Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Tlumiče, odpružení, brzdy, ložiska...

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Martun »

... a pak by ti to zatrhli což?... :mrgreen:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Reklama
 

Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od cert »

No, spíš by to mohli odfláknout a to bych nerad. S Accentíkem ještě nějakou dobu počítám.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
karesino
*
Příspěvky: 92
Registrován: 15 úno 2009, 18:00

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od karesino »

Co nějak nemůžu pochopit, proč nevyměnili oba přední tlumiče ať mi nikdo netvrdí, že při proměření předních tlumičů, budou mít oba stejné hodnoty hlavně při kvalitě tlumičů Mando .... !!
To Vilda-dovod je velmi jednoduchy bol som v servise reklamovat vrzganie prednej a zadnej napravy a kedze vrzganie odstranene vymenou tych troch tlmicov,na stvrty vykaslali.Kedze sme nevedeli presne identifikovat ktory tlmic vrzga vymenili pravy predny a lavy zadny.Na skusobnej jazde sme zistili,ze to stale vrzga tak objednali pravy zadny a nasledne vymenili.Takze som bol v servise trikrat,kym sa im to podarilo odstranit,ale aspon konecne mam ticho v aute.
Uživatelský avatar
ricci
*
Příspěvky: 73
Registrován: 01 bře 2010, 00:44
Bydliště: Sobrance (SK)

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od ricci »

tak to je skoda, ze nezacali lavym prednym ](*,) ](*,) ](*,) , mal by si to vymenene vsetko ....
Hyundai Accent 1,5 CRDi VGT
Elegance, 03/2008
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od 69pavel »

zdravim vsechny po delsi pauze, pracovni vytizeni,
tak jsem uz musel vymenit zadni tlumice, jizda uz byla neunosna. namontoval jsem KYB 348007 a po prvnim svezeni ,jsem musel konstatovat ze puvodni tlumice Mando nebo jak se jmenujou jsou skutecne vyrobene z bambusovych tycek,navic uz jsem zacal setrit penizky na predni tlumice-samozrejme KYB,bambusy nechci uz ani videt.

je skoda ze to servisy nechtej resit reklamace a vymlouvaj se at uz na vadu gum-plosky-coz je nesmysl nebo ze je to nadmerne zatezovane,a nebo ze test tlumicu je v norme, pritom zivotnost tlumice je na konci jeho kariery, jiste pokud je vyteceny tak je to o necem jinem,to reklamaci uznaj bez debat,holt servisy by se mely stydet. jak psal cert at si to klidne prectou i servisaci , ja byt na miste :hyu: tak stakovym servisem zacvicim a seberu mu licenci na :hyu: . . kdyz se podivam na ostatni automobilky ktere priznavaj ruzne chyby a svolavaj auta, a pritom jim i presto roste prestiz tak pani z Koree by meli si vzit vzor a jit taky timto smerem, ono tlumice asi nebude jedina nemoc cim auta trpi.
stim se ale musi oni sami vyporadat, a my co mame auta muzem jsen tise trpet.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Rudolf »

Tak jsem si dnes nechal udělat test tlumičů. Technik říkal, že jsou v pohodě. Mě se ty zadní tak úplně nejeví.
Přílohy
Tlumiče.jpg
Tlumiče.jpg (107.42 KiB) Zobrazeno 862 x
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

69pavel píše:zdravim vsechny po delsi pauze, pracovni vytizeni,
tak jsem uz musel vymenit zadni tlumice, jizda uz byla neunosna. namontoval jsem KYB 348007 a po prvnim svezeni ,jsem musel konstatovat ze puvodni tlumice Mando nebo jak se jmenujou jsou skutecne vyrobene z bambusovych tycek,navic uz jsem zacal setrit penizky na predni tlumice-samozrejme KYB,bambusy nechci uz ani videt.

je skoda ze to servisy nechtej resit reklamace a vymlouvaj se at uz na vadu gum-plosky-coz je nesmysl nebo ze je to nadmerne zatezovane,a nebo ze test tlumicu je v norme, pritom zivotnost tlumice je na konci jeho kariery, jiste pokud je vyteceny tak je to o necem jinem,to reklamaci uznaj bez debat,holt servisy by se mely stydet. jak psal cert at si to klidne prectou i servisaci , ja byt na miste :hyu: tak stakovym servisem zacvicim a seberu mu licenci na :hyu: . . kdyz se podivam na ostatni automobilky ktere priznavaj ruzne chyby a svolavaj auta, a pritom jim i presto roste prestiz tak pani z Koree by meli si vzit vzor a jit taky timto smerem, ono tlumice asi nebude jedina nemoc cim auta trpi.
stim se ale musi oni sami vyporadat, a my co mame auta muzem jsen tise trpet.
A na kolik tě ta sranda vyšla??
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od 69pavel »

KYB vyroba Made in Japan , kus vysel na 1700 , za oba 3400 vcetne dovozu ze skladu v Praze . vymena - sam doma v garazi.
co me zarazilo tak na leve strane byl praskly kryt tlumice vtom gumovem dorazu, asi properovani na doraz nekde na nasich kvalitnich cestach ale horkovzdusna pistole si stim poradila hrave a zas to plni ucel ktery to ma plnit.

jizda je to uplne o necem jinem , stemi bambusy se to neda srovnat, uz setrim na predni. jeste uvazuji o posileni zadnich pruzin ,ale jak jsem na srazu se zminil tak tenisaky to jisti. jeste musim nechat seridit svetla , mam pocit ze se zadek trochu zvedl a sviti trochu do zeme.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od 69pavel »

Rudolf píše:Tak jsem si dnes nechal udělat test tlumičů. Technik říkal, že jsou v pohodě. Mě se ty zadní tak úplně nejeví.
a to ti ti odbornici nezkontrolovali tlak v pneu pred merenim, na testu je vzadu rozdil a to pak ma vliv na cele mereni. dnes se fakt uz nelze nicemu divit,mladi hovno umeji-jen vymenovat a stari dobri mechanici vymiraji.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od rokolo »

Já jsem po vlastních zkušenostech k testu tlumičů v podstatě úplně skeptický. Podle mne ta simulace neřeší všechny provozní stavy, ale jen část...... Mé tlumiče byly též dle testu na výbornou a přitom jsem při jejich výměně zažíval "orgie" :wink:
Přeci nemohu ručně houpat zadní částí vozu a čekat až začnou tlumiče reagovat na 3-5 kmit. To už mohu být dávno v příkopě, což se mi málem při plném naložení již 2x stalo. U nových tlumičů již druhý kmit naznačuje plnou činnost tlumičů.......
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
miro263
**
Příspěvky: 399
Registrován: 22 črc 2009, 19:38
Bydliště: Bratislava - Helpa - Pohorela
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od miro263 »

69pavel:

Gratulujem k novym tlmicom.

Ja som pri mojich 43t km este na originaloch. Servis ich nechce vymenit lebo niesu "vytecene". Budem musiet ist znova na test, ci su uz pod 50%, lebo sa uz vazne zacinam obavat o svoj zivot.....
Hyundai Accent MC 1.4 -city car
a kopec dalsich nehyundaioidnych
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Vilda »

Zima mě opět utvrdila v tom, že veškeré klepání a tlučení dělají tlumiče ... včera jsem měl denní a Accentík stál celej den venku. Večer jsem odjížděl domů a nápravy klepaly jak o závod .... zima tlumičům evidentně nedělá dobře. Teprve po ujetí několika kilometrů, klepání pomalu ustávalo ... Dneska ráno jsem vyjel z vytopené garáže a tlumiče ani nekleply [-X normálně ticho .. Až na jaře vyměním zadní tlumiče, tak ty starý Manda rozdělám a prohlídnu, jestli jsou opravdu plynokapalinový a nebo jen olejový ... nějak se mi nezdá, že by plyn.kap. tlumič byl takhle háklivej na zimu :-k Rendl měl ty samý a nikdy jsem na nich nepoznal rozdíl mezi teplem a zimou ..
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Mám naprosto stejné pocity, jako Vilda.
Auto jsem měl od neděle schované pod pergolou (venku) a když jsem dneska ráno nastartoval a poté vyrazil na cestu, tak jsem si prvně myslel, že mi něco brzy upadne...neuvěřitelný rachot, hlavně od zadních tlumičů. Po chvilce to přestalo. Na jaře taky asi vyměním...
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od 69pavel »

Vilda píše:Zima mě opět utvrdila v tom, že veškeré klepání a tlučení dělají tlumiče ... včera jsem měl denní a Accentík stál celej den venku. Večer jsem odjížděl domů a nápravy klepaly jak o závod .... zima tlumičům evidentně nedělá dobře. Teprve po ujetí několika kilometrů, klepání pomalu ustávalo ... Dneska ráno jsem vyjel z vytopené garáže a tlumiče ani nekleply [-X normálně ticho .. Až na jaře vyměním zadní tlumiče, tak ty starý Manda rozdělám a prohlídnu, jestli jsou opravdu plynokapalinový a nebo jen olejový ... nějak se mi nezdá, že by plyn.kap. tlumič byl takhle háklivej na zimu :-k Rendl měl ty samý a nikdy jsem na nich nepoznal rozdíl mezi teplem a zimou ..

ja tlumic zkoumal ale neprijde mi ze by byli plynokapalinove, kdyz jsem zkousel(mando) v ruce tak jsem ho roztahoval nahoru a dolu bez jakehokoliv odporu, co z u noveho tlumice neudelas, leda pokud znej neunikl plyn , coz si ale nemyslim nebot by zacal unikat i olej.takze dle meho soudu jsou orig tlumice kapalinove.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Vilda »

69pavel : Oni ty tlumiče možná plyn.kap. budou, ale nejspíš z nich dusík dávno vyprchal .... kapalina se rychle zpění a tlumič pak svoji práci prostě nedělá :? Taky kdo ví, jak jim dlouho ležely někde ve skladu a jestli vůbec původně měly být na Accenta, protože mi přijdou hodně poddimenzovaný ....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Podvozek a řízení“