Problém s přepážkou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Bernye
*
Příspěvky: 12
Registrován: 21 zář 2010, 23:14
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Problém s přepážkou

Příspěvek od Bernye »

Ahoj,

udělal jsem blbost při koupi "hrošíka" a nepožadoval nahlédnutí do techničáku. Dnes jsem zajel na DEKRU kvůli evidenčce a hádejte co mi technik řekl....

"V techničáku máte psanou přepážku, máte ji?" Odpověď zněla nikoli. V bazaru mi k vozu nic takového nedaly a neobtěžovaly se o tom ani informovat.

Technik z DEKRY mě teda poslal domů, že sice evidenčku udělat může, ale musí zapsat závadu a to neprojde u registrace na magistrátu.

Opravdu, v techničáku mám přesně:

Druh vozidla: OSOBNÍ AUTOMOBIL SPECIÁLNÍ M1 MONTÁŽNÍ

Počet míst - k sezení 5
.
.
.
.
a v poznámce:

Vozidlo bylo schváleno před přestavbou na speciální montážní podle úplné typové homologace (WVTA) č. e4*98/14*0059, uvedené na výrobním štítku. Vozidlo je vybaveno speciální posuvnou přepážkou firmy TECHSPORT Brno, úchyty pro speciální montážní výbavu, boční okna v prostoru pro náklad jsou chráněna proti poškození ochrannou fólií. Případná demontáž této výbavy se považuje za přestavbu.

A teď prosím poraďte co mám dělat. V autě asi někdo měnil čalounění, je jak nové a jediné co zbylo po přepážce jsou dvě oka na podlaze v kufru. Ani okna nejsou neprůhledná, jen tónovaná. Prostě vše téměř tak, jak když auto vyjelo z linky.

Je nějaká možnost, jak ho přihlásit a nemuset platit nehorázné peníze za přestavbu?

Díky za jakékoli rady.
_________________________________________________
*******************************************
Je:
:hyu: Matrix 1.8 16V DOHC světle zelená metla

Bylo:
2007-2010 Škoda Forman 1.3 50kW 1993
2004-2005 Trabant 601 Universal
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Problém s přepážkou

Příspěvek od Hardcam »

Co se zkusit podivat jen o par temat zpet, jestli uz nekdo neresil stejny problem, hmm?
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=8&t=10953

Jel bych na technickou, kde tohle neresi, Dekra zrovna neni nejlepsi misto. A nebo tak zkusit dat z jineho auta (daji se sehnat za par korun z Fabie, Focusu)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Bernye
*
Příspěvky: 12
Registrován: 21 zář 2010, 23:14
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s přepážkou

Příspěvek od Bernye »

Hardcam píše:Co se zkusit podivat jen o par temat zpet, jestli uz nekdo neresil stejny problem, hmm?
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=8&t=10953

Díky za tip, tohle není první fórum, kde jsem registrován a tak trochu znám zásady zakládání témat. Jenže ze zkušenosti vím, že ukončená témata což zmyňované je, moc lidí neprohlíží a vzhledem k tomu, že tam není ani zmíněna konstruktivní rada na vyřešení probému, je to pro mě bezcenné.

Jel bych na technickou, kde tohle neresi, Dekra zrovna neni nejlepsi misto. A nebo tak zkusit dat z jineho auta (daji se sehnat za par korun z Fabie, Focusu)

Nakonec jsem měl půjčenou mříž z Trajeta, která je větší, takže sem jí hodil jen do kufru se sklopenýma sedačkama a připravenou výmluvou, proč je demontovaná a jel jinam (konkrétně do Medis Holding - také DECRA) a tam se ani neptaly a bylo jim to šumák.
Abych toto vlákno ukončil nějak dle mě smysluplně, rada zní (i když jí asi každý z okolí Hradce zná), nejezdit do Olfin Caru, jsou to až nechutně zbyteční pedanti a radši vybrat nějakou menší technickou (z okolí) třeba Sovětice.

Doufám, že tenhle čecháčkovský paskvil se sítěmi do budoucna někdo s mozkem v hlavě definitivně pošle do věčných lovišť stejně tak, jak je tomu jinde v zahraničí.
_________________________________________________
*******************************************
Je:
:hyu: Matrix 1.8 16V DOHC světle zelená metla

Bylo:
2007-2010 Škoda Forman 1.3 50kW 1993
2004-2005 Trabant 601 Universal
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Problém s přepážkou

Příspěvek od Hardcam »

Nevim, jaky mas zkusenosti, ale kdyz napises do stareho tematu, okamzite se oznaci jako aktualni a bude jako prvni na vypisu temat. Takze neni duvod, aby do nej nekdo nechodil. A tak je to na vetsine for. Tuto vymluvu uz zname.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Bernye
*
Příspěvky: 12
Registrován: 21 zář 2010, 23:14
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s přepážkou

Příspěvek od Bernye »

Hardcam píše:Nevim, jaky mas zkusenosti, ale kdyz napises do stareho tematu, okamzite se oznaci jako aktualni a bude jako prvni na vypisu temat. Takze neni duvod, aby do nej nekdo nechodil. A tak je to na vetsine for. Tuto vymluvu uz zname.
Navrhuji klid zbraní, nejsem tu abych se s někým dohadoval, ale jako snad všichni se chci zapojit plodně do komunity majitelů :hyu: a ne se tu na něco vymlouvat.

Není přece potřeba tu čeřit vodu.
_________________________________________________
*******************************************
Je:
:hyu: Matrix 1.8 16V DOHC světle zelená metla

Bylo:
2007-2010 Škoda Forman 1.3 50kW 1993
2004-2005 Trabant 601 Universal
grisu
Příspěvky: 3
Registrován: 06 úno 2011, 00:12

Re: Problém s přepážkou

Příspěvek od grisu »

ahoj
jsem "rád", že se v průšvihu s přepážkou nematlám sám.Řešení je jediné: Protože máme oba vůz speciální montážní, patříme do kategorie zoufalců,kteří by měli jezdit každý rok na STK.
Firma Hyundai (centrála Praha), ale umožnuje za poplatek 1 000 kč, tzv. papírovou přestavbu a úpravu ve velkém TP na základě jejich dobrozdání. Tím pádem přepážku můžeš vymontovat a na STK jezdit jako každý jiný osobák. Tak mi to bylo sděleno př pozimní STK.Přeju hodně štěstí a pevné nervy při vyřizování :shock:
Bernye
*
Příspěvky: 12
Registrován: 21 zář 2010, 23:14
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s přepážkou

Příspěvek od Bernye »

Děkuji grisu za příspěvek.

Já jsem spíš nerad, že jsem nebyl sám, ale problém jsem vyřešil zcela jinak. Chlápek, který mi zařizoval přepis mi zařídil výmaz z TP údaje o tom, že je auto "speciální montážní". Naštěstí, že se takoví lidi ještě najdou. Tak přeju všem s podobným problémem nakonec stejně štěstí, joko měl já;)
_________________________________________________
*******************************************
Je:
:hyu: Matrix 1.8 16V DOHC světle zelená metla

Bylo:
2007-2010 Škoda Forman 1.3 50kW 1993
2004-2005 Trabant 601 Universal
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“