Problém s el. stahováním oken

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
JFK
*
Příspěvky: 11
Registrován: 14 bře 2006, 13:36
Bydliště: okr. UnO
Kontaktovat uživatele:

Problém s el. stahováním oken

Příspěvek od JFK »

Nesetkali jste se někdy někdo s následujícím problémem ohledně el. stahování oken u Lantry r.v. 98?

Stahování jakéhokoliv okna od řidiče funguje bez problému, ale následné vytažení okna se musí dělat lokálně, u každého okna zvlášť. Předem podotýkám, že na to nemá vliv zámek oken (WINDOW LOCK). Pravděpodobně bude problém někde v elektrice, ale kde? Snad nějaká pojistka (ale to by musely být pojistky zvlášť na vytahování a zvlášť na stahování, což nepředpokládám). Že by to bylo ve vypínačích se mi taky nezdá, to by museli odejít 3 najednou...

Ocením každou radu/námět.

Předem díky. #JFK
Hyundai Lantra combi 1.5 12V 65kW 1998
Reklama
 

have

Příspěvek od have »

Já měl např. opálené kontakty na spínačích... přechodový odpor. Po rozdělání a opilování je vše O.K. Projevovalo se to tak, že stažení šlo, ale vytažení šlo pomalu až přestalo úplně. Spínač je totiž dost proudově namáhán.
Uživatelský avatar
JFK
*
Příspěvky: 11
Registrován: 14 bře 2006, 13:36
Bydliště: okr. UnO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JFK »

Dobrý námět,

na to bych se mohl taky kouknout. Nevím, jak rychle mají ta okna chodit, ale ma můj vkus se to docela vleče (jako by byla slabá baterka, ale není), takže to s tím možná bude mít taky spojitost....

Apropous: jak se rozdělávají dveře? Nebo se k těm spínačům dostanu i bez rozdělání dveří?


Díky. #JFK
Hyundai Lantra combi 1.5 12V 65kW 1998
have

Příspěvek od have »

Nevím jak u novějších Lanter, ale u mé jsou spínače na takovém platíčku, které se dá slabým šroubovákem v určitém místě vydloubnout, potom je to na konektoru, každopádně nemusím demontovat dveře, akorát mě chvíli trvalo než se mi podařilo rozdělat samotný spínač... zámečky, rádo to praská.
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Mel jsm uplne stejny problem, jen s tim rozdilem, ze se me ty spinace opotrebovali natolik, ze prestali fungovat uplne.. tak jsem je menil za jiny.... Tzv. univerzalni ..
Jenze orginaly meli jete o dva kontakty vice, takze me nefungovalo ovladani ostatnich tri oken od ridice ... Sehnal jsem ale spinace, oginal a uz vse funguje normalne ...

Have pise naprosto presne, ze jsou tam velky proudy a kdyby to nekdo dokazal predelat na relatka, tak by byl tento system perfektni...
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
Mates
****
Příspěvky: 1410
Registrován: 08 srp 2005, 19:45
Bydliště: Litvínov

Příspěvek od Mates »

Ještě jeden nápad. Jestli ti jdou okna těžkopádně nahoru tak zkus namazat těsnění a uvidíš. Vlastní zkušenost :wink: .
Hyundai i30 Trikolor 1,4 s paketem plus a černou metalízou 6/2011
Hyundai Accent 1,3 12V 62 kW 2004/3 prodán
Hyundai Lantra combi GLS 1,6 16V r.v.96 Sněhurka je prodaná.
Uživatelský avatar
JFK
*
Příspěvky: 11
Registrován: 14 bře 2006, 13:36
Bydliště: okr. UnO
Kontaktovat uživatele:

Mazani tesneni

Příspěvek od JFK »

Ohledně mazání těsnění: čím a kde by se to mělo namazat. Pravděpodobně jenom po bocích, že jo?!

Díky.

#JFK
Hyundai Lantra combi 1.5 12V 65kW 1998
Uživatelský avatar
Mates
****
Příspěvky: 1410
Registrován: 08 srp 2005, 19:45
Bydliště: Litvínov

Příspěvek od Mates »

Určitě jen na bocích na obou stranách. Použij regum nebo něco podobného. :lol:
Hyundai i30 Trikolor 1,4 s paketem plus a černou metalízou 6/2011
Hyundai Accent 1,3 12V 62 kW 2004/3 prodán
Hyundai Lantra combi GLS 1,6 16V r.v.96 Sněhurka je prodaná.
Uživatelský avatar
JFK
*
Příspěvky: 11
Registrován: 14 bře 2006, 13:36
Bydliště: okr. UnO
Kontaktovat uživatele:

Vyřešeno

Příspěvek od JFK »

Tak děkuji všem zúčastněným za rady,

už to funguje, jak má.

Boky oken jsem namazal silikonovým olejem, rozebral jsem ovládací spínače a opiloval spínací plošky. Nejprve jsem tomu nechtěl věřit, že to bude v tom, že jsou opálené. Říkal jsem si, že když tam je nějaká elektronika, tak by tam nemusely téct velké proudy, ale opak je pravdou. Opravdu byly opálené. Jenom mě při otevírání té krabičky s ovládacími prvky u řidiče ve dveřích potrápila jedna packa, která byla na konci přiletovaná a tím držela vrch a spodek pohromadě, což jsem zjistil, až když po naléhání povolila a odskočila :P Naštěstí to bylo nedestruktivní. Dokonce se mi podařilo všechno rozložit a složit, aniž bych ulomil jakoukoliv umělohmotnou packu (což se mi v jiných případech jaksi nedaří :wink: )

Takže mise byla splněna a okna se otvírají a zavírají tak, jak by měla.


Mějte se...

#JFK
Hyundai Lantra combi 1.5 12V 65kW 1998
Uživatelský avatar
Davidos
***
Příspěvky: 667
Registrován: 28 čer 2010, 20:07
Bydliště: Česká Lípa

Re: Problém s el. stahováním oken

Příspěvek od Davidos »

Zdravím....mám podobný problém :-( ...dnes nastartuji a chci si otevřít okno a ono nic....mačkám a až tak na po 10 tý to jde...vypnu motor nechám svítit kontrolky a zkouším nahoru dolu..a pak už nic..."jedná se jen u okno u řidiče" ostatní jdou v pohodě...myslím ovládat od řidiče....ale..nejdřív ..když to jde a zkouším to tam jakoby po chvíli to zmáčku chvilku nic a pak to spustí dolu...a pak nic...když jedu a "baterka "dobitá..tak to jde...normálně...zastavím párkrát zkusím a zas nic...tedy jde to ale zase zmáčknu chvíli nic a pak to jde...když vypnu motor tak chvíli to jde normál a pak zase to samý....v tomhle se moc nevyznám...nemůže to být slabá baterka?....ale zase jak čtu vylký záběr to má když to jde nahoru a nahoru mi to funguje normál...stím že po čase to jde pomalu...." na ty kontrolky bez zapnutýho motoru"...nebo je slabej motorek...doufám že by to mohli být jen ty kontakty:-(..díky za rady..
Hyundai i30 combi 2gen. 1.6 mpi r.v.2015
Škoda Octavia combi 1.9 tdi r.v. 2000
Hyundai Lantra 1.6 16V r.v. 1999
Uživatelský avatar
Aleš
****
Příspěvky: 1292
Registrován: 18 čer 2009, 14:34
Bydliště: Humpolec

Re: Problém s el. stahováním oken

Příspěvek od Aleš »

Sorry, ale z tvýho vysvětlování pokaždý pochopim prd...

Vyčisti konatky u toho přepínače a pak to zase bude fungovat normálně
ROVER 75 2.5 V6 r.v.2000
Bylo:
:hyu: Hyundai Lantra kombi 1.6 GL benzín, 84 kW, r.v. 97 :hyu:
Seat Cordoba 1.6 r.v. 97
Renault 19 1.6 r.v. 96
Fiat Uno
Škoda 105
Uživatelský avatar
Davidos
***
Příspěvky: 667
Registrován: 28 čer 2010, 20:07
Bydliště: Česká Lípa

Re: Problém s el. stahováním oken

Příspěvek od Davidos »

To ti věřím..vždy vím co chci napsat ...ale pak se do toho zapletu :-)...a musí se vyndat celej tapecírung nebo půjde vyndat jen část s těmi přepínači....díky
Hyundai i30 combi 2gen. 1.6 mpi r.v.2015
Škoda Octavia combi 1.9 tdi r.v. 2000
Hyundai Lantra 1.6 16V r.v. 1999
Uživatelský avatar
Zbyněk Hanáček
**
Příspěvky: 283
Registrován: 11 úno 2011, 17:41
Bydliště: Džungľa

Re: Problém s el. stahováním oken

Příspěvek od Zbyněk Hanáček »

Jasně,že to jde vyndat samostatně.Tam kde dáváš prsty,do kapsy,tam je vrut a ten vyšroubíš.Potom tenkým šroubovákem vyšprtneš celý plast,jsou tam západky,takže opatrně.Možná bude prach pod tlačítky u mikrospínačů.Mě osobně dalo výpověď relé stahovací automatiky.
三菱・コルト 1.3 Po čertech povedený ďáblík pro moji Micku
현대 라비타 čadikolo s 1.6 a LPG od BRC ( teď )
Ibiza 1.4. Motor BXW. Nejhorší auto
Lantra Kombi 1.6 84kW (2005-2015)
Opel kadet Kombi 1.6 (1999-2009)
Škoda 100 (1994-1999)
Uživatelský avatar
Davidos
***
Příspěvky: 667
Registrován: 28 čer 2010, 20:07
Bydliště: Česká Lípa

Re: Problém s el. stahováním oken

Příspěvek od Davidos »

Zdravím...dnes jsem se chtěl podívat na ten mechanismus ..ale nemohl jsem zaboha rozdělat to celý černý od sebe :? ...tak jsem to jen vyfoukal a dal zpět a zatím to funguje :D ale chci se optat kdyby to zase zlobilo mohu nastříkat KONTAKTOL do toho černýho jak jsou tam ty plíšky?...jestli to bude stačit a něčo se nep..... nebo se to musí rozdělat ....díky
Hyundai i30 combi 2gen. 1.6 mpi r.v.2015
Škoda Octavia combi 1.9 tdi r.v. 2000
Hyundai Lantra 1.6 16V r.v. 1999
Uživatelský avatar
Davidos
***
Příspěvky: 667
Registrován: 28 čer 2010, 20:07
Bydliště: Česká Lípa

Re: Problém s el. stahováním oken

Příspěvek od Davidos »

Tak změna ..bohužel jedu zaparkovat do garáže a už to zase začíná blbnout.....:-(mohu tedy nastříkat ten sprej na kontakty ...do těch kontaktů jak je to cvakání ? aniž bych musel celou tu černou krabičku dát od sebe?...díky...nechci to tam nastříkat a poškodit to :lol:
Hyundai i30 combi 2gen. 1.6 mpi r.v.2015
Škoda Octavia combi 1.9 tdi r.v. 2000
Hyundai Lantra 1.6 16V r.v. 1999
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Elektronika“