"lupnutie" v kolese

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
vladinko-SK
**
Příspěvky: 130
Registrován: 03 čer 2006, 18:34
Bydliště: Zvolen - SK
Kontaktovat uživatele:

"lupnutie" v kolese

Příspěvek od vladinko-SK »

Zdravim Vas.
Mam mensi problem. Obcas mi "lupne" v lavom prednom kolese. Na kazdej jame a pri rozjazde po brzdeni. Co by to mohlo byt? Je to dost klasne ale nie ako prasnanie, skor take lupnutie (buchnutie kov o kov).
Hyundai Lantra 1,8 GT (G4CN), 15" elektrony
Reklama
 

Felotron

Příspěvek od Felotron »

tak asi nejaky silemblok se odporoucel...
Tomáš Z.
*
Příspěvky: 77
Registrován: 09 zář 2005, 09:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomáš Z. »

Spise cep. Zkus to kolo prizvednout a zahybej s nim ze strany na stranu. Nemelo by se ani hnout. Jestli se hne a uslysis to cvakani, je to asi cep ramene. To pak i uvidis, jak se ti to v tom cepu hybe.
Minulost - Hyundai Accent 94 1.5 12V
- Lantra 96 1.8 16V
Teď - Lantra 99 2.0 16V
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Nebo mas prasklou pruzinu ....
Nadzvedni to,co to pujde a posvit na pruzinu .... Tipnul bych, ze bude jeden zavit ulomeny....
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
vladinko-SK
**
Příspěvky: 130
Registrován: 03 čer 2006, 18:34
Bydliště: Zvolen - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vladinko-SK »

Tomáš Z. píše:Spise cep. Zkus to kolo prizvednout a zahybej s nim ze strany na stranu. Nemelo by se ani hnout. Jestli se hne a uslysis to cvakani, je to asi cep ramene. To pak i uvidis, jak se ti to v tom cepu hybe.
Tak pohybal som a nic ...
Hyundai Lantra 1,8 GT (G4CN), 15" elektrony
Uživatelský avatar
vladinko-SK
**
Příspěvky: 130
Registrován: 03 čer 2006, 18:34
Bydliště: Zvolen - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vladinko-SK »

Vita píše:Nebo mas prasklou pruzinu ....
Nadzvedni to,co to pujde a posvit na pruzinu .... Tipnul bych, ze bude jeden zavit ulomeny....
Pozeral som ako sa len dalo a nic som nevidel ...
Hyundai Lantra 1,8 GT (G4CN), 15" elektrony
Uživatelský avatar
slavino
*
Příspěvky: 86
Registrován: 19 čer 2006, 13:11
Bydliště: prostejov

Příspěvek od slavino »

skus tycku rizeni,je velka asi 15cm vo zvislej polohe.skus s nou pohybat,mne ju menili a aj riadenie sa zlepsilo
Uživatelský avatar
Mitchell
*
Příspěvky: 18
Registrován: 18 črc 2006, 21:03
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Mitchell »

Přitom rozjezdu toho může být vic napři.silemblok motoru,špatná rozvodovka a nebo čepy.V jámě Jedině čepy a nebo ložisko.Při bržbění
jedině čepy, ta pružina to byl dobrý nápad ale to by si poznal, že je volná.
Ale podle mě to jsou jen ty čepy ty odchází pořád.
Uživatelský avatar
Topek2
**
Příspěvky: 150
Registrován: 15 bře 2006, 20:18
Bydliště: Most

Re: "lupnutie" v kolese

Příspěvek od Topek2 »

vladinko-SK píše:Zdravim Vas.
Mam mensi problem. Obcas mi "lupne" v lavom prednom kolese. Na kazdej jame a pri rozjazde po brzdeni. Co by to mohlo byt? Je to dost klasne ale nie ako prasnanie, skor take lupnutie (buchnutie kov o kov).
zdravim,už asi dva dny mám zdáse stejnej problém,byl sem na kanále a koukal na čepy a rameno,i tu pružinu,ale nic sem nenašel.Začlo to po výměně ložiska v kole,ale asi to nemá souvislost.Někdo zmínil tyčku řízení nebo převodku řízení ,mohlo by to bejt ono?moc se mi to nezdá,lupne to i při brždění i rozjezdu.Mám z toho divnej pocit když nevím co to je,čeká mě dovolená :?
LANTRA 1.8-beast in korea 25*5*10 + --odpočívej v pokoji
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Pokud kolo lupe při rozjezdu a nebo při brždění ,tak většinou se jedná o silentbloky na ramenou,to bouchnutí je ,že přední kolo uteče při zátahu do zadu anebo po povolení plynu či vyšlápnutí nebo při brždění kolo vyjede do předu ,kolo prostě nedrží svou stopu!! Utíká dopředu nebo dozadu!!
Já bych typoval,že máte pryč ty zadní silentbloky a ty boční jsou vytahané a to dělá tenhle efekt!! :cry:
Já bych se zaměřil na ty silentbloky!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Topek2
**
Příspěvky: 150
Registrován: 15 bře 2006, 20:18
Bydliště: Most

Příspěvek od Topek2 »

to ale Ivane není bouchnutí jako silentblok,je to spíš cvaknutí,no prostě jinej zvuk.A dělá to i když zatáčim,hlavně na kruháči,jako při přenosu těžiště motoru,a pak zase zpátky.Dělá o i na místě když zahejbu s autem dostrany,ale nedokážu určit odkud to jde.Může to bejt třeba uchycení převodovky?je to nekde v těch místech :roll:
LANTRA 1.8-beast in korea 25*5*10 + --odpočívej v pokoji
Luzmen
*
Příspěvky: 15
Registrován: 05 bře 2006, 19:44

Re: "lupnutie" v kolese

Příspěvek od Luzmen »

Ahoj
Tak ti povím ,že mě dneska dovezli z dovolené na vleku. taky mi sem tam luplo v kole a já se naivně domníval ,že je to buď kloub a nebo ložisko v kole. Skutečnost byla tato , že mě to dělalo vždy když jsem zatáčel v pravo. Tak jsem si to šustil po silnici a až jsem byl 200 kiláků od domova tak mi v tom prostě dvakrát mlasklo jako když přejedeš kolem nějakou plochou díru a začalo v tom rumplovat natvrdo. Kouknu pod auto a je rozvalená převodovka kolem diferáku a hrčí z toho olej. Tak bacha na nějaký to lehčí ťukání od kola. Zároveň mám dotaz jesli někdo nevíte kde bych sehnal převodovku. Jsem z Třebíče a nerad bych na druhej konec rebubliky. Až to v pondělí rozpůlím tak vám napíšu co se na mě z tý převodovky vysype.
Zdrblej Luzmen


zdravim,už asi dva dny mám zdáse stejnej problém,byl sem na kanále a koukal na čepy a rameno,i tu pružinu,ale nic sem nenašel.Začlo to po výměně ložiska v kole,ale asi to nemá souvislost.Někdo zmínil tyčku řízení nebo převodku řízení ,mohlo by to bejt ono?moc se mi to nezdá,lupne to i při brždění i rozjezdu.Mám z toho divnej pocit když nevím co to je,čeká mě dovolená :?[/quote]
Lantra 1,6 16v Komb.
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Á :shock: Do háje,tak to je průšvih!! :? Teď by Mě zajímalo jestli to udělala dlouhá poloosa(vždy na pravé straně,ve směru jízdy!!) Takže to vypadá,že byl asi načatý kloub u převodovky!! :shock: Nebo načatí vnitřní ložisko ,kde je vnitřní kloub uložen v převodovce,tak to Ti nezávidím!! :?
Mohl bys nám to vyfotit než to rozpůlíš,pro výstrahu,prosím!!! :o :wink:
Ani Já nejsem vševědoucí!!! :cry: Moc Mě to mrzí!! :( A držím palce ať se Ti to povede vyřešit!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Luzmen
*
Příspěvky: 15
Registrován: 05 bře 2006, 19:44

Příspěvek od Luzmen »

ivan píše:Á :shock: Do háje,tak to je průšvih!! :? Teď by Mě zajímalo
jestli to udělala dlouhá poloosa(vždy na pravé straně,ve směru jízdy!!) Takže to vypadá,že byl asi načatý kloub u převodovky!! :shock: Nebo načatí vnitřní ložisko ,kde je vnitřní kloub uložen v převodovce,tak to Ti nezávidím!! :?
Mohl bys nám to vyfotit než to rozpůlíš,pro výstrahu,prosím!!! :o :wink:
Ani Já nejsem vševědoucí!!! :cry: Moc Mě to mrzí!! :( A držím palce ať se Ti to povede vyřešit!! :wink:
To klepání se ozývalo z levé strany vždycky když jsem jel do pravé zatáčky. Takové nenápadné ´tuk ,ťuk, ťuk přesně jako když hučí ložisko na kole. Tak jsem na to kašlal a najel jsem na tom 4000 kiláků a nic se nedělo. Pak jsem jel po rovině založenou pětku pohoda 80- ka na tacháči a kochal jsem se krajinou. Najednou plesk, plesk a nic. Tak jsem si myslel nějaká maláˇdíra v silnici nebo nějaká kaluž, ale nedalo mi to a stočil jsem okno a vono to klepalo stejně jako předtím akorád o dost hlasitěji. Tak jsem zastavil a kouknu pod auto a na levé straně tam kde je diferák úplně dole trhlina a hrčí s toho olej jak blázen. Skusil jsem to tlačit a už se to nehlo.Chovalo se to jako by tam byl kvalt ale když jsem to nahodil tak tam normálně šlo řadit všechno akorát se kolo otočolo o 360°stupňů a dost. Hodím levou stranu na hever a točím kolem. Otočí se to kolem dokola a hotovo. Na něco to vevnitř narazí. Tak jsem s tím chvilku točil opatrně sem tam a najednou to šlo. Tak jsme to dotlačili do nejbližšího kempu a potom už si pro mě přijela odtahovka. Tipuju nějaký renonc v diferáku. V pondělí to rozřupnem a pak se uvidí. Rozhodně dám vědět co tomu je.
Díky moc za soustrast.
Potěšilo mě to.
Luzmen
Lantra 1,6 16v Komb.
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Topek2 píše:to ale Ivane není bouchnutí jako silentblok,je to spíš cvaknutí,no prostě jinej zvuk.A dělá to i když zatáčim,hlavně na kruháči,jako při přenosu těžiště motoru,a pak zase zpátky.Dělá o i na místě když zahejbu s autem dostrany,ale nedokážu určit odkud to jde.Může to bejt třeba uchycení převodovky?je to nekde v těch místech :roll:
a co takhle homogení kloub?
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“