Zakoupení i30

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Zakoupení i30

Příspěvek od airwaves »

Odkaz je jen pro příklad na něm není s automatem. Dobrý prodejce Honda který se nebojí jít pod doporučené ceny od generálů je v Příbrami. http://automodul.idnes.cz/honda-jazz-1- ... kw-c197727
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Reklama
 

igys
**
Příspěvky: 118
Registrován: 13 bře 2011, 21:31

Koupit nebo ne?

Příspěvek od igys »

Přemýšlím o koupi i30 cw s 1.6 benzínem, ale když to tady čtu, tak si nejsem úplně jist zda je to dobrý nápad, nicméně, když čtu fóra jiných značek, tak to vypadá stejně, tak babo raď. Nyní mám Kiu ceed 2007 a vcelku nemám výhrad, až na pár spotřebních blbostí spolehlivé auto. Tak co? Mám do toho jít nebo se Hyundai vyhnout obloukem?
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupit nebo ne?

Příspěvek od 89majlo96 »

Vacsina ludi sem pride kvoli tomu ze ma nejaky problem a potom sem uz chodia castejsie, takze je bezne ze sa na fore nazbiera vela problemov a nedostatkov auta. Ale ked si vezmes mnozstvo vyrobenych i30 a porovnas ich so staznostami tu z fora tak to nie je take hrozne. A okrem buchajuceho podvozku nebola ziadna velka afera ktora by sa tykala vsetkych triciatok. Mas aj dalsie vyhliadnute auta ?
Ja osobne by som do i30 isiel znovu, ale musel by to byt model z Ulsanu 8-[
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
Tommy.Koppy
**
Příspěvky: 159
Registrován: 21 dub 2009, 22:00
Bydliště: Brno

Re: Koupit nebo ne?

Příspěvek od Tommy.Koppy »

Záleží na tvých finančních možnostech. Já si myslím, že za ty peníze nemá i30 konkurenci. Ale na druhou stranu jsou jistě lepší auta, ale cenově už je to o něčem jiným.
Navíc 5 let záruka, kryje případné potíže a pokud auto neplánuješ mít déle (soudím podle Kia 07) tak bych se i30 nebál.
Já osobně mám i30cw 1.6 cvvt 09, a v rámci záruky již bylo měněno:
Display autorádia: https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 9&start=45
Ozdobná folie na volantu: https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 90#p302790
Po první zimě mě přilepovali zpět prachovky zadních tlumičů a od té doby drží.
Toť vše 3 závady, které mě, ale nikdy neznemožnili být mobilní během 2,5 let co auto mám, najeto 19.500km.
VW Golf VIII Variant 1.5 TSI 110kW 08/2021
i30 kombi FL 1.6 GDI červená Trikolor + Komfort 12/2016 - prodáno.
igys
**
Příspěvky: 118
Registrován: 13 bře 2011, 21:31

Re: Koupit nebo ne?

Příspěvek od igys »

Tak finanční možnosti nejsou úplně nejhorší, že bych si nemohl vybrat nic jiného, ale po projetí všech možných značek a typů mně i30 přijde jako nejlepší cost/benefit v této třídě nebo se pletu? Nepotřebuju machrovat před sousedy, hele já mám na ... Původně byla ve výběru i Octavia nebo Golf, ale nemám pocit, že ta jejich cena je opravdu vyvážena takovým rozdílem v kvalitě. Co by sis vybral ty, pokud by jsi se neohlížel na finance - v této třídě aut?
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupit nebo ne?

Příspěvek od 89majlo96 »

ja by som sa poobzeral po Mitsubishi Lancer Sportback
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
igys
**
Příspěvky: 118
Registrován: 13 bře 2011, 21:31

Re: Koupit nebo ne?

Příspěvek od igys »

89majlo96 píše:ja by som sa poobzeral po Mitsubishi Lancer Sportback
Ten byl ve výběru taky, ale přeci jen, hledám spíše rodinné auto a žena chce kombík. Ještě nějaký jiný návrh? Přemýšlel jsem i o Renaultu Megane III Grandtour, ale pověst francouzských aut mě děsí přeci jen více než korejci. :D
igys
**
Příspěvky: 118
Registrován: 13 bře 2011, 21:31

Re: Koupit nebo ne?

Příspěvek od igys »

Tak co myslíte zkušení majitelé i30, koupit nebo ne? A jaké jsou lepší alternativy v případě ne. Octavii nechci.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Koupit nebo ne?

Příspěvek od Hardcam »

Mne osobne se CW libi moc, zadek se mi libi mnohem vic nez u kratke a to se mi kombiky jinak nelibi. Ceed SW mi zezadu az moc pripomina Octavii. Jedina alternativa se mi jevi tebou zminovany Megane Grandtour III, ale nemam v Renaulty duveru.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Tommy.Koppy
**
Příspěvky: 159
Registrován: 21 dub 2009, 22:00
Bydliště: Brno

Re: Koupit nebo ne?

Příspěvek od Tommy.Koppy »

mě osobně by lákal z rodiných aut třeba http://www.seat.cz/altea_xl/galerie.aspx
1.4TSI , ale je to věc názoru. Já když jsem kupoval i30cw tak TSI motory ještě nebyly, ale dnes by mě lákaly. A asi bych se zkusil v nějakém autě s TSI projet než bych se rozhodl koupit i30cw.
Ale není to jen o motoru jde taky o sedadla a prostor na sezení a ten mě u i30cw maximálně vyhovuje.
VW Golf VIII Variant 1.5 TSI 110kW 08/2021
i30 kombi FL 1.6 GDI červená Trikolor + Komfort 12/2016 - prodáno.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Koupit nebo ne?

Příspěvek od Hardcam »

A taky je to o budouci spolehlivosti motoru TSI. Seaty jsou pekny auta, ale ten koncernovej vnitrek u XLka si mohli odpustit. Kdyz vidim ten stredovej panel, tak si rikam, proc priplacet, kdyz Fabie za 199 tisic ho ma taky. A trochu me zklamali Exeem, to je okopirovan stara A4.

Obrázek
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
maco
**
Příspěvky: 341
Registrován: 22 bře 2009, 09:57

Re: Koupit nebo ne?

Příspěvek od maco »

Ja sice nemam CW, ale pravdepodobne bych sel do i30 znovu, je mi v ni moc dobre, merim 195cm a nemuzu si vynachvalit reseni stredovyho sloupku, sedacky :) , hlavu mam u stropu ve vsech autech tohoto segmentu, takze co uz - jediny veci, ktery mi trochu vadi jsou vetsi hlucnost a ne zrovna idealne odstupnovana 5 stupnova prevodovka (rozchlastanost na dalnici-stara znama pisnicka :wink: ) - ale nic zas az tak zasadniho - navic u nynejsiho faceliftu - je tohle uz snad poreseny... pomer cena-vykon vyborny. Proc vyhazovat prachy za kary, jejichz uzitna hodnota je stejna jako u i30 ne? Popravde pokud bych nebyl omezen financemi, tak bych sel do nejakeho hybrida nebo elektromobilu - neceho co tak nesmrdi 8) uz me ta ropa zacina srat. Ale ani majetni lide tohle neresi, ekologie je jim u prdele, koupi radsi co nejvetsi rozchlastanou ale hlavne silnou mrdku, jen se pak mozna divi, ze maji treba nemocny decka apod. :D
i30 1.6 CVVT/92,7kW - shine red solid - Nošovice - 2009
Uživatelský avatar
Tommy.Koppy
**
Příspěvky: 159
Registrován: 21 dub 2009, 22:00
Bydliště: Brno

Re: Koupit nebo ne?

Příspěvek od Tommy.Koppy »

to Hardcam: hm, to Exeo mohli nechat za menší peníze např. jako škoda nechala starší Octavii tour. Za ty prachy bych si raději pořídil Ford Mondeo :mrgreen:
VW Golf VIII Variant 1.5 TSI 110kW 08/2021
i30 kombi FL 1.6 GDI červená Trikolor + Komfort 12/2016 - prodáno.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Koupit nebo ne?

Příspěvek od Hardcam »

Mondeo je krasny auto, vlastne Fordy (C-Max, S-Max + Grandy) jdou designove hodne rychle kupredu. Vzhledem k tomu, ze naklady na vyvoj Exea musely byt vzhledem uz k zname technice (pouziva jeste stary 1.8T a prvni generace 2.0TDI + nejake nove turbobenziny, pomerne vykonne) a karosarine nezsi nez je obvykle, taky bych si predstavoval cenik uplne nekde jinde. Ja to proste beru takhle, i kdyz je to i navzdory kopii A4 krasny a prostorny auto, nestal jeho vyvoj tolik, abych byl ochotnej to platit.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
igys
**
Příspěvky: 118
Registrován: 13 bře 2011, 21:31

Re: Koupit nebo ne?

Příspěvek od igys »

Tommy.Koppy píše:mě osobně by lákal z rodiných aut třeba http://www.seat.cz/altea_xl/galerie.aspx
1.4TSI , ale je to věc názoru. Já když jsem kupoval i30cw tak TSI motory ještě nebyly, ale dnes by mě lákaly. A asi bych se zkusil v nějakém autě s TSI projet než bych se rozhodl koupit i30cw.
Ale není to jen o motoru jde taky o sedadla a prostor na sezení a ten mě u i30cw maximálně vyhovuje.
Altea se mně osobně taky zvenčí líbí, ale ten interiér opravdu není nic moc. Jinak zkušenosti s TSI - 1.2 v Octavii - do 100 km/hod jede pěkně, nad 100 už je to horší a spotřeba je taky "slušná", 1.8 taky v Octavii - cesta na lyže do Itálie - jede jako z praku - 4 dospělí + výbava, co jsem měl možnost s tím jet, tak jsem ani chvíli neměl pocit, že by ten motor někde "nemohl", ale ta spotřeba tomu taky odpovídala, holt Německo a dálnice bez rychlostního omezení :D . Otázkou je dlouhodobá výdrž těchto motorů, zvláště toho 1.2. Měl jsem taky možnost se ale jenom krátce svézt s 1.4 TCe od Renaultu, ten mě nijak moc nenadchl, pocitově je ta 1.2 TSI lepší, ale jak říkám, jel jsem s tím jen asi 20 km.
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“