Mazanie kompresoru klimy

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
vladinko-SK
**
Příspěvky: 130
Registrován: 03 čer 2006, 18:34
Bydliště: Zvolen - SK
Kontaktovat uživatele:

Mazanie kompresoru klimy

Příspěvek od vladinko-SK »

Zdravim Vas.
Niekde som sa dozvedel ze kompresor klimy ma olej. Ako casto sa meni ak vobec, resp. ako zistim ze ho treba menit a ak ho treba vymenit tak ako? Aky typ oleja?
Diiiik za rady
Hyundai Lantra 1,8 GT (G4CN), 15" elektrony
Reklama
 

Studna
*
Příspěvky: 20
Registrován: 02 črc 2006, 22:15
Bydliště: Vrbičany

Re: Mazanie kompresoru klimy

Příspěvek od Studna »

vladinko-SK píše:Zdravim Vas.
Niekde som sa dozvedel ze kompresor klimy ma olej. Ako casto sa meni ak vobec, resp. ako zistim ze ho treba menit a ak ho treba vymenit tak ako? Aky typ oleja?
Diiiik za rady
Ahoj, je to velmi jednoduchý. Klima se má jednou ročně nechat vyčistit a doplnit, no a každý kvalitní servis ti tam ten olej dá při novém napouštění náplně klimy. Takže ty to určitě dělat nemůžeš. V těch servisech na to mají docela slušný přístroj, ten ti starou náplň vyčerpá, zkontroluje, zda není v systému klimy nějaká dírka, kudy by mohlo médium unikat, pokud nezjistí problém, tak tam napustí přesné množství oleje a nakonec ti tam foukne také přesné množství chladiva, které je určeno pro tvoje vozítko. Doporučuju ti, dát to udělat do kvalitního servisu a né nějakému garážmistru.
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Souhlas se Studnou - doma neexperimentovat s náplní klimačky. Radši připlatit a zůstat v pohodě než řešit následný průšvih
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Uživatelský avatar
Radek
*
Příspěvky: 42
Registrován: 30 kvě 2005, 22:31
Bydliště: Lanžhot

Příspěvek od Radek »

Na kolik ta kontroloa vyjde?
Lantra 1,8 1996
Studna
*
Příspěvky: 20
Registrován: 02 črc 2006, 22:15
Bydliště: Vrbičany

KLIMA

Příspěvek od Studna »

Radek píše:Na kolik ta kontroloa vyjde?
Tak to záleží na tom, kam to dáš. Já jsem teď platil 999 kč, ale byla to letní akce. Chce se to zeptat v jednotlivých servisech.
Uživatelský avatar
vladinko-SK
**
Příspěvky: 130
Registrován: 03 čer 2006, 18:34
Bydliště: Zvolen - SK
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA

Příspěvek od vladinko-SK »

Studna píše:
Radek píše:Na kolik ta kontroloa vyjde?
Tak to záleží na tom, kam to dáš. Já jsem teď platil 999 kč, ale byla to letní akce. Chce se to zeptat v jednotlivých servisech.
Co vsetko sa pri takej kontrole robi a ako dlho to trva?
Hyundai Lantra 1,8 GT (G4CN), 15" elektrony
Studna
*
Příspěvky: 20
Registrován: 02 črc 2006, 22:15
Bydliště: Vrbičany

Re: KLIMA

Příspěvek od Studna »

vladinko-SK píše:
Studna píše:
Radek píše:Na kolik ta kontroloa vyjde?
Tak to záleží na tom, kam to dáš. Já jsem teď platil 999 kč, ale byla to letní akce. Chce se to zeptat v jednotlivých servisech.
Co vsetko sa pri takej kontrole robi a ako dlho to trva?
No, kdyby jsi juknul o kousek výš :roll: ,tak tam ti to přesně popisuju, celé to trvá cca 30-40 min.
honzik
**
Příspěvky: 340
Registrován: 25 lis 2005, 21:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od honzik »

Dneska jsem byl v Hyundai v Hradci Kralove s tim že chci naplnit klimu tak mi řekli 1600kč je to pry za kompletni kontrolu těsnosti atd. daj pak zaruku že mi po měsici neuteče.Mužu ji nechat jen naplnit za 800kč ale co bude jestli napln uteče?Platit znova?raděj zaplatim 1600kč a mam klid
Lantra combi 2,0 16v DOHC 102kw, 98r.v zelená metaliza.snížena,sport.filtr. ale už prodaná ted Subaru ale vzpomínám na lantru
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Josef »

honzik píše:Dneska jsem byl v Hyundai v Hradci Kralove s tim že chci naplnit klimu tak mi řekli 1600kč je to pry za kompletni kontrolu těsnosti atd. daj pak zaruku že mi po měsici neuteče.Mužu ji nechat jen naplnit za 800kč ale co bude jestli napln uteče?Platit znova?raděj zaplatim 1600kč a mam klid
Tak, tak :lol: Jinak dalších 800 za novou náplň a 800 za kotrolu těsnost. :P :P
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Elektronika“