Pár problémú

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

bobik
*
Příspěvky: 58
Registrován: 05 úno 2011, 14:14

Pár problémú

Příspěvek od bobik »

Zdravim měl bych par dotazu ohledne me sonaty.
2.0 benzín
1: při rozsvicení světel se mi nerozsvití ty male obdelníčky co zvýraznují jaký typ vytapění máte práve zapnutí (např. nohy,trup) jinak podsvícení celého spínače svítí jen to co zvíraznuje co je právě zapnuté, když vypnu a zapnu světla tak se ihned rozsvítí to co je zapnuté. Občas to zhasne i při jízdě a zase stačí jen vypnout a zapnout světla a hned to zase jde.

2: jak složité je rozebrat palubku tedy tu část jak je ovládání ventilace když na to dojde a budu muset tam dozadu at vím jak?

3: dájí se vymontovat budíky nejak elegantně?? popřípade jsou rozebiratelné(jde sundat to přední plexi??) nebo se musí demontovat větší část palubky.

4: od zadní nápravy se ozívají rány jako by byla povolená rezerva ale není a podvozek když jsem ho ošahával tak tam zjevně nic nemlátí a všechno drží hezky pevně jediné naco mám podezření je výfuk který muže mlátit o nárazník ale dotýká se ho jen při extrémech a vyložením větší síli, gumy zavěšení výfuku jsou nové ale rány co slyším jsou jako vymlácená tyčka stabilizátoru takový až kovový zvuk ale vše je dobré ohmatal jsem to i pajcrem a nikde nic.

5: tohle jsem řešil už i u mé mazdy ale nikdo nevěděl jak na to a to je jestly někdo neznáte fígl jak oživit pomalu se navíjející pásy. Tady už jsou pyropásy tak to nechci rozebírat když nevím jak.

6: A nemáte někdo zkušenosti s nějakým dobrým svářečem, mám prasklé svody a žádného neznám.

7: ještě jeden dotaz, jakou má rezervu Sonata a jak velkou nádrž?? když jsem jí koupil tak ležela ručička uplně na dorazu a svítila rezerva a když jsem počítal spotřebu tak jsem tanknul 10 litrů a dojíždel jsem do rozsvícení kontrolky rezervi ale ručička se dotkla dorazu a nesvítila rezerva. pak ujedu ještě tak 20 kilometrú kdy leží na dorazu a pak se teprv rozsvítí. když natankuju 40 litru tak ručička poslušně vyskočí někam přes pul nadrže tak nějak nechápu jak to tam je?? mám auto dovoz z německa a návod mám v němčine.

To je pár problému co trápí mou sonatku děkuji za odpovědi.
Naposledy upravil(a) bobik dne 02 bře 2011, 22:38, celkem upraveno 1 x.
Škoda Favorit 1.3 rv 89. prodáno
Škoda Felicia 1.3 asi 50 kw rv 99 Mámy auto
Mazda 626 2.0i rv 96 16V 88Kw sedan prodáno
Hyundai Sonata rv.99 2.0 16V 100Kw sedan
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dextrone
**
Příspěvky: 227
Registrován: 27 dub 2010, 21:46
Bydliště: Praha

Re: Pár problémú

Příspěvek od Dextrone »

To bobik: A jakou Sonátu máš? Rok výroby ?
Hyundai Sonata 2,0i DCVVT-121kW rv 4/2010 výbava Premium, barva šedá metalíza, hodně dobrý a komfortní vůz střední třídy
Ford Mondeo 2005 2.0 TDCi 96kW Ghia - nic moc
Škoda Felicia combi 1998 1.6MPi 55kW GLXi, naprosto spolehlivá a dobře zajetá
bobik
*
Příspěvky: 58
Registrován: 05 úno 2011, 14:14

Re: Pár problémú

Příspěvek od bobik »

mám 2.0 16 ventil 100kw rok vyroby je 99
omlouvam jsem zapoměl jsem na to. Sakriš jak to dělate že si do profilu date vozi a jejich obsah, hledal jsem to v nastavení profilu ale nenašel a nebo jsem na tohle levej
Škoda Favorit 1.3 rv 89. prodáno
Škoda Felicia 1.3 asi 50 kw rv 99 Mámy auto
Mazda 626 2.0i rv 96 16V 88Kw sedan prodáno
Hyundai Sonata rv.99 2.0 16V 100Kw sedan
Uživatelský avatar
R.e.d.m.a.n.
**
Příspěvky: 480
Registrován: 20 úno 2009, 16:07
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár problémú

Příspěvek od R.e.d.m.a.n. »

bobik píše:mám 2.0 16 ventil 100kw rok vyroby je 99
omlouvam jsem zapoměl jsem na to. Sakriš jak to dělate že si do profilu date vozi a jejich obsah, hledal jsem to v nastavení profilu ale nenašel a nebo jsem na tohle levej
Dej uzivatelsky panel profil a podpis a tam si muzes napsat co chces
/-/Yundai Accent 1997 , třídvéřko , 1.3i 12 ventil , tmavě červený , uz to valim přes 205 000
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár problémú

Příspěvek od Nexus »

nádrž je tuším na 65litrů, jinak ukazatel není symetrický. Tudíž když je v půlce, rozhodně nemáš půl nádrže (vycházím z toho co máme doma). Když do prázdné nádrže nacmrndáš za pětikilo, sotva se to pohne, když je ukazatel v půlce tak za pětikilo ti vyleze až k eFku:) a rezervu netuším, tátovi nefunguje kontrolka, samozřejmě tvrdil že dojedu a ejhle, už jsem šupal s petflaškou na benzinku a ve své sonatě nemám odvahu klesnout k minimu, ikdyž toho benzinu moc nepotřebuju (nádrž vyjezdím zhruba za rok :mrgreen: )

a budíky elegantně nevytáhneš pokud vím, nejspíš bude muset dolů palubovka :-k a ty kontrolky a podsvícení, budou nejspíš orezlý a zoxidovaný kontakty, takže pokud se s tím takhle nesmíříš tak demont palubovky bude asi následovat...
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
bobik
*
Příspěvky: 58
Registrován: 05 úno 2011, 14:14

Re: Pár problémú

Příspěvek od bobik »

A je tu nový problemek, obcas prestane fungovat otačkomer tak na par minut a pote zase naskoci a ukazuje
Škoda Favorit 1.3 rv 89. prodáno
Škoda Felicia 1.3 asi 50 kw rv 99 Mámy auto
Mazda 626 2.0i rv 96 16V 88Kw sedan prodáno
Hyundai Sonata rv.99 2.0 16V 100Kw sedan
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: Pár problémú

Příspěvek od Kony5 »

jak ti blbne otačkoměr tak už si chystej druhej alternator ..
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Uživatelský avatar
valach
**
Příspěvky: 297
Registrován: 14 pro 2009, 16:42
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár problémú

Příspěvek od valach »

Mám sice starší sonátku ale nádrž budeš mít stejnou - 65l. Když mi začne svítit rezerva a jedu natankovat tak tam nedám víc jak 55l čili zhruba je rezerva 10l. Myslím že se ti nebude o mnoho lyšit. Skus jak se ti rožne a bude svítit pořád tak naber plnou a uvydíš. A ty prasklé svody, odkud jsi? Pokud někde poblíž val.mezu tak ti to udělám doma. Je to to nejmenší :wink:
Sonáta 2.0 16v r.v.96 102kW
Fiat punto sporting 1.2 16v r.v.2000 6rychlostní 59kW
Škoda Fabia 1.4 Mpi r.v.2000 50kw
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: Pár problémú

Příspěvek od Kony5 »

jo rezerva je 10 litru já si dal tu praci a při rozvícene rezervě nadrž vypustil a bylo to 10litru cca... a to valach ? vaření svodu umíš vařit ocelolitinu? a jaký stroj na to máš? potřeboval byh něco kvalitně zavařit...
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
bobik
*
Příspěvky: 58
Registrován: 05 úno 2011, 14:14

Re: Pár problémú

Příspěvek od bobik »

Děkuji za rady. No jsem z prahy ale otazka je jak moc ty svody vadí provozu toho auta zatím jsem se stím u žádného jiného auta nesetkal. a ohledne toho otačkoměru mužete napsat víc?? třeba za jak dlouho to odejde nebo tak popřípade nějkakej vrakáč kde jsou rozumní ceny a né zloději??
Škoda Favorit 1.3 rv 89. prodáno
Škoda Felicia 1.3 asi 50 kw rv 99 Mámy auto
Mazda 626 2.0i rv 96 16V 88Kw sedan prodáno
Hyundai Sonata rv.99 2.0 16V 100Kw sedan
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: Pár problémú

Příspěvek od Kony5 »

otačkoměr si bere signal otáček z alternatoru, když to odpojíš bude ti otačkoměr tak nějyk zkákat do minusu a plusu podle nalady, alternator se da zrepasovat dělají to záleží najít někoho kdo to udělá kvalitně a ne to jenom natře je dneska problem, nejlip si to udělat sám ale pokud to neumíš a nemáš zkušenost a zzemí tak to neskoušej, altik to být nemusí alevětšinou pokud blbne otačkoměr je to altik nebo rele ale neuškodí repas neni drahý a alternatory na 4G63 trpý, praskle svody pokud nejsou moc nemají velký vliv aspon podle mně já mám praskle svody před turbem na 440 hp motoru a nějak zvýšeneho poklesu výkonu sem si nevšim spíš vubec, radši sežen dobre jete svody, ty svody jsou z litiny a to neni jedoduche zavařit ten svár má jinou tvrdost a tím i tepelnou roztažnost než ty svody pokud nepraskne svár většinou praskne litina někde vedle sváru, jsou na to specialní elektrody ale musíš litinu nahřat a pak nechat pomalu schládnout někde v peci nebo zabalit to azbestu nebo tak něco aby to pomalu stejnomerne schladlo, jenže pak to mužeš parkrat zahrat a schladit a zas to praskne... ja ted řeším to samý na jednom ocelolitinovým závěsu a problem... škoda no já ted jedny svody vyhodil, a až budeš kupovat svody dej si pozor jsou 2 typy starší svody mají vyustění výfuku užší výstupy, ty novější maj větší otvory..
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Uživatelský avatar
valach
**
Příspěvky: 297
Registrován: 14 pro 2009, 16:42
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár problémú

Příspěvek od valach »

Kony5 : doma mám co2, v práci argon tiga, litina se dá vařit rutilovou elektrodou. Ale máš pravdu, není to na dlouho.
Sonáta 2.0 16v r.v.96 102kW
Fiat punto sporting 1.2 16v r.v.2000 6rychlostní 59kW
Škoda Fabia 1.4 Mpi r.v.2000 50kw
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: Pár problémú

Příspěvek od Kony5 »

1. na ty obdelničky se vykašly to nesviti na žádne sonatě co znám, svítí jen někdy skoušel jsem to rozdělat vyčistit nastřikat kontaktolem ale stejně za svhili zase , jsou tam jen tkový plechový jazýčky co to spínají ten kontakt na takový plošným spoji kde sou právě ty diody...

2.palubku musíš nahoře nad budeikampovoli 3 nebo 4šrouby samořezky křížový šroubovák ted nevím a vyndat ten plastový rámeček kolem palubovky , a budiky drží 4x 6tka šroub 10tka klíč vždy 2 po stranach, plastový kryt se dá opatrně vycvaknout to plexi drží to takový jazýčky.

4. zadní náprava jsem už viděl nápravu absolutně bez vuli nic nemlatilo, ale po rozebrání byly ty kulove čepy v uložení toho čepu vyrezle a tak zarezle uplně srostle nehybalo se to ale jen tak poskakovalo vte vuli rukou ani kratkou trubkou si to nepoznal, ta zadní náprava je dost pevná ,, takže u te zadní nápravy to je tak na výměnu všech silentbloku a čepu ale to se ti u tak stareho auta nevyplatí dělat, nehledě na to že napravnice a ramena už jsou hodně prorezlá a hlavně ty hlavní ramena kde je náboj v sobě mají většinou dííry...
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: Pár problémú

Příspěvek od Kony5 »

sem právě koupil balík litinových elektrod a triodynkou to skusím zavařit ,no uvidim co to udělá ale ta litina je prostě na vaření blbá :roll: i když musím zaklepat že sem to ted do ruda nahřal a COčkem zavařil a zabalil a nechal schladnout tak to prasklý na první pohled není skusím vybrousit a uvidim, ale i tak musím vařit ještě druhou stranu :-#
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Uživatelský avatar
valach
**
Příspěvky: 297
Registrován: 14 pro 2009, 16:42
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár problémú

Příspěvek od valach »

To jo, ale elektroda je elektroda, myslím tím pevnost sváru. Tak ať se daří a dej potom vědět jak jsi dopadl :lol:
Sonáta 2.0 16v r.v.96 102kW
Fiat punto sporting 1.2 16v r.v.2000 6rychlostní 59kW
Škoda Fabia 1.4 Mpi r.v.2000 50kw
Odpovědět

Zpět na „SONATA“