senzor venkovní teploty

2002 - 2009

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Odpovědět
stary.jiri
Příspěvky: 7
Registrován: 01 kvě 2009, 16:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

senzor venkovní teploty

Příspěvek od stary.jiri »

Už opravdu nevím co mám dělat, prosím vás o pomoc! Mám neustále problém s čidlem venkovní teploty, koupil jsem nové a stále je to to samé...
Samotnou závadu bych ani tak neřešil, ale spíše se mi jedná o to, že když je venku pod nulou, senzor na autě ukazuje asi o 11 či více stupňů více
a tím pádem se také přizpůsobuje regulace teploty v autě, místo abych měl nastavenou teplotu 22 stupňů musím mít nastaveno 28 aby ve voze nebyla zima. Prostě čím více ukazuje senzor, že je venku stupňů tím více musím mít nastaveno, aby vůbec topilo... To přeci není normální....
Reklama
 

Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: senzor venkovní teploty

Příspěvek od Bolo »

A kde je to čidlo? nejde na něho teplo z motoru?
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
stary.jiri
Příspěvky: 7
Registrován: 01 kvě 2009, 16:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: senzor venkovní teploty

Příspěvek od stary.jiri »

Je upevněné dole před chladičem mezi rámem a nárazníkem, je tam na něj místo kam se má správně upevnit ...
stary.jiri
Příspěvky: 7
Registrován: 01 kvě 2009, 16:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: senzor venkovní teploty

Příspěvek od stary.jiri »

Právě, že neukazuje správně ani když je auto úplně studené. Musí tam být asi jiná závada než jen čidlo. Do servisu se mi zatím moc nechce, to by bylo zase drahé.
Uživatelský avatar
Karamusa
**
Příspěvky: 338
Registrován: 13 led 2011, 22:02
Bydliště: F-M

Re: senzor venkovní teploty

Příspěvek od Karamusa »

na oktavě byl ten stejny problem s climatronicem,po výměně bylo nutne bud smazat pamět závad a nebo odpojit baterku -+30min z toho sameho duvodu, a dalsi problem byl i ten ze skody maj 2cidla jedno v narazniku a druhe v sani z techle dvou se pocital prumer ktery pak sel do klimy,snad to nejak pomuze
Prodej levných autodílů.
Odpovědět

Zpět na „COUPE 2G“