Odidene dobijanie

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
harmi
Příspěvky: 9
Registrován: 12 kvě 2010, 12:44
Bydliště: Marianka, SK

Odidene dobijanie

Příspěvek od harmi »

Dcera ma accent '97 a predvcerom zjavne odislo dobijanie, pretoze roztiahnutie sice na chvilu motor roztocilo, ale svetla stale prakticky nic a po chvili auto skapalo (2x roztiahnute s rovnakym vysledkom), skratka energie v aku nebolo dost ani na zazih v motore. Klinovy remen na alternator napnuty v poriadku, akumulator dvojrocny, takze asi najskor alternator nedodava do siete elektriku. Este dobijam akumulator a potom skusim nastartovat s dobitym, potom odmeriam, ci napatie v sieti stupne, ale akosi uz tusim, ze nestupne. Poradite prosim, ci moze byt problem aj niekde na trase (nejaka poistka, potencialne problemovy konektor od alternatora atd.) alebo je to jednoznacne na novy alternator? Dik vopred.
Superb 2.0 TDI 125kW 4x4 biely 2009, 18" LUNA, solar siber, DVB-T...
Corolla 1.6 hatchback 2006 strieborna
Accent X-3 1.5 65kW zeleny 1997
Predtým: Š120L, Felicia 1.6, Almera 1.8, C5 1.8, C5 2.0
Reklama
 

Uživatelský avatar
spadlaZoblakov
*
Příspěvky: 16
Registrován: 02 čer 2010, 02:27
Bydliště: Bratislava

Re: Odidene dobijanie

Příspěvek od spadlaZoblakov »

asi zhoreli diodi v alternatori, takze ano, novy alternator
ELANTRA 9/2004
1.6 DOHC 16V

http://www.4x4nazory.sk
Uživatelský avatar
pilatii
*
Příspěvky: 25
Registrován: 27 úno 2010, 18:59
Bydliště: Skalica

Re: Odidene dobijanie

Příspěvek od pilatii »

Mal som rovnakú vadu. Je to skoro určite ten alternátor. V mojom prípade bol problém v uhlíkoch, jeden bol vypadnutý a druhý vyšúchaný. Oprava aj s materiálom a prácou stála do 5€ a hotová do pol hodiny.
Hyundai Accent 1.5 GLS, 1996 zelený
harmi
Příspěvky: 9
Registrován: 12 kvě 2010, 12:44
Bydliště: Marianka, SK

Re: Odidene dobijanie

Příspěvek od harmi »

Dik, s nabitou baterkou motor isiel, ale nic nedobijalo podla ocakavania. V BA za 5evro sa so mnou o tom nezacne nikto ani rozpravat [-( , takze najprv skusim vycistit a pozriet tie uhliky a az potom sa vrhnem na nejake vrakovisko po druhy. Je tam skvely pristup, dal som aspon dole nasavanie a blatnikovospodny plast a hned to bolo lepsie. Este dojst na to, ako sa rozoberaju tie konektory :-k (uz sice ani nebolo moc svetlo, ale nebolo to len tym... :oops: ) a bude to vonku.
Superb 2.0 TDI 125kW 4x4 biely 2009, 18" LUNA, solar siber, DVB-T...
Corolla 1.6 hatchback 2006 strieborna
Accent X-3 1.5 65kW zeleny 1997
Predtým: Š120L, Felicia 1.6, Almera 1.8, C5 1.8, C5 2.0
Uživatelský avatar
mischo
**
Příspěvky: 173
Registrován: 26 dub 2008, 12:07
Bydliště: Kendice SK

Re: Odidene dobijanie

Příspěvek od mischo »

na zadnej strane alternatora je jeden velky konektor ma tam taky hacik stlacit a vytiahnut konektor a alitk sa da vybrat zo spodu pekne, aspon ja som tak menil cca pol hodky, a existuju aj firmy co repasuju , ale z vrakaca to asi bude lacnejsie :))
Accent 96, 1.5 12V
190 000 km
Odpovědět

Zpět na „Accent - Elektroinstalace“