Hyundai Terracan nebo Santa Fe

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi vozu Hyundai (ne Hyunday).

Moderátoři: Farrael, Lantra Luke, Moderátoři

Uživatelský avatar
M.Z.
*
Příspěvky: 65
Registrován: 06 črc 2010, 15:17

Re: Hyundai Terracan nebo Santa Fe

Příspěvek od M.Z. »

Neměl by scházet kardan dozadu :mrgreen:
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hyundai Terracan nebo Santa Fe

Příspěvek od Hardcam »

Neda se rict, zda je spolehlivejsi to ci ono. Teoreticky by mel byt spolehlivejsi vyssi obsah (napriklad u Amerik je toto skoro pravidlem). Prakticky tezko porovnat. Ale pocital bych hlavne s tim, ze je 2.7 narocnejsi na udrzbu a je hure pristupny, respektive se muze stat obtizne servisovatelnym v neautorizovanem servisu, kde si na nej mechanici neradi troufaji (viz. problem jednoho clena, ktereho v neautorizovanych servisech odmitaji). 2.4 je udajne docela jednoduchy motor. 2.7 V6 motory vyuzivaji automatickou prevodovku Aisin, kera je 4stupnova. 4stupen mam i v Snate 2.4, s kombinaci 4s automatu a ctyrvalcovou 2.4 hodnotim velmi dobre. Do 2.4 Santa Fe se automat nedaval, resp. mozna daval, ale v evropske inzerci jsem na nej nenarazil.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hyundai Terracan nebo Santa Fe

Příspěvek od Hardcam »

Tohle vsechno se ale dozvis, kdyz proctes sekci Santa Fe.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Re: Hyundai Terracan nebo Santa Fe

Příspěvek od Andy4 »

Sám za seba môžem povedať, že podobnú dilemu som riešil pred 4 mesiacmi a rozhodol som sa pre klubové SantaFe 1. generácie s 2.4 benzínom štvorvalcom. Hlavne pre vysokú spoľahlivosť konkrétneho motora v spojitosi so stálym náhonom 4x4, a priatelnej agility-lepšej ako 2,7 V6 (kôli 4st.automatu). Jediným mínusom je relatívne vyššia spotreba s ktorou som ale rátal, kedže jazdím prevažne mesto. 20 tis km absolútne bez problémov
mx5/swiftsport/santafe/accent
Fendo1
*
Příspěvky: 88
Registrován: 01 lis 2010, 20:43

Terracan alebo Santa fe

Příspěvek od Fendo1 »

Zdravim pani,

momentalne mam coupe 2G r. v. 2004 1.6 ale potrebujem vacsie auto a newiem sa rozhodnut precital som si uz vela recenzii ale kazda je ina na terracan hovoria ze je poruchovy potom som precital x recenzii kde ho chvalia tak kde je pravda???

Prosim napiste mi neake rady a skusenosti stimito autami a pre ktore by ste sa rozhodli vy. do terenu nebudem chodit mozno sem tam neaka polna cesta mal by to byt diesel alebo benzin na plyn ( teda u santika),


diky moc za rady a pekny den...
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: Terracan alebo Santa fe

Příspěvek od kuschall »

To máš těžký rozhodování já můžu posoudit Terracana najezdil sem sním dost a dost, jízdní vlastnosti dost dobrý-prostorný já mám luxsusní verzi tak dobrý a sere se to jako každej křáp záleží jak se k tomu člověk chová jak jezdí a kde jezdí
Fendo1
*
Příspěvky: 88
Registrován: 01 lis 2010, 20:43

Re: Terracan alebo Santa fe

Příspěvek od Fendo1 »

Tak ja niesom ziadny pretekar viem ze na diesel nemozem neako tlacit... mal si niekedy problem s 4x4??? kolko stoji vymena rozvodou alebo napriklad zimne gumi...
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: Terracan alebo Santa fe

Příspěvek od kuschall »

Tak já sem nikdy s 4x4 problém neměl, rozvody se daj udělat za šestku a i za patnáct v servisu
záleží jak si šikovnej a zimní gumy nemám tak nevím kolik stojí
Fendo1
*
Příspěvky: 88
Registrován: 01 lis 2010, 20:43

Re: Terracan alebo Santa fe

Příspěvek od Fendo1 »

a este otazocka mne santa fe pride viac na cesty ako terracan aky je terracan na cestach pocul som ze dost plava a ze je trosku nestabilny jasne viem nieje to coupe ale predsa :D
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: Terracan alebo Santa fe

Příspěvek od kuschall »

Nikdy sem si nevšiml že by to nesedělo či plavalo na silnici, musíš počítat stím že auto je těžké není to osobák
Fendo1
*
Příspěvky: 88
Registrován: 01 lis 2010, 20:43

Re: Terracan alebo Santa fe

Příspěvek od Fendo1 »

Juuj teraz mam chrobaka v hlave :D
DomcaAST
Příspěvky: 1
Registrován: 24 čer 2011, 13:18

reálná spotřeba naftových 2.0 Santa Fe a Tuscon

Příspěvek od DomcaAST »

Ahojte, jsem začínající řidič a momentálně sháním nejvhodnější auto pro mě a moje psíky. Hledám auto vyšší (SUV), prostorné (potřebuju do kufru dát cca 3 stafordy) a spolehlivé. Jelikož za 3 měsíce co řídím, se mi už několikrát stalo, že kdybych jen trochu nedávala pozor, přišla bych vinou "zkušeného řidiče" protijedoucího vozu o život, v SUV bych se aspoň cítila lépe. Auto mám na ježdění deněn městem (cca 15 km tam, 15 zpátky) a víkendy delší trasy. Občas třeba i tisíc kilometrů, když jedeme na výstavu. No a teď otázka. Jaká je REÁLNÁ spotřeba dvoulitrových naftových Santa Fe a Tuscon z roku 2005 - 2006?? Trochu mě postrašil kamarád, který prý s Kiou sportage (která je skoro stejná) jezdil za 11 - 12 litrů městem. Je mi jasné, že záleží na stylu jízdy. Sanžím se jezdit šetrně. Ve městě rozhodně pomalu a řazení myslím, že mám taky celkem zvládnuté :-)
Všem díky za odpovědi, případné rady čeho se držet při výběru.
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: reálná spotřeba naftových 2.0 Santa Fe a Tuscon

Příspěvek od Richard555 »

No máme santu 2005 po faceliftu s 92 kw VGT a spotřeba je v kombinaci tak kolem 8 ..... štreku jedu i kolem 7 i malinko níž , ale zas je to nuda tak max. do 120 a žudlačka
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
majfi
*
Příspěvky: 12
Registrován: 27 čer 2011, 07:51

Re: reálná spotřeba naftových 2.0 Santa Fe a Tuscon

Příspěvek od majfi »

Ja jsem pred mesicem koupil Tuscona (rv 2005 2,0CRDI 83KW) a pocitac po predchozim majiteli ukazoval 9,3l/100km (prevazne jezdil ve meste). Vynuloval jsem pocitac a po 1500km s lehkou nohou a nejkratsi jizdou 20km a dal v kuse jsem se dostal na 7,1l/100km - jizda 2-3000 otacek / cca 120-130km (nejezdim po dalnici jen rychlostni silnice)
Do mestskeho provozu je 3 rychlostni stupen mocny ..... krasne se da udrzet 50km/h a motor uhledne vrni, ale mimo mesto bych urcite doporucil 6st prevodovku ( me tam proste ta 6 schazi )
medved
*
Příspěvky: 23
Registrován: 31 říj 2010, 21:11

Re: reálná spotřeba naftových 2.0 Santa Fe a Tuscon

Příspěvek od medved »

Doporučuji prohlédnout web http://www.spritmonitor.de/ - na něm jsou spotřeby od reálných lidí, ne nějaké hausnumera změřená ve zkušebně.
Odpovědět

Zpět na „Koupě ojetého nebo nového vozu Hyundai“