Objem palivové nádrže

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Palivová nádrž

Příspěvek od laufas »

ja sem si stezoval :twisted: takze jsem opravdu lama ja? Oni mi to rikali,ale ja se nechtel nechat presvedcit :oops: :D
i30 1.4 + kn, 12/2007
Reklama
 

Uživatelský avatar
kohutovic
Příspěvky: 1
Registrován: 20 říj 2008, 23:28

Re: Palivová nádrž

Příspěvek od kohutovic »

Dnes som natankoval na Shell 56.5l a to palubny pocitac pisal dojazd este 51km. Nebolo by treba prevetrat pumpy, ze kolko l je u nich jeden poctivy l ;)?
i30 CRDi 85kW, Style, Vivid blue
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: Palivová nádrž

Příspěvek od Haer »

Zdravim. U Accentika ma byt 43l nadrz a nejvice jsem do ni narval neco pres 37l vcetne privodni trubky (az bylo u usti videt benal). To bylo asi 20 km od chvile, kdy vypl komp dojezd (vypina se pri 50 km), takze v ni mely byt tak 2l. Jestli tech utajenych 4-5l je "skryta rezerva", tezko rict, nemam odvahu pokouset vyjet nadrz do prazdna, pry vysosle potrubi nedela vstrikovaci jednotce moc dobre :twisted:
Nektere pistole vypinaji driv (tak o 5l pred max), ale vetsinou mi poprve cuknou, kdyz se da dotankovat jeste kolem 2l. Potom, co me jich par pokropilo, tak je zasouvam, jak jen to jde.
Mensi variace pri plneni muze taky zpusobovat mirny naklon, na kterem auto prave stoji, a taky teplota paliva (jak dlouho od pretankovani se v podzemni nadrzi chladilo).
Jednou v lete jsem rano natankoval doplna, dojel do prace (asi 0,5 km od pumpy) a kolem obeda me napadlo nakouknout, jak to s nadrzi vypada. Po odspuntovani mi neco benalu vyteklo. Jestli to lehce neodkapavalo i odvetravanim to nevim. Inu teplotni roztaznost plati i zde... :lol:
Palubni komp se proti vypoctu z tankovani lisi o 0.1-0.2, pokud stridam rychlou a ekonomickou jizdu, tak az o 0.4-0.5, coz mi prijde dost.. :(
(Zacal jsem uvadet udaj z jednotky i na spritmonitor :) )
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivová nádrž

Příspěvek od Mexican »

Haer: suhlasim.. pre meranie spotreby je ale dobre vzdt dotankovat napr ked vypne automatika pistol 2x.. ak niekto tankuje za 500 je to jedno :D v konecnom dosledku je dolezite kolko clovek prejde na xy litrov paliva, preto sa mi celkom paci americky system mil na galon (teda ze tam fuknem galon paliva a viem ze prejdem cca 30 mil
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
jirkaho
*
Příspěvky: 37
Registrován: 01 pro 2008, 12:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivová nádrž

Příspěvek od jirkaho »

Ted me to take prekvapilo. Mel jsem dojezd na pp 120 Km (cca 8 litru??), natankoval jsem plnou a na prvni vypnuti me to vyplo na 31 litrech. pak na druhe 33, takze jsem to dal netrapil (kde je tech 13 dalsich litru?). Jen teda bylo dost zima cca -8'C a rucicka nebyla uplne na konci- tesne.
Dalsi co me prekvapilo, ze jsem ujel cca 230 km prumerna postreba 6,7 a 6,4 zpet a rucicku mam temer na polovine. Pripada mi to divne.

Hlavne to potrebuju mit zmakle na dovolenou. Protoze jsou zeme s levnym benzinem(CR, Rakousko, Svycarsko..) a zeme s drahym benzinem (Nemecko, Italie, Francie) a pri rozdilu 8 Kc na 1l bezinu, se pri dobrem planovani da vyhnout tem drahym zemim... (zeleni vas bych nakopal do....)
i30 Made in CZ 1,4 CVVT
Dan4975
*
Příspěvky: 50
Registrován: 29 pro 2008, 09:20

Re: Palivová nádrž

Příspěvek od Dan4975 »

V každé nádrži je taková vzduchová kapsa /asi 10% objemu/ která je tam z bezpečnostních důvodů /roztažnost paliva při vyšších teplotách/ Když tankujete ,tak se vzduch v horní části nádrže stlačuje a záleží na teplotě a tlaku ,nakolik se podaří vzduch stlačit/nemá kam uniknout/To má vliv na to ,kolik se podaří natankovat paliva do nádrže. Teoreticky můžete mít plnou nádrž i s plným přívodním potrubím,ale v nádrži stejně ještě zůstává cca 10% volného objemu.
Ve většině aut je v hrdle nádrže takový čudlík /např. Fabie/ který když stlačíte, vypustíte vzduch s horní části nádrže a můžete dotankovat podle typu klidně i 10 litrů navíc.
Něco podobného bude určitě i u Hyundae, záleží jenom na provedení.
Uživatelský avatar
Lcpepe
Příspěvky: 1
Registrován: 04 čer 2009, 13:31
Bydliště: Lučenec - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Objem palivové nádrže

Příspěvek od Lcpepe »

Ahoj mam osobnú skúsenosť s i30cw kde pp ukazoval 70km dojazd lieval som tam naftu z bandasky tak mi tam vošlo 2x24 plus 9 to je 57l ale bolo to už celkom po vrch hrdla. Takže nejako naozaj okolo tých 60l tam nie je problém dostať.
Keď ju miluješ, nie je čo riešiť. Keď ju poriešiš, nie je čo milovať.
Uživatelský avatar
Sigi
Příspěvky: 3
Registrován: 21 lis 2009, 15:24

Re: Objem palivové nádrže

Příspěvek od Sigi »

Ja se jeste nedostal pres 50 litru, a to uz jsem mel dojezd jen asi 20 kilometru, vzdy tesne pod.
Celkem by me zajimalo, jestli to je ten vzduch (a velikost nadrze se udava s nim), nebo jestli je to nejaka technicka rezerva, ktera v systemu byt musi. Slysel jsem, ze s naftou, kdyz uplne dojde, je to celkem problematicky, kvuli tlakum nebo co... Je to muj prvni naftak, tak nevim, mel bych pak radsi volat odtahovku do servisu, aby neposkodil motor po dotankovani?
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Champagne Silver
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Objem palivové nádrže

Příspěvek od matysekul »

Hlavně zavzdušníš palivový systém.Takže zřejmě ani nenastartuješ.Já radši neriskuju.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Elizabeth
*
Příspěvky: 19
Registrován: 10 říj 2009, 22:58
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Objem palivové nádrže

Příspěvek od Elizabeth »

Ahojky,
mám novou i30 teprve 2 týdny a chtěla jsem se zeptat, jak mám zjistit (spočítat) obsah rezervy když nemám palubní počítač a kolik má mít oficiálně nádrž litrů ??? Jinak mám základní výbavu s 1.4 benzínovým motorem. Předem moc děkuju
Přílohy
046.jpg
046.jpg (131.5 KiB) Zobrazeno 7131 x
Elizabeth
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: Objem palivové nádrže

Příspěvek od Laxius »

Elizabeth píše:Ahojky,
mám novou i30 teprve 2 týdny a chtěla jsem se zeptat, jak mám zjistit (spočítat) obsah rezervy když nemám palubní počítač a kolik má mít oficiálně nádrž litrů ??? Jinak mám základní výbavu s 1.4 benzínovým motorem. Předem moc děkuju
Ahoj Elizabeth, ked Ti zacne svietit kontrolka paliva, tak palubny pocitac ukazuje dojazd este 70km (sice ho nemas, ale kebyze ho mas, tak Ti ukazuje asi to iste). Staci potom sledovat uz len nabehane kilometre. Myslim, ze sa mozes kludne riadit touto informaciu. Ono to bude o par kilometrov viac, ale pre kludnejsi spanok sa odporuca natankovat.
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Ivangin
*
Příspěvky: 51
Registrován: 31 kvě 2010, 09:20
Bydliště: Nitra

Re: Objem palivové nádrže

Příspěvek od Ivangin »

Ja mám i30cw, 1,6 CRDi, v papieroch je písané objem 53l.
Keď som na pumpe, tankujem zatiaľ keď začne svietiť kontrolka, čo je väčšinu podľa palubného cca 60 km.
Nikdy sa neriadim vypnutím pištole. Keď vypne chvíľku počkam, palivo sa upokojí a zapnem ju znova tankujem ďalej.. a bez problémov 55 litrov tam dám. A keď vystrčím pisťol tak aby nebolo skoro ani zasunutá, lejem to tam pomaly, lebo to pení a naposledy som tam dal až po okraj 63 litrov :) ale na pumpe som strávil trošku dlhšie, keďže to tam išlo liať veľmo pomaly :)
Naposledy upravil(a) Ivangin dne 01 čer 2010, 09:37, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i30cw, 1,5 DPi - MY22
Uživatelský avatar
herkulo28
**
Příspěvky: 332
Registrován: 16 kvě 2010, 17:14
Bydliště: L. Mikuláš

Re: Objem palivové nádrže

Příspěvek od herkulo28 »

presne ako pises. Nap. nafta pri skrteni pistole peni a pri pomalom tankovani tam naperes podstatne viac. Jedna taka podstatna vec je, ze kazda nadrz ma taku rezervu cca 5 litrov aby sa malo palivo kde roztahovat. Proste natankujete plnu a potom auto odstavite na slnku kdesi pred Tescom. By ste sa cudovali ako pri zvysujucej teplote sa meni objem paliva. Cim teplejsie tym plnsia nadrz. Kde by to potom slo? Na cestu ?
Hyundai Tucson 1,7 CRDi 7DCT PREMIUM 104kW/141k Thunder Grey
Hyundai i30CW COMFORT 1,6 CRDi VGT,85/116,6 st. manuál
Ford c-max 2.0 TDCi 100kW
Škoda Fabia combi 1.4 MPi
Fiat Tipo 1.9 TD (FIAT: Fehler In Allen Teilen = Chyba v každom diely)
Uživatelský avatar
Kameník
*
Příspěvky: 11
Registrován: 19 pro 2010, 19:21

Re: Objem palivové nádrže

Příspěvek od Kameník »

Mám tentíž problém, po dotankování se vždy ukazuje, že ještě zbývá k dispozici cca 10 - 11 litrů. Kontaktoval jsem přímo technického ředitele firmy Hyundai a popsal mu problém a ten mi sdělil, že je to OK a tí debata skončila.
i30 1,4 CVVT Made in CZ 1/2009, Citroen Saxo 1,5D, Škoda Favorit 135 GLXi, Škoda 100 L
pavkt
*
Příspěvky: 81
Registrován: 30 pro 2009, 10:19

Re: Objem palivové nádrže

Příspěvek od pavkt »

Ivangin píše:Ja mám i30cw, 1,6 CRDi, v papieroch je písané objem 53l.
Keď som na pumpe, tankujem zatiaľ keď začne svietiť kontrolka, čo je väčšinu podľa palubného cca 60 km.
Nikdy sa neriadim vypnutím pištole. Keď vypne chvíľku počkam, palivo sa upokojí a zapnem ju znova tankujem ďalej.. a bez problémov 55 litrov tam dám. A keď vystrčím pisťol tak aby nebolo skoro ani zasunutá, lejem to tam pomaly, lebo to pení a naposledy som tam dal až po okraj 63 litrov :) ale na pumpe som strávil trošku dlhšie, keďže to tam išlo liať veľmo pomaly :)
Já tedy mám i30 benzínovou, ale i když jsem už podle mých propočtů několikrát jel pouze na benzínové páry (rekord mám dojezd podle pp méně než 10km), nikdy se mi nepodařilo (za skoro dva roky) fouknout do nádrže víc než 54L. A to vždycky čekám, až se zpěněný benál uklidní a kývám autem jak dement, abych vyhnal vzduchové bubliny .......... Tak mě napadá, jestli při škrcení pistole u pumpy nedochází k chybnému měření ???????? :wink:
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“