Únik oleje

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Únik oleje

Příspěvek od Farrael »

Tak mám problém chlapci. Uniká mi olej. Dneska ráno mi zase dost cvaly hydroštely a déle než bych rád na to, že není až taková zima. Navíc auto včera jelo takže nestálo ani dlouho. - Včera to sice taky cvakalo, ale ne tak dlouho mám ten dojem.
Tak jsem otevřel kapotu, vytáhl hadr a že změříme olej. A byl samozřejmě na značce low. Přitom olej byl měněn nedávno. Cca v létě. Další věc které jsem si všiml je, že kolem bloku motoru - jak je ten umělohmotný kryt co drží šrouby je na pravé straně (když stojim proti motoru) směrem ke mě olej. A to i trochu připečený olej. Předtim jsem to neregistroval, ale nevim jak moc jsem byl pozorný. Víčko na olej je suché a kolem něj taky. Ale tady ten olej asi očividně uniká. Jinde je sucho.
Takže se ptám copak to asi bude? A mám se bát nejhoršího? :-(
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Únik oleje

Příspěvek od Rybář »

No takhle. Kolik si najel od výměny oleje? Ty naše starý káry už běžně olej berou. Mně třeba asi 1 litr na 2000km. Takže dolévám co tři měsíce.... Musíš to občas zkontrolovat. Ale budeš kupovat nový, ne? Tak na to ... :)
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Únik oleje

Příspěvek od Farrael »

No nový budu kupovat až v létě cca, takže do tý doby auto potřebuju funkční :-D Najeto může bejt tak cca 3-4tis Km? Nevím přesně. To že auto může papat olej to vím, spíš mě děsí to, že to teče kolem toho bloku motoru, neb by to asi nemělo. Navíc bych Anču pak rád prodal jako funkční, ne jako vrak :mrgreen:
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Únik oleje

Příspěvek od Rybář »

no záleží, jestli to teče a nebo je to jenom "omaštěný". Já bych dolil olej a sledoval, po kolika km to ten litr sežera. Jestli víc jak 2000km=neřešit. Kdybych já nedolil 4000km olej, tak už je Lantřička (motor) v nebi
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Únik oleje

Příspěvek od Farrael »

Ok :-) Podívám se na to. A je to takové omaštěné. Nikde viditelně nic neteče - proudem. Ale je to omaštěné, čerstvě bych řekl (není to zaschlé), plus zapečený olej místy kolem toho víka. Jo a ta část mezi hig a low na rysce odpovídá cca tomu litru oleje? Neb cca 1,7L oleje ještě doma mám :-)
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Únik oleje

Příspěvek od Rybář »

jj, rozdíl mezi MIN a MAX je zhruba litr. Já s sebou vozím vždycky alespoň půl litru oleje a jednou za měsíc to kontroluju a případně doleju
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Únik oleje

Příspěvek od Farrael »

Oki doleju a budu pozorovat :-) Mě hlavně vyděsil ten zamazanej blok motoru od oleje :-k
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Re: Únik oleje

Příspěvek od antek »

Farrael píše:Ok :-) Podívám se na to. A je to takové omaštěné. Nikde viditelně nic neteče - proudem. Ale je to omaštěné, čerstvě bych řekl (není to zaschlé), plus zapečený olej místy kolem toho víka. Jo a ta část mezi hig a low na rysce odpovídá cca tomu litru oleje? Neb cca 1,7L oleje ještě doma mám :-)
Nj.ale pokud by ti vykapal litr oleje určitě by sis všiml té kaluže pod autem
Accent LC CF1 1.3 2006
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Únik oleje

Příspěvek od Farrael »

No spíš teď řešim to, že je olej na jedné straně toho bloku motoru venku. Chci to odvést k Hujerovi, jestli neni prasklé těsnění, protože celou dobu nic nic nic a pak najednou to zlobí a je zamazanej blok od oleje (čerstvě i zapečenej olej od horka)
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
-G-E-R-O-J-
*
Příspěvky: 37
Registrován: 08 črc 2010, 10:45

Re: Únik oleje

Příspěvek od -G-E-R-O-J- »

presne presne ako by si mi pod kapotu kukal.. :D z pohladu spred auta napravo pod tym plastom je olej.. myslim pri 4tej sviecke,, dlho som hladal.. a az ked som to za studena odmastil vykukla na mna biela gumycka,,, tesnenie..
Hyundai Accent 96, 1,5 12V
Odpovědět

Zpět na „Accent - Motor a převodovka“