Plyn do auta

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Uživatelský avatar
Dr Meduza
****
Příspěvky: 1105
Registrován: 14 kvě 2008, 08:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Plyn do auta

Příspěvek od Dr Meduza »

tak lpg se da i levnejs, nepotrebujes novy a navic tenhle motor si slusne rozumi i centrlanim smesovacem a to ses pak cenove na polovine
ja osobne se doufam vejdu tak do 6-7 tisic (bez prace samozrejme, tohle si delam sam)
Coupe 2.0 LPG rv 96 barva Fialova -> rosekano -> uz je zase skoro opraveno
Opel Omega B 2.0 Combi LPG - luxusni kara, ma sedacky Recaro :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jerry159
***
Příspěvky: 881
Registrován: 10 úno 2007, 15:26
Bydliště: Česká Třebová U Podhorky 168
Kontaktovat uživatele:

Re: Plyn do auta

Příspěvek od Jerry159 »

no stím právě já mám špatnou zkušenost...když už tak bych šel do toho jak nemá směšovač v sacím potrubý ale že má na každý válec svůj vstřikovač :) ale je to zase o penězích :) a pokud to uděláš za takovou cenu tak je to super :)
Hyundai Coupé 2.0 16v
Alu 17" 205/40/17 Pirelli a Michelin
Sportovní výfuky Fireball
Sportovní vzduchoví filtr
Eonon E1015 Kicker 12l7 1500w
Xenony H1 6000k
brutus hudba :)
Uživatelský avatar
Dr Meduza
****
Příspěvky: 1105
Registrován: 14 kvě 2008, 08:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Plyn do auta

Příspěvek od Dr Meduza »

kdyz se smesovac dobre udela, tak prezije este cely auto :mrgreen:
ale treba sekvence STAG z polska vychazi tak na 10 tis + nadrz a par drobnosti okolo, tam je ale otazka kvality, elektroniky se nebojim, spis ty vstrikovace samotny a drobnosti kolem aby nebyly uplnej sunt
Coupe 2.0 LPG rv 96 barva Fialova -> rosekano -> uz je zase skoro opraveno
Opel Omega B 2.0 Combi LPG - luxusni kara, ma sedacky Recaro :D
Uživatelský avatar
M.4.K
**
Příspěvky: 133
Registrován: 16 čer 2010, 08:57
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Plyn do auta

Příspěvek od M.4.K »

Jerry159 píše:Chlapy mám coupečko a jezdím pravidelně 50km do práce z práce a po městě....dohromady prostě 50km a přemýšlím co stím abych nějak ušetřil...nový si ted nemohu dovolit proože tohle co mám jsem si vzal na půjčku a ted jí splácím ještě...a tak přemýšlím jak bych snížil výdaje za auto...ted mě za 2 měsíce čeká stk a musím dát do auta kotouče desky plumiče přední,vyvařit nápravnici,abych měl auto fajnové...a nějaký maličkosti ale taky jich celkem je...ale utrácím hodně za benzín tak přemýslím jestli to dát do plynu ale zase nebudu vrážet 30 000 do takhle starýho auta ...i když jsem ted vrazil přez 34 000 do hudby...o a tak přemýšlím jestli se dá někde takhle sehnat plyn do Coupečka použitej třeba? nebo bude lepší prostě auto dát do kupy a prodat ho...a koupit jiný...jenže ty penoze se mi nikdy nevrátí co jsem do toho dal...a když bych to prodával tak to prodám i s hudbou aby to mělo větší cenu...
Coupcko jsem si dal do plynu se smesovacem cca za 19 (novy) se vsim vsudy a zatim teda musim zaklepat maximalni spokojenost.:D Jezdim s tim do skoly ze skoly, do prace, vsude :D :)
Hyundai Coupe 2.0 16V - LPG
Skoda Felicia 1.3i - ex
Uživatelský avatar
Jerry159
***
Příspěvky: 881
Registrován: 10 úno 2007, 15:26
Bydliště: Česká Třebová U Podhorky 168
Kontaktovat uživatele:

Re: Plyn do auta

Příspěvek od Jerry159 »

A spotřeba?
Hyundai Coupé 2.0 16v
Alu 17" 205/40/17 Pirelli a Michelin
Sportovní výfuky Fireball
Sportovní vzduchoví filtr
Eonon E1015 Kicker 12l7 1500w
Xenony H1 6000k
brutus hudba :)
Uživatelský avatar
Dr Meduza
****
Příspěvky: 1105
Registrován: 14 kvě 2008, 08:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Plyn do auta

Příspěvek od Dr Meduza »

co tam mas za smesovac?
me vychazi spotreba tak na 10 a to je misto vejfuku trubka
Coupe 2.0 LPG rv 96 barva Fialova -> rosekano -> uz je zase skoro opraveno
Opel Omega B 2.0 Combi LPG - luxusni kara, ma sedacky Recaro :D
Uživatelský avatar
M.4.K
**
Příspěvky: 133
Registrován: 16 čer 2010, 08:57
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Plyn do auta

Příspěvek od M.4.K »

Dr Meduza píše:co tam mas za smesovac?
me vychazi spotreba tak na 10 a to je misto vejfuku trubka
Ja jsem jeste nebral :D ale az naberu do plna tak sem dam urcite vedet.jezis ted ty papiry nemam u sebe ale myslim ze Lovtec :)
Hyundai Coupe 2.0 16V - LPG
Skoda Felicia 1.3i - ex
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Plyn do auta

Příspěvek od Nexus »

Jerry159 píše:tak nebylo by to pro mě špatný ale nový LPG vyjde na 29 000 + zaleží jak hodně zaplazím za ŘJ. a tak auto dám do kupy za dva měsíce udělám stk stím že udělám komplet podvozek, brzdy komplet,lak opravím a půjde do světa...a nechám si přivezt od kamaráda nebo se pojedu juknout do Německa....uvidíse ještě má přijet segra z itálie a možná že by mě tady nechala Alfu 156 1,8 twin spark za nějaký eura :) na LPG je.....a jinak když ne tak to bude bud Toledo ,Octavia,A6 2,5tdi ...všechno TDI

pokud chceš to auto prodávat, tak LPG je vyhozená investice, musíš brát vpotaz že NEzvyšuje prodejní cenu vozu :!: byť si to myslet můžeš... hodnota auta se samozřejmě zvedne pro tebe, ale při prodeji tím získáš prd, stejně jako tím audiem
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
Melkor
**
Příspěvky: 282
Registrován: 26 led 2007, 16:45
Bydliště: Velké Popovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Plyn do auta

Příspěvek od Melkor »

Je tu mnoho paradoxů... Hodně věcí na zvážení... Chtít ušetřit cca 1kč / 1km za cenu investice cca 26.000,- u starého auta, které nejspíš nevydrží 10 let (to je doba životnosti nádrže LPG) a které hodláš v brzké době prodat. Má to smysl z pohledu návratnosti investice?
Má smysl snažit se ušetřit na pohonných hmotách když do muziky se nebojíš nacpat 30.000? Spočítej si kolik utratíš ročně za benzín a porovnej to s náklady na provoz (pojistka, servis, gumy, dálniční známka, atd...) nebylo by lepší ušetřit někde jinde?
Můj názor je, že když už LPG do auta, tak do auta co si chci nechat alespoň 10 le, abych plně využil potenciál LPG soustavy a to bez kompromisů. Pokud se za 4 roky (a že je to dlouhá doba) rozhodnu auto prodat, tak jsem s přestavbou LPG udělal pěknou hloupost...
Lantra Combi 1.8 16V 94KW rv.1996
Accent 1.3 12V 61KW rv.2003 - LPG MAGIC3 - (mám interface i SW pro nastavení ŘJ)
-prodáno: Accent 1.3 62Kw rv.95 5dvéř
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Plyn do auta

Příspěvek od Nexus »

Potřebu používat auto dalších 10let bych nestavěl vůbec do přední linie, to si troufnu tvrdit že to coupe to prostě nevydrží. Pokud vycházíš z toho, že nádrž má životnost 10let, nikdo ti nebrání ji třeba po pěti letech prodat...
Pokud ti jde o "využití bez kompromisů" tak seriozní firma ti u nich montovaný systém vymontuje a dá do jinýho auta :roll: a pak tě přestavba do jinýho vyjde vpodstatě na pár kaček :)
Ale jak řikáš, investici bych dobře zvážil (byť jsem velký zastánce LPG) aby nebyla stejně unáhlená jako to audio, cenu vozu to prostě nezvedá a jestli jo, tak úplně zanedbatelně
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
M.4.K
**
Příspěvky: 133
Registrován: 16 čer 2010, 08:57
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Plyn do auta

Příspěvek od M.4.K »

Melkor píše:Je tu mnoho paradoxů... Hodně věcí na zvážení... Chtít ušetřit cca 1kč / 1km za cenu investice cca 26.000,- u starého auta, které nejspíš nevydrží 10 let (to je doba životnosti nádrže LPG) a které hodláš v brzké době prodat. Má to smysl z pohledu návratnosti investice?
Má smysl snažit se ušetřit na pohonných hmotách když do muziky se nebojíš nacpat 30.000? Spočítej si kolik utratíš ročně za benzín a porovnej to s náklady na provoz (pojistka, servis, gumy, dálniční známka, atd...) nebylo by lepší ušetřit někde jinde?
Můj názor je, že když už LPG do auta, tak do auta co si chci nechat alespoň 10 le, abych plně využil potenciál LPG soustavy a to bez kompromisů. Pokud se za 4 roky (a že je to dlouhá doba) rozhodnu auto prodat, tak jsem s přestavbou LPG udělal pěknou hloupost...
Presne tak spocitat za jak dlouho se ti ta investice vrati, i kdyz s tema deseti lety bych zase neprehanel, se rozhodne vice jezdit protoze to ma levnejsi urcite tedy kdyz to reknu tosku blbe jo tak 50 km denne -> 250 za tyden -> 1000 za mesic-> 10 000 cca to je za rok jizda do skoly.a kdyz to vezmu jezdi se za polovic tak to je kdyz bude jezdit normlane 3kacky za km tak to 30 000 za benzinu / 15 000 za plyn (k plynu + 26 tis za pestavbu=> 41 000) = to znamena ze 11 tisic prvniho roku bude v "minusu".Pokud to vezmeme za druhy rok tak to je 20 000 -> 60 000 kacek za benzin / 30 000 za plyn(+ 26 000)===> 60 tis/56tis- to uz se ten plyn vyplati bez kompromisu.Navic nemuzu zase rict ze to jezdi za polovic primo takze bych to videl ze za 2 roky to bude mit 1:1.Takle bych to videl teoreticky ja.Samozhremne je to jen teorie :) zalezi jak bude jezdit.
Doufam ze jsem se nekde nejak nesek :D:D:D
Hyundai Coupe 2.0 16V - LPG
Skoda Felicia 1.3i - ex
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Plyn do auta

Příspěvek od black_sheep »

kdybych coupé přestavel na LPG hned po koupi, tak jsem to měl do roka zpátky a pak už jen šetřil. :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Dr Meduza
****
Příspěvky: 1105
Registrován: 14 kvě 2008, 08:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Plyn do auta

Příspěvek od Dr Meduza »

nejlepsi je koupit si auto uz predelany :mrgreen:
kurna nekdy ho budu muset konecne opravit :roll:
Coupe 2.0 LPG rv 96 barva Fialova -> rosekano -> uz je zase skoro opraveno
Opel Omega B 2.0 Combi LPG - luxusni kara, ma sedacky Recaro :D
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Plyn do auta

Příspěvek od Nexus »

2meduza: otázka jestli je to nejlepší :!: :roll: na první pohled ušetříš, to je to co vidíš a vnímáš. Otázka druhá je, jaký systém a hlavně kdo ho tam dával a může být zprasená montáž a to na první pohled ani projížďku zjistit nemusíš. Já naštěstí koupil už přestavěný a za 9 měsíců nalítal 25tis km, takže můžu konstatovat že funguje. Uff :D/
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
Jerry159
***
Příspěvky: 881
Registrován: 10 úno 2007, 15:26
Bydliště: Česká Třebová U Podhorky 168
Kontaktovat uživatele:

Re: Plyn do auta

Příspěvek od Jerry159 »

black_sheep píše:kdybych coupé přestavel na LPG hned po koupi, tak jsem to měl do roka zpátky a pak už jen šetřil. :lol:
jj toje to kdyby chyby...taky jsem to měl hned udělat...a nejezdil bych tady ted za 10l benzínu ale plynu a měl bych 1,50kč/km a to je rozdíl oproti 3,50kč
Hyundai Coupé 2.0 16v
Alu 17" 205/40/17 Pirelli a Michelin
Sportovní výfuky Fireball
Sportovní vzduchoví filtr
Eonon E1015 Kicker 12l7 1500w
Xenony H1 6000k
brutus hudba :)
Odpovědět

Zpět na „COUPE“