ix35 - Závady, poruchy, problémy

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
mbelas
*
Příspěvky: 79
Registrován: 16 čer 2010, 09:55
Bydliště: Opava - Chvalíkovice

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od mbelas »

azibrov píše:Mam takovy pocit ze tato kontrolka je jen ve spojeni s automatem. Je to ECO v dolni casti otackomera. Jinak fakt nevim co to ma byt... :( A hlavne nevidim misto kde muze byt
:hyu: no na zkušební jízdě s hyundaiem 2,0 crdi - výbava asik comfort - tam ta kontrolka byla a ukazovalo to. Ale dle info prodejce, je tahle drobnost v jakékoliv výbavě ix35 , počínaje classicem ............... tak nevím no. Zatím jsem s 1,6gdi nejel , chci na jaře vybrat vozítko a taky se projet předváděčkou :D pak dám kdyžtak info zda to tam bylo a nebo né :-k
Škoda Yeti 1,2 TSi ...........mazel :-)
Reklama
 

azibrov
**
Příspěvky: 179
Registrován: 24 srp 2010, 20:30

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od azibrov »

2 mbelas: ahoj. Byla ta kontrolka eco nebo neco jineho?
renault megane grandtour limited, 1,6 16V 81kW
ix35 1.6GDi prodano
mbelas
*
Příspěvky: 79
Registrován: 16 čer 2010, 09:55
Bydliště: Opava - Chvalíkovice

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od mbelas »

azibrov píše:2 mbelas: ahoj. Byla ta kontrolka eco nebo neco jineho?
no dle mě tam byla , ale ukazovalo to at řadíš výše - byl to manuál nafta - ale vyšší výbava trošku :-k No musíms se projet s tou 1,6gdi a ověřím to.... :mrgreen:
Škoda Yeti 1,2 TSi ...........mazel :-)
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od FISHkaa »

ECO kontrolka je jenom u automatů - manuály mají rádce řazení ;-)

BTW: po cestě Praha - Spišská Nová Ves - Praha sem přišel na následující kouzlo s Tempomatem:
Pokud nastartujete, rozjedete se, tak tempomat nejde přepnout do "SET" do doby než alespoň krátkodobě stisknete brzdu (kdykoli po nastartování) - asi nějaký selftest :mrgreen:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
N2DRFT
**
Příspěvky: 458
Registrován: 21 pro 2010, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od N2DRFT »

KratkyM píše:Zdravím, rád bych se Vás zeptal, jaké máte zkušenosti s ix35, co se týče závad, poruch, problémů apod. Od dubna jsem na ní už najel přes 16 tis. a zatím se mi rozsvítili tyto kontrolky:
  • 3x - varovná kontrolka systému 4WD – bylo to vždy během jízdy po suché dálnici při rychlosti okolo 130km/h
  • 1x - kombinace těchto kontrolek – červeně asistent sjezdu z kopce (kontrolka DBC) + varovná kontrolka parkovací brzdy + varovná kontrolka ABS + kontrolka ESP Off - to vše za jízdy cca 3 km od domova ve městě, vypnul jsem motor, znovu nastartoval a už se to neukázalo
Po té poslední úděsné kombinaci jsem s tím zajel do servisu, ale na diagnostice jim to nic neukázalo. Tak nevím. Od té doby se mi již opět rozvítila kontrola poruchy 4WD (zas na dálnici).

V poslední době se mi také cca 5x stalo, že najednou se za jízdy po městě ozvali od zadní nápravy tupé kovové rány. Jak na rovině, tak v zatáčce. Ale byli naprosto nepravidelné. Ozvalo se jich tak vždy do 10. A pak třeba týden nic a znovu pár ran a zas pár dní nic.

A nakonec se mi cca 2x přihodilo, že po nastartování a rozjezdu, když jsem chtěl zatočit volantem, tak byl „jakoby“ zamknutý. Pomohla hrubá síla.

V pátek jdu do servisu, tak uvidíme, co oni na to.


hyundai všeobecně jsou na tom bídně ohledně elektroniky, mně už se dvakrát sekli stěrače jednou rádio.
Hyundai i30 BLUE DRIVE 1.4 CVVT 2010 80kW
Obrázek
marmes
Příspěvky: 1
Registrován: 03 led 2011, 22:12

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od marmes »

KratkyM píše:Zdravím, rád bych se Vás zeptal, jaké máte zkušenosti s ix35, co se týče závad, poruch, problémů apod. Od dubna jsem na ní už najel přes 16 tis. a zatím se mi rozsvítili tyto kontrolky:
  • 3x - varovná kontrolka systému 4WD – bylo to vždy během jízdy po suché dálnici při rychlosti okolo 130km/h
  • 1x - kombinace těchto kontrolek – červeně asistent sjezdu z kopce (kontrolka DBC) + varovná kontrolka parkovací brzdy + varovná kontrolka ABS + kontrolka ESP Off - to vše za jízdy cca 3 km od domova ve městě, vypnul jsem motor, znovu nastartoval a už se to neukázalo
Po té poslední úděsné kombinaci jsem s tím zajel do servisu, ale na diagnostice jim to nic neukázalo. Tak nevím. Od té doby se mi již opět rozvítila kontrola poruchy 4WD (zas na dálnici).

V poslední době se mi také cca 5x stalo, že najednou se za jízdy po městě ozvali od zadní nápravy tupé kovové rány. Jak na rovině, tak v zatáčce. Ale byli naprosto nepravidelné. Ozvalo se jich tak vždy do 10. A pak třeba týden nic a znovu pár ran a zas pár dní nic.

A nakonec se mi cca 2x přihodilo, že po nastartování a rozjezdu, když jsem chtěl zatočit volantem, tak byl „jakoby“ zamknutý. Pomohla hrubá síla.

V pátek jdu do servisu, tak uvidíme, co oni na to.
Máš to doriešené? Ja mám problém s kontrolkami na prístrojovej doske. Najprv zhasínali počas jazdy asi na sekundu. Neskôr sa zhasli a zažali viaceré ako spomínaš (brzda, pásy, asistent jazdy s kopca atd.) Bol som v servise. Nič nedoriešili, teraz čakám na odborníkov priamo z Kórei. Som objednaný na budúci týždeň, dúfam že to doriešia. Vraj tých problémov s elektronikou (kontrolky) je viac. Inak auto v pohode.
Hyundai ix35 1,7 CRDI
Skoda Fabia Combi
Peugeot 405 SRI
Skoda 1000 MB
Véna
**
Příspěvky: 114
Registrován: 29 lis 2010, 18:01

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od Véna »

Ták jako většině, občas to maže spotřebu, ale horší je, že nejde handfree. Takže čekám na rádio, snad do 14 dní. No a už 2x, když jsem přijel (tedy ne pokaždé), jsem cítil odzadu jako by se pálila guma, dost silně. Brzdy i kola byly studený. No, nechám to zkontrolovat.
Už opravdu iX 35 2,0D HP 135 kw Style
Suzuki Intruder C 1800 LC (motorka)
Volvo S 70 TDI, S 60 D5
Ford Mondeo CRDI
Citroen Xantia 1,9 TDI a 2,0 HDI
Daewoo Espero,Nexia
a spousta favoritů a jiných škodovek počínaje Š 110 L
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od FISHkaa »

spojčička? Nedráždil si to v terénu? :mrgreen:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
dodo_C
*
Příspěvky: 37
Registrován: 13 srp 2010, 09:21

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od dodo_C »

Tak ten smrad som cítil aj ja ale spojku som vôbec nezaťažoval do extrémov. Ja mám problém s radením rýchlosti. Dvojka mi ide veľmi ťažko niekedy ju nemôžem ani zaradiť. Môže to mať súvis aj so spojkou a smradom. Myslím si, že spojka dostatočne nerozpína.
Hyundai ix35 2.0i CVVT Premium 4x4, Sirius silver
Puhy
*
Příspěvky: 23
Registrován: 31 srp 2010, 19:19

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od Puhy »

Občas je ten smrad cítit i u mě - jakoby z prostoru zadních kol, ale jak píšeš - gumy jsou studený a brzdy na celkem normální provozní teplotě. Nevím jak je cítit spojka u ix35, ale přijde mi to spíš jak spálená guma. Zatím jsem si toho všiml cca 2x.
ix35 CRDi 135kW M 4x4 Style, Black Pearl
Hlavson
*
Příspěvky: 24
Registrován: 21 dub 2010, 15:18
Bydliště: Dětřichov 92

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od Hlavson »

Tak, vypozoroval jsem další problém s kterým se musím svěřit. Zaroveň to možná souvisí i s mazáním průměrné spotřeby, nevím #-o . Jde o to, že po natankování plné nádrže, když jedu tak se mi během jízdy samostatně začne na PP okamžité spotřeby znázorňovat daleko větší spotřeba než normálně a to dvakrát za nádrž (někde na začátku a po pulce nádrže) průměrná spotřeba na nádrž stoupne díky této anomálii :P cca o 0,2 - 0,5l/100km ](*,) . Pro příklad: jedu na rovném úseku tempomat 100km/h na 6ku, kde PP okamžité spotřeby ukazuje cca6 - 7l. V případě problému na tom samém úseku to vypadá úplně stejně s tím, že na PP okamžité spotřeby to ukazuje cca 10 - 12l. Zjistil jsem to asi po pátem tankování, kdy sem zjišťoval za kolik budu jezdit do práce a zpět. Z kopce jsem sledoval PP průměrné spotřeby jak půjde spotřeba dolů a ono to místo toho šlo nahoru. Přepl jsem na okamžitou spotřebu a dojížděl sem na 6ku bez sešlápnutého plynu, kdy okamžitá spotřeba byvá 0l a ono tam bylo cca 1 -2l což by u dislů nemělo dělat. Průměrně to trvá 2 - 3min a pak se to hodí do normálu. Předpředposlední tankování mi to neudělalo, ale zato se mi, asi 5x smazala průměrná spotřeba :roll: Tak a teď babo raď. Vyzkoušel jsem spoustu věcí, abych to při jízdě odsranil, ale pořad to dělá. Dnes sem to natočil na mobil a ukážu to v servisu [-X . Jo a minulou sobotu, když jsem se vratil z lyží tak sem cítil taky spalenou gumu od zadní napravy, ale jak píšete všechno bylo studený. Přikládal jsem to tomu, že sem jel přes sjezdovku k chatě s 4x4 lock :P
Obrázek


ix35 2,0CRDi 4WD Style
i10 1,1 Clasic
bylo: - Š. Fabia combi 1,4 TDi
- Š. 125 GL
Véna
**
Příspěvky: 114
Registrován: 29 lis 2010, 18:01

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od Véna »

Jo, Hlavsone, taky mě to tak připadá. někdy\ jakoby to brzdí, nebo jde ztuha. Za chvíli zas ne. V servisu jsme se dohodli na pozorování, jim se to jevilo v pořádku. Přece jen je tam řada dalších převodovek a spojčiček co odpor vytvářejí, i kdsyž zrovna nejsou zapojeny. Ten smrad, zatím se to neopakuje, v servisu řekli, že to bývá snad od spojky, než si sedne, No uvidíme. Další co nmě napadá, je filtr pevných částic, má se samovypalovat. mám ale teprve 1500 km a zabíhám jak jsem zvaklý. tj. hodně řadit, motor lehce, žádný terén . spotřeba zatím pod 7 litrů, což je sice proti údajům dost, ale s tím jsem spokojen. Měla by klesnout po záběhu, myslím že se dle svých zkušeností dostanu o litr míň. Jinak zatím nemám výhrad. V dnešní zimě super.
Už opravdu iX 35 2,0D HP 135 kw Style
Suzuki Intruder C 1800 LC (motorka)
Volvo S 70 TDI, S 60 D5
Ford Mondeo CRDI
Citroen Xantia 1,9 TDI a 2,0 HDI
Daewoo Espero,Nexia
a spousta favoritů a jiných škodovek počínaje Š 110 L
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od FISHkaa »

2Hlavson: Není ta zvýšená spotřeba dílem automatického vypalování filtru pevných částic? Myslím to kurvítko, které ukojí ekology a tobě zvyšuje odpor ve výfukové soustavě a v pravidelných intervalech zvyšuje spotřeba při nutnosti vypálení sazí? ](*,)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Hlavson
*
Příspěvky: 24
Registrován: 21 dub 2010, 15:18
Bydliště: Dětřichov 92

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od Hlavson »

Dík FISHkaa =D> jo to bude asi ono, ale proč tak často ](*,)
Obrázek


ix35 2,0CRDi 4WD Style
i10 1,1 Clasic
bylo: - Š. Fabia combi 1,4 TDi
- Š. 125 GL
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od FISHkaa »

to ti neřeknu, záleží na způsobu jízdy (krátké pojíždění, jízda ve městě apod.). Každopádně tohle kurvítko je strašidelná věc :roll:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Odpovědět

Zpět na „ix35 Ostatní“