Jaký je ix35 se slabší naftou 1,7 CRDi 85kW?

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
havros
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 10:30
Bydliště: Plzeň

Re: Jaký je ix35 se slabší naftou 1,7 CRDi 85kW?

Příspěvek od havros »

Leden až březen byl nárok na 75 tisíc slevu...
Teď už bohužel ne, tak se výhoda trošku ztrácí
Reklama
 

Flufi
*
Příspěvky: 30
Registrován: 05 dub 2011, 22:40

Re: Jaký je ix35 se slabší naftou 1,7 CRDi 85kW?

Příspěvek od Flufi »

havros píše:Včera nám dorazila předváděčka 1,7CRDi 85kW Comfort (bílá barva), která se u mě snad chvíli taky ohřeje, a tak jsem ji provětral.
Nezajetý motor, obsazen 1 člověkem, trasa 90 km dlouhá, kopečky, rovinky, klidná jízda s rozvahou a výsledek? 4,7 l / 100 km
To si myslím, že je hodně slušný výsledek na tak velké auto
Když jsem pak zrychlil tempo a přidal městský provoz, držel jsem se na 5,6 l / 100 km

Jinak auto není závoďák, ale na běžné ježdění je plně dostačující a rozhodně nebudete brzdit provoz.
Za mě osobně je 1,7CRDi rozumější volbou než 1,6GDi i 2,0i.
Motor 2,0CRDi 135kW ovšem vede na plné čáře 8)

Naprostý souhlas. Motor je naprosto dostačující. Auto máme asi měsíc ve výbavě Style a naprostá spokojenost. Jasně, že to není závoďák, ani tak nevypadá. Pokud chci nadupané auto, koupím si Passat CC. ix35 považuju za rodinné auto a motor 1,7CRDi mu uplně stačí.
ilcas
*
Příspěvky: 65
Registrován: 19 bře 2011, 10:10

Re: Jaký je ix35 se slabší naftou 1,7 CRDi 85kW?

Příspěvek od ilcas »

Tak jsem konečně dospěl k nějakému pozitivnímu výsledku. Měl jsem najeto 950 km a zhasnul předposlední segment a asi po dalších 30 km se rozsvítila oranžová kontrolka. Tudíž je funkční (otázkou je, jestli to potěší, když ji vidíš svítit :D) a poslední segment ještě nebliká. Takže 1000 km na nádrž ujedu a to už se mně zdá rozumné. Otázkou je, jestli jsem to tím, že jsem se s tím naučil už jezdit :), nebo ta Verva, nebo si to už nějak sedlo. Ale tentokrát jsem to už ani nešetřil a zkoušel jsem to naopak trochu více prohnat. Zvláště na D1 (mám ji za barákem,tak vím, kde si to můžu dovolit :mrgreen: ) Takže spokojenost.
ix35 1.7 CRDi Comfort
ilcas
*
Příspěvky: 65
Registrován: 19 bře 2011, 10:10

Re: Jaký je ix35 se slabší naftou 1,7 CRDi 85kW?

Příspěvek od ilcas »

Tak jsem v týdnu bral naftu, poslední segment už blikal, takže všechno funkční, ovšem pak byl jsem v šoku. Tankoval jsem až téměř po hrdlo, abych měl stejné podmíky, jako posledně kvůli ručnímu výpočtu a do toho auta jsem natankoval přesně 64,2 litrů nafty !!!! :shock: A bylo to u jiné benzinky, než posledně. (Tímto se tam tomu pumpaři omlouvám..) Na kolik je tedy ta nádrž? Vy jste nikdy nečerpali víc než těch udávaných 58 litrů? Já vím, že FISHkaa tady psal, že to má bezpečnostní prostor kvůli odvětrávání, ale na 7 litrů? :shock: Ledaže těch 7 litrů je objem trubice vedoucí k samotné nárži.. Ale to se mně ani nechce věřit. Jde asi spíše o to, jakou metodikou počítají objem nádrže, ale všude se uvádí 58 litrů... A ze zkušenosti vím, že služební Octávka má deklarovaný objem nádrže na 55 litrů a kolikrát dojíždím úplně na sucho a pak tankuji taky po hrdlo a nedostanu tam nikdy více než 54 a něco litrů...To když je úplně na doraz... A vy fakt nikdo tuto zkušenost nemáte, že natankujete více, než je udávaný objem nádrže? Já vím, není to nic na závadu, ale celkem bych chtěl mít v tomto jasno... Protože po tom je otázka, z jakých hodnot vychází ten computer, protože pak je naprosto představitelné, že je schopen počítat nesmysly....
ix35 1.7 CRDi Comfort
Odpovědět

Zpět na „ix35 Motor a převodovka“