LPG se zárukou

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: LPG se zárukou

Příspěvek od airwaves »

Smlouva je jen kus papíru. Pokud na příjmu narazím na blba jehož jedinou kvalifikací je asertivní kurz jdu jinam! Olej si vyměňte doma, podvozek - kastli - korozi prohlédněte doma, fitry si vyměňte doma a brzdovku s fridexem si taky vyměňte doma. Táhne vám to doleva nebo doprava? OK udělejte si geometrii za 15 stovek! Netáhne? OK tak ji neplaťte! Chcete litr oleje za litr? Jo ok jděte do servisu! Stačí vám Total Quartz 9000 litr za 170,- i s poštovným? Kupte ho na netu...Za pět let ušetříte odhadem 25 tisíc??? nebo kolik a ty použijte na případné opravy. Ta tzv záruka stojí cca 6 - 7000,- za servisní prohlídku ročně. No tak je servis nedostane když nechce. A nebo opačně, můžu na servisní prohlídku s LPG? OK tady je 7 litrů za prohlídku. Je vše v pořádku, nic jste neopravovali i systém LPG funguje jak má? OK tady je 7 litrů. Přece nejde inkasovat peníze za za 14 dnů po prohlídce až mi odejde alternátor tvrdit, že za to může nevhodně zvolený připojovací bod pro řj LPG???? Zase nebuďme tak vyplašení. Oni chtějí naše prachy! Zákazník je král. :D. Vím že to trošku zjednodušuji a zlehčuji ale ja se tak budu chovat. Prodejce mi slíbil servis i s LPG a pokračování záruky. Pokud prokáží, že se mi podpálily ventily vlivem LPG tak si zaplatím opravu. To je jediná možná závada která může vzniknout v souvislosti s provozem na LPG. Možná se ukáže, až najedou první íčka s LPG 300 tisíc že ani toto nehorzí. Zatím o takovém autě co má 300 tisíc nevím, tak jsme trošku průkopníci :D .
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Reklama
 

zludo
*
Příspěvky: 39
Registrován: 15 srp 2010, 18:54
Bydliště: P. Ruskov, SK

Re: LPG se zárukou

Příspěvek od zludo »

...a i propálené ventily kvôli LPG je hovadina, ak sa niekedy ventily propálily bolo to iba preto, že boli nastavené tak, že pri niektorých teplotách nedosadali na sedlá, takže by sa podpálili časom aj na benzíne. Stávalo sa to na niektorých Favoritoch a podobných. Počul som názory že napr. Felícia 1.3 MPi ide dobre ak nepočuť cvakať ventily - ťažký omyl !!!
A aj primazávanie pri prevádzke na LPG je hlúposť, pretože od dôb kedy sa robia motory na bezolovnatý benzín je aj benzín v podstate suchý!!! - teda kontakt medzi ventilom a sedlom je zaistený bez prídavných látok ako bolo olovo.
i30, 1,4-80kW, LPG-SolarisOBD
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: LPG se zárukou

Příspěvek od airwaves »

Ano také jsem slyšel že když motor přežije bezolovnatý benzín tak LPG jsou pro něj už jenom lázně :D . Snažím se o tomto zjistit co nejvic ale nikde nejsou žádná měření testy a pod. Pouze jsem kdesi viděl tabulku měření ventilové vůle na motoru Honda FR-V bez flash lube a s . Jenže to byla stránka oficiálni pravě prodejce flash lube takže ten výsledek se dal čekat. Nezávislého jsem nic nenašel. Poslední roky co se snažím sledovat temata o lpg se problém s motorem neřešil snad nikde!
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
pilotzz
**
Příspěvky: 236
Registrován: 26 čer 2010, 21:06

Re: LPG se zárukou

Příspěvek od pilotzz »

pietro32i píše:Nechcem tu zbytočne mlátiť prázdnu slamu, kým si tú zmluvu obaja nevytiahneme a neprečítame, ale stavím basu piva, že mám pravdu ja :mrgreen:, t.j. po uplynutí zákonnej dvojročnej záruky s tebou predajca môže vydrbať aj za oveľa menšie veci ako je prestavba na LPG. Bol by vôl, ak by sa takto v zmluve nepoistil...
Klidně si měj svoji pravdu se svojí smlouvou v ruce :D
Já mám ve smlouvě (objednávce vozu, na základě které bylo plněno)
Záruka na vůz: 5 let bez omezení.
Na karoserii proti prorezivění: 10 let bez omezení.
Tím na sebe vzal prodejce defakto všechno (asi si neuvědomil, co tam vlastně napsal).
Podle garanční knížky pak je po 2 letech záruka omezena tak, že neplatí §622 odst.2 obč.z. - čili, že při opakovaném výskytu vady nemáš právo odstoupit od kupní smlouvy (čili nemáš právo na vrácení peněz za nové auto), ani právo žádat výměnu auta.
Dále je tam napsáno, že pro 4. a 5. rok záruky neplatí obecná zásada přerušní běhu záruční lhůty po dobu opravy. Tady tě tedy teoreticky/prakticky může autorizovaný servis vydrbávat tak, že bude natahovat časy oprav buď úmyslně, nebo z neschopnosti a máš víceméně smolíka. V extrémním případě to může probíhat tak, že ti třeba jen zresetuje ŘJ, ty ujedeš 5km a opět se necháš odtáhnout, budeš měsíc čekat na opravu - další reset ŘJ a tak až do konce 5. roku záruční lhůty. To ovšem není vlivem LPG, ale tak je prostě konstruována záruka pro 4. a 5. rok.
Jinak se u mojí smlouvy po 2 letech nic nemění na rozsahu záruk, které Hyu resp. prodejce poskytl (tedy i s těmi všemi výlukami, a že jich je tam dost..). A v souvislosti s LPG taky ne /stana 3-8 mojí garanační knížky z března 2010/.
PS: Pivo mi nekupuj, nésu pivař..
GrandeurHG300
(i30cw 1.4CVVT/80kW 7,2l/100km, LPG 8,4l/100km, E85 8l/100km)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: LPG se zárukou

Příspěvek od Hardcam »

Vim o i30 se 112tkm na LPG, coz moc neni, ale urcite nekde existuje takova, ktera ma vic. Ta, o ktere pisu, ma BRC Gas, bezproblemove tri roky zaruky za sebou, dva pred sebou.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: LPG se zárukou

Příspěvek od airwaves »

Super 112 tisíc je víc než 12. Má to auto Flash Lube nebo něco podobné?
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: LPG se zárukou

Příspěvek od Hardcam »

Jestli je to ta pridavna bandaska s olejem, tak jo.

A abych byl k tematu - v Nemecku je moznost koupit nove i30/i30cw 1.4blue LPG/1.6 LPG se zarukou 7 let!!! Ceny od 12999 - 17300E

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: LPG se zárukou

Příspěvek od pietro32i »

pilotzz píše:Klidně si měj svoji pravdu se svojí smlouvou v ruce :D
Já mám ve smlouvě (objednávce vozu, na základě které bylo plněno)
Záruka na vůz: 5 let bez omezení.
Na karoserii proti prorezivění: 10 let bez omezení.
Tím na sebe vzal prodejce defakto všechno (asi si neuvědomil, co tam vlastně napsal).
Podle garanční knížky pak je po 2 letech záruka omezena tak, že neplatí §622 odst.2 obč.z. - čili, že při opakovaném výskytu vady nemáš právo odstoupit od kupní smlouvy (čili nemáš právo na vrácení peněz za nové auto), ani právo žádat výměnu auta.
Dále je tam napsáno, že pro 4. a 5. rok záruky neplatí obecná zásada přerušní běhu záruční lhůty po dobu opravy. Tady tě tedy teoreticky/prakticky může autorizovaný servis vydrbávat tak, že bude natahovat časy oprav buď úmyslně, nebo z neschopnosti a máš víceméně smolíka. V extrémním případě to může probíhat tak, že ti třeba jen zresetuje ŘJ, ty ujedeš 5km a opět se necháš odtáhnout, budeš měsíc čekat na opravu - další reset ŘJ a tak až do konce 5. roku záruční lhůty. To ovšem není vlivem LPG, ale tak je prostě konstruována záruka pro 4. a 5. rok.
Jinak se u mojí smlouvy po 2 letech nic nemění na rozsahu záruk, které Hyu resp. prodejce poskytl (tedy i s těmi všemi výlukami, a že jich je tam dost..). A v souvislosti s LPG taky ne /stana 3-8 mojí garanační knížky z března 2010/.
PS: Pivo mi nekupuj, nésu pivař..
Svatá prostoto... Nie si právnik tipujem, a ak náhodou áno, tak strašne slabučký, alebo naopak neskutočne vychcaný. Bez obmedzenia neznamená, že bez akéhokoľvek obmedzenia. Myslí sa tým, že bez obmedzenia počtu najazdených km za toto obdobie. Ak to v zmluve aj nemáš takto napísané, tak si naivne nemysli, že to platí tak ako si to ty predstavuješ. Neoddeliteľnou súčasťou zmluvy sú aj garančné knižky a záručné podmienky v nich uvedené, takže platia tie, nie nejaká vetička predajcom ručne dopísaná na zmluve.
Nebudem tu citovať vety z garančnej knižky, len sem hodím nejaké odkazy (môže sa to však líšiť, keďže ja mám SK knižku, ale inteligentný človek si to už vie dohľadať sám).
Str. 5 - Záruka výrobcu vozidla sa nevzťahuje na: body d, e, f sa priamo explicitne dotýkajú problematiky aj LPG, aj keď to tam nie je exaktne spomenuté. Každý priemerný právnik predajcu ťa (aj tebou najatého právnika) rozseká na kašu už len na základe tých troch bodov základnej garančnej knižky.
Str. 10 - Záver: to všetko je tam ešte potvrdené a zdupľované vetou tučným modrým písmom o odmietnutí Hyundai prevziať zodpovednosť za neoprávnené technické zmeny a neschopnosti (rozumej neochote) dodržať v takom prípade záruku.
Str. 3 - garančná knižka s predĺženou zárukou: bod 5 hovorí o neprípustnosti akýchkoľvek zásahov do vozidla v rámci trvania záruky inde ako v autorizovanej opravovni Hyundai. Čo z toho vyplýva, už ani nejdem ďalej rozvádzať.
To len tak narýchlo, čo sa mi chcelo v túto neskorú nočnú hodinu čítať. Žasnem niekedy nad právnym analfabetizmom ovčanov. Ale to len možno ja to takto nesprávne vnímam, fundovaný právnik by nám to iste lepšie vysvetlil.
hardcam píše:A abych byl k tematu - v Nemecku je moznost koupit nove i30/i30cw 1.4blue LPG/1.6 LPG se zarukou 7 let!!! Ceny od 12999 - 17300E
To je síce pekné, ale vôbec z toho nevyplýva našim lokálnym importérom na CZ/SK povinnosť uznávať svojpomocnú prestavbu (hoci aj v tom najšpičkovejšom servise) u nás momentálne predávaných benzínových motorov.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: LPG se zárukou

Příspěvek od Hardcam »

ja jsem taky nic o cz/sk zarukach nepsal...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: LPG se zárukou

Příspěvek od airwaves »

A jaký je z toho všeho závěr? Záleží na dohodě!
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
pilotzz
**
Příspěvky: 236
Registrován: 26 čer 2010, 21:06

Re: LPG se zárukou

Příspěvek od pilotzz »

pietro32i píše:Svatá prostoto... Nie si právnik tipujem, a ak náhodou áno, tak strašne slabučký, alebo naopak neskutočne vychcaný. Bez obmedzenia neznamená, že bez akéhokoľvek obmedzenia. Myslí sa tým, že bez obmedzenia počtu najazdených km za toto obdobie. Ak to v zmluve aj nemáš takto napísané, tak si naivne nemysli, že to platí tak ako si to ty predstavuješ. Neoddeliteľnou súčasťou zmluvy sú aj garančné knižky a záručné podmienky v nich uvedené, takže platia tie, nie nejaká vetička predajcom ručne dopísaná na zmluve.
Nebudem tu citovať vety z garančnej knižky, len sem hodím nejaké odkazy (môže sa to však líšiť, keďže ja mám SK knižku, ale inteligentný človek si to už vie dohľadať sám).
Str. 5 - Záruka výrobcu vozidla sa nevzťahuje na: body d, e, f sa priamo explicitne dotýkajú problematiky aj LPG, aj keď to tam nie je exaktne spomenuté. Každý priemerný právnik predajcu ťa (aj tebou najatého právnika) rozseká na kašu už len na základe tých troch bodov základnej garančnej knižky.
Str. 10 - Záver: to všetko je tam ešte potvrdené a zdupľované vetou tučným modrým písmom o odmietnutí Hyundai prevziať zodpovednosť za neoprávnené technické zmeny a neschopnosti (rozumej neochote) dodržať v takom prípade záruku.
Str. 3 - garančná knižka s predĺženou zárukou: bod 5 hovorí o neprípustnosti akýchkoľvek zásahov do vozidla v rámci trvania záruky inde ako v autorizovanej opravovni Hyundai. Čo z toho vyplýva, už ani nejdem ďalej rozvádzať.
To len tak narýchlo, čo sa mi chcelo v túto neskorú nočnú hodinu čítať. Žasnem niekedy nad právnym analfabetizmom ovčanov. Ale to len možno ja to takto nesprávne vnímam, fundovaný právnik by nám to iste lepšie vysvetlil.
hardcam píše:A abych byl k tematu - v Nemecku je moznost koupit nove i30/i30cw 1.4blue LPG/1.6 LPG se zarukou 7 let!!! Ceny od 12999 - 17300E
To je síce pekné, ale vôbec z toho nevyplýva našim lokálnym importérom na CZ/SK povinnosť uznávať svojpomocnú prestavbu (hoci aj v tom najšpičkovejšom servise) u nás momentálne predávaných benzínových motorov.
Hele, budˇjsi natvrdlej, máš jinou smlouvu a jiné garanční podmínky, nebo neumíš číst a ještě používáš nevhodná cizí slova tam, kde bys měl použít jiná.
Takže:
implicitní: zahrnutý, obsažený, ale nevyjádřený přímo; nikoli zjevný, samosebou se rozumějící
explicitní: výslovný, přímý, jasný, zřetelný; otevřeně, přímo vyjádřený
Tvoje věta "body sa priamo explicitne dotýkajú problematiky aj LPG, aj keď to tam nie je exaktne spomenuté" je...?

Smlouva je napsaná jasně a záruka zní "bez omezení", nikoliv "bez omezení počtu ujetých kilometrů" - co z toho vyplývá si zjisti u svého právníka. Že to je pravděpodobně omyl, v neprospěch prodejce implicitně vyplývá z té mojí závorky "asi si neuvědomil.." - i tak nenajedu s tímto autem v dnešní situaci více jak 10tkm ročně, takže je mi to stejně jedno, dříve uplyne záruka časem..

V mojí knížce je v bodech d, e, f uvedeno, ve zkratce, že záruka se nezvztahuje na závady vycházející z úprav, které neprovedl/nepovolil Hyu a z neoriginálních dílů.
To logicky zahrunuje i LPG samo o sobě, a nikdo tady - ani já - netrvdí že tomu tak není. Argumentuješ tedy stejně jako já - nějakými body výluky ze záruky..

K čemu jsem se vyjadřoval byla myšlenka, že po uplynutí 2 let zákonné záruční lhůty "se to nějak zlomí" a pak už Hyu neručí u LPG (a i jiných úprav) za nic.
A toto tvrzení není pravda.
Třetí rok je z pohledu platnosti záruk uvedených v garanční knížce obdobný jako předchozí dva za podmínek uvedených mnou již v předchozím příspěvku a v garanční knížce , tzn. včetně výluk (aku, médium klimatizace a další spousty bodů..)

Tvoje tvrzení
"Str. 10 - Záver[/u]: to všetko je tam ešte potvrdené a zdupľované vetou tučným modrým písmom o odmietnutí Hyundai prevziať zodpovednosť za neoprávnené technické zmeny a neschopnosti (rozumej neochote) dodržať v takom prípade záruku.
je možná ve vztahu k tvému vozidlu platné, s mými trvzeními to opět není v rozporu - proč?

Protože já mám na straně 10 něco jiného než máš ty. Onen "Závěr" mám na straně 9 a v měn se píše - tučně čermě, ne modře:
V zájmu zajitění pravidelného a souvislého sledování vozidla v provozu je doporučeno přistavovat vozidlo k pravidelným prohlídkám a opravám k jednomu autorizovanému opravci HYUNDAI podle vlastního výběru
Projeví-li se závada na vozidle během cesty a tato závada brání dalšímu provozu....nejbližšího aut. opravce HYU.
Autorizovaný opravce HYU je povinen...v co nejkratším termínu.


Takže až budeš příště argumentovat mj. analfabetismem, nejdříve si přečti pořádně příspěvek, na který reaguješ. V tomto případě tam bylo napsáno, že já popisuju svoji (lepší je použití germanismu MOJI) garanční knížku, zatímco ty mé tvrzení vyvracíš svojí (TVOJÍ) garanční knížkou, která je - jak už nyní víme - jiná. A v Německu mají taky jinou.. :mrgreen:

Nicméně moje role tu není vykládat cizí záruční podmínky, pouze reaguju na postoje typu "je jedno co je tam napsáno, určitě je to napsáno tak, že s tebou vydrbou.."
To jak s kým vydrbávaj přiblblí "prodavači" je dáno kromě formulace nějakého textu taky mírou submise zákazníka a to dohromady pak tvoří nějakou úroveň prodeje a poprodejních služeb.
Nejlépe by bylo na základě informací z DE, kde se asi (? nevím, nemám v ruce HYU podmínky pro DE) LPG do i30 oficiálně montují, vytvořit tlak na HYU CZ, aby LPG montovaly servisy HYU i v CZ, aby čeští majitelé uvažující o přestavbě na LPG nemuseli kvůli dodržení záručních podmínek jezdit k sousedům do DE.
GrandeurHG300
(i30cw 1.4CVVT/80kW 7,2l/100km, LPG 8,4l/100km, E85 8l/100km)
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: LPG se zárukou

Příspěvek od pietro32i »

Písal som to trochu narýchlo (aj teraz tak, lebo ešte mám program) a hlavne veľmi neskoro (pozri čas), takže chybička s výrazmi se vloudila, takže správne to malo byť: "body d, e, f sa implicitne dotýkajú problematiky aj LPG, aj keď to tam nie je explicitne spomenuté." Zbytok platí ako som napísal. Možno máš fakt takú zmluvu ako píšeš, rád by som ju videl. Ak môžeš, oskenuj prosím, začierni citlivé údaje a hoď sem aj pre ostatných, aby sme sa poučili - myslím vážne, nie ironicky. Tie body d, e, f, asi máme teda rovnaké, citoval by som však aspoň bod f (či ho máme rovnaký). "Záruka výrobcu vozidla sa nevzťahuje na: f) zariadenia alebo príslušenstvá montované na vozidle niekým iným než výrobcom (centrálne zamykanie, alarm, ťažné zariadenie a pod.)". Splyňovač tam síce zase explicitne nie je uvedený, ale implicitne tam je, viď. a pod.
pilotzz píše:K čemu jsem se vyjadřoval byla myšlenka, že po uplynutí 2 let zákonné záruční lhůty "se to nějak zlomí" a pak už Hyu neručí u LPG (a i jiných úprav) za nic.
A toto tvrzení není pravda.
Třetí rok je z pohledu platnosti záruk uvedených v garanční knížce obdobný jako předchozí dva za podmínek uvedených mnou již v předchozím příspěvku a v garanční knížce , tzn. včetně výluk (aku, médium klimatizace a další spousty bodů..)
Keď zoberiem do úvahy už len ten bod f), tak záruka ti de facto padla už v tom dvojročnom období, takže logicky nemôže platiť ani neskôr. V tej dvojročnej zákonnej lehote sa ešte dokážeš obhájiť, ako to už tu bolo viackrát spomínané (aj keď si osobne myslím, že skutočne kvalitná právnická firma by predajcu zbavila povinnosti za prevzatie záruky po neautorizovanom zásahu zákazníka do auta). To, že predajcovia možno ticho tolerujú montáž LPG do áut v záruke je ich už ich vôľa, nie povinnosť.
Tú vetu na strane 9 mám aj ja, pozri sa však na stranu 10, v záhlaví je "Záver", a je tam okrem iného napísané aj:
Nemôžeme prevziať zodpovednosť za akékoľvek iné náhradné diely, príslušenstvo, výstroj a doplnky, ktoré neboli schválené spoločnosťou HYUNDAI, ani nemôžeme prevziať zodpovednosť za akékoľvek iné neoprávnené technické zmeny. Spoločnosť HYUNDAI nemôže podrobne posudzovať vhodnosť, spoľahlivosť, bezpečnosť neschválených výrobkov a nie je tiež schopná v danom prípade dodržať záruku.
Právnym analfabetizmom som mal na mysli hlavne to, že často si ľudia vysvetľujú veci po svojom, bez toho, aby sa poradili s právnikom napríklad. Takže ešte raz: Ak máš v zmluve napísané, že bez obmedzenia ako tvrdíš, tak to neznamená, že skutočne bez akéhokoľvek obmedzenia. Ak sú súčasťou zmluvy Záručné podmienky, čo určite sú, a v nich je pojem "bez obmedzenia" špecifikovaný bližšie, tak je právne záväzný tento. Ver mi, robím s niečim podobným v práci. Ak nemáme v zmluve niečo dostatočne vysvetlené, resp. nedostatočne vysvetlené (vždy sa chybička vloudí), ale je to dostatočne vysvetlené v súťažných podkladoch/podmienkach, tak vždy platí ustanovenie v zmluve o neoddeliteľnej súčasti súťažných podkladov so zmluvou. Viacerí chytráci sa nás takto snažili prechytračiť a ani raz neuspeli. Problém by nastal vtedy, ak by tento pojem bol v zmluve definovaný tak a v súť. podkladoch ináč.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
pilotzz
**
Příspěvky: 236
Registrován: 26 čer 2010, 21:06

Re: LPG se zárukou

Příspěvek od pilotzz »

Na straně 10 už mám záruční podmínky pro náhradní díly.
Je tam spousta textu, ale celé se to točí okolo originálního příslušenství a ND, které musejí být originální, jinak nemůže být držena záruka. To tučné mám v CZ verzi obdobně, tedy že nepřebírají odpovědnost za jiné než origo díly, doplňky.. a jiné neoprávněné technické změny a vady z nich plynoucí a nejsou schopni v daném případě držet záruku. Tady to může někdo chápat tak, že použitím neoriginálního koberečku padá záruka jako celek nebo třeba na zatíkání do vozu oknem apod. Mně osobně to z formulace nevyplvývá (stále platí obecná zásada, že musí být příčinná souvislost)

Definice originálního příslušenství/dílu je na začátkutu a zjednodušeně je to cokoliv, co mi prodá HYU, nebo co má schválení od HYU.
Píše se zde, že "..originální příslušenství ..lze obdržet prostřednictvím autorizovaných prodejců HYU.. ..konzultujte problematiku s našimi zátupci".

Definici "zástupce HYU" tu nikde nevidím, mám tu definici pojmů "autorizovaný prodejce HYU" nebo "autorizovaný opravce HYU", předpokládám, že tím myslí jeden z těchto pojmů.

Smlouvu skenovat nechci, stejně bych tam všechno začerňil. :-$ Je to nějaký formulář "OBJEDNÁVKA VOZU", kde jsou ručně uvedeny určité nestd. podmínky, zvláštní sleva prodejce, záloha "nula", man. klimatizace, která u startu nebyla... Taktéž je tam ručně dopsána ta už zmiňovaná "neomezená" záruka..
Ale co tam mám já je celkem jedno, důležité je co tam má každej kupující a to včetně různých verzí těch knížek s podmínkami záruky.
Byl/je tu jeden kupec i30, který podepsal smlouvu a ani nevěděl, jestli bude mít 5ti nebo 6ti kvalt, takže ty smlouvy jsou asi - diplomaticky řečeno - "velmi individuální" :shock:
Možná, že Patrioty měly taky jiné záruky, dnes už HYU může mít zase něco jiného (v nějakém videošotu ze Ženevy, kde odkrývali i40CW, se mluví celoevropské jednotné záruce 5let, a třeba už to teď bude "skoro stejné všude" s ohledem na místní legislativu.. ..a nebo je to taky jen reklamní bluf..)

Spíše by mě zajímaly ty podmínky HYU s LPG v DE. Pokud při stejné motorové verzi v DE (1.4, a otázka je "které EURO" - 4 či 5?) existuje oficiální montáž LPG, tak tím padá dosavadní oficiální mlžení a odmítání českého HYU, protože (moje) záruční podmínky vyžadují technické změny provádět pouze přes "autorizované".
Definici "autorizovaných" splňuje nejen "CZ-autorizovaný" ale i "DE-autorizovaný. O HYU CZ se tam vlastně vůbec nepíše, HYU=HYU Korea).
Akorát kvůli přestavbě jet do DE, to je trochu komplikace, ale za zachování záruky (spíše klidného spaní) to asi stojí, minimálně těm ze západu CZ...
GrandeurHG300
(i30cw 1.4CVVT/80kW 7,2l/100km, LPG 8,4l/100km, E85 8l/100km)
jiri6010
*
Příspěvky: 20
Registrován: 22 led 2011, 22:33

Re: LPG se zárukou

Příspěvek od jiri6010 »

Ahoj, co se týče LPG v DE, tak toto nabízí dealer v Thalheim (Sasko) viz : http://www.krauss.hyundai.de/page1.html. Jen ta cena je trochu vyšší 1995,-EU !!!
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: LPG se zárukou

Příspěvek od Hardcam »

LPG v DE nabizi vic dealeru, nez jen Krauss. Ale je treba platit, coz se nasim urcite nebude libit.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“