne neplati. Musim rict, ze mi za tri roky 2.0 CRDi 83kW nezahulilo ani pri "raznejsim" podrazeni. 83kW je prvni CommonRail Hyundaie a jevi se mi jako nejbytelnejsi. Predevsim ve srovnani s 2.9 CRDi, 2.2 CRDi.
Jen bych podminil jednu skvelou vlastnost nafty, po ktery se mi bude v zime hodne styskat a kterou pocituju i ted. A to kroutak na volnobeh, kdy staci zaradit za jedna a bez plynu zdolat prekazku. S dieselem se mi na snehu a v zasnezenych kopcich rozjizdi mnohem lip. Ale tohle muze byt u kazdyho jinak a asi to patri do jiny diskuse.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
gnat
Příspěvky: 7
Registrován: 03 říj 2010, 12:47

Re: Hyundai Terracan nebo Santa Fe

Příspěvek od gnat »

Díky za názory. O tom benzinu jsem dneska taky celkem přemýšlel. Jestli jsem to dobře pochopil, tak 2.4 je spolehlivější než 2.7. Jak je to s automatem ? Mám se ho bát a dělal se vůbec ve 2.4 ? A jak pozám, zda je to 4+2 nebo permamentí čtyřkolka ? Varianta s připíatelným pohonem je jasná, ta musí mít ovladač.
Odpovědět

Zpět na „Koupě ojetého nebo nového vozu Hyundai“