Chladící kapalina

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Chladící kapalina

Příspěvek od vipe »

Ani v servisu mi nebyli schopni říct co tam je za kapalinu :-k tak jsem ji vyměnil a tekon už vím.
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Reklama
 

Tolex
*
Příspěvky: 12
Registrován: 12 bře 2010, 14:10

Re: Chladící kapalina

Příspěvek od Tolex »

Dobrý den. Po čtyřech letech vlastnictví Getzíka jsem se rozhodl pro výměnu chladící kapaliny. Můžete mi prosím poradit jak správně vypustit všechnu chladící kapalinu a opět ji správně doplnit? Nerad bych něco udělal špatně. Podle návodu by tam mělo být celkově 5,5l chladící kapaliny. Vypouštěcí ventil vím kde je. Do servisu se mi nechce, rád bych se staral o vozítko sám. Děkuji za odpovědi.
Tolex
*
Příspěvky: 12
Registrován: 12 bře 2010, 14:10

Re: Chladící kapalina

Příspěvek od Tolex »

Tak mám výměnu chladící kapaliny za sebou. Jednoduše jsem otevřel víčko od chladiče a víčko od vyrovnávací nádržky (nebo jak se to jmenuje) a na spodku chladiče jsem vyšrouboval umělohmotnou zátku. Vyteklo cca 4l chladící kapaliny modré barvy, takže v okruhu zůstal asi 1,5 litru staré kapaliny. Z vyrovnávací nádobky jsme kapalinu vypustil tak, že jsem silně fouknul do přepadové hadičky, kapalina přetekla do chladiče a tudy ven. Dolil jsem novou kapalinu modré barvy smíchanou s destilovanou vodou v poměru 1:1 a dolil chladič i nádržku. Poté jsem auto projel, nechal vychladnout a znovu dolil. Od té doby (týden) jsem nemusel dolévat nic. Měl jsem obavu jestli někde není odvzdušňovací šroub, kde by se to odvzdušňovalo, ale nic jsem nenašel. Auto funguje bez problémů, topí tak jak má, takže je asi všechno v pořádku. Náklady na výměnu - 2l chladící kapaliny + desilka cca 200Kč. V diskuzích u jiných aut ještě doporučují před nalitím nové chladící kapaliny nalít jen destilku, projet auto a znovu vypustit, aby se dostalo ven co nejvíce staré chladící kapaliny. To udělám příště. A jen tak pro zajímavost, na amerických diskuzních stránkách jsem narazil na zajímavé info ke Getzu - v USA doporučuje výrobce výměnu chladící kapaliny každý rok... Třeba moje zkušenost s výměnou někomu pomůže. Mějte se fajn a hezké vánoce :-))).
slabostka
*****
Příspěvky: 1735
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Chladící kapalina

Příspěvek od slabostka »

Tiež som dumal nad domácou výmenou kvapalín... ale povedzte mi ako likvidujete staré kvapaliny- kam so starým olejom alebo s chladiacou kvapalinou- aj tá obsahuje jedovaté glykoly.... doma mám stále pár litrov oleja z kosačky.... pumpy to neberú, rady typu " natrieť plot " s karcinogenom neberiem... napadá ma len odniesť to do servisu- neviem či to zoberú, oni za odvoz platia alebo ešte niekde hľadať na nete niekoho kto to zlikviduje. Takže od domácej výmeny som upustil ale zaujíma ma ako to riešite.
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Uživatelský avatar
knorek
*
Příspěvky: 85
Registrován: 15 říj 2006, 16:38

Re: Chladící kapalina

Příspěvek od knorek »

Měli by to brát všude kde prodávají. Tedy nejlépe tam kde kupujete nový. Vím že to berou u nás v Kauflandu. Také ve sběrném dvoře technických služeb. Nicméně i přesto si také nechám měnit, jen jezdím do servisu s vlastní kapalinou
Hyundai i40 wagon 1.7 CRDi 2015
Peugeot 5008 STYLE 2.0 BlueHDI 2016
ex. Hyundai i30 kombi 1.6 Trikolor Weekend 2015
ex. Hyundai Getz 1.3 2003
silverspace
Příspěvky: 1
Registrován: 31 říj 2011, 13:44

Chladici kapalina getz

Příspěvek od silverspace »

Chladici kapalina u hyundai getz: Pratele prosim muze mi nekdo poradit jak zmerit hustotu nebo vycerpat z expanzni nadrzky chladici kapalinu z hyundai getz model 2007??? Hustomer se tam neda dat(nadrzka je vykrojena) a neda se tam hustomer dat ke kapaline se nedostanu.Pripada mi ze tam je prepadova desticka. Mirek
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Chladici kapalina getz

Příspěvek od adam221 »

Neviem ako to ma presne getz... Nepozeras nahodou nadobu ostrekovaca? Ked sa nemozes dostat do expanzky, tak pri STUDENOM motore otvor priamo chladic a odober odtial...
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Odpovědět

Zpět na „GETZ“