Kolik oleje do Getze

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Tolex
*
Příspěvky: 12
Registrován: 12 bře 2010, 14:10

Re: Kolik oleje do Getze

Příspěvek od Tolex »

Tak jsem se po téměř třech letech vlastnictví Getzíka pořádně podíval na stav oleje a taky tam mám tak půl centimetru na horní hranici. Prostě při výměně nevyteklo všechno a servisák tam nalil nové 3l oleje :-( Na jednu stranu je fajn, že jsem nemusel za tři roky dolévat ani kapku oleje, ale mám trošku strach, jestli ten nadstav nad maximum neubližuje motoru. Holt co si člověk neudělá sám....
Reklama
 

slabostka
*****
Příspěvky: 1734
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Kolik oleje do Getze

Příspěvek od slabostka »

3 roky starý olej? Kolko km najazdite ročne?
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Tolex
*
Příspěvky: 12
Registrován: 12 bře 2010, 14:10

Re: Kolik oleje do Getze

Příspěvek od Tolex »

Olej mi mění každoročně :-)))) napsal jsem to trošku nesrozumitelně, ale nijak jsem ho nekontroloval - až teď. Při přezouvání pneu jsem vždycky řekl, ať mi zkouknou i olej :-)))
Tolex
*
Příspěvky: 12
Registrován: 12 bře 2010, 14:10

Re: Kolik oleje do Getze

Příspěvek od Tolex »

Nebo ještě jinak -já jen tankoval, ostatní věci dělal servis :-)))
burák
Příspěvky: 5
Registrován: 28 bře 2011, 17:53

Re: Kolik oleje do Getze

Příspěvek od burák »

právě jsem mněnil olej do mého getze 1.5 crdi 12v tedy 3 válce oleje mi z vany vytekly 4l ale nalil jsem podle mněrky taky 4l filtr si nasál a merka dost klesla dolil sem a dohromady bylo 4.5 l oleje přijdu druhý den a na merce je na mírou vadí to hodně?aby to pod tlakem nevylítlo?
aldakutil
*
Příspěvky: 73
Registrován: 10 led 2009, 20:33

Re: Kolik oleje do Getze

Příspěvek od aldakutil »

Nejsem automechanik, ale myslím si , že kvůli tlaku bych víc oleje nedával. Měním si ho sám a dávám ho mezi rysky. Často kontroluju a kdyby bylo třeba raději doleju, než abych ho měl moc. Jinak mám v příručce 3,3l a nalejvám asi 3l. Můj názor.
Getz 1,3 60kw limited edition (2003)
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik oleje do Getze

Příspěvek od vipe »

burák píše:právě jsem mněnil olej do mého getze 1.5 crdi 12v tedy 3 válce oleje mi z vany vytekly 4l ale nalil jsem podle mněrky taky 4l filtr si nasál a merka dost klesla dolil sem a dohromady bylo 4.5 l oleje přijdu druhý den a na merce je na mírou vadí to hodně?aby to pod tlakem nevylítlo?
Trochu bych upustil. Nikdy nedávám na horní rysku je to zbytečné, vždy mezi kozy :mrgreen:
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
burák
Příspěvky: 5
Registrován: 28 bře 2011, 17:53

Re: Kolik oleje do Getze

Příspěvek od burák »

aldakutil píše:Nejsem automechanik, ale myslím si , že kvůli tlaku bych víc oleje nedával. Měním si ho sám a dávám ho mezi rysky. Často kontroluju a kdyby bylo třeba raději doleju, než abych ho měl moc. Jinak mám v příručce 3,3l a nalejvám asi 3l. Můj názor.

tak ale já mám diesel benzín má podle mně určitě menší vanu než 1.3 já jsem karosář no :-) ale ted už mám kousek pod ryskou asi to nebilo v uplné rovině nebo si olej nasál až ted do plna
Uživatelský avatar
alvin
**
Příspěvky: 341
Registrován: 28 črc 2011, 21:35
Bydliště: BRATISLAVA ,pôvodne NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik oleje do Getze

Příspěvek od alvin »

mňa čaká tento mesiac serviska po 75 000 km,a podarilo sa mi zohnať za dobrú cenu tento olej
http://olejcentrum.sk/total-9000-5w-40-4l
nič proti PENNASOLu SUPER PACE, ktorý som použival dosiaľ,ale vyschol už lacný prameň :( :( :( a možnosť objadnať cez NET bola presne za rovnakú cenu,navyše od firmy s ktorou už mám kladné skusenosti,tak niet čo riešiť
DACIA Sandero 1,0 SCe Arctica, ex-HUNYADI GETZ 1,1i/2004 ,zvaný Veľrybák, 132 000 Km,kupovaný ako fungláč-nedám naň dopustiť,len zub času
predtym 2x Daewoo, 2x OPEL ASTRA,SEAT Ibiza, 2x Škoda,
Odpovědět

Zpět na „GETZ“