Klady a zápory ix20

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
ferdu
*
Příspěvky: 20
Registrován: 17 bře 2011, 10:55
Bydliště: Zlín, CZ

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od ferdu »

Já si myslím, že velikost nádrže je tak akorát dostačující. Vždyť se s tím dá projet skoro přes celou republiku a benzinky jsou na každém kroku. Snad nejezdíte na Sibiř nebo Ruska, tam je to pak horší.
Navíc je to váha, která zvyšuje spotřebu. 60 l = 60*0,8= 48kg. Hoď si pytel cementu do kufru a zkus s ním měsíc jezdit a potom porovnej spotřebu. Dle "odborníků" by se z toho důvodu mělo tankovat cca do 25l.
Ono vše má své +/- . Tady asi pro bohatě větší kufr a prostor pro rezervu.
HYUNDAI ix20 COMFORT 1,4 CVVT 16V , Stříbrná
Š FELICIA 1,3 GLXi

Š FAVORIT 136
Reklama
 

Uživatelský avatar
samosato
*
Příspěvky: 10
Registrován: 12 kvě 2011, 20:00
Bydliště: SK, Trnavský kraj

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od samosato »

Od utorka som šťastným majiteľom ix20 aj ja. Dnes som konečne aj sedel za volantom, lebo doteraz ju testovala moja krajšia a lepšia polovička. :D
Obaja sme veľmi spokojní. V porovnaní s Natálkou (R Thalia, ktorú sme mali doteraz) je výrazne tichšia, priestrannejšia a ten vyšší posed je úplne perfektný.
Som prekvapený, koľko renaulťákov prešlo do ix2O. Zaujímavé...

Dnes som kúpil bezpečnostné matice na kolesá, lebo by som nerád našiel autíčko na tehlách. Zistil som, že origoš matice sú 21. Teraz musím kvôli 19 bezpečnostným voziť druhý kľúč na kolesá. Je to drobnosť, ale kórejci vedia vždy prekvapiť :lol:

Spotreba sa podľa palubného počítača drží okolo 6,0. Uvidíme po ďalšom natankovaní, aká je jeho presnosť. Zatiaľ to tu asi nikto neriešil.
Či?
ix 20 1,4 Style Ice Blue
predtým: Renault Thalia 1,2 16V
peter BB
Příspěvky: 3
Registrován: 01 kvě 2011, 18:14

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od peter BB »

Otázka pre Erika TT.
Potrebuješ fotku tachometra po 2000 km.? Mám najazdené.Ak áno , pošli kontaktný email.

Po najazdení 2000 km v rôznej premávke viac mesto ( do práce mám 10km ) sa mi priemerná spotreba postupne znižuje,čo ma teší.
V manuále píšu,že nádrž má 48 l.Nechal som teda auto dôjsť na rezervu a potom som ešte jazdil dovtedy,kým mi počítač neukázal dojazd 20km.
Išiel som natankovať a nedal som tam viac ako 40,5l ( automat.vypnutie tankovacej pištole.)Tak neviem.
V sobotu idem do BA ( 4 chlapi,plný kufor).Uvidím,čo mi spraví spotreba ,ale hlavne ho vyskúšam pri plne zaťaženom stave.
Ak ma niečo prekvapí dám vedieť.
Uživatelský avatar
ilja
*
Příspěvky: 32
Registrován: 12 kvě 2011, 20:09
Bydliště: Senec

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od ilja »

Erik-TT píše:No, ja tu mám po dnešku jeden negatívny názor, ktorý myslím sa tu už medzičasom spomenul. Ráno som parkoval a zistil som, že predok auta je tak strašne nízko, že je otázka času, kedy si poškodím predný nárazník o obrubník.
Nic sa neboj. Ked som JA neorypal naraznik na civiku, na tomto naraznik neorypes :-)
Tiez som tam mal tie lapace pred kolesami a tie schytavali, to je pravda, ale boli z poddajneho plastu, takze neprenasali deformaciu na samotny naraznik. Kym si nemusis davat pozor na sklon retardera (napr pri palace na zlatych pieskoch su take), tak mas naraznik dostatocne vysoko.
ix20 1.6 Style, Honda Civic 8g 1.8
EX: Honda Civic 8g Type S
EX: Toyota Corolla E10 1.3
EX: Renault 5 1.4
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od Erik-TT »

Už druhý deň poctivo parkujem čiastočne cesta, čiastočne chodník a je to dobré. Vtedy, čo som spomínal, že som skoro chytal nárazník som zistil, že som bol na trošku nerovnej ceste, trošku prepadnutá cesta bola a teda som bol s predkom dosť nízko. Takže čo sa týka tých obrubníkov, je to ok, ale teda za tým si stojím, že ten šuchplech gumenný, mal byť pod nárazníkom hneď a nie až niekoľko cm pod ním :)
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od Erik-TT »

samosato píše:Od utorka som šťastným majiteľom ix20 aj ja. Dnes som konečne aj sedel za volantom, lebo doteraz ju testovala moja krajšia a lepšia polovička. :D
Obaja sme veľmi spokojní. V porovnaní s Natálkou (R Thalia, ktorú sme mali doteraz) je výrazne tichšia, priestrannejšia a ten vyšší posed je úplne perfektný.
Som prekvapený, koľko renaulťákov prešlo do ix2O. Zaujímavé...

Dnes som kúpil bezpečnostné matice na kolesá, lebo by som nerád našiel autíčko na tehlách. Zistil som, že origoš matice sú 21. Teraz musím kvôli 19 bezpečnostným voziť druhý kľúč na kolesá. Je to drobnosť, ale kórejci vedia vždy prekvapiť :lol:

Spotreba sa podľa palubného počítača drží okolo 6,0. Uvidíme po ďalšom natankovaní, aká je jeho presnosť. Zatiaľ to tu asi nikto neriešil.
Či?
Vieš čo, zatiaľ spotrebu neriešim, keďže mám len cez 1000km, čiže stále zabieham, jazdím len a len mesto a dnes ráno som bol na 7,5 L, čo sa mi teda osobne nepáčilo, al emesto je mesto a zábeh je zábeh, takže zatiaľ to tomu autu tolerujem :) Zaujíma ma, kde si kupoval bezpečnostné matice? aké mám kúpiť? rozmer? aká bola cena? dík .
Uživatelský avatar
samosato
*
Příspěvky: 10
Registrován: 12 kvě 2011, 20:00
Bydliště: SK, Trnavský kraj

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od samosato »

To Erik-TT:
My sme kúpili predvádzačku, ktorá mala takmer 2800 km (dnes už má takmer 3100). Jazdíme už tretie ráno južnou trasou v kolónach do BA a poobede späť, takže so spotrebou sme maximálne spokojní.
K tým maticiam - včera som bol zhodou okolností v blízkosti predajne az-pneu.sk, tak som sa tam skočil opýtať, či niečo také majú. V ponuke mali tri cenové kategórie, tak som zobral strednú za 25 €. Tu je link:
http://www.az-pneu.sk/bezpecnostni-srou ... de-id20074
označenie je ZDN 115
to je podrobnejší popis parametrov: http://www.profipneu.eu/product_info.ph ... ts_id=1979
Mňa zaujímajú tie bočné lišty? Ktoré si to nakoniec kúpil?
ix 20 1,4 Style Ice Blue
predtým: Renault Thalia 1,2 16V
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od Hardcam »

Rozmer matic je M12x1,5 s vyskou max kolem 30mm
nejlepe poridte takove, ktere jsou velikosti klice stejne jako originalni matice co mate na aute (tedy na 99% 21, jak je u korejcu zvykem), ja mam samozrejme 19, takze taham dva klice :?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od airwaves »

Chválím za zvedací hever co je ve výbavě. Je perfektní. Jde pohánět běžným akušroubovákem. Pokud třeba přezouváte kola doma a nebo lakujete brzdové třmeny je pohoda zvedat auto šroubovákem :D . Takže za hever jednička s hvězdičkou.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od Erik-TT »

peter BB píše:Otázka pre Erika TT.
Potrebuješ fotku tachometra po 2000 km.? Mám najazdené.Ak áno , pošli kontaktný email.

Po najazdení 2000 km v rôznej premávke viac mesto ( do práce mám 10km ) sa mi priemerná spotreba postupne znižuje,čo ma teší.
V manuále píšu,že nádrž má 48 l.Nechal som teda auto dôjsť na rezervu a potom som ešte jazdil dovtedy,kým mi počítač neukázal dojazd 20km.
Išiel som natankovať a nedal som tam viac ako 40,5l ( automat.vypnutie tankovacej pištole.)Tak neviem.
V sobotu idem do BA ( 4 chlapi,plný kufor).Uvidím,čo mi spraví spotreba ,ale hlavne ho vyskúšam pri plne zaťaženom stave.
Ak ma niečo prekvapí dám vedieť.
potrebujem Peter, potrebujem, napísal som ti súkromnú správu :)
Uživatelský avatar
DEE
**
Příspěvky: 130
Registrován: 05 úno 2011, 14:51

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od DEE »

Uz mam take pres 2k km. Ale jak uz sem psal, mam jinou palubku. Ty mas urcite supervision a ta ma i jiny "font" odo metru.
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic - Sienna Orange >100 000km
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od Erik-TT »

Ahoj Dee, viem, spomínal si, len teda nejako som sa tým nezaoberal, keďže hovoríš, že máš inú palubovku,ale pre istotu tu je foto, ako vyzerá moja, samozrejme toto nie je moja, to je foto z netu. Ak máš takú istú, môžeš mi to cvaknúť alebo úplne by mi stačilo, keby si to cvakol v tej hornej časti, že by bolo vidieť len tachometer a ukazku paliva a teploty, to myslím, že máš tiež, ako ja. Ak by to bolo také isté alebo podobné, cvakni to, ďakujem :)
Uživatelský avatar
DEE
**
Příspěvky: 130
Registrován: 05 úno 2011, 14:51

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od DEE »

Mám stejnou. Zítra ti to cvaknu cestou do práce.
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic - Sienna Orange >100 000km
Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od iggyno »

Supervision je u nas ako extra doplnok...so startovacim tlacidlom za 800eur aj pre style vybavu...takze by s tym nemal byt problem, ak vobec na svk nejake su :)
1,6 AT
40500km
Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od iggyno »

jediny rozdiel je potom 1.4 - 1.6l Diesel vs Benzín - pocet otacok
1,6 AT
40500km
Odpovědět

Zpět na „ix20“