Xenony (HID)

Audio, klimatizace, exteriérové osvětlení, DRL

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
geronimo_cz
**
Příspěvky: 179
Registrován: 20 čer 2007, 12:52
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony (HID)

Příspěvek od geronimo_cz »

Martun - a tak oni sice sou velky, ale ta pulka je jen pro blikr, ta cast svetlometu neni zase tak velka..

Smajloch - jinac prestavbu myslis ostrikovace nebo hid?

N2DRFT - dys me se zda, ze me ty halogeny fakt svitej uplne na ****.. dalkovy fpoho.. ale klasika proste bida.. a to sem mel i za 1000,- od phillipse..


jinac kazdej tady nadava, ze to oslnuje, ale ono jezdi kazdy paty auto neserizeny a neznam nikoho, kdo by pouzival aspon ten sklon svetel.. schvalne.. kdo ho kolikrat pouzil? hmm? ja jen dys jedu s uplne plnym kufrem a peti lidma na palube..
H ix35 4x4 2.0i DOHC Comfort Sirius Silver (2016 - soucastnost)
H Accent 07 1.4 Elegance Black Ebony (2007-2016)
Reklama
 

Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Xenony (HID)

Příspěvek od adam221 »

Ked si niekto nahodi xenon do svetla s cockou, tak ok... Da sa to nastavit ako to ma svietit, a svieti to niekam...
Ked das do naseho svetla xenon, tak to svieti vsade [-X
Ja som chcel davat xenon do hmlovky, lebo tam nieje ziadne ine riesenie lepsieho svetla a podsvietenia hmly, nakolko tam ma ist maximalne 27w ziarovka..
Ale xenon do hlavneho svetla nieje na accente to prave orechove... Do i30 ok, tam je cocka..
Ostrekovace z feldy nebudu moc vhodne... Ostreky na svetlomety su vecsinou o hodne silnejsie ako tu uz niekto pisal...
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Xenony (HID)

Příspěvek od Engineer »

Geornimo: Na čo si si potom kupoval Accenta keď tam chceš Xenóny? ](*,)
Keď už investuj do čočky ako vraví Adam.

Prečo si si radšej nekúpil i30 s čočkami? Napríklad...
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Smajloch
*
Příspěvky: 62
Registrován: 28 lis 2009, 00:47

Re: Xenony (HID)

Příspěvek od Smajloch »

geronimo_cz píše:
Smajloch - jinac prestavbu myslis ostrikovace nebo hid?
Přestavbou myslím ty paka co si koupějí na aukru HID za tisíc peněz. A myslej si že se to nepozná.
Pokud je přestaba dotažena až dokonce včetne systému naklápění a připadné výměny světlometu tak proti tomu nic nemám.

ano odstavěj tě a jako nezpůsobilé k dalšímu provozu si tak můžeš zavolat kámoše s platákem. Že se to prodává, nemá žádnou souvislost s legálností, nicmeně se na to policie zaměřila a naprosto nekompromisně to pokutuje. Mám v okolí par známých kteří to měli a už se pokorně vrátili k H4
Uživatelský avatar
geronimo_cz
**
Příspěvky: 179
Registrován: 20 čer 2007, 12:52
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony (HID)

Příspěvek od geronimo_cz »

Engineer - za prve - i30 byla v jiny cenovy kategorii, za druhy se mi fakt nelibi.. dyby se prodavali lampy na accu, tak do toho du.. ale zase nebudu kvuli xenonum kupovat novy auto, ze jo
H ix35 4x4 2.0i DOHC Comfort Sirius Silver (2016 - soucastnost)
H Accent 07 1.4 Elegance Black Ebony (2007-2016)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Xenony (HID)

Příspěvek od Hardcam »

Smajloch: pobavil jsi me, skoro jsem na chvilku veril, ze to takhle u nas funguje...ale nefunguje. Policie ti zadnej technicak nevezme, od toho je spravni rizeni. A kdyz uz, vymena za zarovky je otazkou peti minut.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Xenony (HID)

Příspěvek od Rybář »

Mně tedy ty dodělávaný xenony vůbec nevadí, pokud to maj seštelovaný. Spíš Fabie oslňujou jak prase a nikdo to neřeší. To, že by někomu zabavili TP jsem teda taky ještě neslyšel. Já je nechci, protože mám obavu, že kdybych způsobil dopravní nehodu, tak to pak na mě hodí právě kvůli těm xenonům a třeba i pojišťovna se bude bránit placení. Neříkám, že to tak je, ale z tohoto důvodu je já nechci, přestože bych je potřeboval jako sůl, protože s Lantrou v noci je to o život...
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Re: Xenony (HID)

Příspěvek od Andy4 »

Pri ostrekovačoch svetiel je potrebné doinštalovať prídavný motorček so spätným ventilom proti poklesu tlaku kvapaliny aj na svetlá. S jedným spoločným motorčekom na svetlá aj okná je to na ryť. Slabý tlak.

btw: podľa mna HID v klasickom svetlomete bez čočky nemá čo robiť.
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
geronimo_cz
**
Příspěvky: 179
Registrován: 20 čer 2007, 12:52
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony (HID)

Příspěvek od geronimo_cz »

neco takovyho?

jenze zase pokud neoslnuju, tak jakej to ma smysl to tam davat, dys je to porad nehomologovany a tutiz stejnej postih?
H ix35 4x4 2.0i DOHC Comfort Sirius Silver (2016 - soucastnost)
H Accent 07 1.4 Elegance Black Ebony (2007-2016)
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Re: Xenony (HID)

Příspěvek od Andy4 »

Parabola je projektorovaná na halogén. žiarovku, ktorá má iné svetelné ohnisko ako xenón. výbojka. Lúč ktorý urobí parabola s HID je v tomto prípade akýsi "vedľaší účinok".

Skús vybrať zo svetlometu H4 a zapni svetlá. Uvidíš koľko svetla vyprodukuje. Skús to urobiť s HIDkou a uvidíš rozdiel (polopatisticky).

Nehovorím, že všetci s HID v klasickej parabole osvetľujú, ale drvivá väčšina áno.

peace
mx5/swiftsport/santafe/accent
Smajloch
*
Příspěvky: 62
Registrován: 28 lis 2009, 00:47

Re: Xenony (HID)

Příspěvek od Smajloch »

Hardcam píše:Smajloch: pobavil jsi me, skoro jsem na chvilku veril, ze to takhle u nas funguje...ale nefunguje. Policie ti zadnej technicak nevezme, od toho je spravni rizeni. A kdyz uz, vymena za zarovky je otazkou peti minut.
Ano, neveme, podle zákona nemůže, nicmeě auto je nezpůsobile k provozu, neumožní ti jet dál :D :D :D
Ještě to upřesním, nechtěj pal s takto potuněným autem jet třeba do Rakoska nebo Něměcka. Dostaneš školení za 200eček a můžeš říct akorát danke. Seděl jsem na místě spolujezdce a jen jsem se tlemil kamaradovi když zbytek cesty do Vídně držkoval že už nemá love na útratu :wink:
lulogrulo
*
Příspěvky: 13
Registrován: 15 zář 2010, 11:11

Re: Xenony (HID)

Příspěvek od lulogrulo »

Popravdě jsem si tam HIDčka chtěl taky dát, ale když vidím, jak ostatní kdo to mají oslňujou........geronimo, když tam dáš tu čočku a uděláš i naklápění a ostřík, beru to, ale jinak bych ti to fakt nedoporučoval, už nejde jen o tu pokutu, ale o ohrožení ostatních, efekt protijedoucího auta s HID je přibližně stejný, jako kdyby měl rozsvícená dálková světla.......čočka + ostřík + naklápění, ok jinak ne....... 8)
Smajloch
*
Příspěvky: 62
Registrován: 28 lis 2009, 00:47

Re: Xenony (HID)

Příspěvek od Smajloch »

Nehledě na to že až s tím nekoho nabouráš, nebo on do tebe, vše odskáčeš ty, pokud tedy bude chytrý a bude tvrdit že jsi ho oslnil nehomologovanými světlomety :wink:
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Xenony (HID)

Příspěvek od Hardcam »

Smajloch: tak to mel holt smulu...:) projel jsem jizni a stredni Evropu s HIDkami v parabolach a nejtamvsimi skly, stavela me chorvatska, nemecka, slovinska, rakouska i italska policie, nikdy zadnej problem, o "zavade" jsme si se Slovincema a Ialama promluvili a jel jsem dal...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7916
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony (HID)

Příspěvek od Mexican »

napisal som to uz minule - staci ked si poriadne ocistite a nastavite svetla. Svieti to slusne, jazdim najma po tme a je to v pohode. Bastlit xenony tam kde na to to nie je pripraveny zvysok konstrukcie je proste neohladuplnost. Vo vyhlaske je ze to je zakazane, tak to proste zakazane je. Ak nesplnim poziadavky ulozene v predpisoch, nemozem to urobit. koniec diskuzie. Tu nie sme poslanci narodnej rady aby sme mohli hovorit ze nieco mozno pojde. Sme obcania a musime sa riadit zakonmi. To ze to svieti kdekade a najma do oci protiiducich podicov je proste fakt a dovolim si odhadnut 75% vozidiel na cestach ma problemy s osvetlenim. A ak to do oci pere zle nastavena H4 alebo xenon je zakonodarcovi jedno, mne to jedno nie je lebo ten xenon v oku je vyrazne bolestivejsi. Dufam ze sa raz dozijem, ze policia bude kasirovat aj na tomto, pretoze subjektivne je to nebezpecnejsie ako ist 60 km/h na 50 km/h
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Elektroinstalace“